Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να μην κάνω κάποια βλακεία ρε παιδιά, δώστε μια βοήθεια,

 

έχω 32GB με γερμανική ROM, γιατί δεν βλέπω στις OPEN κάποια έκδοση για 32 ?? Όταν βάζω το ΕΜΕΙ μου, μου βγάζει να κατεβάσω μια 30b, αλλά αναρωτιέμαι ποια είναι, αφού δεν την βλέπω στην λίστα, ούτε στις open, ούτε στις άλλες....

 

 

http://i.imgur.com/RBlmzZV.png

 

Φίλε μην αγχώνεσαι κάνε το update με το LG pc suite.

Και εγώ το ίδιο έχω (32gb GER ) το έβαλα χτες βράδυ να κάνει το update αλλά επειδή οι server τις Lg

πάνε με ρυθμό χελώνας το άφησα όλη τη νύχτα και το πρωί ήταν με lolipop !!!

ΠΡΟΣΟΧΗ....Αν κάνεις το update από laptop όπως εγώ μπές στις ρυθμίσεις τροφοδοσίας και άλλαξε την ρύθμιση που έχει για την αναμονή ώστε να μην κλείνει για όση ώρα είναι με τροφοδοσία από πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαχαχα, τι μπαρούφες είπε ο άνθρωπος... Μην παίρνεις τίποτα στα σοβαρά, απλά προσπάθησε ξανά από PC suite, και εξασφάλισε ότι έχεις και λίγο χώρο ελεύθερο στο κινητό (~1.5GB).

Καλά αυτές οι εταιρίες όχι μόνο η LG όλες εννοώ δε μπορούν να πάρουν για δουλειά κόσμο που να ξέρει τουλάχιστον τα βασικά! Τι είπε ο άνθρωπος! Να χαλάς ένα σκασμό λεφτά κ να σου λέει ο τύπος ότι μπαρούφα του έρχεται στο κεφάλι! Τι να πω...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Και οι υπόλοιπες αναβαθμίσεις έρχονται κανονικά;

 

Ε αν τις δώσει η lg..:)

 

Πάντως 2-3 μέρες που το εχω με την lolli είδα και μια μικρή αύξηση της διαρκείας της μπαταρίας...σίγουρα πάντως δεν έγινε χειρότερη ....

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτές οι εταιρίες όχι μόνο η LG όλες εννοώ δε μπορούν να πάρουν για δουλειά κόσμο που να ξέρει τουλάχιστον τα βασικά! Τι είπε ο άνθρωπος! Να χαλάς ένα σκασμό λεφτά κ να σου λέει ο τύπος ότι μπαρούφα του έρχεται στο κεφάλι! Τι να πω...

 

Δεν τον κατηγορώ εντελώς, μπορεί να μην είναι απλά θέμα άγνοιας - σκέψου ότι αυτός πληρώνεται από όσους αγοράζουν επίσημα εισηγμένες συσκευές, επομένως έχει κίνητρο να μας αποθαρρύνει να αγοράζουμε από αλλού :)

Link to comment
Share on other sites

κληνει παντοσ ετσι με το ανοιγμα εχει θεμα.

οχι δεν χτηπηθηκε

ποιοσ ειναι ο αισθητηρασ?

Αναμεσα στο ακουστικο στην μπροστινη καμερα εχει 2 αισθητηρες....Ο αριστερος ειναι για τον φωτισμο και ο δεξης ειναι ο αισθητηρας προσεγγισης....Ειναι αυτος που οταν πλησιαζεις το κινητο στο αυτι σου σβηνει η οθονη και οταν το απομακρυνεις αναβει.... Αυτος επειρεαζει και το ξεκλειδωμα...Οταν κανεις μια κληση η οθονη σβηνει αμεσως????

Πιθανοτητες εξεταζουμε ετσι?? Δεν σημαινει οτι φταιει αυτο....Απλος επειδη την εχω πατησει και εγω (υστερα απο τουμπιτσα...) στο λεω...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν θες και τον Dolphin μήπως δουλέψει!

Για να πω την αλήθεια δεν έχω υπόψιν τι μπορεί να έσβησες και προκαλείτε αυτό, ούτε μπορώ να φανταστώ αν φταίει σίγουρα κάτι τέτοιο!

Αν υπάρχει περίπτωση να προκλήθηκε από διαγραφή κάποιου αρχείου του συστήματος, τότε δε θα επανέλθει ούτε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων! Θα πρέπει να ξαναφλασάρεις τη rom με flash tool.

 

με Dolphin δουλευει..

θα προτιμουσα βεβαια να το διορθωσω γενικότερα αλλα δεν έχω όρεξη για φλασαρισμα..

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα στο ακουστικο στην μπροστινη καμερα εχει 2 αισθητηρες....Ο αριστερος ειναι για τον φωτισμο και ο δεξης ειναι ο αισθητηρας προσεγγισης....Ειναι αυτος που οταν πλησιαζεις το κινητο στο αυτι σου σβηνει η οθονη και οταν το απομακρυνεις αναβει.... Αυτος επειρεαζει και το ξεκλειδωμα...Οταν κανεις μια κληση η οθονη σβηνει αμεσως????

Πιθανοτητες εξεταζουμε ετσι?? Δεν σημαινει οτι φταιει αυτο....Απλος επειδη την εχω πατησει και εγω (υστερα απο τουμπιτσα...) στο λεω...

 

ναι αναβει

Link to comment
Share on other sites

LG Phone from λέγεται η εφαρμογή. Το δικό μου g2 είναι ελληνικό και δεν ήρθε OTA. Μέσω pc suite η αναβαθμιση. Και στο g3 μου που δεν είναι ελληνικό επίσης μέσω pc suite. δεν παίζει ρόλο η χώρα που χρησιμοποιείς το τηλέφωνο αλλά αν για την την χώρα που προορίζοταν του τηλέφωνο είναι διαθέσιμο το update. Κατέβασε το LG pc suite στο pc σου είναι δεν είναι ελληνικό το τηλέφωνο σου, συνδεσε με usb και πάτα κάτω κάτω που λέει έλεγχο για τελευταίες αναβαθμίσεις. Αν για το το τηλέφωνο σου είναι διαθέσιμο το update ανεξάρτητα για πια χώρα προορίζοταν να πάει (πχ Γερμανία) θα στο κάνει και ας το κάνεις από Ελλάδα

 

Βρήκα την εφαρμογή που ανέφερες και μου δείχνει μέσω κάποιου Link ότι έχει αναβάθμιση, το έκανα download αλλά στο τέλος έδειξε ανεπιτυχής λήψη.

Είναι το ίδιο αρχείο με το αρχείο αναβάθμισης που βρίσκω και στο pc suite?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Όταν πλησιάζεις το κινητό στο αυτί και αυτόματα απόντας στην κλήση, σε Lollipop δεν δουλεύει....?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν πλησιάζεις το κινητό στο αυτί και αυτόματα απόντας στην κλήση, σε Lollipop δεν δουλεύει....?

Δουλεύει Άλλα μερικές φορές παρατηρώ μια καθυστέρηση στη απάντηση από τον άλλο. Ίσως δεν ακούει την πρώτη λέξη.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει Άλλα μερικές φορές παρατηρώ μια καθυστέρηση στη απάντηση από τον άλλο. Ίσως δεν ακούει την πρώτη λέξη.

 

ο.k δουλεύει....! ευχαριστώ...!

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια αλλαγη οθονης εχει κανει κανενας μονος του?μου επεσε δυνατα και ραγισε.

 

Μην το επιχειρήσεις......θέλει δουλειά, εξειδίκευση, και φυσικά εργαλεία...!

 

VIDEO

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

το σε ποση ωρα θα σβηνει η οθονη ισχυει και για το lock screen παιδες; δηλαδη αν εχω βαλει να μην σβηνει η οθονη, το lock screen θα σβησει;

μπορει να το δοκιμασει καποιος να μου πει;

Link to comment
Share on other sites

το σε ποση ωρα θα σβηνει η οθονη ισχυει και για το lock screen παιδες; δηλαδη αν εχω βαλει να μην σβηνει η οθονη, το lock screen θα σβησει;

μπορει να το δοκιμασει καποιος να μου πει;

 

Κανονικά δουλεύει...! αν έχεις ενεργοποιημένη την έξυπνη οθόνη (όταν την κοιτάς να μην κλείνει) οσα δεύτερα η λεπτά βάλεις, όσο βλέπεις οθόνη, δεν σβήνει...! αυτό ισχύει και για την Home screen ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δουλεύει...! αν έχεις ενεργοποιημένη την έξυπνη οθόνη (όταν την κοιτάς να μην κλείνει) οσα δεύτερα η λεπτά βάλεις, όσο βλέπεις οθόνη, δεν σβήνει...! αυτό ισχύει και για την Home screen ;)

 

χμ, δεν ρωτησα γι αυτο ακριβως, εχω βασικα απενεργοποιημενο το σβησιμο της οθονης, την σβηνω μονος μου παταω το lock screen εικονιδιο στο "desktop", αλλα επειδη βρηκα μια εφαρμογη που σου πεταει ειδοποιησεις αλα λολιποπ ηθελα να δω αν θα κλειδωνει η lock screen, γιατι δεν ηθελα να μενει αναμενη αν π.χ. δεν ακουσω την ειδοποιηση ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει την διαδικασία που λες, δλδ έχω εγκαταστήσει το pc suite, έχω βρει διαθέσιμη ενημέρωση και όταν προσπαθώ να την εγκαταστήσω κολλάει στο 11% και τέλος...

Μιλάω με την LG Ελλάδα και μου λένε ότι επειδή το κινητό σας δεν είναι αγορασμένο από μεγάλη ελληνική αλυσίδα δεν την παίρνει την αναβάθμιση θα πρέπει να περιμένετε να την δείτε ΟΤΑ μέσω της Ρουμανίας, καθώς εμένα είναι ρουμανικής προέλευσης.

Αυτή που βλέπετε στο pc suite είναι μόνο για τα ελληνικά μου είπε ο εκπρόσωπος.

 

Βρήκα την εφαρμογή που ανέφερες και μου δείχνει μέσω κάποιου Link ότι έχει αναβάθμιση, το έκανα download αλλά στο τέλος έδειξε ανεπιτυχής λήψη.

Είναι το ίδιο αρχείο με το αρχείο αναβάθμισης που βρίσκω και στο pc suite?

Θεωρητικά το ίδιο με το pc suite είναι το αρχείο που σου βρίσκει η εφαρμογή από play store. Δοκίμασε να κάνεις πάλι το update κατευθείαν από το pc suite γιατί και εμένα την πρώτη φορά μου πέταξε ένα μήνυμα και τικαρε απαραίτητα πρώτα εκεί που λέει δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας γιατί σε εμένα χωρίς να τικαρω αυτό κόλλαγε στο 32%

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά το ίδιο με το pc suite είναι το αρχείο που σου βρίσκει η εφαρμογή από play store. Δοκίμασε να κάνεις πάλι το update κατευθείαν από το pc suite γιατί και εμένα την πρώτη φορά μου πέταξε ένα μήνυμα και τικαρε απαραίτητα πρώτα εκεί που λέει δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας γιατί σε εμένα χωρίς να τικαρω αυτό κόλλαγε στο 32%

 

ok θα το δοκιμάσω όπως λες, για να δούμε.

Πάντως είναι μαρτύριο...

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

ok θα το δοκιμάσω όπως λες, για να δούμε.

Πάντως είναι μαρτύριο...

Δεν είναι τίποτα συνδεσε τικαρε δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και κάνε το update να δεις δεν θα έχεις κανένα θέμα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδες ειμαι κοντα στο να παρω το κινητο... απο καμερα τι λεει ειστε ευχαριστημενοι ???

 

θα αλλαξω απο samsung s2 και ειμαι κοντα σε αυτο ή στο samsung s5, αν ειμαστε στα ιδια απο καμερα παιρνω αυτο....

 

Νομίζω ότι είναι περίπου στα ίδια επίπεδα από πλευράς κάμερα άλλα με το s5 ίσως λίγο καλύτερο. Ας απαντήσει και κάποιος άλλος που ασχολείται περισσότερο με φώτος από μένα. Μιλάμε πάντα με στοκ ρομ.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τίποτα συνδεσε τικαρε δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και κάνε το update να δεις δεν θα έχεις κανένα θέμα

 

Το έκανα όπως μου είπες και πήγε μια χαρά μέχρι το 62% και μετά κόλλησε, οπότε θα το δοκιμάσω πάλι.

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα όπως μου είπες και πήγε μια χαρά μέχρι το 62% και μετά κόλλησε, οπότε θα το δοκιμάσω πάλι.

Στο 62 %κολλάει αρκετή ώρα γιατί παίρνει τα πιο πολλά δεδομένα. Πόση ώρα περίμενες?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχει και hdr το lg g2? χρειαζεται καποια αλλο software?

 

Έχει hdr ναι. Στην στοκ εφαρμογή.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

εχει και hdr το lg g2? χρειαζεται καποια αλλο software?

Και HDR έχει, και δυνατότητα για 4Κ βίντεο έχει και σε γενικές γραμμές η κάμερα του είναι αρκετά καλή για την κατηγορία (και χρονολογία του)!

Και 'γω από galaxy s2 έκανα μετάβαση, πριν 1,5 χρόνο και η διαφορά τους στην κάμερα είναι αρκετή! Αρκετά ανώτερη του G2!

Σχετικά τώρα με το galaxy s5, νομίζω πως (χωρίς να το έχω δοκιμάσει, μόνο από ότι έχω ακούσει) πρέπει να είναι καλύτερη απ' του G2, όπως είναι λογικό σαν νεώτερο μοντέλο.

Η κάμερα του G2 είναι στην κατηγορία του galaxy s4, σε κάποια σημεία καλύτερη, σε κάποια ίσως λίγο χειρότερη....... αναλόγως!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...