Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα νούμερα που έχουν αυτήν την προσφορά, είναι κανονικά F2G που μπορούν να ενεργοποιήσουν ένα επιπλέον πακέτο(σε σχέση με τα "απλά") που δίνει 1500' προς όλους και 1500mb για 25 ημέρες με 8,57€.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται κανένας να είναι φοιτητής. Απλά όποιος θέλει ας μου στείλει pm να του δώσω τον αριθμό που πρέπει να καλέσει. Τα πακέτα κοστίζουν 10 ευρώ + 6 ευρώ μεταφορικά και έρχονται με acs courier. Τα 10 ευρώ πιστώνονται στο υπόλοιπο για να μπορείς να κάνεις το πακέτο. Μπορείς να πάρεις 3 αριθμούς ανά όνομα. Στον φάκελο που έλαβα ως αποστολέα είχε κατάστημα Wind Πάτρας.

 

Φίλε προσπαθώ να σου στείλω μήνυμα αλλά είσαι φουλ λεει

Link to comment
Share on other sites

Στο όνομα που τα προμοτάρει, στο δικό μου θα τα περάσουν σε ένα μήνα μου είπε.

Ενα άλλο που είχα πάρει πέρισυ φέτος το πέρασα στο ονομά μου μέσω chat.

.

 

Αυτο ισχύει με κάθε αριθμο που παίρνεις απο κοπελα στο δρόμο;;Γιατι πήρα ενα Q αλλα απο βιασύνη και κυρίως επειδή το ξέχασα,δεν ρώτησα αν είναι σε κάποιο όνομα ενεργοποιημένα.Μου έβγαλε φωτογραφία την ταυτότητα και μετά απο 1-2 ώρες που βρηκα χρόνο και έβαλα την σιμ,έκανα μια κλήση,με καλωσόρισε το μήνυμα στο δίκτυο και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχύει με κάθε αριθμο που παίρνεις απο κοπελα στο δρόμο;;Γιατι πήρα ενα Q αλλα απο βιασύνη και κυρίως επειδή το ξέχασα,δεν ρώτησα αν είναι σε κάποιο όνομα ενεργοποιημένα.Μου έβγαλε φωτογραφία την ταυτότητα και μετά απο 1-2 ώρες που βρηκα χρόνο και έβαλα την σιμ,έκανα μια κλήση,με καλωσόρισε το μήνυμα στο δίκτυο και τέλος.

 

Aλλες φορές το περνάνε σε εύλογο χρονικό διάστημα (1-2 μήνες) και άλλοτε το ξεχνάνε τελείως.

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι να ρωτάς στο chat η αν περνάς απ'εξω από κατάστημα να ρίχνεις μια ερώτηση.

Μόλις περάσει μήνας πες στον/στην υπάλληλο στο chat να σου περάσει τα στοιχεία σου, πες της μια δικαιολογία ότι το χρειάζεσε για ταυτοποίηση σε τράπεζα για να το κάνει πιο σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχύει με κάθε αριθμο που παίρνεις απο κοπελα στο δρόμο;;Γιατι πήρα ενα Q αλλα απο βιασύνη και κυρίως επειδή το ξέχασα,δεν ρώτησα αν είναι σε κάποιο όνομα ενεργοποιημένα.Μου έβγαλε φωτογραφία την ταυτότητα και μετά απο 1-2 ώρες που βρηκα χρόνο και έβαλα την σιμ,έκανα μια κλήση,με καλωσόρισε το μήνυμα στο δίκτυο και τέλος.

 

Καλό είναι να αποφεύγουμε να δίνουμε στον δρόμο την ταυτότητα διότι πολλές φορές μπορεί να γίνει λάθος να ταυτοποιηθεί και άλλο νούμερο στο όνομα μας και μετά να τρέχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ακόμα βρε παιδιά αυτό το πακέτο ? Που το βρίσκω ?

Ομόνοια αλλά θέλει πάσο εμένα με ληγμένο μου είπαν οκ

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ακόμα βρε παιδιά αυτό το πακέτο ? Που το βρίσκω ?

Εγώ το αγόρασα στο σταθμό του ηλεκτρικού στον Πειραιά την προηγούμενη βδομάδα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρκετές δημοσιέύσεις που δεν είχαν άμεση σχέση με το φοιτητικό/ειδικό πακέτο μεταφέρθηκαν στο κυρίως θέμα των καρτοκινητών Wind.
Link to comment
Share on other sites

ναι εγώ χθες ρώτησα στο chat της εξυπηρέτησης και μου είπαν ανά εξάμηνο χρειάζεται ανανέωση.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει επιβεβαιωθεί αυτό με τους 6μηνες/ανανέωση αλλιώς σταματάει το φοιτητικό;

 

Θεωρητικά, ισχύει το 6μηνο αλλά στην πράξη το έχω ξεπεράσει, κατά 1-2 μήνες, στις 2 ειδικές προσφορές που έχω.

Εννοείται ότι, ενδιάμεσα αγοράζω φτηνότερα πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

ναι εγώ χθες ρώτησα στο chat της εξυπηρέτησης και μου είπαν ανά εξάμηνο χρειάζεται ανανέωση.

 

Ε αλίμονο και αν δεν ανανεώσεις στο 6 μηνο έστω και 10 ευρώ, πάλι τζάμπα είναι το φοιτιτικό

Link to comment
Share on other sites

ναι εγώ χθες ρώτησα στο chat της εξυπηρέτησης και μου είπαν ανά εξάμηνο χρειάζεται ανανέωση.

 

Που είναι το τσατ;

Link to comment
Share on other sites

Που είναι το τσατ;

 

Εάν πας στο http://www.f2g.gr και μπεις στο λογαριασμό σου, κάτω δεξιά εμφανίζεται ένα παράθυρο που κάνεις chat, εργάσιμες μέρες και ώρες είναι διαθέσιμο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα έτσι είπε, πώς πρέπει να ανανεώνω κάθε 6 μήνες για να μην χαθεί η προσφορά και ότι εάν χαθεί θα πρέπει μετά να βγάλω άλλο νούμερο και ότι δεν ξανά ενεργοποιείται σε αυτό!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω το πακετο της ειδικης προσφορας σε μια δευτερη συσκευη που χρησιμοποιειται σπανια. 2-3 φορες τον χρονο.

Ειχα σπαστει πριν λιγο καιρο που μου ειχε φαει 10€, ενα ενα με την δηθεν χρηση ιντερνετ. Σημερα διαπιστωσα οτι εχασα και αλλα 10€ που ειχα μεσα γιατι εληξε προχτες η καρτα.

Με αυτην την χρηση τι λετε ; να παραμεινω εδω και να προσθεσω χρηματα η να κοιταξω σε απλο βανταφον καρτοκινητο ; ( δεν θελω κοσμοτε γιατι ολοι οι αριθμοι μου ειναι πλεον κοκκινοι).

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εχω το πακετο της ειδικης προσφορας σε μια δευτερη συσκευη που χρησιμοποιειται σπανια. 2-3 φορες τον χρονο.

Ειχα σπαστει πριν λιγο καιρο που μου ειχε φαει 10€, ενα ενα με την δηθεν χρηση ιντερνετ. Σημερα διαπιστωσα οτι εχασα και αλλα 10€ που ειχα μεσα γιατι εληξε προχτες η καρτα.

Με αυτην την χρηση τι λετε ; να παραμεινω εδω και να προσθεσω χρηματα η να κοιταξω σε απλο βανταφον καρτοκινητο ; ( δεν θελω κοσμοτε γιατι ολοι οι αριθμοι μου ειναι πλεον κοκκινοι).

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Για μενα δεν αξιζει να τη χασεις,εκτος αμα εχεις δυνατοτητα να βγαλεις(εστω και καποιος φιλος/συγγενης).Αλλιως πας CU,οπου συμφερει περισσοτερο+προσφορες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εχω το πακετο της ειδικης προσφορας σε μια δευτερη συσκευη που χρησιμοποιειται σπανια. 2-3 φορες τον χρονο.

Ειχα σπαστει πριν λιγο καιρο που μου ειχε φαει 10€, ενα ενα με την δηθεν χρηση ιντερνετ. Σημερα διαπιστωσα οτι εχασα και αλλα 10€ που ειχα μεσα γιατι εληξε προχτες η καρτα.

Με αυτην την χρηση τι λετε ; να παραμεινω εδω και να προσθεσω χρηματα η να κοιταξω σε απλο βανταφον καρτοκινητο ; ( δεν θελω κοσμοτε γιατι ολοι οι αριθμοι μου ειναι πλεον κοκκινοι).

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δεν αξιζει αφου δε το χρησιμοποιεις ιδιαιτερα να το διατηρεις και να χανεις τα ευρω σου. Ετσι κ αλλιως πανακριβω ειναι και ουτε μηνας διαρκεια. Υπαρχουν πολυ καλυτερα πακετα στις αλλες.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζει αφου δε το χρησιμοποιεις ιδιαιτερα να το διατηρεις και να χανεις τα ευρω σου. Ετσι κ αλλιως πανακριβω ειναι και ουτε μηνας διαρκεια. Υπαρχουν πολυ καλυτερα πακετα στις αλλες.

Για μενα κριμα να το χαλασει,αλλα ναι δεν συμφερει.Εγω προσωπικα παρολο που ειμαι σχετικα μαζεμενος στα δεδομενα(4G δεν χρησιμοποιω ιδιαιτερα),ουτε facebook app,youtube και radio streaming με το φοιτητικο πακετο τα ανοιγω.Πολλες φορες ειχα θεμα με το 3G σε μερη που κινουμαι συχνα και ανοιγα 4G οπου εφευγαν σαφως πιο γρηγορα.Αλλα απο τα εξαφανισμενα υπολοιπα,το να μη δινει δωρα δωρεαν(μιλαμε τα λιγοτερα παιζει να εχει δωσει απο το καλοκαιρι του 16) καθως και οτι ακομα υπαρχουν νομοι που εχουν θεματα καλυψης ειναι λογος να το βγαλω.Οι αλλες παρολο τις αυξησεις,δινουν περισσοτερα για ενα απλο χρηστη χωρις να εχει τα 300'/1GB με 10€ καρτα ή φοιτητικο πακετο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για μενα δεν αξιζει να τη χασεις,εκτος αμα εχεις δυνατοτητα να βγαλεις(εστω και καποιος φιλος/συγγενης).Αλλιως πας CU,οπου συμφερει περισσοτερο+προσφορες.

 

 

 

Και εγω αυτην την αισθηση εχω.

Θα την κρατησω μεχρι να ληξει και σαν νουμερο, μηπως και το χρειατω μεχρι τοτε και μετα η επομενη απο cu.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα Κυριακή, από το πρωί δεν μπαίνει με τίποτα στην android εφαρμογή ενώ από desktop δεν έχει πρόβλημα σύνδεσης. Το παρατήρησε κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα Κυριακή, από το πρωί δεν μπαίνει με τίποτα στην android εφαρμογή ενώ από desktop δεν έχει πρόβλημα σύνδεσης. Το παρατήρησε κανείς άλλος;

 

Και εδώ μια από τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα Κυριακή, από το πρωί δεν μπαίνει με τίποτα στην android εφαρμογή ενώ από desktop δεν έχει πρόβλημα σύνδεσης. Το παρατήρησε κανείς άλλος;

 

Από το πρωί προσπαθώ να συνδεθώ για πακέτο αλλά δεν ...

Δυστυχώς, από desktop δεν δίνει το πακέτο που θέλω (Super Talk)

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει ουτε σε μενα το myf2g app στο iPhone.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...