Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αύριο θα μάθουμε μιας και είναι η μέρα ανανέωσης για τα δικά μου νούμερα...Υπομονή λοιπόν!

Εκτός εάν κάποιος φίλος ανανεώσει σήμερα και μας πει.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα μάθουμε μιας και είναι η μέρα ανανέωσης για τα δικά μου νούμερα...Υπομονή λοιπόν!

Εκτός εάν κάποιος φίλος ανανεώσει σήμερα και μας πει.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

 

Μα ενημέρωσα παραπάνω ότι είναι πλέον 500MB αντι 1GB

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά κιόλας στο myphone μόνο στο θεμα του φοιτητικού κοιτάτε ??? Κανενα άλλο θεμα. έχει συζητηθεί στα καρτοκινητα της wind πόσες φορες εγώ έχω βάλει την ανακοίνωση από την μέρα που έβγαλαν ανακοίνωση απορώ δηλαδή τόση άγνοια...!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=442495

 

 

Από 11 Νοεμβρίου 2016 όλοι οι συνδρομητές καρτοκινητής *WIND*(WIND*F2G*&*WIND*CARD*TO*ALL*)που θα πραγματοποιήσουν οποιαδήποτε ανανέωση χρόνου ομιλίας αξίας από 10€ και άνω θα κερδίζουν αυτόματα 500MB*για 30 ημέρες. Τα 500ΜΒ θα αποδίδονται σε κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας αξίας μεγαλύτερης ή ίσης των 10€ μέσω των καταστημάτων*Wind*και σε*online*ανανεώσεις μέσα από το*myf2g.gr/myf2g*application*με χρήση πιστωτικής/προπληρωμένης κάρτας ή PayPal.* Το νέο *bonus**ανανέωσης 500ΜΒ αντικαθιστά το υφιστάμενο που απέδιδε 1GB**μόνο στην 1η*ανανέωση κάθε ημερολογιακού μήνα αξίας 10€ και άνω.

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν υπήρχε περίπτωση να ίσχυε κατι διαφορετικό στο ειδικό πακέτο αυτό από τα άλλα;

Έστω και χειρότερο....δεν θα με ξάφνιαζε...ελπίζω να καταλαβαίνεις τον τρόπο που το λέω...όταν μειώσανε στο φοιτητικό την διάρκεια του πακέτου από 30 ημέρες σε 25 το μειώσαμε και σε όλα τα καρτοκινητά f2go;

Λογικά ο καθένας το πακέτο που διαθέτει αυτό κοιτάει...και αυτό πρώτα μήνυμα ήρθε και μπήκα να δω τι γίνετε..... πάντως από ότι καταλαβαίνω θα ασχολούμαστε κάθε τρεις και λίγο με τις τροποποιήσεις της.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν υπήρχε περίπτωση να ίσχυε κατι διαφορετικό στο ειδικό πακέτο αυτό από τα άλλα;

Έστω και χειρότερο....δεν θα με ξάφνιαζε...ελπίζω να καταλαβαίνεις τον τρόπο που το λέω...όταν μειώσανε στο φοιτητικό την διάρκεια του πακέτου από 30 ημέρες σε 25 το μειώσαμε και σε όλα τα καρτοκινητά f2go;

Λογικά ο καθένας το πακέτο που διαθέτει αυτό κοιτάει...και αυτό πρώτα μήνυμα ήρθε και μπήκα να δω τι γίνετε..... πάντως από ότι καταλαβαίνω θα ασχολούμαστε κάθε τρεις και λίγο με τις τροποποιήσεις της.

 

 

Όχι δεν υπήρχε καμία περίπτωση γιατί απλά δεν είναι κάποιο πακέτο η παροχή για το φοιτητικό είναι bonus ανανέωσης και το παίρνεις η έχοντας φοιτητικό η απλό f2g......

 

όσο για το τελευταίο δυστυχώς έτσι είναι πρέπει να κοιτάζουμε κάθε τρεις και λίγο της τροποποίησης γιατί απλά αφού δεν τους μιλάει κανενας τα κάνουν όπως θέλουν φυσικά όχι μόνο η wind αλλά και η αλλες η λέξη ΚΑΡΤΕΛ Δεν είναι καθόλου τυχαία

 

Καρτέλ*ονομάζεται η ρητή σύμπραξη (συμφωνία) μεγάλων κυρίως επιχειρήσεων*εταιρικής*μορφής δραστηριοποιούμενων στον ίδιο κλάδο, δηλαδή ανταγωνιστικών, με σκοπό την αποφυγή του μεταξύ τους ανταγωνισμού δια κοινής διαμόρφωσης ενιαίας τιμής των προσφερομένων υπηρεσιών ή των προϊόντων τους, ή και με πολύ ελάχιστες μεταξύ τους διαφορές τιμών. Ο σχηματισμός καρτέλ είναι*παράνομος, καθώς το*Δίκαιο ανταγωνισμού*τον απαγορεύει.

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπήρχε καμία περίπτωση γιατί απλά δεν είναι κάποιο πακέτο η παροχή για το φοιτητικό είναι bonus ανανέωσης και το παίρνεις η έχοντας φοιτητικό η απλό f2g......

 

όσο για το τελευταίο δυστυχώς έτσι είναι πρέπει να κοιτάζουμε κάθε τρεις και λίγο της τροποποίησης γιατί απλά αφού δεν τους μιλάει κανενας τα κάνουν όπως θέλουν φυσικά όχι μόνο η wind αλλά και η αλλες η λέξη ΚΑΡΤΕΛ Δεν είναι καθόλου τυχαία

 

Καρτέλ*ονομάζεται η ρητή σύμπραξη (συμφωνία) μεγάλων κυρίως επιχειρήσεων*εταιρικής*μορφής δραστηριοποιούμενων στον ίδιο κλάδο, δηλαδή ανταγωνιστικών, με σκοπό την αποφυγή του μεταξύ τους ανταγωνισμού δια κοινής διαμόρφωσης ενιαίας τιμής των προσφερομένων υπηρεσιών ή των προϊόντων τους, ή και με πολύ ελάχιστες μεταξύ τους διαφορές τιμών. Ο σχηματισμός καρτέλ είναι*παράνομος, καθώς το*Δίκαιο ανταγωνισμού*τον απαγορεύει.

 

Πολλοί (γιατί;;; ΟΚ!!) ισχυρίζονται ότι δεν είναι καρτελ γιατί έχουν διαφορετικ€ς τιμές.

Πχ η Wind f2go έχει τα 200΄προς όλους κ 100ΜΒ με 6€

και η κόκκινη τα 300΄προς όλους και 100 προς ιδία με 6€.

 

Αυτό ισχυρίζονται!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί (γιατί;;; ΟΚ!!) ισχυρίζονται ότι δεν είναι καρτελ γιατί έχουν διαφορετικ€ς τιμές.

Πχ η Wind f2go έχει τα 200΄προς όλους κ 100ΜΒ με 6€

και η κόκκινη τα 300΄προς όλους και 100 προς ιδία με 6€.

 

Αυτό ισχυρίζονται!!!

Σιγά τα αυγά ρε Jim και το ξερεις τι κανιουν... Αυτό:::: διαμόρφωση ενιαίας τιμής των προσφερομένων υπηρεσιών ή των προϊόντων τους, ή και με πολύ ελάχιστες μεταξύ τους ...

 

300προς όλους +200 προς wind και q με 6 ευρό. Κάτι παρόμοιο με της άλλης που λες. ακόμα και στην σταθερή να κοιταξεις 22 ευρό wind 22.20η κόκκινη με σχεδόν ίδιες παροχες φως φανάρι η δουλεια αυτές μπορεί να λένε ότι θέλουν

 

 

Η μόνη διαφορά που βλέπω εγώ με της αλλες είναι το φοιτητικό που η wind καβαλησε το καλάμι και του άλλαξε τα φωτα 25 μερες και που είναι το ακριβότερο από της άλλες αφού φρόντισε να το δώσει πρωτα σε δήθεν 67χρονους δήθεν φοιτητές σαν την μάνα μου με μηνυμα!!! σαν ειδική προσφορά η έξω από μέτρο στην ομονοια και όχι μονο

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Σιγά τα αυγά ρε Jim και το ξερεις τι κανιουν... Αυτό:::: διαμόρφωση ενιαίας τιμής των προσφερομένων υπηρεσιών ή των προϊόντων τους, ή και με πολύ ελάχιστες μεταξύ τους ...

 

300προς όλους +200 προς wind και q με 6 ευρό. Κάτι παρόμοιο με της άλλης που λες. ακόμα και στην σταθερή να κοιταξεις 22 ευρό wind 22.20η κόκκινη με σχεδόν ίδιες παροχες φως φανάρι η δουλεια αυτές μπορεί να λένε ότι θέλουν

 

 

Η μόνη διαφορά που βλέπω εγώ με της αλλες είναι το φοιτητικό που η wind καβαλησε το καλάμι και του άλλαξε τα φωτα 25 μερες και που είναι το ακριβότερο από της άλλες αφού φρόντισε να το δώσει πρωτα σε δήθεν 67χρονους δήθεν φοιτητές σαν την μάνα μου με μηνυμα!!! σαν ειδική προσφορά η έξω από μέτρο στην ομονοια και όχι μονο

 

Να μας απαντήσουν όλοι αυτοί που ισχυρίζονται ότι ΔΕΝ είναι καρτέλ.

 

Και,

μήπως το "θέμα" είναι:

Όχι μόνο το x€ η μια κ x€ η άλλη κλπ: ΟΚ Μπορεί να πει κανείς ότι με τόσα "βγαίνουν" για τις "συνθήκες" της αγοράς,

 

ΑΛΛΑ το ότι:

x€ η μια την 7/11/2016

x€ η άλλη την 14/11/2016

x€ η παράλλη την 20/12/2016.... ???

 

Και δε μιλάμε για μ€ιώσεις (ανταγωνισμός), αλλά αυξήσεις..

Λέω τώρα εγώ:

Πώς και συμπίπτουν όλες μαζί στο ίδιο χρονικό διάστημα

Και όχι μόνο στα πακέτα (τιμ€ς), αλλά και στα bonus κλπ;

Και σε αυξήσεις ΟΛΕΣ; Ξαφνικά ανέβηκε το κόστος ΟΛΟΝΩΝ;

 

Αν δλδ (υποτεθίστω, λέω, έτσι;):

Το Φλεβάρη πάει 6€ το min κάρτα η πράσινη

Τον Απρίλη η κόκκινη

και η τελευταία πάει 6€ τη min κάρτα ανανέωσης τον Αύγουστο,

Τυχαίο θα'ναι, έτσι;

ΟΚ.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση πάντως έχει ξεφύγει εκεί στην WIND, δεν λέω εντάξει δώρο ήταν το 1GB, θα μπορούσε κάλλιστα να το κόψει και εντελώς, αλλά ρε παιδιά 14/11 μου στέλνουν το παρακάτω μήνυμα:

 

ΔΩPO 1GB ΣTHN 1H KAPTA 10€ KAΘE MHNA! ΠPOΣΦOPA ΓIA ANANEΩΣH ME ΠIΣTΩTIKH / PAYPAL MEΣA AΠO TO MYF2G APP / http://WWW.F2G.GR

 

Και η επίσημη ανακοίνωση λέει ότι από 11/11 το κόβουν στο μισό...Παραπληροφόρηση και σχεδιασμός στο πόδι...

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Το δεδομένο είναι πως δεν πρόκειται για κάποια επίσημη προσφορά που απευθύνεται σε όλους, με πληροφόρηση στο site σχετικά με τον τρόπο απόκτησης(πέρα από την περίπτωση που κάποιος είναι φοιτητής και μπορεί με τα απαραίτητα δικαιολογητικά να πάρει μέχρι 2 αριθμούς). Λογικά έχει να κάνει με επιλεκτική διάθεση στα πλαίσια της προώθησης. Σε αυτήν την περίπτωση το βλέπω λιγάκι δύσκολο να υπάρχει νούμερο που καλείς για να ζητήσεις να το δώσουν. Μάλλον εννοεί ο φίλος που το έγραψε πως παίρνουν οι ίδιοι τηλέφωνο στα πλαίσια της προώθησης, κάτι ανάλογο με τη διάθεση που γίνεται στο δρόμο.

 

Κατά τα άλλα, ότι έχω γράψει εδώ.

 

Με λίγα λόγια, αν σας το δίνουν με 10€ πρόκειται για κανονική διάθεση αριθμού της προσφοράς στα πλαίσια της προώθησης. Σε ακριβότερη τιμή μάλλον πρόκειται για αγγελία που έχει κάποιος νουμεράκια και τα δίνει για δικό του όφελος. Φυσικά για κάποιον που τον ενδιαφέρει να αποκτήσει ένα πάση θυσία, ενδεχομένως να μην τον πειράζει να πληρώσει παραπάνω χρήματα που ζητάνε σε τέτοιες περιπτώσεις. Ωστόσο επειδή εδώ απαγορεύονται οι δημοσιεύσεις που έχουν σαν αντικείμενο αγοραπωλησίες(αγγελίες), μηνύματα του τύπου όποιος θέλει νουμεράκι ας επικοινωνήσει με pm, ή ζητάω νουμεράκι φοιτητικό και στίλτε μου pm, θα αφαιρούνται ως αντίθετα προς τους όρους πρόσβασης και χρήσης.

 

Ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις και να ξεκαθαρίσεις τα πράγματα. Πορευόμαστε όπως τα ξέραμε λοιπόν.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πλεον δινει μονο 500 και αυτο μονο ονλαιν και καταστημα.Το ειδα χθες σε απλο f2g με 300' με ανανεωση 10€.

Σημερα ανανεωνω το φοιτητικο αλλα εχει θεμα με την ανανεωση.Μια Visa καρτα που βαζω δεν περναει ενω η Mastercard περναει αμεσως.2η φορα τα ιδια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση πάντως έχει ξεφύγει εκεί στην WIND, δεν λέω εντάξει δώρο ήταν το 1GB, θα μπορούσε κάλλιστα να το κόψει και εντελώς, αλλά ρε παιδιά 14/11 μου στέλνουν το παρακάτω μήνυμα:

 

ΔΩPO 1GB ΣTHN 1H KAPTA 10€ KAΘE MHNA! ΠPOΣΦOPA ΓIA ANANEΩΣH ME ΠIΣTΩTIKH / PAYPAL MEΣA AΠO TO MYF2G APP / http://WWW.F2G.GR

 

Και η επίσημη ανακοίνωση λέει ότι από 11/11 το κόβουν στο μισό...Παραπληροφόρηση και σχεδιασμός στο πόδι...

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Εμένα φίλε αυτό δεν μου φαίνεται περίεργο είμαι 10χρονια στην wind ανωργανοσια σε όλο της το μεγαλείο

 

Αυτό δείχνει και το παραπάνω μήνυμα ενώ η ανακοίνωση αλλά που έχουν εφαρμοστεί κιολας

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εφόσον χαθεί σαν φοιτητικό να φανταστώ δεν μπορεί να ξαναγίνει?

Επίσης αφού λήξει το πάσο ληγει η φοιτητική προσφορά?

Όχι, δε λήγει. Εγώ το είχα πάρει με το παλιό μου πάσο (του μεταπτυχιακού), το οποίο έληξε στις 31 Αυγούστου και συνεχίζω να το έχω κανονικά ως φοιτητικό. Ωστόσο, επειδή πριν από λίγες μέρες, πήρα νέο πάσο (με λήξη τον Οκτώβριο του 2020) ως υποψήφιος διδάκτορας και απέκτησα φοιτητικά νούμερα WU και CU, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αφήσω τη φοιτητική προσφορά της Wind να λήξει, καθώς είναι πλέον εντελώς ασύμφορη. Θα δούμε. Δεδομένου ότι είχα αγοράσει για τελευταία φορά το πακέτο στις 10 Νοεμβρίου, έχω άφθονο χρόνο στη διάθεσή μου, για να σκεφτώ τι θα κάνω.

Edited by Gm87
Link to comment
Share on other sites

#002# και κλήση

Καταργούνται όλες οι προωθήσεις .

Link to comment
Share on other sites

#002# και κλήση

Καταργούνται όλες οι προωθήσεις .

 

 

Ωραίος!

My 10 Chars

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το πακέτο των 8.5€ δεν υπάρχει κάποιο άλλο? Επίσης κάθε μήνα σου δίνει κάποιο bonus όπως το CU και το Wats Up?
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Πρόκειται για ένα F2G που έχει απλά τη δυνατότητα εκτός από τα άλλα πακέτα να ενεργοποιήσει και αυτό των 1500' και 1500ΜΒ.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το πακέτο των 8.5€ δεν υπάρχει κάποιο άλλο? Επίσης κάθε μήνα σου δίνει κάποιο bonus όπως το CU και το Wats Up?

 

Κτέβασε το αππ το myf2g και εκεί έχει πολλά πακέτα και μπόνους

Link to comment
Share on other sites

#002# και κλήση

Καταργούνται όλες οι προωθήσεις .

 

Ισχύει και για συμβόλαια??

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Στειλτε μηνυμα 1 στο 1209 σημερα για 1GB για 24 & 25/12

 

Καλες γιορτες!!

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...