Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση

Πηγα στις ρυθμίσεις στον αριθμό κατασκευαστή το πάτησα αρκετές φορές και ξεκλειδωσε το ""επιλογές προγραμματιστή"" . Ξέρει κάποιος αν μπορεί να ξανακρυφτεί αυτή η Επιλογή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερώτηση

Πηγα στις ρυθμίσεις στον αριθμό κατασκευαστή το πάτησα αρκετές φορές και ξεκλειδωσε το ""επιλογές προγραμματιστή"" . Ξέρει κάποιος αν μπορεί να ξανακρυφτεί αυτή η Επιλογή

 

Τι σε ενοχλεί...?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

Πηγα στις ρυθμίσεις στον αριθμό κατασκευαστή το πάτησα αρκετές φορές και ξεκλειδωσε το ""επιλογές προγραμματιστή"" . Ξέρει κάποιος αν μπορεί να ξανακρυφτεί αυτή η Επιλογή

 

Δεν ξανακρύβεται άλλα δε σε ενοχλεί. Αν δε ξέρεις και δε θέλεις να ασχοληθείς με τις επιλογές αυτές απλά μην μπεις εκει. Άλλωστε από την μάνα τους είναι απενεργοποιημένες.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Έχει κουμπί απενεργοποίησης. Αν το κλείσεις και το ξανά ανοίξεις (το κουμπί) έρχεται στις αρχικές του ρυθμίσεις
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ποιος τρόπος λειτουργεί καλύτερα για ρουτ στην V30b ;
Νέος κάτοχος, μόλις το έκανα root το δικό μου και είμαι στην V30b. Χρησιμοποίησα αυτό:

 

There is no spoon...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.μήπως κάποιος έχει παρατηρήσει αν στην αλλαγή θέματος -κατεβασμένο από το lg smartworld- Έχει και μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας; η μήπως κάνω λάθος; είμαι ακόμη με kit Kat.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.μήπως κάποιος έχει παρατηρήσει αν στην αλλαγή θέματος -κατεβασμένο από το lg smartworld- Έχει και μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας; η μήπως κάνω λάθος; είμαι ακόμη με kit Kat.

Εγώ δεν είδα καμία διαφορά. Ουσιαστικά δεν αλλάζει κάτι μόνο τα εικονίδια ίσως κάτι άλλο να σου τρώει μπαταρία και συμπτώματικα να συνεπεσε με την αλλαγή θέματος

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το lg smartworld σέρνεται και σε σας ή μόνο εγώ έχω την ευτυχία;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

το lg smartworld σέρνεται και σε σας ή μόνο εγώ έχω την ευτυχία;

Εμένα σέρνεται και στο g2 και στο g3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζουμε ρε παιδιά την εικόνα στην lock screen? Μου δίνει επιλογή να βάλω μόνο μια από τις προεγκατεστημένες, δεν μπορώ να βάλω κάποια δικιά μου.

Για την ακρίβεια, οταν βαζω μια από αυτές του συστήματος, αλλάζει κανονικά, όταν επιλέγω κάποια άλλη δεν την εφαρμόζει.

Το κινητό μου τρέχει με την cloudy 2.2

Link to comment
Share on other sites

settings > display > lock screen > wallpaper

 

για το στοκ lollipop

Αυτήν την επιλογή την έχω, εκεί πάω, αν επιλεξω μια εικόνα από τις ταπετσαρίες της lg ολα καλά, αν επιλεξω μια εικόνα δικιά μου δεν την εφαρμόζει, κρατάει την παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει 2 επιλογές : gallery & wallpaper gallery

Εσύ θα επιλέξεις το gallery και θα σε πάει στις φώτο σου. Εμένα στο στοκ δουλεύει.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Έχει 2 επιλογές : gallery & wallpaper gallery

Εσύ θα επιλέξεις το gallery και θα σε πάει στις φώτο σου. Εμένα στο στοκ δουλεύει.

Αυτο λεω, οταν επιλεγω wallpaper gallery ειναι οκ, οταν επιλεγω gallery δεν το εφαρμοζει και μενει το παλιο...

αλλος δεν εχει αυτο το προβλημα?

 

Τελικα ακολουθησα το παρακατω

Did you "fix" permissions? You broke the permission on /data/user/0/com.leg.lock screen.settings/files/wallpaper.png. It needs to be rwxrwxrwx. I think that would be 0777 in twrp

με τον ESfileexplorer το αλλαξα και ειναι οκ.

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρήγγειλα το τζαμάκι αυτό για το πίσω μέρος της κάμερας http://www.ebay.com/itm/351260066436?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT . Γνωρίζει κανείς πως ακριβώς αλλάζει; Είδα αυτό το βίντεο
που αφορά την αλλαγή ολόκληρης της κάμερας αλλά από ότι κατάλαβα το τζαμάκι βρίσκεται στο καπάκι οπότε χρειάζεται να αλλαχτεί μόνο αυτό. Σωστά; Το έχει κάνει κανείς;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω ακόμη. Όμως στην προσπάθεια μου να καθαρίσω το τζαμι το θολωσα νομίζω όπως έγραψα και στο νήμα με τις φωτογραφιες και υπήρξαν κάποια στίγματα στα περιθώρια του φακού από υγρό.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρήγγειλα το τζαμάκι αυτό για το πίσω μέρος της κάμερας http://www.ebay.com/itm/351260066436?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT . Γνωρίζει κανείς πως ακριβώς αλλάζει; Είδα αυτό το βίντεο
που αφορά την αλλαγή ολόκληρης της κάμερας αλλά από ότι κατάλαβα το τζαμάκι βρίσκεται στο καπάκι οπότε χρειάζεται να αλλαχτεί μόνο αυτό. Σωστά; Το έχει κάνει κανείς;

Εγώ το καπάκι το έχω βγάλει, αλλά το τζαμάκι δεν βγαίνει μαζί του! Δεν ξέρω τι διαδικασία έχει περαιτέρω για να βγει. Δε νομίζω να είναι και "πυρηνική φυσική". Απλά αν έχεις εγγύηση και το βάλεις "χέρι" μόνος σου ενδεχομένως θα τη χάσεις.....

Link to comment
Share on other sites

Αν το ανοίξεις μάλλον πάει περίπατο η εγγύηση...

 

Πρόσεξε το αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Αν το ανοίξεις μάλλον πάει περίπατο η εγγύηση...

 

Πρόσεξε το αυτό...

 

 

Μπορώ να το στείλω στην αντιπροσωπεία για αλλαγή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ το καπάκι το έχω βγάλει, αλλά το τζαμάκι δεν βγαίνει μαζί του! Δεν ξέρω τι διαδικασία έχει περαιτέρω για να βγει. Δε νομίζω να είναι και "πυρηνική φυσική". Απλά αν έχεις εγγύηση και το βάλεις "χέρι" μόνος σου ενδεχομένως θα τη χάσεις.....

 

Δηλαδή το τζαμι Δεν είναι ενσωματωμένο στο καπάκι;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το τζαμι Δεν είναι ενσωματωμένο στο καπάκι;

Δεν είναι πάνω στο καπάκι. Έτσι είναι:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πάνω στο καπάκι. Έτσι είναι:

Εσυ που το ανοιξες... δεν μας λες αν παιζει να εχει και καμια υποδοχη για microsd? θα ηταν καλο ....:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...