Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά έλεος ... κάνει s/w update και μου πετάει error ...

τι να κάνω ? υπάρχει άλλη μέθοδος απο το flashtool το συγκεκριμένο ?

 

στο κινητό πήγε 100% και μετά πάλι 0%

τώρα στο 73% στο pc πετάει error ...

Φιλε κατεβασε μια jelybean rom kzd και ξανα προσπαθησε.....και μετα ξανα περνα αυτη που θες...κι εμενα ετσι εκανε...μην ανγχωνεσαι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To έπαθα και εγώ προχθές το μπρικάρισμα με τους χιλιάδες αφορμάριστους δίσκους:mad::lol:

και την ελαφρά φωτισμένη μαύρη οθόνη...

 

Κατάφερα και το έσβησα με το power και volume+ μαζί...

 

Και μπήκα download mode κ.λ.π κ.λ.π

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας έχω επισυνάψει 2 φωτο απο το κουτι. Οποιος μπορει να μου πει απο που ειναι η εν λόγω συσκευή θα το εκτιμήσω.

 

ευχαριστω

 

εγω σε αναζήτηση με το σειριακό μουεβγαλε οτι προορίζετε για Αγγλια..Παρολα αυτα υπαρχει ενα bl που υποδηλώνει Λευκορωσία..Δεν βγαζω ακρη

 

Αν κανω λαθος ας με διορθώσει κάποιος αλλά και στο κουτι 6GB λεει(Μεγάλη Βρετανία) . Άρα μην αγχώνεσαι αγγλικο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας έχω επισυνάψει 2 φωτο απο το κουτι. Οποιος μπορει να μου πει απο που ειναι η εν λόγω συσκευή θα το εκτιμήσω.

 

ευχαριστω

 

εγω σε αναζήτηση με το σειριακό μουεβγαλε οτι προορίζετε για Αγγλια..Παρολα αυτα υπαρχει ενα bl που υποδηλώνει Λευκορωσία..Δεν βγαζω ακρη

 

Αυτος ο κωδικος που ειδες να τελειωνει σε BL δεν εχει καμια σχεση για τη χωρα προελευσης το 6GB ειναι αυτο που κοιτας που πολυ σωστα δειχνει μεγαλη βρετανια

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν μου αναγνωρίζει την sim για κάποιο λόγο ενώ τα κατάφερα και δουλεύει μετά απο μερικές προσπάθειες ξανά κ ξανά

του έκανα επαναφορά εργοστασιακών να δω τώρα ...

 

edit : δούλεψε

κομπλέ όλα.

:)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν μου αναγνωρίζει την sim για κάποιο λόγο ενώ τα κατάφερα και δουλεύει μετά απο μερικές προσπάθειες ξανά κ ξανά

του έκανα επαναφορά εργοστασιακών να δω τώρα ...

 

edit : δούλεψε

κομπλέ όλα.

:)

Ωραια...ολα λυνονται

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε μου εχει τυχει (ευτυχως) να τουβλιασει το τηλεφωνο και επειδη ποτε δε ξερεις μπορει καποιος που εχει ασχοληθει με αυτο το θεμα, να σχολιασει τις διαθεσιμες λυσεις που εχουμε σε μια τετοια περιπτωση...Να το αποθηκευσουμε καπου να το χουμε για οποιον το χρειαστει...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε μου εχει τυχει (ευτυχως) να τουβλιασει το τηλεφωνο και επειδη ποτε δε ξερεις μπορει καποιος που εχει ασχοληθει με αυτο το θεμα, να σχολιασει τις διαθεσιμες λυσεις που εχουμε σε μια τετοια περιπτωση...Να το αποθηκευσουμε καπου να το χουμε για οποιον το χρειαστει...

Με αυτο το βιντεο που εδωσα ποιο πισω δουλεψε και σε μενα και σε ενα φιλο....οποτε ειναι ενας καλος οδηγος

Link to comment
Share on other sites

Με αυτο το βιντεο που εδωσα ποιο πισω δουλεψε και σε μενα και σε ενα φιλο....οποτε ειναι ενας καλος οδηγος

 

Οποτε αυτο ειναι σαν να λεμε ο Chuck Norris :shoot: για το ξεμπρικατισμα? Τελεια το αποθηκευω καπου να το εχω

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε μου εχει τυχει (ευτυχως) να τουβλιασει το τηλεφωνο και επειδη ποτε δε ξερεις μπορει καποιος που εχει ασχοληθει με αυτο το θεμα, να σχολιασει τις διαθεσιμες λυσεις που εχουμε σε μια τετοια περιπτωση...Να το αποθηκευσουμε καπου να το χουμε για οποιον το χρειαστει...

 

Εγώ πάλι θα πρότεινα όποιος δεν γνωρίζει καλά τι κάνει να αφήσει το κινητό όπως είναι που δουλεύει και μια χαρά και να σταματήσει τα πειράματα. Πλακώνονται όλοι να ρουτάρουν, να περάσουν διάφορες κουστομιές κλπ. Δικαίωμά τους, άλλωστε την συσκευή την πλήρωσαν άλλα ας αναλάβουν και το όποιο ρίσκο. Δε νομίζω ότι το android πλέον έχει τόσο ανάγκη το πείραγμα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αυτο ειναι σαν να λεμε ο Chuck Norris :shoot: για το ξεμπρικατισμα? Τελεια το αποθηκευω καπου να το εχω

Ακριβως....:D

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε μου εχει τυχει (ευτυχως) να τουβλιασει το τηλεφωνο και επειδη ποτε δε ξερεις μπορει καποιος που εχει ασχοληθει με αυτο το θεμα, να σχολιασει τις διαθεσιμες λυσεις που εχουμε σε μια τετοια περιπτωση...Να το αποθηκευσουμε καπου να το χουμε για οποιον το χρειαστει...

 

Και μένα ευτυχώς δε μου 'χει τύχει ακόμη, αλλά ποτέ δεν ξέρεις!! Υπάρχουν και "άτυχες" στιγμές!

Εγώ κάτι τέτοια τα βάζω σελιδοδείκτες, για να βοηθάμε όποιον χρειάζεται ή και για μένα.... ου μη γέννετω :p

 

Εγώ πάλι θα πρότεινα όποιος δεν γνωρίζει καλά τι κάνει να αφήσει το κινητό όπως είναι που δουλεύει και μια χαρά και να σταματήσει τα πειράματα. Πλακώνονται όλοι να ρουτάρουν, να περάσουν διάφορες κουστομιές κλπ. Δικαίωμά τους, άλλωστε την συσκευή την πλήρωσαν άλλα ας αναλάβουν και το όποιο ρίσκο. Δε νομίζω ότι το android πλέον έχει τόσο ανάγκη το πείραγμα.

 

Το θέμα είναι ότι το "σκάλισμα" είναι μικρόβιο!! Αν το έχεις θα σε τρώει να το κάνεις! Από κινητό μέχρι αυτοκίνητο, που λέει ο λόγος!! Γι' αυτό δεν είναι πολύ σωστό ;) να "κατηγορούμε" τα παιδιά που πέφτουν σε ατοπήματα προσπαθώντας να βελτιώσουν λίγο το κινητό τους! Εξάλλου κάνεις δε γεννήθηκε να τα ξέρει όλα! Προσπαθώντας και κάνοντας σφάλματα, μαθαίνεις κιολας.

Βέβαια η μελέτη και το ψάξιμο πριν από οποιαδήποτε κίνηση μας, πάντα βοηθάει!!

Link to comment
Share on other sites

Και μένα ευτυχώς δε μου 'χει τύχει ακόμη, αλλά ποτέ δεν ξέρεις!! Υπάρχουν και "άτυχες" στιγμές!

Εγώ κάτι τέτοια τα βάζω σελιδοδείκτες, για να βοηθάμε όποιον χρειάζεται ή και για μένα.... ου μη γέννετω :p

 

 

 

Το θέμα είναι ότι το "σκάλισμα" είναι μικρόβιο!! Αν το έχεις θα σε τρώει να το κάνεις! Από κινητό μέχρι αυτοκίνητο, που λέει ο λόγος!! Γι' αυτό δεν είναι πολύ σωστό ;) να "κατηγορούμε" τα παιδιά που πέφτουν σε ατοπήματα προσπαθώντας να βελτιώσουν λίγο το κινητό τους! Εξάλλου κάνεις δε γεννήθηκε να τα ξέρει όλα! Προσπαθώντας και κάνοντας σφάλματα, μαθαίνεις κιολας.

Βέβαια η μελέτη και το ψάξιμο πριν από οποιαδήποτε κίνηση μας, πάντα βοηθάει!!

Εμενα μου ετυχε.... Εκει που φλασαρα μια ρομ κουνηθηκε τ φλασακι και διακοπηκε.....ε μετα εγινε χαμος...δεν μπορουσα να κανω τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]61818[/ATTACH] με wifi ολη μερα viber facebook browsing email και πολλους συνγχρονισμους....κι αλλα πολλα ειναι μια χαρα στο 26% ακομα.....SRKG2-2.0 και dori
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά !!

 

Ήθελα να σας ρωτήσω, εαν δεν τρέχετε καμία εφαρμογή στο κινητό η CPU σας, πόσο της % δουλεύει ; Καθαρίζοντας όλες τις ανοιχτές εφαρμογής απο τον TaskManager, η CPU ανεβοκατεβένει απο το 35%, μπορεί να φθάσει στιγμιαία το 9% και μετά πάλι 35% κτλ.. Είναι φυσιολογικό αυτό ;

 

Στα windows για παράδειγμα εαν δεν τρέχω καμία εφαρμογή η CPU κοιμάται...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά !!

 

Ήθελα να σας ρωτήσω, εαν δεν τρέχετε καμία εφαρμογή στο κινητό η CPU σας, πόσο της % δουλεύει ; Καθαρίζοντας όλες τις ανοιχτές εφαρμογής απο τον TaskManager, η CPU ανεβοκατεβένει απο το 35%, μπορεί να φθάσει στιγμιαία το 9% και μετά πάλι 35% κτλ.. Είναι φυσιολογικό αυτό ;

 

Στα windows για παράδειγμα εαν δεν τρέχω καμία εφαρμογή η CPU κοιμάται...

 

Kαθαρίζεις εσύ και αυτές ξεκινάνε πάλι...:lol:

 

Η CPU είναι η καρδιά κάθε συσκευής...

 

Ποτέ δεν κοιμάται εκτός και αν κάνεις power off... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και σωστά τα περισσότερα θέματα αφορούν το ευρωπαικό D802, ανοίγω ένα ξεχωριστό θέμα σχετικά με το D800 μου (At&t version).

 

Πήρα το d800 καθώς δε με ενδιαφέρει το 4G και το βρήκα σε καλή τιμή. Σύμφωνα με τα specs του υποστηρίζει τα εξής HSDPA bands:

850 / 1900 / 2100 - D800. Έτσι αφού έχω vodafone - της οποίας το 3G διάβασα ότι εκπέμπει στα 2100 - θεώρησα πως θα είμαι ok.

 

Εντέλει δεν συγχρονίζει καθόλου σε HSDPA, μόνο σε 2G.

 

Επιπλέον η At&t έχει κρύψει από το μενού των δικτύων την επιλογή τύπου δικτύων (όπου επιλέγεις πχ μόνο 2G, 2G ή 3G, μόνο 3G κοκ), οπότε για να μπορέσω να έω πρόσβαση σε αυτό έκανα root τη συσκευή και εγκατέστησα την εφαρμογή intelli3g (Xposed Framework) και από κει επέλεξα WCDMA αλλά και πάλι τίποτα, no 3G.

 

Δεν θα έπρεπε να έχω 3G? Οποιοσδήποτε με εμπερία με το At&t variant θα μπορούσε να με βοηθήσει πολύ πιστεύω :)

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]61818[/ATTACH] με wifi ολη μερα viber facebook browsing email και πολλους συνγχρονισμους....κι αλλα πολλα ειναι μια χαρα στο 26% ακομα.....SRKG2-2.0 και dori

 

δεν ειναι το θεμα της μπαταριας εδω :p

Link to comment
Share on other sites

Kαθαρίζεις εσύ και αυτές ξεκινάνε πάλι...:lol:

 

Η CPU είναι η καρδιά κάθε συσκευής...

 

Ποτέ δεν κοιμάται εκτός και αν κάνεις power off... ;)

 

 

κατανοητό αυτό που γράφεις, αλλά σε εσένα για παράδειγμα, πόσο της % δουλεύει ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι να κάνω reset το κινητό σε εργοστασιακες ρυθμίσεις. Αν το κάνω θα επιστρέψει στην έκδοση Android που είχα όταν το έβγαλα από το κουτί η θα κρατήσει την lollipop που είμαι τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι να κάνω reset το κινητό σε εργοστασιακες ρυθμίσεις. Αν το κάνω θα επιστρέψει στην έκδοση Android που είχα όταν το έβγαλα από το κουτί η θα κρατήσει την lollipop που είμαι τώρα;

Την λολλιποπ θα κρατησει

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη απάντηση από την LG Ελβετίας. Τους ρώτησα ότι έχω κάποια θέματα (δικαιολογία ήταν) για να μάθω αν θα πάρουμε την 5.1. Δυστυχώς επιβεβαιώθηκε πως το G2 δεν θα πάρει 5.1.

 

http://s17.postimg.org/xuvkbhzsb/Screenshot_2015_06_08_11_47_59.jpg

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι που νομίζω δεν έχει αναφερθεί: στα γερμανικά T-Mobile με την kit kat δεν εμφανιζόταν το εικονίδιο 4G όταν ήταν ενεργοποιημένα τα δεδομένα. Με την lollipop αυτό πλέον έχει φτιαχτεί.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...