Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει τροπος να βλεπω τον αριθμο τηλεφωνου κατω απο το ονομα της επαφης;

χρειαζομαι εφαρμογη γι' αυτο; (κιτκατ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν καταλαβαίνω Τον λόγο που δεν έρχεται ΟΤΑ.. Μέσω του pc suite χρειάζεται να κάνουμε κάτι η απλώς την περνάμε κ όλα Καλά;κ μετά οι υπόλοιπες αναβαθμίσεις έρχονται κανονικά;

 

Την πήρα μέσο PC suite ...εγώ έκανα τα απαραίτητα backups ,επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στο τέλος πέρασα τη lollipop και όλα δουλεύουν τέλεια,είναι σαν να πήρα άλλο κινητό! Πολύ το χαίρομαι...

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ, λαθος τοπικ.

Ας διαγραφει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να βλεπω τον αριθμο τηλεφωνου κατω απο το ονομα της επαφης;

χρειαζομαι εφαρμογη γι' αυτο; (κιτκατ)

εδώ κανείς; Δεν μπορεί, κάτι πρέπει να υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

εβαλα επησημη λολιποπ και δεν ανοιγει ι οθονη με δυπλο ταπ. μονο κληνει ετσι. συμβενει και σε αλουσ αυτο?

 

Μηπως εφαγε καμια μικρη τουμπιτσα η' καμια σφαλιαριτσα το κινητο????

Οταν το ξεκλειδωνεις απο την οθονη με ολισθηση σου ξεκλειδωνει αμεσως???

Μεσα στο κρυφο μενου εχει και τεστ για τους σενσορες...Για καντο να δεις...Ο σενσορας δουλευει σωστα??? Μηπως χωρις να εχεις κατι μπροστα στο κινητο σου γραφει "Near" ?????

Link to comment
Share on other sites

Την πήρα μέσο PC suite ...εγώ έκανα τα απαραίτητα backups ,επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στο τέλος πέρασα τη lollipop και όλα δουλεύουν τέλεια,είναι σαν να πήρα άλλο κινητό! Πολύ το χαίρομαι...

 

Και οι υπόλοιπες αναβαθμίσεις έρχονται κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Δεν έχεις καλό σήμα και συνεχώς ψάχνει είτε να βρει σήμα για να λειτουργήσει το δίκτυο είτε έχεις αλλά προσπαθεί να συνδεθεί σε 3G χωρίς όμως να έχει κάλυψη.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αν λες για την λολι δεν πρόκειται να έρθει ΟΤΑ ποτε.... μόνο μέσω pc suite

 

Οκ αλλά πως την έλαβες την αναβάθμιση μέσω pc suite ενώ δεν είναι ελληνικό?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά πως την έλαβες την αναβάθμιση μέσω pc suite ενώ δεν είναι ελληνικό?

 

Οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν έχουν συσκευή για Ελλάδα αλλά για χώρες της Ευρωπαϊκής ενωσης. Δεν χρειάζεται να είναι ελληνικό για να πάρεις αναβάθμιση. ... κατέβασε αν θέλεις μια εφαρμογή από το play store (Lg mobile from) νομίζω λέγεται και θα δεις αν υπάρχει αναβάθμιση για την δική σου συσκευή και ποιας χώρα είναι...

Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά πως την έλαβες την αναβάθμιση μέσω pc suite ενώ δεν είναι ελληνικό?

 

 

Οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν έχουν συσκευή για Ελλάδα αλλά για χώρες της Ευρωπαϊκής ενωσης. Δεν χρειάζεται να είναι ελληνικό για να πάρεις αναβάθμιση. ... κατέβασε αν θέλεις μια εφαρμογή από το play store (Lg mobile from) νομίζω λέγεται και θα δεις αν υπάρχει αναβάθμιση για την δική σου συσκευή και ποιας χώρα είναι...

 

LG Phone from λέγεται η εφαρμογή. Το δικό μου g2 είναι ελληνικό και δεν ήρθε OTA. Μέσω pc suite η αναβαθμιση. Και στο g3 μου που δεν είναι ελληνικό επίσης μέσω pc suite. δεν παίζει ρόλο η χώρα που χρησιμοποιείς το τηλέφωνο αλλά αν για την την χώρα που προορίζοταν του τηλέφωνο είναι διαθέσιμο το update. Κατέβασε το LG pc suite στο pc σου είναι δεν είναι ελληνικό το τηλέφωνο σου, συνδεσε με usb και πάτα κάτω κάτω που λέει έλεγχο για τελευταίες αναβαθμίσεις. Αν για το το τηλέφωνο σου είναι διαθέσιμο το update ανεξάρτητα για πια χώρα προορίζοταν να πάει (πχ Γερμανία) θα στο κάνει και ας το κάνεις από Ελλάδα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για να μην κάνω κάποια βλακεία ρε παιδιά, δώστε μια βοήθεια,

 

έχω 32GB με γερμανική ROM, γιατί δεν βλέπω στις OPEN κάποια έκδοση για 32 ?? Όταν βάζω το ΕΜΕΙ μου, μου βγάζει να κατεβάσω μια 30b, αλλά αναρωτιέμαι ποια είναι, αφού δεν την βλέπω στην λίστα, ούτε στις open, ούτε στις άλλες....

 

 

http://i.imgur.com/RBlmzZV.png

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικο αυτο ρε παιδια.το βλεπω τωρα τελευταία μετα απο λολιποπ καθε πρωι

 

Κι εγώ το ίδιο βλέπω και δεν έχω κανένα θέμα με το σήμα - επιπλέον η πραγματική διάρκεια της μπαταρίας δεν έχει αλλάξει. Νομίζω ότι απλά είναι λάθος η απεικόνιση.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο βλέπω και δεν έχω κανένα θέμα με το σήμα - επιπλέον η πραγματική διάρκεια της μπαταρίας δεν έχει αλλάξει. Νομίζω ότι απλά είναι λάθος η απεικόνιση.

 

Είναι λάθος η απεικόνιση. Σε μένα με KitKat μου έβγαζε ξεχωριστά τις ομιλίες κλήσης ενώ στο Lollipop προφανώς τις έχει συμψηφίσει με την αναμονή στο σήμα. Γενικά έχει γίνει ψιλομπάχαλο η απεικόνιση των ποσοστών στην μπαταρία...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

είμαι με lolipop rooted, και έχω διαγράψει κάποιες εφαρμογές που δεν ήθελα.

Όταν είμαι στον stock browser (το ίδιο γίνεται και με chrome) και παω να δω κάποιο video όσο είναι σε σμίκρυνση παίζει κανονικά. Όταν το βάζω full screen κλεινει ο browser.

 

- Έχω κατεβάσει vlc player + mx player αλλά δεν ρωτάει με ποιο πρόγραμμα να ανοίξει την εφαρμογη καν.

- Έχω διαγράψει απο τα app τα default settings - πάλι τίποτα.

 

Προφανώς διέγραψα κάτι που δεν έπρεπε. Γνωρίζετε τι και που μπορώ να το βρώ για να αποφύγω το factory reset?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

LG Phone from λέγεται η εφαρμογή. Το δικό μου g2 είναι ελληνικό και δεν ήρθε OTA. Μέσω pc suite η αναβαθμιση. Και στο g3 μου που δεν είναι ελληνικό επίσης μέσω pc suite. δεν παίζει ρόλο η χώρα που χρησιμοποιείς το τηλέφωνο αλλά αν για την την χώρα που προορίζοταν του τηλέφωνο είναι διαθέσιμο το update. Κατέβασε το LG pc suite στο pc σου είναι δεν είναι ελληνικό το τηλέφωνο σου, συνδεσε με usb και πάτα κάτω κάτω που λέει έλεγχο για τελευταίες αναβαθμίσεις. Αν για το το τηλέφωνο σου είναι διαθέσιμο το update ανεξάρτητα για πια χώρα προορίζοταν να πάει (πχ Γερμανία) θα στο κάνει και ας το κάνεις από Ελλάδα

 

Έχω κάνει την διαδικασία που λες, δλδ έχω εγκαταστήσει το pc suite, έχω βρει διαθέσιμη ενημέρωση και όταν προσπαθώ να την εγκαταστήσω κολλάει στο 11% και τέλος...

Μιλάω με την LG Ελλάδα και μου λένε ότι επειδή το κινητό σας δεν είναι αγορασμένο από μεγάλη ελληνική αλυσίδα δεν την παίρνει την αναβάθμιση θα πρέπει να περιμένετε να την δείτε ΟΤΑ μέσω της Ρουμανίας, καθώς εμένα είναι ρουμανικής προέλευσης.

Αυτή που βλέπετε στο pc suite είναι μόνο για τα ελληνικά μου είπε ο εκπρόσωπος.

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει την διαδικασία που λες, δλδ έχω εγκαταστήσει το pc suite, έχω βρει διαθέσιμη ενημέρωση και όταν προσπαθώ να την εγκαταστήσω κολλάει στο 11% και τέλος...

Μιλάω με την LG Ελλάδα και μου λένε ότι επειδή το κινητό σας δεν είναι αγορασμένο από μεγάλη ελληνική αλυσίδα δεν την παίρνει την αναβάθμιση θα πρέπει να περιμένετε να την δείτε ΟΤΑ μέσω της Ρουμανίας, καθώς εμένα είναι ρουμανικής προέλευσης.

Αυτή που βλέπετε στο pc suite είναι μόνο για τα ελληνικά μου είπε ο εκπρόσωπος.

 

Χαχαχα, τι μπαρούφες είπε ο άνθρωπος... Μην παίρνεις τίποτα στα σοβαρά, απλά προσπάθησε ξανά από PC suite, και εξασφάλισε ότι έχεις και λίγο χώρο ελεύθερο στο κινητό (~1.5GB).

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως τα λεει ο φιλος απο πανω ειναι... και το δικο μου 6RO ειναι και την εκανα με pc suite κανινικα

 

άντε μακάρι, θα δοκιμάσω πάλι...

Γιατί όμως μου την κόβει?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

άντε μακάρι, θα δοκιμάσω πάλι...

Γιατί όμως μου την κόβει?

 

κατι θεμα θα εχει το δικτυο σου ή ο server της lg....... ξαναδοκιμασε :) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

είμαι με lolipop rooted, και έχω διαγράψει κάποιες εφαρμογές που δεν ήθελα.

Όταν είμαι στον stock browser (το ίδιο γίνεται και με chrome) και παω να δω κάποιο video όσο είναι σε σμίκρυνση παίζει κανονικά. Όταν το βάζω full screen κλεινει ο browser.

 

- Έχω κατεβάσει vlc player + mx player αλλά δεν ρωτάει με ποιο πρόγραμμα να ανοίξει την εφαρμογη καν.

- Έχω διαγράψει απο τα app τα default settings - πάλι τίποτα.

 

Προφανώς διέγραψα κάτι που δεν έπρεπε. Γνωρίζετε τι και που μπορώ να το βρώ για να αποφύγω το factory reset?

Ευχαριστώ

Δοκίμασε αν θες και τον Dolphin μήπως δουλέψει!

Για να πω την αλήθεια δεν έχω υπόψιν τι μπορεί να έσβησες και προκαλείτε αυτό, ούτε μπορώ να φανταστώ αν φταίει σίγουρα κάτι τέτοιο!

Αν υπάρχει περίπτωση να προκλήθηκε από διαγραφή κάποιου αρχείου του συστήματος, τότε δε θα επανέλθει ούτε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων! Θα πρέπει να ξαναφλασάρεις τη rom με flash tool.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εφαγε καμια μικρη τουμπιτσα η' καμια σφαλιαριτσα το κινητο????

Οταν το ξεκλειδωνεις απο την οθονη με ολισθηση σου ξεκλειδωνει αμεσως???

Μεσα στο κρυφο μενου εχει και τεστ για τους σενσορες...Για καντο να δεις...Ο σενσορας δουλευει σωστα??? Μηπως χωρις να εχεις κατι μπροστα στο κινητο σου γραφει "Near" ?????

 

κληνει παντοσ ετσι με το ανοιγμα εχει θεμα.

οχι δεν χτηπηθηκε

ποιοσ ειναι ο αισθητηρασ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...