Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OXI δεν ακυρώνεται, απλά παίρνει τα χρήματα του ο πωλητής.

Αν γινόταν όπως το λες τότε δεν θα κάναμε ποτέ γνωστοποίηση και θα παίρναμε προιόν και χρήματα πίσω.

 

Δεν ισχυει αυτο που λες

 

Reminder:

Your order will be automatically cancelled if the seller fail to ship your order in xxxdays

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορω να πληρωσω τελικα στο ali με προπληρωμενη κι αν ναι ποιας τραπεζας;

 

Τωρα πια περνανε ολες της αγορες στο aliexpress με ολες της καρτες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτο που λες

 

Reminder:

Your order will be automatically cancelled if the seller fail to ship your order in xxxdays

 

Tι ισχύει τότε?

Link to comment
Share on other sites

ισως χρειαστεί να την επιστρεψεις

 

ο πωλητης τι λεει?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Μετά από επικοινωνία με τον πωλητή, του έστειλα αποδεικτικά στοιχεια και έκτοτε δεν έχει επικοινωνήσει μαζί μου,

 

 

 

σήμερα μου ήρθε αυτό:

 

Important:All evidence and information should be uploaded to the dispute details (pictures and videos).

Evidence or information on other websites or the message history will not be accepted.

If you can not upload the evidence-please let us know.

 

 

Complaints from buyer Judgement from AE Invalid Reason Proof Guide

Product arrived damaged Invalid Not claiming broken problem in 3 days after the goods is delivered, we can not make sure if the goods is damaged during shipping Thank you for contacting AliExpress. This is Ali Express Case Management Team. I am sorry that you did not get an amicable solution from the seller regarding your order. We will try our best to help you. As you claimed the product was damaged from the parcel which has been delivered more than 3 days, to support your claim, please provide the damaged assessment report from shipping company within 9 calendar days. If you cannot provide a damaged assessment report, please provide a screenshot of the communication record between you and the seller that you once reported the damaged problem to seller within 3 days from the delivery date. Reminder: If you and the seller have reached an agreement on the dispute, please state it clearly in the dispute detail page for the record. PLEASE NOTE: if no agreement is reached or sufficient evidence evidence provided within given time, AliExpress would close the case with full payment released to the seller or upon the seller's offer. Your understanding and cooperation will be appreciated.

 

Response time: 7 days

 

Please provide evidence as "proof guide" requested(If you bought over 1 piece of products, please illustrate all the defective pieces).

 

Note: You can resolve the issue by clicking 'Add a New Proposal', 'Accept' (to accept the seller or AliExpress' proposal), 'Upload Evidence' or 'Edit' (to modify comments on the proposal).

 

If you fail to response or provide required evidence before the deadline, AliExpress would release full payment to the seller or refund the amount as per seller's suggestion and close the dispute.

 

 

 

επειδή δεν έχω σχεδόν καθόλου εμπειρία από αγορές στο εξωτερικό, και επειδή τα αγγλικά μου είναι άθλια,

τι ακριβώς πρεπει να κάνω για να αποζημιωθώ για το ελατωματικό κομμάτι που μου έστείλαν;

 

υπενθυμίζω ότι η αγορά έγινε για λογαριασμό άλλου και με δικά του χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα παραγγείλει πράγματα από το ebay και σε ένα προϊόν η τελευταία μέρα που έπρεπε να μου έρθουν ήταν σήμερα αλλά δεν ήρθε τπτ,τι μπορώ να κάνω? Όπως και ένα άλλο προϊόν τελευταία μέρα το περιμένω στις 24,εκεί τι κάνω?στέλνω κάτι?παιδιά βοηθήστε μεε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα παραγγείλει πράγματα από το ebay και σε ένα προϊόν η τελευταία μέρα που έπρεπε να μου έρθουν ήταν σήμερα αλλά δεν ήρθε τπτ,τι μπορώ να κάνω? Όπως και ένα άλλο προϊόν τελευταία μέρα το περιμένω στις 24,εκεί τι κάνω?στέλνω κάτι?παιδιά βοηθήστε μεε

 

Εισαι σε λάθος νήμα εδω μιλαμε για Ali.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα έκανα μια αγορά από το ali την παρασκευή

η παραγγελια βρίσκετε στο Your order will be automatically cancelled if the seller fail το ship your order in 7days 6hours

τώρα που πατάω να δω το κατάστημα τις αγοράς μου λέει πως δεν υπάρχει

περιμένω? η πατάω cancel order

Edited by basoanna

thlw8s

Xiaomi_Redmi_Note_3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασε παραγγελία 4$ με Alpha Mastercard που τόσο καιρό έτρωγε άκυρο.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν έχω σχεδόν καθόλου εμπειρία από αγορές στο εξωτερικό, και επειδή τα αγγλικά μου είναι άθλια,

τι ακριβώς πρεπει να κάνω για να αποζημιωθώ για το ελατωματικό κομμάτι που μου έστείλαν;

 

υπενθυμίζω ότι η αγορά έγινε για λογαριασμό άλλου και με δικά του χρήματα

 

Καλησπέρα, ο πωλητής εξαφανίστηκε, αλλά το ali αποφάσισε να μου επιστρέψει τα μισά χρήματα,

την αγορά την έκανα με κάρτα visa αλλά δεν έχω λογαριασμό paypal,

 

τα χρήματα θα επιστραφούν αυτόματα στον τραπεζικό λογαριασμό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ο πωλητής εξαφανίστηκε, αλλά το ali αποφάσισε να μου επιστρέψει τα μισά χρήματα,

την αγορά την έκανα με κάρτα visa αλλά δεν έχω λογαριασμό paypal,

 

τα χρήματα θα επιστραφούν αυτόματα στον τραπεζικό λογαριασμό;

 

Γιατί μόνο τα μισά?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα μιας και είναι το πρώτο dispute μου στο ali, μου έκανε proposal ο πωλητής να περιμένω κι άλλο και πάτησα ότι αρνούμαι. Τώρα μου ήρθαν email που μου λένε ότι μπήκε το ali στην υπόθεση

 

Regarding for your order:78052710394791, AliExpress has intervened to help you solve the dispute. You can still negotiate with the seller for a mutual agreement or agree to the solution provided by AliExpress during this period.

Note: You can resolve the issue by clicking 'Add a New Proposal', 'Accept' (to accept the seller or AliExpress' proposal), 'Upload Evidence' or 'Edit' (to modify comments on the proposal).

 

Τώρα στο dispute βλέπω νέο proposal από το ali με όλο το ποσό refund αλλά δεν έχω κάπου να πατήσω accept.

Δέχτηκαν το refund και απλά περιμένω ή πρέπει να το δεχτώ κάνοντας κάτι που δεν καταλαβαίνω;

Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φορά παραγγελία από το μαγαζί και πήρα αυτόhttps://m.aliexpress.com/item/32655134118.html

Δεν έχω ιδέα,θα στείλουν tracking number? Πόσο περίπου καιρό κάνει να έρθει?

Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φορά παραγγελία από το μαγαζί και πήρα αυτόhttps://m.aliexpress.com/item/32655134118.html

Δεν έχω ιδέα,θα στείλουν tracking number? Πόσο περίπου καιρό κάνει να έρθει?

 

Πρωταρης και εκανες τετοια αγορα απο το Αλι, χωρις πρωτα α ρωτησεις τα βασικα? Θα πρεπει να .... το φυσας το μπικικινι!

Λοιπον, τρακινγκ θα στειλουν. Το ποσο κανει να ερθει δεν το ξερει κανεις γιατι εξαρταται απο πολλούς παραγοντες. Μονο υποθεσεις μπορει καποιος να κανει.

Α! Και το Αλι, ΔΕΝ ειναι μαγαζι!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Πρωταρης και εκανες τετοια αγορα απο το Αλι, χωρις πρωτα α ρωτησεις τα βασικα? Θα πρεπει να .... το φυσας το μπικικινι!

Λοιπον, τρακινγκ θα στειλουν. Το ποσο κανει να ερθει δεν το ξερει κανεις γιατι εξαρταται απο πολλούς παραγοντες. Μονο υποθεσεις μπορει καποιος να κανει.

Α! Και το Αλι, ΔΕΝ ειναι μαγαζι!

 

Είναι καλό το μαγαζί? Θα παραλαβω κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλό το μαγαζί? Θα παραλαβω κινητό?

 

Καινουριο μαγαζι ειναι αλλα βλεπω οτι κανει τζιρο. Λογικα δεν θαχεις προβλημα. :)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...