Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα μου κολλησε το ιντερνετ σημερα το μεσημερι, δηλαδη ειχα ανοικτα data σε 2g, εφερνε emails το πρωι και καποια στιγμη το μεσημερι σταματησε να φερνει, το γυρναω σε 3g γιατι νομισα οτι εφταιγε αυτο, μου φαγε και 10% μπαταρια, αλλα το προβλημα παρεμεινε και δεν το πηρα χαμπαρι,

ερχομαι σπιτι, βαζω wifi, παλι τα ιδια, κανω restart κ εφτιαξε, εχει συμβει σε κανεναν αλλον;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ωχ και θέλω κι'εγώ να το στείλω procordia για αλλαγή οθόνης... φαντάζομαι θα είναι μεμονωμένο περιστατικό

 

Έτσι θέλω να πιστεύω και εγώ.

 

Το θέμα είναι ότι θα την φτιάξουν αν το πάω. Αλλά τσάμπα θα χάσω ακόμα ένα μεροκάματο.. Και δεν είναι αυτοί οι καιροί για τέτοια

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα προχτές στο άλλο υπό φόρουμ, Δεν ξέρω εάν το είδατε αλλά το αφήνω και εδώ

 

http://www.ipetitions.com/petition/lg-g2-unlocked-bootloader

 

Κάντε ένα sign in και μοίρασε το να πετύχουμΕ τον σκοπό

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βγάλανε και το plug and pop; έλεος δηλαδή... υπάρχει τρόπος να το βάλουμε χωρίς root;

 

Όχι. Ψάξε στο playstore υπάρχουν διάφορες εφαρμογές που κάνουν κάτι παρόμοιο άλλα καμία δε δουλέυει τόσο καλά όπως το plug and pop

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενας φιλος εχει g2 και με ρωταει να βαλει την lollipop θα εχει κανενα θεμα με μπαταρια;

Ανάλογα το πώς θα "κατσει" η αναβάθμιση στην συσκευή του. Σε άλλους έχει μειωθεί η αυτονομία, σε άλλους είναι ίδια η καλύτερη από την αυτονομία της κιτκατ.

Σε μένα έχει πέσει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα χθες οθόνη στην procordia.. Έσπασε από δικό μου λάθος. Πληρώνω 120 ευρώ όλα καλά. Μου δώσανε και 2 χρόνια εγγύηση.. Και σήμερα βλέπω ότι αριστερά όπως κοιτάμε το κινητό φαίνεται άσπρο από μέσα το φως. Δεν έχει κολλήσει καλά η οθόνη. Αριστερά στο bezel εννοώ. Ελπίζω να καταλάβατε που... Το πατάω λίγο χάνετε και εννοείται πάει προς τα μέσα η οθόνη. Κουνιέται δηλαδή. Αλλά εμφανίζεται ξανά μετά.

 

Πάλι ξανά procordia;; πως κάνανε τόσο σοβαρό λάθος;

 

Έχω αλλάξει οθόνη στην procordia επειδή κάηκαν αρκετά pixels ξαφνικά . Δεν έχω κανένα θέμακαι στο λεει άνθρωπος που είναι λίγο ψείρας. Λογικά έτυχε

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει οθόνη στην procordia επειδή κάηκαν αρκετά pixels ξαφνικά . Δεν έχω κανένα θέμακαι στο λεει άνθρωπος που είναι λίγο ψείρας. Λογικά έτυχε

 

Αυτό φαντάζομαι και εγώ. Θα στείλω από βδομάδας την γυναίκα να το πάει μιας και δουλεύω πάντα πρωί.. Θα ενημερώσω ξανά

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

 

Μόλις πήρα τη συσκευή και είναι στην kitkat χωρίς καμία ενημέρωση από ota. Πως μπορώ να μάθω την "καταγωγή " του.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

 

Μόλις πήρα τη συσκευή και είναι στην kitkat χωρίς καμία ενημέρωση από ota. Πως μπορώ να μάθω την "καταγωγή " του.

 

Ευχαριστώ

 

στο κουτι εχει γραμμενο το χρωμα του, πανω απο αυτο εχει τον αριθμο προελευσης χωρας πχ. 6ES (που σημαινει ισπανικο)

Link to comment
Share on other sites

στο κουτι εχει γραμμενο το χρωμα του, πανω απο αυτο εχει τον αριθμο προελευσης χωρας πχ. 6ES (που σημαινει ισπανικο)

 

Έχει ένα κωδικό και στο τέλος BL να υποθέσω ότι είναι βουλγαρικο?

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο όποια φωτογραφία κατεβάζω από νετ (η οποία πηγαίνει στο Downloads folder) δεν μου την εμφανίζει στο μαμά photo gallery .... Any help?:confused: Δεν τις εμφανίζει ούτε στο Quickpic app από το play store που κατέβασα...
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα κωδικό και στο τέλος BL να υποθέσω ότι είναι βουλγαρικο?

 

ποιον αριθμο βγαζει? κοιτα απο εδω http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

Link to comment
Share on other sites

ποιον αριθμο βγαζει? κοιτα απο εδω http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

 

BL ειναι BELARUS ( ΛΕΥΚΟΡΩΣΣΙΑ )

 

BG ειναι ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ

 

NL ειναι Ολλανδία

 

DE ειναι Γερμανία

 

GR ειναι ελλάδα

 

PK είναι πακιστάν Κ.Ο.Κ

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια ΘΑΥΜΑ.. Εβαλα ( ενω δεν ειχα ) θηκη τυπου s line για 1 ολοκληρη μερα ( ενα 24 ωρο ) και το ΚΕΝΟ που ειχε η οθονη με το υπολοιπο κινητο ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ...

 

Μαλλον γιατι το πιεζε σε εκεινο το σημειο ? ΤΡΟΜΕΡΟ... επαθα πλακα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δουλευεις σε κανεναν σας το ξεκλειδωμα με αναγνωριση προσωπου? Exω lollipop v30b του somboons
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δουλευεις σε κανεναν σας το ξεκλειδωμα με αναγνωριση προσωπου? Exω lollipop v30b του somboons

 

To δοκίμασα σε στοκ Lollipop και λειτουργεί αρκετά καλά θα έλεγα. Τράβηξα την αφενομουτσουνάρα μου και με γυαλιά ηλίου και όλα καλά. :lol: Το θέμα είναι ότι σκοτάδι φυσικά οπότε δε το κράτησα πολύ...

 

Για κάποιο λόγο όποια φωτογραφία κατεβάζω από νετ (η οποία πηγαίνει στο Downloads folder) δεν μου την εμφανίζει στο μαμά photo gallery .... Any help?:confused: Δεν τις εμφανίζει ούτε στο Quickpic app από το play store που κατέβασα...

 

Μήπως είναι "κρυμμένος" ο φάκελος; Για δες τις ρυθμίσεις στις φώτος.

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

ποιον αριθμο βγαζει? κοιτα απο εδω http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

 

Δεν βγάζει κανένα αριθμό.. Χμμμ

 

Το κουτί έχει τον σειριακο ,το imei και ένα μακρυναρι με το BL στο τέλος. ...χμμμμ Νο2 :D

 

Όποιος έχει g2 από την μακρινή αλλά πάντα αγαπημένη Λευκορωσία ας μας πει αν έχει καμία ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω κανουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

Τα κουτακια που ειναι επιλεγμενα θα κανουν αυτοματο backup των αρχειων μου? Η μηπως να τα περασω στο pc?

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω κανουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

Τα κουτακια που ειναι επιλεγμενα θα κανουν αυτοματο backup των αρχειων μου? Η μηπως να τα περασω στο pc?

Απο 'δω γίνεται η επαναφορά ναι!

Αν εννοείς backup τα προσωπικά σου αρχεία (φώτο, βίντεο, επαφές κτλ), όχι δεν τα κάνει back up, πέρασε τα στο pc σου!

Link to comment
Share on other sites

Απο 'δω γίνεται η επαναφορά ναι!

Αν εννοείς backup τα προσωπικά σου αρχεία (φώτο, βίντεο, επαφές κτλ), όχι δεν τα κάνει back up, πέρασε τα στο pc σου!

ευχαριστω πολλυ

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα χθες οθόνη στην procordia.. Έσπασε από δικό μου λάθος. Πληρώνω 120 ευρώ όλα καλά. Μου δώσανε και 2 χρόνια εγγύηση.. Και σήμερα βλέπω ότι αριστερά όπως κοιτάμε το κινητό φαίνεται άσπρο από μέσα το φως. Δεν έχει κολλήσει καλά η οθόνη. Αριστερά στο bezel εννοώ. Ελπίζω να καταλάβατε που... Το πατάω λίγο χάνετε και εννοείται πάει προς τα μέσα η οθόνη. Κουνιέται δηλαδή. Αλλά εμφανίζεται ξανά μετά.

 

Πάλι ξανά procordia;; πως κάνανε τόσο σοβαρό λάθος;

 

Εμενα που αυτο εγινε χωρις αλλαγη οθονης?????

Ειδα πιο κατω που λες οτι εβαλες θηκη και εκλεισε το κινητο.....Εγω το ειχα σε θηκη flip flop και βγαζοντας τη εχθες παρατηρησα αυτο που περιγραφεις !!!!!!!!!!!! Συκωνοντας ελαφρια απο την γωνια εβλεπα απο μεσα την πλακετα και τις ινες απο την κολα....

Υπαρχει περιπτωση απο την θερμοκρασια (συσκευης -θηκης- καιρου) να ελιωσε η κολα απο κατω?????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εδώ και 1 μήνα περίπου πέρασα την Lollipop 5.0.2 μέσω LG PC Suite στο LG G2 και παρατηρώ αφού ζεσταθεί λίγο το τηλέφωνο, εμφανίζεται μια κίτρινη κηλίδα αριστερά στην οθόνη και παραμένει...

Φεύγει αφού σβήσει η οθόνη κ περάσει ώρα, δηλαδή όταν κρυώσει το τηλ...

Τι μπορεί να φταίει, γνωρίζει κάποιος?

Έχει εμφανιστεί σε εσάς?

Να σημειώσω ότι το έχω κάνει root την συσκευή!

:)

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εδώ και 1 μήνα περίπου πέρασα την Lollipop 5.0.2 μέσω LG PC Suite στο LG G2 και παρατηρώ αφού ζεσταθεί λίγο το τηλέφωνο, εμφανίζεται μια κίτρινη κηλίδα αριστερά στην οθόνη και παραμένει...

Φεύγει αφού σβήσει η οθόνη κ περάσει ώρα, δηλαδή όταν κρυώσει το τηλ...

Τι μπορεί να φταίει, γνωρίζει κάποιος?

Έχει εμφανιστεί σε εσάς?

Να σημειώσω ότι το έχω κάνει root την συσκευή!

:)

 

Πιθανότατα είναι η "γνωστή" κιτρινίλα που έχουν βγάλει κι άλλα τηλέφωνα. Απ' ότι έχουν αναφέρει τα παιδιά που τους το παρουσίασε, η κιτρινίλα αυτή πιθανόν με τον καιρό να μεγαλώσει!!

Άρα σε βλέπω να περνάς με flash tool τη μαμά rom και να το στέλνεις στην procordia. Αν έχεις εγγύηση, το αναγνωρίζει!

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο όποια φωτογραφία κατεβάζω από νετ (η οποία πηγαίνει στο Downloads folder) δεν μου την εμφανίζει στο μαμά photo gallery .... Any help?:confused: Δεν τις εμφανίζει ούτε στο Quickpic app από το play store που κατέβασα...

Για κοίταξε αν μέσα στο φάκελο με τα downloads έχει κάποιο αρχείο .nomedia κι αν υπάρχει τότε διέγραψε το.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...