Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι κάτοχος και εγώ πλεον 2 αριθμών του ειδικού πακέτου.

Υπάρχει κάτι άλλο αρνητικό εκτός από το 25ημερο;και 500gb αντί για 1000 στην ανανέωση;

Μέχρι στιγμής;

 

Βασικά είμαι επαρχία και δεν ξέρω με το σήμα πως θα τα πάμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πού ρε παιδιά μπορούμε να αγοράσουμε τα ειδικά πακέτα?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7136047#post7136047

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος και εγώ πλεον 2 αριθμών του ειδικού πακέτου.

Υπάρχει κάτι άλλο αρνητικό εκτός από το 25ημερο;και 500gb αντί για 1000 στην ανανέωση;

Μέχρι στιγμής;

 

Βασικά είμαι επαρχία και δεν ξέρω με το σήμα πως θα τα πάμε...

 

Βλεπω οτι εισαι ανδρο,επαρχια σε νησια και πελλοποννησο-κρητη καθως και οπου αναβαθμιζει ειναι αψογη.3G μεχρι 15-20Mbps ανετα,4G παιζει κατα βαση στην B20(800mhz) και οι ταχυτητες ειναι απο 10 εως 50Mbps.Μπορει να δεις και κατω απο 10 αμα εχει κινηση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι Άνδρο. Μακάρι να μην έχω πρόβλημα με το σήμα γιατι τα 50ευρω που δίνω τώρα στη βοντα για 2γραμμες είναι θηλιά
Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι Άνδρο. Μακάρι να μην έχω πρόβλημα με το σήμα γιατι τα 50ευρω που δίνω τώρα στη βοντα για 2γραμμες είναι θηλιά

να ξερεις η Wind γεωγραφικα φτανει Cosmote στη καλυψη.Το σημα για ομιλια ειναι αψογο,HD Voice στο 2G.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέχρι στιγμής με το φοιτητικό είναι μια χαρά. Το συμβόλαιο Cosmote πάει για κόψιμο.

 

20 ευρώ τον μήνα και έχω παροχές συμβολαίου 100+ στην Cosmote. Παίζει σε ταχύτητες ποιο αργά απο το συμβόλαια των 30gb σε κάποια σημεία και μέση ταχύτητα εκεί που κινούμε μέσα στην Aθηνα έχει από 15 έως 55mbps. Μια χαρά τα 300αρια της cosmote τα αφήνω στους λεφτάδες :)

 

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό της κοσμο δεν προσθέτει τα μβ που απομένουν;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο;

Πρέπει να αλλάξω κάρτα σιμ για να πιάνει 4G ; δεν το δοκίμασα βέβαια ακόμα. (το έχω σε συσκευή παλιά με πλήκτρα)

Πάντως κατάστημα wind εδώ δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι παλιά (3g) η sim θελει αλλαγη. Ζητα απο το τσατ του f2g.gr μηπως μπορουν να στη στειλουν με κουριερ μιας και δεν εχει καταστημα εκει.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέχρι στιγμής με το φοιτητικό είναι μια χαρά. Το συμβόλαιο Cosmote πάει για κόψιμο.

 

20 ευρώ τον μήνα και έχω παροχές συμβολαίου 100+ στην Cosmote. Παίζει σε ταχύτητες ποιο αργά απο το συμβόλαια των 30gb σε κάποια σημεία και μέση ταχύτητα εκεί που κινούμε μέσα στην Aθηνα έχει από 15 έως 55mbps. Μια χαρά τα 300αρια της cosmote τα αφήνω στους λεφτάδες :)

 

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Για την ομιλία έχεις απόλυτο δίκιο.Τσάμπα πλήρωνες τόσα χρήματα απο την στιγμή που μπορούσες να πάρεις αυτό το πακέτο.Και 15 ως 55 είσαι εκπληκτικά καλά..Το πρόβλημα θα ήταν αν ήσουν 0.15 ως 1.55...Τότε δε πιστεύω να έλεγες το ίδιο γιατί πολύ απλά δε θα έκανες ούτε τα βασικά.

να ξερεις η Wind γεωγραφικα φτανει Cosmote στη καλυψη.Το σημα για ομιλια ειναι αψογο,HD Voice στο 2G.

Eχεις δει σε κινητό με wind να γράφει HD στην κλήση? Προσωπικά μόνο στην πράσινη βλέπω στην κινεζοπαντόφλα μου να γράφει HD κατά τις κλήσεις και η ποιότητα είναι απλά άριστη.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Για την ομιλία έχεις απόλυτο δίκιο.Τσάμπα πλήρωνες τόσα χρήματα απο την στιγμή που μπορούσες να πάρεις αυτό το πακέτο.Και 15 ως 55 είσαι εκπληκτικά καλά..Το πρόβλημα θα ήταν αν ήσουν 0.15 ως 1.55...Τότε δε πιστεύω να έλεγες το ίδιο γιατί πολύ απλά δε θα έκανες ούτε τα βασικά.

 

Τα είπαμε αυτά με τις ταχύτητες του αρχαίου δικτύου οι οποίες είναι για γέλια δεν το συζητώ.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε και για 20ήμερο: Εικασία, έτσι; Και θα δούμε!!

 

Κουράζεις με τις "προβλέψεις " σου.

Δεν το γυρνάς στο στοίχημα καλύτερα ;

Μπορεί να είσαι πιο τυχερός.

Link to comment
Share on other sites

Κουράζεις με τις "προβλέψεις " σου.

Δεν το γυρνάς στο στοίχημα καλύτερα ;

Μπορεί να είσαι πιο τυχερός.

 

9 λέξεις , 5 σημεία στίξης: Κούρασαν....ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Εάν πιάνεις 4g, τότε ειναι εντάξει η sim. Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 λέξεις , 5 σημεία στίξης: Κούρασαν....ΟΚ.

offtopic

το ζητημα δεν ειναι ποσα λες αλλα το τι λες. Και εκτος απο αυτα που εχουμε ηδη επισημανει,βλεπω και μια ταση ειρωνιας σε διαφορα ποστ προς αλλα μελη και λυπαμαι.

Δεν θελω να μοιαζω κακος και αντιδραστικος διοτι εχω πολλες φορες αντιδρασει στα ποστ σου. Βλεπεις ομως οτι αντιδρουν και αλλοι. Πολλα μελη εδω μπαινουν γιατι εχουν ερωτησεις,χρειαζονται καποια βοηθεια. Εγω προσωπικα δεν συμμετεχω εδω για να κραξω καποια εταιρια ή τα άλλα μέλη. Κάποιοι (δεν αναφερομαι αποκλειστικα σε σενα) αρεσκονται μονιμως στο κραξιμο. Αλλοι στο να βοηθανε ή να συζητανε ηρεμα. Δεν μπορουμε να κλεισουμε το στομα κανενος,σιγουρα υπαρχουν διαφορετικες προσεγγισεις στο πως βλεπουμε το φορουμ.Το ζητημα ειναι να υποχωρουμε οταν χρειαζεται ή να μην δημιουργουμε εντασεις και λαθος εντυπωσεις. Δεν μας φταινε οι αλλοι. Με το συμπαθειο και σορρυ για το εκτος θεματος.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Για την ομιλία έχεις απόλυτο δίκιο.Τσάμπα πλήρωνες τόσα χρήματα απο την στιγμή που μπορούσες να πάρεις αυτό το πακέτο.Και 15 ως 55 είσαι εκπληκτικά καλά..Το πρόβλημα θα ήταν αν ήσουν 0.15 ως 1.55...Τότε δε πιστεύω να έλεγες το ίδιο γιατί πολύ απλά δε θα έκανες ούτε τα βασικά.

 

Eχεις δει σε κινητό με wind να γράφει HD στην κλήση? Προσωπικά μόνο στην πράσινη βλέπω στην κινεζοπαντόφλα μου να γράφει HD κατά τις κλήσεις και η ποιότητα είναι απλά άριστη.

Σε μένα οι κλήσεις αναγράφουν το HD. Και εγώ τόσο καιρό στο ειδικό πακέτο δε το είχα προσέξει. Η ποιότητα κλήσης είναι πολύ καλή

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ότι έχει HD κλήση δεν το αμφισβητεί κανείς. Δεν χρειάζεται συσκευή που να βγάζει ένδειξη για να το καταλάβεις, φαίνεται από την ποιότητα του ήχου.

 

Το πρόβλημα είναι το δίκτυο, που δεν το επιτρέπει παντού και πάντα. Και θα εξηγήσω τι εννοώ. Μιλάω συχνά με 2 άτομα με f2g(και οι 2 έχουν φοιτητικό btw) , χρησιμοποιώντας το δικό μου f2g. Όχι πάντα, αλλά αρκετά συχνά, είναι τόσο κακή η ποιότητα της συνομιλίας(διακοπές και παράσιτα), που πλέον πριν τους πάρω γυρίζω οπωσδήποτε το δίκτυο σε 2G, όπου ακούγεται μία χαρά.

 

Προσωπικά με ενοχλεί κάτι τέτοιο, και επειδή χρησιμοποιώ και τις 3 εταιρείες για ομιλία, είναι κάτι που δεν συναντώ στους άλλους. Χωρίς να εννοώ ότι είναι πάντα άψογο το δίκτυο, αλλά υπάρχει περίπτωση να ξεκινήσω μία κλήση HD, και μετά από λίγο να γυρίζει σε απλή. Κάτι που το καταλαβαίνεις από την ποιότητα του ήχου, που είναι σαν να πείραξε κάποιος το equalizer κόβοντας συχνότητες από το ηχητικό φάσμα. Ωστόσο για μένα κάτι τέτοιο είναι προτιμότερο από το να μην μπορείς να μιλήσεις όπως στην πρώτη περίπτωση, και φυσικά να μην χρειάζεται διαρκώς η αλλαγή τύπου δικτύου.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

[OFFTOPIC]

 

Έχοντας πρόσφατα αλλάξει το βασικό μου αριθμό από Φοιτητικό F2G σε Φοιτητικό What's Up, παρατήρησα κι εγώ πως η Cosmote έχει την ίδια και καλύτερη ποιότητα ήχου με διάφορους συνομιλητές, χωρίς να μου δείχνει HD! Η WIND μερικές φορές, ειδικά στην Αθήνα, έκανε παράσιτα και έκοβε τη φωνή μου... Οι συνομιλητές διαμαρτυροταν πως δε με άκουγαν, ακόμα και αν ήταν επίσης συνδρομητές WIND. Δεν ξέρω αν έφταιγε η κίνηση στο δίκτυό της, ανάλογα με τις ώρες βέβαια...

 

Πριν ένα μήνα που κάλεσα από το κινητό μου (WIND) την υποστήριξη του σταθερού της WIND, για να δηλώσω βλάβη, κατά τη διάρκεια της κλήσης με γύρισε από 3G σε GPRS και δεν άκουγα σχεδόν καθόλου την υπάλληλο! Πολύ χαμηλή ένταση φωνής και με τεράστια δυσκολία κατάφερα να συνεννοηθώ... Φαίνεται επειδή χάλασε το σταθερό όλων στην περιοχή, "έπεσαν" όλοι πάνω στα κινητά και μπουκωσε το δίκτυο... Μόνο της WIND. :down:

 

Έχοντας κακή εμπειρία με τον ήχο της Cosmote μέχρι πριν 4 χρόνια που έφυγα, φοβόμουν να γυρίσω, αλλά τελικά γύρισα και βλέπω ότι στις ώρες αιχμής παίζει καλύτερα από τη WIND και στην ομιλία και (ειδικά) στις ταχύτητες του 4G... Ένας ακόμα λόγος για να εγκαταλείψει κάποιος το Φοιτητικό F2G, πέρα από τη διπλάσια τιμή... :down:

Link to comment
Share on other sites

[OFFTOPIC]

 

Έχοντας πρόσφατα αλλάξει το βασικό μου αριθμό από Φοιτητικό F2G σε Φοιτητικό What's Up, παρατήρησα κι εγώ πως η Cosmote έχει την ίδια και καλύτερη ποιότητα ήχου με διάφορους συνομιλητές, χωρίς να μου δείχνει HD! Η WIND μερικές φορές, ειδικά στην Αθήνα, έκανε παράσιτα και έκοβε τη φωνή μου... Οι συνομιλητές διαμαρτυροταν πως δε με άκουγαν, ακόμα και αν ήταν επίσης συνδρομητές WIND. Δεν ξέρω αν έφταιγε η κίνηση στο δίκτυό της, ανάλογα με τις ώρες βέβαια...

 

Πριν ένα μήνα που κάλεσα από το κινητό μου (WIND) την υποστήριξη του σταθερού της WIND, για να δηλώσω βλάβη, κατά τη διάρκεια της κλήσης με γύρισε από 3G σε GPRS και δεν άκουγα σχεδόν καθόλου την υπάλληλο! Πολύ χαμηλή ένταση φωνής και με τεράστια δυσκολία κατάφερα να συνεννοηθώ... Φαίνεται επειδή χάλασε το σταθερό όλων στην περιοχή, "έπεσαν" όλοι πάνω στα κινητά και μπουκωσε το δίκτυο... Μόνο της WIND. :down:

 

Έχοντας κακή εμπειρία με τον ήχο της Cosmote μέχρι πριν 4 χρόνια που έφυγα, φοβόμουν να γυρίσω, αλλά τελικά γύρισα και βλέπω ότι στις ώρες αιχμής παίζει καλύτερα από τη WIND και στην ομιλία και (ειδικά) στις ταχύτητες του 4G... Ένας ακόμα λόγος για να εγκαταλείψει κάποιος το Φοιτητικό F2G, πέρα από τη διπλάσια τιμή... :down:

 

Συμφωνω,για το ιντερνετ.Οσο για ομιλια οκ ηταν το F2G.Μονο στο χωριο εχω θεμα και αυτο λογω καλυψης.Εν τω μεταξυ εχω καθηγητρια με 2 καρτες Wind και ξαφνικα δεν ειχε σημα σημερα το μεσημερι στα καλα καθουμενα.Επεσε ξανα το δικτυο,και επιβεβαιωθηκε απο σκριν κοπελας που δεν ειχε 3G.

Παντως πλεον πρεπει να φτιαξουν χωρητικοτητα αμεσα γιατι απο το μαρτη εως τωρα ειχαμε 2 αποτομες καταρρευσεις του δικτυου.Μιλαμε να πεφτει το σημα μαζικα στις κεραιες.

Εγω με Vodafone ειχα θεμα με το 3G και ηταν 1-2 μπαρες στο σπιτι οπως της Wind το μεσημερι.

Παντως το συστημα 800αρα παντου και ελαχιστα 1800/2600 στο 4G ηταν λαθος και ειχαμε 2 πτωσεις του δικτυου στη θεσσαλονικη ανατολικα και μια στην αθηνα.Η 1η την 1/3 και η 2η σημερα 5/4.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα την κάρτα στο κινητό μου LG g4 και πιάνει 4G. Άρα είναι εντάξει η sim

 

Πως παει στο νησι η Wind? Απο καλυψη εισαι ικανοποιημενος;

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

δεν την έχω κάνει ακόμα δυνατή χρήση. Προς το παρόν την έχω σε μια παλιά συσκευή και έκανα τραμπα τις κάρτες χτες για δω αν έχει 4G.

στο μέλλον θα σας πω :)

Link to comment
Share on other sites

δεν την έχω κάνει ακόμα δυνατή χρήση. Προς το παρόν την έχω σε μια παλιά συσκευή και έκανα τραμπα τις κάρτες χτες για δω αν έχει 4G.

στο μέλλον θα σας πω :)

 

Για μενα δοκιμασε ομιλια/internet με το LG G4 για 25 μερες.Οσο για το συμβολαιο,μολις τελειωσει σπαστο και κανε το Whats Up/CU σαν 2ο.

Αμα εχεις στο κινητο το speedtest της ookla κανε κανενα τεστ να δουμε τις ταχυτητες που εχει το δικτυο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησα μέσω φόρμας επικοινωνίας να μου γυρίσουν τον αριθμό του άντρα μου σε ειδική προσφορά είναι στο όνομα μου και έχω άλλους δύο αριθμούς ενεργούς πάλι στο όνομα όπου πέφτουν 10 ευρώ κάθε μήνα σε όλους. Όλα ειδική προσφορά. Υπάρχει ελπίδα?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...