Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τωρα τελευταια δεν εχω και καλες εντυπωσεις απο ali, παρηγγειλα τον Αυγουστο ενα προιον (το οποιο δεν εφτασε ποτε,) ο πωλητης χωρις πολλα πολλα μου επεστρεψε τα χρηματα

κανω παραγγελια αρχες Σεπτεμβριου (περιμενα εως τοτε μηπως και εφτανε το προιον ) το ιδιο προιον απο αλλο πωλητη , αρχες Οκτωβριου με επεστρεψε τα χρηματα διοτι δεν παρελαβα ποτε

Το συμπερασμα που εβγαλα ειναι ποτε δεν εστειλαν το προιον ,και οχι δεν χαθηκαν στον δρομο , μαλλον ειναι η νεα του τακτικη ,δεν εχουν το προιον ετοιμοπαραδοτο και δεν τους ενδιαφερει αν δεν το παραλαβω ποτε, διοτι απλα δεν το στελνουν ,σου στελνουν πισω τα χρηματα με ανταλλαγμα 5 αστερια ,ολα καλα λοιπον

Παρηγγειλα το ιδιο προιον απο ebay αρχες Νοεμβριου ,χτες παρελαβα ,για μενα το Ali εχει τελειωσει

4 μηνες για να κανω την δουλεια μου

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

 

Ξαναδιαβασα το post σου. Σιγουρα εχει ολοκληρωθει η πληρωμη σου?

Αν ναι, εχεις παρει tracking number?

 

Πολλοι πωλητες στο Aliexpress (και οχι μονο εκει προφανως) δεν εχουν stock ή δεν εχουν μεγαλο stock και υπαρχει μια καθυστερηση μεχρι να στο στειλουν.

Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευταια δεν εχω και καλες εντυπωσεις απο ali, παρηγγειλα τον Αυγουστο ενα προιον (το οποιο δεν εφτασε ποτε,) ο πωλητης χωρις πολλα πολλα μου επεστρεψε τα χρηματα

 

κανω παραγγελια αρχες Σεπτεμβριου (περιμενα εως τοτε μηπως και εφτανε το προιον ) το ιδιο προιον απο αλλο πωλητη , αρχες Οκτωβριου με επεστρεψε τα χρηματα διοτι δεν παρελαβα ποτε

 

Το συμπερασμα που εβγαλα ειναι ποτε δεν εστειλαν το προιον ,και οχι δεν χαθηκαν στον δρομο , μαλλον ειναι η νεα του τακτικη ,δεν εχουν το προιον ετοιμοπαραδοτο και δεν τους ενδιαφερει αν δεν το παραλαβω ποτε, διοτι απλα δεν το στελνουν ,σου στελνουν πισω τα χρηματα με ανταλλαγμα 5 αστερια ,ολα καλα λοιπον

 

Παρηγγειλα το ιδιο προιον απο ebay αρχες Νοεμβριου ,χτες παρελαβα ,για μενα το Ali εχει τελειωσει

 

4 μηνες για να κανω την δουλεια μου

 

Μάλλον έχεις μπερδευτεί.

 

Δηλαδή αν ένας πωλητής στο eBay μεθαύριο σου κάνει κόλπα, θα λες ότι φταίει το ίδιο το eBay?

 

 

 

Άρα για ποια τεχνική του Αλι μιλάς, λες και σου έστειλε το προϊόν από δικη του αποθήκη;

 

Sent from mTalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδιαβασα το post σου. Σιγουρα εχει ολοκληρωθει η πληρωμη σου?

Αν ναι, εχεις παρει tracking number?

 

Πολλοι πωλητες στο Aliexpress (και οχι μονο εκει προφανως) δεν εχουν stock ή δεν εχουν μεγαλο stock και υπαρχει μια καθυστερηση μεχρι να στο στειλουν.

 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις φίλος.

 

Η πληρωμή έχει ολοκληρωθεί κανονικά. Tracking δεν έχει δώσει,σίγουρα δε το έχει στείλει και η παραγγελία ειναι in process. Σε 2-3 μηνύματα μου δεν μου απαντάει και με αγνοεί. Και είχε πεί πριν παραγγείλω οτι ήταν διαθέσιμο και τώρα διαθέσιμο το δείχνει αν θες να το αγοράσεις. Τι να πώ.. χάνω χρόνο τσάμπα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα υπάρχει τρόπος να ξέρουμε εάν θα έρθει κάποιο δέμα με συστημένο ή όχι; δηλαδή άμα θα μου έρθει κατευθείαν σπίτι ή θα πρέπει να μου έρθει ειδοποίηση σπίτι να πάω να το πάρω ; μπορούμε να ζητήσουμε από τον πωλητή να το λάβουμε κατευθείαν στο σπίτι μας; και να μην τρέχουμε στα ελτα ; καλά ξέρω ότι άμα είναι μεγάλο αναγκαστικά θα πρέπει να τρέχουμε στα ελτα ! αλλά άμα είναι μικρό δεν βολεύει να τρέχουμε στα ελτα να το πάρουμε. επίσης από ότι είδα όταν αγοράζουμε κάτι υπάρχει πεδίο που μπορούμε να γράψουμε στον πωλητή , άρα μπορούμε να του το πούμε ; η όχι? συνήθως ότι σου έρχεται σπίτι δεν έχει κωδικό ιχνηλατησης το λεγόμενο tracking number οπότε αναγκαστικά σου έρχεται σπίτι. επίσης άμα έχεις αγοράσει κάτι με το rs όταν ξεκινάει ένα tracking number σημαίνει ότι το έστειλε συστημένο; και αναγκαστικά θα πρέπει να πάμε στα ελτα να το πάρουμε ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ali δεν σου προσφερει εγγύηση μετα το τελος της προθεσμίας που έχεις για dispute. Είσαι στην καλή προαίρεση του πωλητή. Δεν ξαναγοράζω ακριβό πράμα από εκεί!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος άλλος που να σου προσφέρει εγγύηση μετά την λήξη της προθεσμίας ;

Εν πάσει περιπτώσει κάνε dispute στην τράπεζα σου μέσω της πιστωτικής σου .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έκανα μια παραγγελία την οποία ο πωλητής έστειλε στην ώρα του και το tracking κανονικότατα δουλεύει όπως πρέπει 3 μέρες τώρα. Σήμερα ( 5 ημέρες μετά την παραγγελία ) ο πωλητής έκανε extended time. Τώρα αυτό για ποιόν λόγο να το κάνει στα καλά καθούμενα και χωρίς να πει κάτι ;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις φίλος.

 

Η πληρωμή έχει ολοκληρωθεί κανονικά. Tracking δεν έχει δώσει,σίγουρα δε το έχει στείλει και η παραγγελία ειναι in process. Σε 2-3 μηνύματα μου δεν μου απαντάει και με αγνοεί. Και είχε πεί πριν παραγγείλω οτι ήταν διαθέσιμο και τώρα διαθέσιμο το δείχνει αν θες να το αγοράσεις. Τι να πώ.. χάνω χρόνο τσάμπα

 

μπορείς ακόμα να ακυρώσεις την παραγγελία? έχει βάλει στο σύστημα οτι το έστειλε?

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Δείτε εδώ απάντηση απο τον πωλητή του Ali που καθυστερεί να στείλει την παραγγελία.. το έχει in stock υποτίθεται..

 

really sorry, maybe this model need to wait some time, but we will arrange as soon as we can, its ok?

or if you want to cancel , and please can you choose the reason: buyer don't want to buy or other reason? thank you very much!

Link to comment
Share on other sites

Δείτε εδώ απάντηση απο τον πωλητή του Ali που καθυστερεί να στείλει την παραγγελία.. το έχει in stock υποτίθεται..

 

really sorry, maybe this model need to wait some time, but we will arrange as soon as we can, its ok?

or if you want to cancel , and please can you choose the reason: buyer don't want to buy or other reason? thank you very much!

Που είναι το περίεργο?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δείτε εδώ απάντηση απο τον πωλητή του Ali που καθυστερεί να στείλει την παραγγελία.. το έχει in stock υποτίθεται..

 

really sorry, maybe this model need to wait some time, but we will arrange as soon as we can, its ok?

or if you want to cancel , and please can you choose the reason: buyer don't want to buy or other reason? thank you very much!

 

Συμβαίνουν αυτά, ειδικά όταν επιλέγεις τον πιο φτηνό από όλους τους πωλητές του ali και αφού έχει και άσχημη βαθμολογία. Εγώ δεν θα ασχολούμουν, cancel την παραγγελία, κακή βαθμολογία και refund asap. Εκτός και αν είναι τόσα πολλά τα λεφτά που θα γλυτώσεις και να προσπαθήσεις να συνεννοηθείς μαζί του πότε θα παραλάβει το στοκ.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνουν αυτά, ειδικά όταν επιλέγεις τον πιο φτηνό από όλους τους πωλητές του ali και αφού έχει και άσχημη βαθμολογία. Εγώ δεν θα ασχολούμουν, cancel την παραγγελία, κακή βαθμολογία και refund asap. Εκτός και αν είναι τόσα πολλά τα λεφτά που θα γλυτώσεις και να προσπαθήσεις να συνεννοηθείς μαζί του πότε θα παραλάβει το στοκ.

 

Δεν ήταν ο πιο φτηνός και έχει και κάπου 98% στο σύνολο θετικές. Θα κάνω λίγο υπομονή και θα ζητήσω refund αν αργήσει κι άλλο. Ευχαριστώ για τις συμβουλές

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν ο πιο φτηνός και έχει και κάπου 98% στο σύνολο θετικές. Θα κάνω λίγο υπομονή και θα ζητήσω refund αν αργήσει κι άλλο. Ευχαριστώ για τις συμβουλές

 

Συγνώμη αν ήμουν απότομος :) καλό θα ήταν να σου απαντούσε ξεκάθαρα πότε περιμένει το στοκ. Καλή συνέχεια :luck:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Αμα απαντουσε λες να ρωτουσα εδω ?

 

Δεν είπες οτι δεν απαντά.

Κάνε dispute και γράψε στην αιτιολογία αυτό που έγινε

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπες οτι δεν απαντά.

Κάνε dispute και γράψε στην αιτιολογία αυτό που έγινε

 

Δεν έχω λόγο για dispute μιας και το δέμα ξεκίνησε κανονικά και είναι επίσης πολύ νωρίς. Απλά είχα απορία γιατί μεγάλωσε τον χρόνο μιας και ο πωλητής δεν απαντούσε και σήμερα που απάντησε μου έστειλε απλά copy paste την απάντηση του πόσες ημέρες χρειάζεται να παραλάβω. ( ενώ τον ρώτησα γιατί το έκανε αυτό )

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λόγο για dispute μιας και το δέμα ξεκίνησε κανονικά και είναι επίσης πολύ νωρίς. Απλά είχα απορία γιατί μεγάλωσε τον χρόνο μιας και ο πωλητής δεν απαντούσε και σήμερα που απάντησε μου έστειλε απλά copy paste την απάντηση του πόσες ημέρες χρειάζεται να παραλάβω. ( ενώ τον ρώτησα γιατί το έκανε αυτό )

το κατάλαβα λάθος ότι σου μείωσε τις μέρες, συνήθως δίνουν από 40 έως 70 μέρες, αν είσαι μέσα σε αυτό το όριο δεν έχεις θέμα.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδες,

 

Παροτι πολλες αγορες απο κινα πρωτη φορα ειπα να τιμησω το ali!!

 

Ο λογος μεγαλη διαφορα τιμης απο τους υπολοιπους και 99% θετικες σε 40000 παραγγελιες ο πωλητης....οποτε μου φανηκε σχετικα ασφαλες!!!

 

Μια ερωτηση προς τους παλιους........επελεξα aliexpress standard shipping μηπως μπορει να με διαφωτησει καποιος πιο ταχυδρομειο χρησιμοποιουν συνηθως με αυτη τη μεθοδο??

 

Ο πωλητης μου ειπε οτι το διαλεγει το ali....με το ali δεν βγαζω ακρη!!!

 

Ειναι sg post, ειναι nl post ειναι καποιο αλλλο??

 

Ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχουν αρκετες επιλογες ταχυδρομειων.

ολα πανω κατω τις ιδιες μερες κανουν. μη σε απασχολει τοσο πολυ, εφοσον δε πληρωνεις κατι εξτρα

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδες,

 

Παροτι πολλες αγορες απο κινα πρωτη φορα ειπα να τιμησω το ali!!

 

Ο λογος μεγαλη διαφορα τιμης απο τους υπολοιπους και 99% θετικες σε 40000 παραγγελιες ο πωλητης....οποτε μου φανηκε σχετικα ασφαλες!!!

 

Μια ερωτηση προς τους παλιους........επελεξα aliexpress standard shipping μηπως μπορει να με διαφωτησει καποιος πιο ταχυδρομειο χρησιμοποιουν συνηθως με αυτη τη μεθοδο??

 

Ο πωλητης μου ειπε οτι το διαλεγει το ali....με το ali δεν βγαζω ακρη!!!

 

Ειναι sg post, ειναι nl post ειναι καποιο αλλλο??

 

Ευχαριστω.

 

ή CN ή αν είναι μικρής αξίας CN Ordinary Small, μόλις στο στείλει θα δεις και τον τρόπο

Link to comment
Share on other sites

Smartphone ειναι και το καταστημα ειναι το Xiaomi Dreami Store το οποιο απο οτι βλεπω στις πληροφοριες του στελνει απο Χονκ Κονγκ. Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...