Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To δοκίμασα σε στοκ Lollipop και λειτουργεί αρκετά καλά θα έλεγα. Τράβηξα την αφενομουτσουνάρα μου και με γυαλιά ηλίου και όλα καλά. :lol: Το θέμα είναι ότι σκοτάδι φυσικά οπότε δε το κράτησα πολύ...

 

Περα απο το να ορισεις το προσωπο σου τι αλλο εκανες? Προσπαθω να το ενεργοποιησω μαζι με την επιλογη μοτιβο αλλα βγαζει να βαλω μονο μοτιβο..

Πως το ρυθμισες?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για κάποιο λόγο όποια φωτογραφία κατεβάζω από νετ (η οποία πηγαίνει στο Downloads folder) δεν μου την εμφανίζει στο μαμά photo gallery .... Any help?:confused: Δεν τις εμφανίζει ούτε στο Quickpic app από το play store που κατέβασα...

 

Είχα το ίδιο θέμα και μετά απο πολύ ψάξιμο:wacko: ............ξανά φλασαρα την Rom από την αρχή:dizzy: ...!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εδώ και 1 μήνα περίπου πέρασα την Lollipop 5.0.2 μέσω LG PC Suite στο LG G2 και παρατηρώ αφού ζεσταθεί λίγο το τηλέφωνο, εμφανίζεται μια κίτρινη κηλίδα αριστερά στην οθόνη και παραμένει...

Φεύγει αφού σβήσει η οθόνη κ περάσει ώρα, δηλαδή όταν κρυώσει το τηλ...

Τι μπορεί να φταίει, γνωρίζει κάποιος?

Έχει εμφανιστεί σε εσάς?

Να σημειώσω ότι το έχω κάνει root την συσκευή!

:)

Πολυ σωστα στα λεει ο Titarasaudi.

Σου μιλαει ενας παθων!

Σιγουρεψου οτι εχεις τη stock ROM και βουρ για Procordia. Μια ωρα αναμονη αν πας εκει αλλιως 2 μερες αναμονη αν ερθουν και το παρουν και ξαναερθουν να στο δοσουν.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για κοίταξε αν μέσα στο φάκελο με τα downloads έχει κάποιο αρχείο .nomedia κι αν υπάρχει τότε διέγραψε το.

 

Βρήκα ένα hidden μέσω του ΕS, το διέγραψα, έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα. Τι κουλά bugs είναι αυτά ....:mad:

 

edit: όπα με το quickpic τον βλέπει. Οπότε πορεύομαι με quickpic.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα ένα λινκ το οποίο βάζοντας το imei σου δείχνει τα στοιχεία. Η συσκευή μου προορίζεται για Αγγλία. Το κουτί όμως λέει Bl Λευκορωσία. Δεν είναι λίγο παράξενο?
Link to comment
Share on other sites

1)Μήπως ξέρετε γιατί το εικονίδιο του chrome έχει αντικατασταθεί με αυτό του browser του κινητού;

2)Όσοι έχουμε περάσει την lollipop από τον υπολογιστή έχουμε πρόβλημα με την εγγύηση; (αφού το περάσαμε απο το πρόγραμμα της LG)

3)Πώς γίνεται να δούμε για ποιά χώρα προοριζόταν η αναβάθμιση;

4)Παρατήρησα σήμερα στο μενού το "επιλογές προγραμματιστή" αυτό δεν είναι μόνο για root συσκευές;

Edited by steliosxD
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα ένα λινκ το οποίο βάζοντας το imei σου δείχνει τα στοιχεία. Η συσκευή μου προορίζεται για Αγγλία. Το κουτί όμως λέει Bl Λευκορωσία. Δεν είναι λίγο παράξενο?

 

Είσαι σίγουρος οτι πήρες σφραγισμένο τηλέφωνο ??

Αυτό που λες είναι πολλή παράξενο !!

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ με 1,6 γίγα update δεν πρόκειται να δοθεί. Είπαμε, βάλτε το lg pc suite και κατεβάστε το. Δεν είναι πυρηνική φυσική.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ευχαριστω για την ειρωνια.

Στο θεμα μας τωρα. Δεν χρησιμοποιω τη συσκευη και ειναι για αλλον.

Δηλαδη η lg τη δινει επισημα πια αλλα μονο μεσω pc suite;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν σου φάνηκε ως ειρωνεία απλά είσαι ο 101ος που ρωτάει το ίδιο πράγμα.

 

ΟΤΑ προς το παρόν δεν θα δώσει. Και δεν το βλέπω να το δίνει μετά από τόσο καιρό. Βάλε του, το lg pc suite και ας την κατεβάσει. Θα τα κάνει όλα το πρόγραμμα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ευχαριστω για την ειρωνια.

Στο θεμα μας τωρα. Δεν χρησιμοποιω τη συσκευη και ειναι για αλλον.

Δηλαδη η lg τη δινει επισημα πια αλλα μονο μεσω pc suite;

 

Δεν σε ειρωνεύτηκε καθόλου, την αλήθεια είπε. Απάντηση πήρες πιο πάνω.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν σου φάνηκε ως ειρωνεία απλά είσαι ο 101ος που ρωτάει το ίδιο πράγμα.

Μαλλον ο 500ος θα ελεγα...σε καθε σελιδα σχεδον υπαρχει και αυτη η ερωτηση,απλα αντι να διαβασουμε 5 σελιδες πιο πισω παμε κατευθειαν στο ψητο χωρις παρεξηγηση!:D

Link to comment
Share on other sites

http://www.gottabemobile.com/2015/06/03/lg-g2-android-5-1-lollipop-update/ ενδιαφέρον άρθρο, για να δούμε

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει κανείς πρόβλημα με τα pdf στη lollipop? Προσπαθώ να ανοίξω ένα αρχείο pdf είτε με το adobe reader είτε με το προεγκατεστημένο της google και ενώ το ανοίγει μετά κολλάει τρελά και δεν μπορώ να κάνω ζουμ ούτε scroll down και up
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα είναι η "γνωστή" κιτρινίλα που έχουν βγάλει κι άλλα τηλέφωνα. Απ' ότι έχουν αναφέρει τα παιδιά που τους το παρουσίασε, η κιτρινίλα αυτή πιθανόν με τον καιρό να μεγαλώσει!!

Άρα σε βλέπω να περνάς με flash tool τη μαμά rom και να το στέλνεις στην procordia. Αν έχεις εγγύηση, το αναγνωρίζει!

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε!

Θα περάσω με Flash Tool τη μαμά Rom και θα το στείλω αν είναι στην Procordia για έλεγχο και επιδιόρθωση.

Έχω εγγύηση και το καλύπτει, ακόμη δεν έκλεισε 1 χρόνο που το αγόρασα!

:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολυ σωστα στα λεει ο Titarasaudi.

Σου μιλαει ενας παθων!

Σιγουρεψου οτι εχεις τη stock ROM και βουρ για Procordia. Μια ωρα αναμονη αν πας εκει αλλιως 2 μερες αναμονη αν ερθουν και το παρουν και ξαναερθουν να στο δοσουν.

 

Σε ευχαριστώ πολύ κι εσένα φίλε, θα το στείλω τελικά στην Procordia για επιδιόρθωση...!

:)

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στο αθόρυβο αλλά θέλω να βάλω σε εξαίρεση 2-3 εφαρμογές να μου χτυπάνε με ήχο. Πως το κάνω αυτό?

Λολιποπ εχω.

Link to comment
Share on other sites

http://www.gottabemobile.com/2015/06/03/lg-g2-android-5-1-lollipop-update/ ενδιαφέρον άρθρο, για να δούμε

 

 

 

 

Ζησε μαη μου να φας τρυφιλλι.....

 

Αν ποτε το δουμε.

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Περασα προσφατα την europe open v30b, αλλα 4G δεν καταφερα να δω πουθενα! Μηπως ξερει κανεις το γιατι; vodafone εχω Edited by jimmy_jump24
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Το έχω στο αθόρυβο αλλά θέλω να βάλω σε εξαίρεση 2-3 εφαρμογές να μου χτυπάνε με ήχο. Πως το κάνω αυτό?

Λολιποπ εχω.

 

1) βάλτο στο αθόρυβο

2) πήγαινε... Ρυθμίσεις->Ήχος και προς το τέλος πάτα ''Μην ενοχλείται->Κλήσεις και Ειδοποιήσεις και τίκαρε ''Μόνο προτεραιότητα'' (έχει ως προεπιλογή το ''κανένα γι' αυτό και δεν χτυπάει ούτε το ξυπνητήρι)

3) πήγαινε λίγο πιό κάτω πάντα στο μενού Ήχος και πάτα ''Εφαρμογές'' , θα σου βγάλει όλες τις εφαρμογές σου και διάλεξε ποιές θα έχουν προτεραιότητα...

 

 

ΠΡΟΣΕΞΕ όταν τα κάνεις όλα αυτά να είσαι στο αθόρυβο (Μην ενοχλείται) για την lollipop

 

Εμένα αυτό μου δούλεψε στο ξυπνητήρι

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η αδερφή μου έχει το G2 και χθες μέσω Lg PC SUITE της έβαλα την 5,0,2. Όλα καλα εκτός απο ενα μεγάλο πρόβλημα. Δεν έχει δεδομένα. Ενεργοποιημένα τα lte κτλ στα δεδομένα αλλά τίποτα. Ξέρετε τι πρέπει να κάνει;

Επανεκκίνηση έκανε αλλά τίποτα. Thanks προκαταβολικά!

iPhone 5 32GB White
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η αδερφή μου έχει το G2 και χθες μέσω Lg PC SUITE της έβαλα την 5,0,2. Όλα καλα εκτός απο ενα μεγάλο πρόβλημα. Δεν έχει δεδομένα. Ενεργοποιημένα τα lte κτλ στα δεδομένα αλλά τίποτα. Ξέρετε τι πρέπει να κάνει;

Επανεκκίνηση έκανε αλλά τίποτα. Thanks προκαταβολικά!

 

Kάνε και ένα hard reset...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

1)Μήπως ξέρετε γιατί το εικονίδιο του chrome έχει αντικατασταθεί με αυτό του browser του κινητού;

2)Όσοι έχουμε περάσει την lollipop από τον υπολογιστή έχουμε πρόβλημα με την εγγύηση; (αφού το περάσαμε απο το πρόγραμμα της LG)

3)Πώς γίνεται να δούμε για ποιά χώρα προοριζόταν η αναβάθμιση;

4)Παρατήρησα σήμερα στο μενού το "επιλογές προγραμματιστή" αυτό δεν είναι μόνο για root συσκευές;

 

Κανεις...;

Link to comment
Share on other sites

Κανεις...;

 

2. Κανένα πρόβλημα με την εγγύηση εφόσον δε είναι ρουτ

4. Όχι λειτουργούν και χωρίς ρουτ

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...