Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσυ που το ανοιξες... δεν μας λες αν παιζει να εχει και καμια υποδοχη για microsd?

Έχει ναι!!

Αν δε φοβάσαι να χάσεις την εγγύηση, άνοιξε το :p:p

Το δικό μου ήταν 16αρι, και το έκανα 32αρι :D:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν είναι πάνω στο καπάκι. Έτσι είναι:

 

Ναι απλά αν δεις από το βίντεο που παρέθεσα, βγάζεις το καπάκι, ξεβιδώνεις 7 βίδες και βγαίνει το σύστημα με τα κουμπιά πολύ απλά. Εκεί υπάρχει και το τζαμάκι, ξεχωριστά από τη κάμερα.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Έχει ναι!!

Αν δε φοβάσαι να χάσεις την εγγύηση, άνοιξε το :p:p

Το δικό μου ήταν 16αρι, και το έκανα 32αρι :D:D

 

Πλάκα κάνεις ή το λες σοβαρά?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά αν δεις από το βίντεο που παρέθεσα, βγάζεις το καπάκι, ξεβιδώνεις 7 βίδες και βγαίνει το σύστημα με τα κουμπιά πολύ απλά. Εκεί υπάρχει και το τζαμάκι, ξεχωριστά από τη κάμερα.

Όπως σου έγραψα, δε νομίζω να είναι πολύ δύσκολο να βγει. Απλά δεν είναι τόσο απλό όσο αν έβγαινε με το καπάκι. Αν "πιάνουν" τα χέρια σου πιστεύω θα τα καταφέρεις....... το θέμα είναι τι θα γίνει με την εγγύηση; Αν, χτύπα ξύλο, σου βγάλει στο άσχετο μια κιτρινίλα η οθόνη, τι θα γινει μετά;;; Λίγο ρίσκο!

Πλάκα κάνεις ή το λες σοβαρά?:confused:

Αστειεύομαι εννοείται φίλε μου!!

Είναι "μαμά" 32αρι το δικό μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Αστειεύομαι εννοείται φίλε μου!!

Είναι "μαμά" 32αρι το δικό μου ;)

 

Ουφ...:lol: προς στιγμήν ψάρωσα...:D

Link to comment
Share on other sites

Ουφ...:lol: προς στιγμήν ψάρωσα...:D

Εγώ να δεις... έτοιμος ήμουν :) :) ... τέτοιες πλάκες δεν κάνουν χαχαχαχαχα.

πάντως η ερώτηση έχει βάσει, γιατί το κορεάτικο έχει αποσπωμενο καπάκι και υποδοχή για κάρτα, οπότε σκέφτηκα μήπως η υποδοχή αυτή υπάρχει, αλλά είναι "κρυμμένη".

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση στο LG G2 και αφού έχω πάρει αντίγραφο ασφαλείας συνδέθηκα στο LG PC Suite μέσω USB και με επιλεγμένη μέθοδο σύνδεσης 'Λογισμικό LG".......Ανοίγω το LG PC Suite και αφού γίνετε η σύνδεση βγάζει ότι υπάρχει ¨διαθέσιμη αναβάθμιση στη τελευταια εκδοση του λογισμικού¨" Με τρέχουσα έκδοση V20H σε τελευταία έκδοση D80230B..........Πατάω ΝΑΙ για να αρχίσει η αναβάθμιση και ζηταει αν θέλω να κάνω αναβάθμιση με πρώτα αντίγραφο ασφαλείας ή οχι... επέλεξα να κάνει χωρίς την δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας (μιας και εχω πάρει) Πατάω επιλογή και βγαίνει η μπάρα για την αναβάθμιση ...μετά από 2 δευτερα εμφανίζετε μια νεα καρτέλα οπου λέει ¨Δεν μπορεί να γίνει ανάλυση περιβάλοντος αναβάθμισης.....και ΖΗΤΑΕΙ να ελέγξω τον οδηγό σύνδεσης συσκευής τηλεφώνου και αλλάξω τις ρυθμίσεις....ΕΔΩ ΛΟΓΩ του οτι δεν το κατέχω καλά θέλω την βοήθειά σας..Τι δεν κάνω σωστά και τι πρέπει να κάνω...!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..μια βοηθεια λιγο ρε παιδια..εχει μια φιλη το συγκεκριμενο κινητο και της εχει σπασει το τζαμακι της πισω καμερας..παρηγγειλα ενα απο το ebay συγκεκριμενα αυτο εδω http://www.ebay.com/itm/351260066436?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT τωρα το θεμα μου ειναι πως θα το αλλαξω..πρεπει να βγαλω το πισω καπακι η αλλαζει ετσι οπως ειναι βγαζοντας το παλιο???αν γνωριζει κανεις ας δωσει μαι βοηθεια γιατι οσο και να εψαξα δεν βρηκα κανενα βιντεακι που να δειχνει πως το αλλαζουν και δεν ειναι και δικο μου το κινητο και δεν θελω να κανω καμια ζημια..ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Στην προηγούμενη σελίδα έγινε ίδια συζήτηση: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6150373#post6150373

 

Δεν αλλάζει εύκολα και χάνεις εγγύηση αν το ανοίξεις. Πήγαινέ το στο σέρβις.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

η εγγυηση το καλυπτει ωστε να αλλαχτει δωρεαν??γιατι δεν εγινε απο πτωση το σπασιμο στο τζαμακι..το ιδιο εχει παθει και το δικο μου LG G3..αλλα σε μενα αλλαζει πολυ ευκολα.2 βιδακια ειναι και αλλαζεις το πλαισιο μαζι με το τζαμακι..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα εντελώς ξαφνικά παρατήρησα στο κινητό σε λευκή σελίδα πάνω αριστερά το γνωστό κιτρινιασμα και σε μένα..Δεν είναι πολύ και τυχαία το είδα... Εμένα είναι Ελληνικό μο μοντέλο 11/13 στο οποίο μετά από ένα 6μηνο μου έβαλε η procordia νέα πλακέτα και πίσω καπάκι για το γνωστό θέμα που υπήρχε στο GPS άσχετα αν το δικό μου είχε δεν είχε πρόβλημα... Τώρα αξίζει να παω στο σέρβις θα μου το φτιάξουν (πρέπει και να βάλω και μαμά ρομ) και αν αλλάξουν και οθόνη τους.. τι θα μείνει από το παλιό κινητό μόνο η μπαταρία...?? Για αλλαγή λέτε να παίζει?? Αν όχι θα τους πω βάλτε και μια νέα μπαταρία και θα έχω καινούργιο κινητό.. Τι λέτε??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω φίλε μου να σου το αλλάξουν. πήγαινε το για αλλαγή οθόνης και μη το πολύ σκέφτεσαι.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα εντελώς ξαφνικά παρατήρησα στο κινητό σε λευκή σελίδα πάνω αριστερά το γνωστό κιτρινιασμα και σε μένα..Δεν είναι πολύ και τυχαία το είδα... Εμένα είναι Ελληνικό μο μοντέλο 11/13 στο οποίο μετά από ένα 6μηνο μου έβαλε η procordia νέα πλακέτα και πίσω καπάκι για το γνωστό θέμα που υπήρχε στο GPS άσχετα αν το δικό μου είχε δεν είχε πρόβλημα... Τώρα αξίζει να παω στο σέρβις θα μου το φτιάξουν (πρέπει και να βάλω και μαμά ρομ) και αν αλλάξουν και οθόνη τους.. τι θα μείνει από το παλιό κινητό μόνο η μπαταρία...?? Για αλλαγή λέτε να παίζει?? Αν όχι θα τους πω βάλτε και μια νέα μπαταρία και θα έχω καινούργιο κινητό.. Τι λέτε??

Χαχα σβήσε φίλε μου το μήνυμα που έγραψες στις "Τροποποιήσεις" και μην ψάχνεις για άλλη rom!! Βάλε τη "μαμά" και στείλτο στην procordia αφού έχεις εγγύηση! Απ' ότι έχουν πει κι άλλα παιδιά, το κιτρίνισμα με τον καιρό χειροτερεύει και απλώνει. Γιατί να το αφήσεις ετσι;

Η αλλαγή μπαταρίας νομίζω είχε 27 ευρώ, άλλαξε την κι αυτή και ....... καλορίζικο! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση στο LG G2 και αφού έχω πάρει αντίγραφο ασφαλείας συνδέθηκα στο LG PC Suite μέσω USB και με επιλεγμένη μέθοδο σύνδεσης 'Λογισμικό LG".......Ανοίγω το LG PC Suite και αφού γίνετε η σύνδεση βγάζει ότι υπάρχει ¨διαθέσιμη αναβάθμιση στη τελευταια εκδοση του λογισμικού¨" Με τρέχουσα έκδοση V20H σε τελευταία έκδοση D80230B..........Πατάω ΝΑΙ για να αρχίσει η αναβάθμιση και ζηταει αν θέλω να κάνω αναβάθμιση με πρώτα αντίγραφο ασφαλείας ή οχι... επέλεξα να κάνει χωρίς την δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας (μιας και εχω πάρει) Πατάω επιλογή και βγαίνει η μπάρα για την αναβάθμιση ...μετά από 2 δευτερα εμφανίζετε μια νεα καρτέλα οπου λέει ¨Δεν μπορεί να γίνει ανάλυση περιβάλοντος αναβάθμισης.....και ΖΗΤΑΕΙ να ελέγξω τον οδηγό σύνδεσης συσκευής τηλεφώνου και αλλάξω τις ρυθμίσεις....ΕΔΩ ΛΟΓΩ του οτι δεν το κατέχω καλά θέλω την βοήθειά σας..Τι δεν κάνω σωστά και τι πρέπει να κάνω...!!!

και μενα ακριβως το ιδιο εκανε και ειχα πελαγωσει.

Θα πρεπει να κατεβασεις το LG Mobile Support Tool ,που ειναι προγραμμα της LG εξειδικευμενο μόνο για αναβαθμισεις.Κάνεις απο κει την αναβαθμιση εύκολα,χωρίς να σου βγάζει αυτά τα περίεργα ¨Δεν μπορεί να γίνει ανάλυση περιβάλοντος αναβάθμισης"...κτλ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.:)

Αποφάσισα να πάω σε αυτό το κινητό κι ας είναι παλιό μοντέλο πια. Θα ήθελα να μου πείτε αν αξίζει να κάνω αυτή τη κίνηση. Το βρίσκω στα 250€ με εγγύηση επίσημης αντιπροσωπείας 2 χρόνια. (ή να πάω σε κάτι νεώτερο?)

Σαν τηλέφωνο το παίρνω άφοβα?

Με ενδιαφέρει η μεγάλη μπαταρία, το καλό σήμα GPS και η πολύ καλή οθόνη.

Ξέρω θα μπλέξω τα μπούτια μου μετά με τις αναβαθμίσεις, αλλά εδώ είστε να βοηθήσετε!:D

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Mε κλειστά μάτια ναι, αλλά όλα αυτά που διαβάζω για προβληματικό σήμα, κιτρινίλα και γραμμές στην οθόνη, ευκολογρατσούνιστη οθόνη κτλ?

 

Επίσης σήμα GPS έχει καλό? Του έχει τεστάρει κανείς την ένταση που πιάνει τους δορυφόρους με καμιά τέστερ εφαρμογή?

 

 

Και κάτι ακόμα. Αν πάρω κάποιο ευρωπαϊκής εκδόσεως κι όχι Ελληνικό, θα έχω κάποιο θέμα με το λογισμικό? (μου είπαν να το προσέξω αυτό από την LG που μίλησα)

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Πάρε κάποιο άλλο τότε. Smartphone χωρίς πρόβλημα δεν υπάρχει. Kαι αυτά που διαβάζεις δεν αφορούν όλα τα G2 προφανώς.

Εδώ μέσα μπαίνουν αυτοί που έχουν κάποιο πρόβλημα και ζητούν λύση. Οι υπόλοιποι ευχαριστημένοι δεν έχουν λόγο να ποστάρουν πλην ελαχίστων όπως εγώ τώρα που σου απαντώ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Mε κλειστά μάτια ναι, αλλά όλα αυτά που διαβάζω για προβληματικό σήμα, κιτρινίλα και γραμμές στην οθόνη, ευκολογρατσούνιστη οθόνη κτλ?

 

Επίσης σήμα GPS έχει καλό? Του έχει τεστάρει κανείς την ένταση που πιάνει τους δορυφόρους με καμιά τέστερ εφαρμογή?

Εγώ που είχα συσκευή που είχε θέμα με το gps, γιατί είναι απ' τις πρώτες παρτίδες, τώρα πλέον κλειδώνει 13 στους 19 δορυφόρους, τεσταρισμενο άπειρες φορές με το AdroiTS GPS Test και κάνεις μια χαρά πλοήγηση! Για να πούμε όμως και του στραβού το δίκαιο, υπάρχουν και συσκευές με δυνατότερο gps, είναι θέμα προτεραιοτήτων! Αν θέλεις το κινητό για καλή gps συσκευή, ίσως να μη σου κάνει το G2. Τη δουλειά του όμως την κάνει μια χαρά. Αν σου βγάλει πρόβλημα, το καλύπτει το service.

Με γραμμές στη οθόνη και σήμα, προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Επίσης το δικό μου είναι κατασκευής Σεπτέμβριος του 2013, και η οθόνη δε έχει την παραμικρή γρατζουνιά.

Στο σύνολο όμως είναι μια συσκευη που κάνει τα πάντα αρκετά καλά, και πλέον σε πάρα πολύ καλή τιμή.

Όλα τα κινητά έχουν τα "θεματακια" τους, αν είσαι άτυχος, ότι και να πάρεις, θα σου βγάλει το κουσούρι!!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω τα παιδια που εστειλαν το κινητο στο σερβισ για το γνωστο πρόβλημα με τα κίτρινα σημάδια ποσες μερες εκανε και αμα είχαν κάποιο θεμα ή χρέωση. Ευχαριστώ και καλο μηνα να έχουμε!
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω τα παιδια που εστειλαν το κινητο στο σερβισ για το γνωστο πρόβλημα με τα κίτρινα σημάδια ποσες μερες εκανε και αμα είχαν κάποιο θεμα ή χρέωση. Ευχαριστώ και καλο μηνα να έχουμε!

 

εξαρταται απο την υπαρξη ανταλλακτικου!

αν εχουν σε 2-3 μερες το πολυ ειναι ετοιμο.. και εννοειται δεν πληρωνεις τπτ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...