Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν πάρουμε τη 5.1 μακάρι να βελτιώσει το software της κάμερας και να δώσει κάποια από τις παραπάνω λειτουργίες του g3 όπως το magic focus...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περασα προσφατα την europe open v30b, αλλα 4G δεν καταφερα να δω πουθενα! Μηπως ξερει κανεις το γιατι; vodafone εχω

 

Μια βοηθεια;

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρουμε τη 5.1 μακάρι να βελτιώσει το software της κάμερας και να δώσει κάποια από τις παραπάνω λειτουργίες του g3 όπως το magic focus...

 

 

Ας φτιάξουν πρώτα το πρόβλημα με την υπερθέρμανση που μειώνει σημαντικά Την αυτονομία,να επαναφέρουν τις λειτουργιες που είχε πριν κ μετά οτι θέλουν..

Link to comment
Share on other sites

Ας φτιάξουν πρώτα το πρόβλημα με την υπερθέρμανση που μειώνει σημαντικά Την αυτονομία,να επαναφέρουν τις λειτουργιες που είχε πριν κ μετά οτι θέλουν..

 

καλά ναι η μπαταρία στην 5.0.1 είναι κλάματα όπως και τα bugs με τις κλήσεις που χάνει το σήμα και θέλει επανεκκίνηση για να στρώσει!γενικά θα έπρεπε να είχαν στείλει OTA με μικρές διορθώσεις όπως έκαναν με το g3...ο τρόπος που έγινε το update θυμίζει λίγο samsung (άντε να το βγάλουμε μην γκρινιάζουν και ας κολλάει μετά το κινητό)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος οτι πήρες σφραγισμένο τηλέφωνο ??

Αυτό που λες είναι πολλή παράξενο !!

Κλειστό σε ζελατίνα. Όλα σφραγισμένα. Θα στείλω φώτο από το κουτί γιατί όντως είναι παράξενο

 

Σημειώνω ότι το τηλέφωνο δουλεύει άψογα με Kit Kat και από ότι διαβάζω μάλλον στην Kit Kat θα το αφήσω

Edited by Getapen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια , σώστε με plz ,μαλακίστικα και τώρα κινδυνεύω να έχω πρόβλημα στη δουλειά μου αύριο αφου έμεινα χωρίς κινητό !! :(

 

πήγα να κάνω restore στο root lg g2 16gb μου που το είχα απλά κάνει root με το επίσημο suite και δεν το έκανε , μετά πήγα να περάσω με cse flash το europe open 80220h απο εδώ και δεν έγινε , πέταξε στο κιν ένα ASSERT (ή κάπως έτσι) error και απο τότε δεν μπορώ να κάνω τίποτα , μαύρη οθόνη , δείχνει το σήμα της LG και αυτό ηταν, δοκίμασα με volume up + power button τίποτα , μόνο το σήμα της lg δείχνει κ σβήνει , αν το πατάω συνεχώς κάνει λούπα. Το pc όταν το συνδέω ανοίγει 10-20 υποτιθέμενους δίσκους και ρωτάει για να τους κάνει format

 

με λίγα λόγια το πρόβλημα μου περιγράφετε σε αυτό το post που βρήκα τυχαία

 

:cry:

 

τι να κάνω τώρα? δεν έχω ιδέα απο ubuntu που λέει , πως να το φτιάξω ??......

σώστε με κάποιος γιατι κοντεύω να τρελαθώ :wacko::wacko::wacko::wacko:

Edited by nixfix
Link to comment
Share on other sites

Έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή wipe από recovery; Δοκίμασε ενώ είναι κλειστό να μπεις σε download mode και ακολούθησε αυτόν τον οδηγό είναι πολύ εύκολο : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190 . Κάνε όλα τα προηγούμενα βήματα πριν φλασάρεις.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να κάνω τίποτα , το μόνο που κάνει ειναι να δείχνει το σήμα της lg και μετά να κλείνει με χαμηλό φωτισμό , δηλαδή φαίνεται οτι ειναι ανοιχτό αλλα δείχνει μαύρο. Δοκίμασα συνδυασμούς πλήκτρων τίποτα , το pc δεν το αναγνωρίζει , το βλέπει σαν μονάδες usb που θέλουν format

και στην πρίζα για φόρτιση το έβαλα και δεν έκανε τίποτα, το ίδιο πράγμα , χαμηλός φωτισμός μαύρη οθόνη :X

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να κάνω τίποτα , το μόνο που κάνει ειναι να δείχνει το σήμα της lg και μετά να κλείνει με χαμηλό φωτισμό , δηλαδή φαίνεται οτι ειναι ανοιχτό αλλα δείχνει μαύρο. Δοκίμασα συνδυασμούς πλήκτρων τίποτα , το pc δεν το αναγνωρίζει , το βλέπει σαν μονάδες usb που θέλουν format

και στην πρίζα για φόρτιση το έβαλα και δεν έκανε τίποτα, το ίδιο πράγμα , χαμηλός φωτισμός μαύρη οθόνη :X

 

Πάτα συνεχόμενα για αρκετά δευτερόλεπτα το κουμπί ενεργοποίησης του κινητού. Πρέπει να σβήσει κάποια στιγμή μετά από 15 δευτερόλεπτα. Αν σβήσει κάνε αυτά που περιγράφει ο οδηγός που σου έβαλα.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

αυτο εδω το δοκιμασες? http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/tools-srk-tool-useful-toos-lg-root-twrp-t3079076 δεν το εχω δοκιμασει αλλα νομιζω οτι εχει fix για το προβλημα σου.ας απαντησει καποιος που γνωριζει καλυτερα.να κ ενα βιντεο μηπως σε βοηθησει
Edited by geoss
Link to comment
Share on other sites

η συσκευή δεν κλείνει , κρατάω το power για αρκετά sec και όταν το αφήσω κάνει restart με το logo και πάλι μένει σε εκείνη την οθόνη την μαύρη

 

δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω ... και μου δείχνει ένα φάκελο που έχει αυτά μέσα

οι υπόλοιπες ειναι ψεύτικες συσκευές που ζητάνε format

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να κάνω τίποτα , το μόνο που κάνει ειναι να δείχνει το σήμα της lg και μετά να κλείνει με χαμηλό φωτισμό , δηλαδή φαίνεται οτι ειναι ανοιχτό αλλα δείχνει μαύρο. Δοκίμασα συνδυασμούς πλήκτρων τίποτα , το pc δεν το αναγνωρίζει , το βλέπει σαν μονάδες usb που θέλουν format

και στην πρίζα για φόρτιση το έβαλα και δεν έκανε τίποτα, το ίδιο πράγμα , χαμηλός φωτισμός μαύρη οθόνη :X

 

 

https://www.dropbox.com/s/cc4bgn52p1vhrim/Unbrick%20LG%20G2%20Windows%20Tool.rar?dl=0

 

 

φιλε κατεβασε αυτο κανε εξαγωγη και ανοιξε το.....μετα επελεξε να ανοιξεις αυτο που λεει 1harddisk μολισ ανοιξει συνδεσε το κινητο στο pc μετα επελεξε το κινητο σου δλδ d802 η οποιο εχεις....τεσπα κανε αυτα που θα σ λεει......αυτο το ειχα παθει και το εφτιαξα με αυτο.....μετα μπεσ download mode

Link to comment
Share on other sites

η συσκευή δεν κλείνει , κρατάω το power για αρκετά sec και όταν το αφήσω κάνει restart με το logo και πάλι μένει σε εκείνη την οθόνη την μαύρη

 

δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω ... και μου δείχνει ένα φάκελο που έχει αυτά μέσα

οι υπόλοιπες ειναι ψεύτικες συσκευές που ζητάνε format

Πήγαινε στο παρών φόρουμ στις τροποποιησεις. Ψάξε ένας φίλος είχε πάθει το ίδιο και το έφτιαξε. Έχει βάλει λινκ από YouTube

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/cc4bgn52p1vhrim/Unbrick%20LG%20G2%20Windows%20Tool.rar?dl=0

 

 

φιλε κατεβασε αυτο κανε εξαγωγη και ανοιξε το.....μετα επελεξε να ανοιξεις αυτο που λεει 1harddisk μολισ ανοιξει συνδεσε το κινητο στο pc μετα επελεξε το κινητο σου δλδ d802 η οποιο εχεις....τεσπα κανε αυτα που θα σ λεει......αυτο το ειχα παθει και το εφτιαξα με αυτο.....μετα μπεσ download mode

 

Error opening input file: 2 The system cannot find the file specified

rawwrite dd for windows version 0.6beta3.

Written by John Newbigin <jn@it.swin.edu.au>

This program is covered by terms of the GPL Version 2.

 

Error opening input file: 2 The system cannot find the file specified

rawwrite dd for windows version 0.6beta3.

Written by John Newbigin <jn@it.swin.edu.au>

This program is covered by terms of the GPL Version 2.

 

Error opening input file: 2 The system cannot find the file specified

rawwrite dd for windows version 0.6beta3.

Written by John Newbigin <jn@it.swin.edu.au>

This program is covered by terms of the GPL Version 2.

 

Error opening input file: 2 The system cannot find the file specified

rawwrite dd for windows version 0.6beta3.

Written by John Newbigin <jn@it.swin.edu.au>

This program is covered by terms of the GPL Version 2.

 

Error opening input file: 2 The system cannot find the file specified

rawwrite dd for windows version 0.6beta3.

Written by John Newbigin <jn@it.swin.edu.au>

This program is covered by terms of the GPL Version 2.

 

:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγαινε στο παρών φόρουμ στις τροποποιησεις. Ψάξε ένας φίλος είχε πάθει το ίδιο και το έφτιαξε. Έχει βάλει λινκ από YouTube

 

ψάχνω , δεν το βρήκα ακόμα :(

Link to comment
Share on other sites

Error opening input file: 2 The system cannot find the file specified

rawwrite dd for windows version 0.6beta3.

Written by John Newbigin <jn@it.swin.edu.au>

This program is covered by terms of the GPL Version 2.

 

Error opening input file: 2 The system cannot find the file specified

rawwrite dd for windows version 0.6beta3.

Written by John Newbigin <jn@it.swin.edu.au>

This program is covered by terms of the GPL Version 2.

 

Error opening input file: 2 The system cannot find the file specified

rawwrite dd for windows version 0.6beta3.

Written by John Newbigin <jn@it.swin.edu.au>

This program is covered by terms of the GPL Version 2.

 

Error opening input file: 2 The system cannot find the file specified

rawwrite dd for windows version 0.6beta3.

Written by John Newbigin <jn@it.swin.edu.au>

This program is covered by terms of the GPL Version 2.

 

Error opening input file: 2 The system cannot find the file specified

rawwrite dd for windows version 0.6beta3.

Written by John Newbigin <jn@it.swin.edu.au>

This program is covered by terms of the GPL Version 2.

 

:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ψάχνω , δεν το βρήκα ακόμα :(

 

 

μην ψαχνεις αλλο αυτο ειναι φιλε....εγω ημουν....ειναι αυτο που σου εστειλα...δες και το βιντεο.....ξανα περασε τους drivers....δες κατω απο το βιντεο εχει διαφορα links

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμάσω τώρα , δοκίμασα αυτό

 

είπε done , restart phone, το έκανα και πάλι κάνει το ίδιο

για να δούμε με το δικό σου , ο θεός βοηθός αρχίζω κ χάνω τις ελπίδες μου ... γιατι και τώρα λέει qhsusb_bulk .......

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ!!!! με το τελευταίο βιντεάκι σου μπήκα σε download mode!!

τώρα προσεκτικά να περάσω το stock μην την ξαναπάθω γιατι δεν θα το αντέξω!!!

 

--------------

edit:

 

κοιτάζω αυτό τον οδηγό , αυτή τη στιγμή ειμαι σε download mode και έχω ανοιχτό το flashtool

ποια rom να βάλω για να είμαι σίγουρος οτι θα μπει και δεν θα γίνει καμια στραβή ? έχω το 802

στις επιλογές αφήνω όπως δίχνει CDMA/DIAG/ πατάω - > CSE FLASH και μετά αφήνω republic of korea και languange korean ?

 

στο κάτω μέρος λέει rooted by the way στο κινητό μου.

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ Ε. :D:D:D:D

Edited by nixfix
Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμάσω τώρα , δοκίμασα αυτό

 

είπε done , restart phone, το έκανα και πάλι κάνει το ίδιο

για να δούμε με το δικό σου , ο θεός βοηθός αρχίζω κ χάνω τις ελπίδες μου ... γιατι και τώρα λέει qhsusb_bulk .......

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ!!!! με το τελευταίο βιντεάκι σου μπήκα σε download mode!!

τώρα προσεκτικά να περάσω το stock μην την ξαναπάθω γιατι δεν θα το αντέξω!!!

 

--------------

edit:

 

κοιτάζω αυτό τον οδηγό , αυτή τη στιγμή ειμαι σε download mode και έχω ανοιχτό το flashtool

ποια rom να βάλω για να είμαι σίγουρος οτι θα μπει και δεν θα γίνει καμια στραβή ? έχω το 802

στις επιλογές αφήνω όπως δίχνει CDMA/DIAG/ πατάω - > CSE FLASH και μετά αφήνω republic of korea και languange korean ?

 

στο κάτω μέρος λέει rooted by the way στο κινητό μου.

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ Ε. :D:D:D:D

 

ναι στις επιλογες αφησε τα ολα οπως ειναι κ εισαι ενταξει

Link to comment
Share on other sites

ναι στις επιλογες αφησε τα ολα οπως ειναι κ εισαι ενταξει

 

ποια rom να επιλέξω ? κατεβάζω την Europe OPEN D8022B.00.kdz , θα είναι οκ για το 16gb μου ή θα την πάθω πάλι ? :X

με μπερδευει που λένε b, h κλπ , δηλαδή ποια έκδοση να βάλω?

 

ή να βάλω μια άλλη Northern Europe 16gb D80220H ? Γιατι πριν αυτό που έπαθα το έπαθα λόγο οτι προσπάθησα να flashάρω 32gb έκδοση rom στο 16ρι μου , δεν το έλεγε στο όνομα και νόμιζα οτι κάνει ...

Edited by nixfix
Link to comment
Share on other sites

ποια rom να επιλέξω ? κατεβάζω την Europe OPEN D8022B.00.kdz , θα είναι οκ για το 16gb μου ή θα την πάθω πάλι ? :X

 

Aν θες 4.4 βαζεις την 20h

αν θες lollipop 30b

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

ειπαρχη κανενας που δεν μπωρεσε να λυσει το προβλημα με το knock on... ακομα και με ολους τους γνωστους τροπους?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας έχω επισυνάψει 2 φωτο απο το κουτι. Οποιος μπορει να μου πει απο που ειναι η εν λόγω συσκευή θα το εκτιμήσω.

 

ευχαριστω

 

εγω σε αναζήτηση με το σειριακό μουεβγαλε οτι προορίζετε για Αγγλια..Παρολα αυτα υπαρχει ενα bl που υποδηλώνει Λευκορωσία..Δεν βγαζω ακρη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας έχω επισυνάψει 2 φωτο απο το κουτι. Οποιος μπορει να μου πει απο που ειναι η εν λόγω συσκευή θα το εκτιμήσω.

 

ευχαριστω

 

εγω σε αναζήτηση με το σειριακό μουεβγαλε οτι προορίζετε για Αγγλια..Παρολα αυτα υπαρχει ενα bl που υποδηλώνει Λευκορωσία..Δεν βγαζω ακρη

 

Βάλε αυτό και θα σου δείξει https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peamoon.phoneproductioninfo

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, η έκδοση D800 προορίζεται για ΑΤ&Τ λέει...(μάλλον Ασίας ε? ) Θα παίξει Ευρώπη/Ελλάδα αν το πάρω, ξέρετε? Στα 180€ καινούριο, είναι πραγματικά χάρισμα!
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έλεος ... κάνει s/w update και μου πετάει error ...

τι να κάνω ? υπάρχει άλλη μέθοδος απο το flashtool το συγκεκριμένο ?

 

στο κινητό πήγε 100% και μετά πάλι 0%

τώρα στο 73% στο pc πετάει error ...

 

με την τρίτη προσπάθεια τελείωσε και άνοιξε!

ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ITS ALIVE!!

Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρων και την βοήθεια , με γλιτώσατε απο μπελάδες <3

Edited by nixfix
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...