Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Testatos κατ αρχήν φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Έπειτα επειδή είμαι τελείως άσχετος που θα τα κάνω αυτα; σε ευχαριστώ πολύ κ πάλι

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Nikiforos_ έγραψα τα εξής :

that's a lot of money. not I have so for a radio. please to return my money , or simply take back the product and send it to me again with a SIMPLE TRANSPORT . The one solution to another . and please you soon . why tired of the subject . wasting my time . Thanks. I do refusal. GET the back .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Testatos κατ αρχήν φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Έπειτα επειδή είμαι τελείως άσχετος που θα τα κάνω αυτα; σε ευχαριστώ πολύ κ πάλι

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Nikiforos_ έγραψα τα εξής :

that's a lot of money. not I have so for a radio. please to return my money , or simply take back the product and send it to me again with a SIMPLE TRANSPORT . The one solution to another . and please you soon . why tired of the subject . wasting my time . Thanks. I do refusal. GET the back .

Μου κάνει εντύπωση που σου ζητούν να επικαλεστείς αργοπορία πακέτου ώστε να ζητήσεις refund.

Το πακέτο σου, λογικά, δεν έχει αργήσει (ίσα ίσα πρέπει να ήρθε τάχιστα με το κούριερ), οπότε ούτε καν η λήξη της προστασίας του αγοραστή πρέπει να πλησιάζει.

Μπέρδεμα...

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που σου ζητούν να επικαλεστείς αργοπορία πακέτου ώστε να ζητήσεις refund.

Το πακέτο σου, λογικά, δεν έχει αργήσει (ίσα ίσα πρέπει να ήρθε τάχιστα με το κούριερ), οπότε ούτε καν η λήξη της προστασίας του αγοραστή πρέπει να πλησιάζει.

Μπέρδεμα...

Δεν μας απασχολει τι θα γραψει στο dispute αφου θα το αποδεχτει ο πωλητης χωρις μπει υπαλληλος του aliexpress για να λυσει την υποθεση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Testatos κατ αρχήν φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Έπειτα επειδή είμαι τελείως άσχετος που θα τα κάνω αυτα; σε ευχαριστώ πολύ κ πάλι

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Nikiforos_ έγραψα τα εξής :

that's a lot of money. not I have so for a radio. please to return my money , or simply take back the product and send it to me again with a SIMPLE TRANSPORT . The one solution to another . and please you soon . why tired of the subject . wasting my time . Thanks. I do refusal. GET the back .

Στειλε μου pm να σε βοηθησω μην γεμιζουμε εδω το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να ανεβάσουμε(youtube δεν παίζει) ή με ποιο τρόπο μπορούμε να στείλουμε βίντεο σε πωλητή του Ali?
Link to comment
Share on other sites

Testatos έχεις ιδέα τι να κάνω ώστε να λήξει επιτέλους και προφανώς υπέρ μου η διαπραγματευση? Έχω πραγματικά κουραστεί με όλο αυτό εδώ και μια βδομάδα καθημερινά. Θα εκτιμούσα μια βοήθεια μήπως λύσω αυτό το πράγμα επιτέλους. Παρ όλα αυτά ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας και τις απαντήσεις σας. Με βοηθησαν

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Testatos Είμαι άσχετος όπως σου είπα. Που πρέπει να πάω να σου στείλω π.μ

Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω επιλογή να σου στειλω

Link to comment
Share on other sites

Testatos έχεις ιδέα τι να κάνω ώστε να λήξει επιτέλους και προφανώς υπέρ μου η διαπραγματευση? Έχω πραγματικά κουραστεί με όλο αυτό εδώ και μια βδομάδα καθημερινά. Θα εκτιμούσα μια βοήθεια μήπως λύσω αυτό το πράγμα επιτέλους. Παρ όλα αυτά ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας και τις απαντήσεις σας. Με βοηθησαν

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Testatos Είμαι άσχετος όπως σου είπα. Που πρέπει να πάω να σου στείλω π.μ

Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω επιλογή να σου στειλω

Σου εστειλα εγω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους...

Εχθες εκανα κατι μικροπαραγγελιες...30 ευρω περιπου...

Σε 3 απο αυτα...εγραφε με China Post Registered Air Mail...μου εκανε εντυπωση που το στειλανε με 4PX Singapore Post OM Pro και SunYou Economic Air Mail με αρχικα tracking number (LP και S) ..το θεμα ειναι οτι δεν ..εχω κανει ξανα παραγγελια..με αυτες τις μεταφορικες... εχω ακουσει ομως...οτι χανονται δεματα ειδικα με την SunYou economic Air Mail...

 

Επειδη ειμαι ασχετος..γιατι μου εγραφε οτι θα μου το αποστειλουν με china post registered ... και τελικα εφυγε με αλλη μεταφορικη;

Συγγνωμη για τις ανουσιες ερωτησεις.... :lol::lol: αλλα...θα μπορεσω να βλεπω το δεμα κανονικα οταν θα ερθει ελλαδα;; δηλαδη θα το αναγνωριζω και στα ΕΛΤΑ;;;; ευχαριστω πολυ..για το χρονο σας και την υπομονη σας..:p:D

Edited by Mason

Η χαρά έρχεται στην ζωή μας, όταν έχουμε κάτι να κάνουμε,

κάτι να αγαπάμε και κάτι να ελπίζουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα, με το AliExpress Rewards τι ακριβώς παίζει;

Βλέπω ότι κερδίζεις πόντους όταν κάνεις αγορές ή reviews, έχω κάνει γύρω στις 6 αγορές και 2 reviews ως τώρα και ακόμα στο 0 βρίσκεται..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους...

Εχθες εκανα κατι μικροπαραγγελιες...30 ευρω περιπου...

Σε 3 απο αυτα...εγραφε με China Post Registered Air Mail...μου εκανε εντυπωση που το στειλανε με 4PX Singapore Post OM Pro και SunYou Economic Air Mail με αρχικα tracking number (LP και S) ..το θεμα ειναι οτι δεν ..εχω κανει ξανα παραγγελια..με αυτες τις μεταφορικες... εχω ακουσει ομως...οτι χανονται δεματα ειδικα με την SunYou economic Air Mail...

 

Επειδη ειμαι ασχετος..γιατι μου εγραφε οτι θα μου το αποστειλουν με china post registered ... και τελικα εφυγε με αλλη μεταφορικη;

Συγγνωμη για τις ανουσιες ερωτησεις.... :lol::lol: αλλα...θα μπορεσω να βλεπω το δεμα κανονικα οταν θα ερθει ελλαδα;; δηλαδη θα το αναγνωριζω και στα ΕΛΤΑ;;;; ευχαριστω πολυ..για το χρονο σας και την υπομονη σας..:p:D

Καταρχήν έχει το ίδιο το Ali δική του ανίχνευση πακέτων.

Ειδικά μέσα από την εφαρμογή, με μερικά κλικ βλέπεις πού βρίσκεται το κάθε πακέτο.

 

Έπειτα, αυτά που βλέπουν κανονικά τα ΕΛΤΑ νομίζω είναι μόνο τα Rx νούμερα.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα, με το AliExpress Rewards τι ακριβώς παίζει;

Βλέπω ότι κερδίζεις πόντους όταν κάνεις αγορές ή reviews, έχω κάνει γύρω στις 6 αγορές και 2 reviews ως τώρα και ακόμα στο 0 βρίσκεται..

 

Κάποιος κάτι γι'αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος κάτι γι'αυτό;

 

αναλογα το level εχεις και αλλη αντιμετωπιση σε διαφορα ζητηματα

πχ δες τι μου λεει εμενα [A4 level member]

Price Cut Notifications

Fast Refunds (on orders under US $100)

Fast-Track Claims

 

iXv8Yak.png

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως ανεβαίνει το level μιας και έχω κάνει 8 πλέον αγορές και 3 reviews και είμαι ακόμα με 0 πόντους.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως ανεβαίνει το level μιας και έχω κάνει 8 πλέον αγορές και 3 reviews και είμαι ακόμα με 0 πόντους.

Εδώ είσαι

How can I get reward points?

 

Rewards for ordersEarn 1 point for every US $1 you spend. If one order contains more than 10 pieces of the same product, points will be awarded for 10 products only.

 

Rewards for feedbackEarn 1 point each time you leave feedback on a product.

 

Rewards for shopping dailyEarn 5 points for each day that you buy products on AliExpress.com.

 

Please note, you can only earn reward points for orders over US $2. Orders which are cancelled due to security reasons are not valid to claim reward points.

 

 

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εθνική και Άλφα δεν τρώνε τίποτα

Πριν το 2015 νομιζω αυτη η χρεωση δεν υπηρχε. Τωρα εμφανιστηκε με την μερικη ληξη των καπιταλ κοντρολ. Σε Πειραιως και σε Eurobank μου κανει και εμενα χρεωσεις με ποιο πολλες στην Eurobank.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως ανεβαίνει το level μιας και έχω κάνει 8 πλέον αγορές και 3 reviews και είμαι ακόμα με 0 πόντους.

 

RTFM

 

kLckAvw.png

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα χω διαβάσει αυτά και όλες οι αγορές μου είναι πάνω από 30$ άρα κάτι παίζεται με τον λογαριασμό :/
Link to comment
Share on other sites

βαλε στο μυαλο σου οτι δεν υπαρχει αυτοματισμος , μολις κανεις αγορα να πρεις ποντους .

Πρεπει να παραλαβεις , να μην γινει dispute κλπ κλπ να ολοκληρωθει με επιτυχια η αγορα δηλαδη .

επιης να ολοκληρωθει και η αξιολογηση κλπ

απο εκει και περα καθε μηνα πιστονωνται οι μοναδες .

 

Για πιο πολλες πληροφοριες εχει και live chat μιλα τους και ρωτα

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κατάλαβα αυτό, θα ρωτήσω και στο chat μιας και οι 3 έχουν ολοκληρωθεί χωρίς κανένα dispute και με το feedback κανονικότατα.

Αν και από την στιγμή που λέει ότι για κάθε $ που χαλάς ( με ελάχιστη αγορά τα 2$ ) παίρνεις 1 πόντο, λογικά θα πρέπει να μπαίνουν αυτόματα αυτά και έπειτα τα υπόλοιπα με την ολοκλήρωση του feedback.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε τα δικά μου στατιστικά πόντων:

http://s5.postimg.org/8eqpl523b/screenshot_13.jpg

 

Αυτά με 4-5 ολοκληρωμένες παραγγελίες, συνολικής αξίας $25 το πολύ. Το "Value of orders:2118" δεν ξέρω που το βρήκαν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έκανε ό αδελφός μου παραγγελία ενός κινητού και πλήρωσε με visa χρεωστική της Πειραιώς και πέρασε κανονικά. πήρα εγώ την τράπεζα και ρώτησα και μου είπανε ότι από 2/8 με την αλλαγή των capital control οι αγορές ηλεκτρονικών ειδών περνάνε κανονικά. μια χαρά! Αυτο είναι νέο. Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έκανε ό αδελφός μου παραγγελία ενός κινητού και πλήρωσε με visa χρεωστική της Πειραιώς και πέρασε κανονικά. πήρα εγώ την τράπεζα και ρώτησα και μου είπανε ότι από 2/9 με την αλλαγή των capital control οι αγορές ηλεκτρονικών ειδών περνάνε κανονικά. μια χαρά! Αυτο είναι νέο.

Μήπως του είπαν "απο 2/8"; Στις αρχές Αυγούστου είχα προσθέσει χρεωστική Mastercard της Eurobank στο AliPay, για πρώτη φορά απο την αρχή των CC.

 

Δεν την έχω χρησιμοποιήσει βέβαια. Σιγά να μην πληρώνω το νταβατζιλίκι της τράπεζας για τα ψιλοπράγματα που παίρνω. :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έκανε ό αδελφός μου παραγγελία ενός κινητού και πλήρωσε με visa χρεωστική της Πειραιώς και πέρασε κανονικά. πήρα εγώ την τράπεζα και ρώτησα και μου είπανε ότι από 2/9 με την αλλαγή των capital control οι αγορές ηλεκτρονικών ειδών περνάνε κανονικά. μια χαρά! Αυτο είναι νέο.

Αυτό είναι απλά ψευδές. Η χαλάρωση των capital controls έγινε στις 2/8 με το ΦΕΚ Β 2282 /22-7-16.

Στις 2 Σεπτεμβρίου δεν έγινε τίποτα απολύτως. Άρα δεν είναι νέο είναι παλιό.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε τα δικά μου στατιστικά πόντων:

 

 

Αυτά με 4-5 ολοκληρωμένες παραγγελίες, συνολικής αξίας $25 το πολύ. Το "Value of orders:2118" δεν ξέρω που το βρήκαν.

 

Mου έδωσαν και εμένα σήμερα 15 πόντους από μία παραγγελία 54$ ( έλεγε ένας πόντος για κάθε δολλάριο αλλά οκ ) και το value of orders πήγε 540. Δεν έχω μιλήσει ακόμα στο support, αλλά πολύ κουλό σύστημα μου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι απλά ψευδές. Η χαλάρωση των capital controls έγινε στις 2/8 με το ΦΕΚ Β 2282 /22-7-16.

Στις 2 Σεπτεμβρίου δεν έγινε τίποτα απολύτως. Άρα δεν είναι νέο είναι παλιό.

 

συγνωμη για 2/8 θελω να πω , λαθος δικο μου , εχω κανει τροποιοιηση και διορθωση του ποστ!

Τωρα δηλαδη μπορουμε να αγορασουμε κανονικα ολα απο το aliexpress ; χωρις καποιο περιορισμο ;

για ηλεκτρονικη ηδη ενδιαφερομαι πχ ανταλλακτικα , λαμπες κινητα , εξαρτηματα κινητων και αλλα τετοιου τυπου; .

με βλεπω να καταργω την αμερικαν εχπρεςς με την αλλαγη αυτη , δεν χρειαζεται να πληρωνω 10 ευρω τον χρονο αφου με την καρτα του ατμ δεν εχει παγιο! ( την ειχα βγαλει μονο για αγορες στο aliexpress!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

https://www.aliexpress.com/item/2016-New-Runs-Women-Shoes-Wedge-Bodybuilding-Shoes-Platform-Health-Lose-Weight-Women-F-Fitness-Zapatos/32725081402.html?spm=2114.10010108.1000013.1.FnLu4e&scm=1007.13339.33317.0&pvid=9d43c779-e3ef-44fa-b02a-37c5fe7f9024&tpp=1

 

παιδια λεω να παραγγειλω αυτα τα παπουτσια θα ειναι η πρωτη φορα που παιρνω απο αλι.. υπαρχει κινδυνος με την πιστωτικη? θα παραλαβω ποτε η θα με κοροιδεψουνε? :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...