Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα ειμαι κατοχος του g2 εδω κ μια βδομαδα κ γενικα ειμαι κατενθουσιασμενος με το τηλεφωνο! Ομως...χθες εγινε κατι που με ξενερωσε αρκετα!η μπροστινη καμερα εχει αρχισει κ τρωει τρελα κολληματα κ κρασαρε κ 2 φορες!μετα απο καποιες φορες που ξαναανοιξα την φωτογραφικη δουλεψε αλλα σημερα παλι τα ιδια! Το θεμα ειναι οτι το doa ελειξε χθες κ δεν ξερω τι να κανω! Να προσθεσω οτι εχει την official 4.4! Επαθε καποιος κατι παρομοιο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα ειμαι κατοχος του g2 εδω κ μια βδομαδα κ γενικα ειμαι κατενθουσιασμενος με το τηλεφωνο! Ομως...χθες εγινε κατι που με ξενερωσε αρκετα!η μπροστινη καμερα εχει αρχισει κ τρωει τρελα κολληματα κ κρασαρε κ 2 φορες!μετα απο καποιες φορες που ξαναανοιξα την φωτογραφικη δουλεψε αλλα σημερα παλι τα ιδια! Το θεμα ειναι οτι το doa ελειξε χθες κ δεν ξερω τι να κανω! Να προσθεσω οτι εχει την official 4.4! Επαθε καποιος κατι παρομοιο;

 

Δοκιμασε πρωτα να κανεις ενα factory reset για αρχη. Μην τρεχεις αδικα. Μπορει να μην εκατσε καλα το update.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω πολύ φιλε μου.

Εχει ερθει η αναβαθμιση αλλα ειπα να το χαρω λιγο στη 4.2. :) και το εκανα και ροοτ.

Ομορφο κινητο, γρηγορο, με φοβερη οθονη.

Αποψη μου ομως οτι η lg στο optimus g εκανε την καλυτερη υλοποιηση android ever. Σε συγκριση με την υλοποιηση στο lg l9ii & στο lg g2.

Link to comment
Share on other sites

 

Στην εργοστασιακή οθόνη όσο και αν προσπαθούσα να τις δω δεν κατάφερνα τίποτα.

Στην καινούρια από την αντικατάσταση φαίνονται χωρίς προσπάθεια. Απλά σε άσπρο φόντο με 50%+φωτεινότητα. Ούτε αντανακλάσεις σε φως ούτε τπτ.

Άσε που σε σχέση με το λινκ που αναφέρεις είναι 2 φορές πιο πυκνές.

Link to comment
Share on other sites

θέλω παλι τη βοηθεια σας.

Ενω γραφει BL, μαλλον οπως ειπε και καποιος φιλος εδω μεσα ειναι απο Λευκορωσια το εργαλειο, μου αρεσει που στο κουτι εξωτερικα γραφει στα ελληνικα προορίζεται για χρηση σε ολες τις ευρωπαικές χωρες...

Ευρωπη ειμαστε λοιπον, ευρωπαικη ενωση οχι. Απο οσο ξερω εγγυηση θελει απλα Ευρωπη ετσιν δεν ειναι; Εαν υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα να το στειλω πισω.

 

Και το βασικο, Πολυ καλο κινητο:D:D:D

 

Το BL δεν είναι απαραίτητα Λευκορωσία (Belarus). Μπορεί να είναι Βαλτική (Baltics) μπορεί και κάτι άλλο. Τα γράμματα δεν είναι απαραίτητα όνομα χώρας. Υπήρχαν τηλέφωνο με κωδικό NE που όλοι αρχικά νομίζαμε ότι είναι Ολλανδία (Netherlands) αλλά τελικά ήταν North Europe. Καλύτερα ρώτησε στην LG για να είσαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση δεν μου λειτουργει το NFC. προσπαθω να μου στειλω μια φωτο απο s4 και με πεταει στο google play με το εξης μηνυμα -το αντικείμενο δεν βρεθηκε-. γνωριζει κανεις κατι?
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά στην υπέροχη παρέα.

Παιδιά επειδή λέω να αναβαθμιστώ στην KitKat, έχω κάποιες απορίες που θα εκτιμούσα πολύ να με βοηθήσετε μην κάνω καμμιά χαζομάρα.

 

Αγόρασα το κινητό από σκρουτζομάγαζο 32Gb (Μαλαισία από ό,τι θυμάμαι) με περασμένη την Hong Kong D80210B_00.

Πέρασα την επίσημη JB Germany Open D802 και στη συνέχεια το ρούταρα και πέρασα την Semi-Touch D802 Recovery for English (6.0.4.4).

 

1. Ποιο firmware ευρωπαϊκό να επιλέξω (εννοώ ποια είναι συμβατό για εκδόσεις 32Gb);

2. Λογικά πρέπει να γίνω unroot, το οποίο θα κάνω με βάση τους οδηγούς εδώ. Με το Semi-Touch Recovery κάνω κάτι ιδιαίτερο πριν το unroot, ή απλά κάνοντας unroot θα είναι σα να εξαφανίστηκε το Semi-Touch οπότε από εκεί και πέρα συνεχίζω κανονικά με το flashάρισμα;

 

Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα, ελπίζω να βγάζουν νόημα αυτά που λέω γιατί είμαι και newbie!!!

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!!

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Το BL δεν είναι απαραίτητα Λευκορωσία (Belarus). Μπορεί να είναι Βαλτική (Baltics) μπορεί και κάτι άλλο. Τα γράμματα δεν είναι απαραίτητα όνομα χώρας. Υπήρχαν τηλέφωνο με κωδικό NE που όλοι αρχικά νομίζαμε ότι είναι Ολλανδία (Netherlands) αλλά τελικά ήταν North Europe. Καλύτερα ρώτησε στην LG για να είσαι σίγουρος

 

Μετά απο τηλ. επικοινωνία με την LG Hellas μου ειπαν οτι καλυπτεται πληρως απο hardware εγγυηση και απο software απλα εάν χρειαστεί θα βάλουν την rom της χωρας απο την οποια εναι. Δηλ. ΟΛΑ ΟΚ ΠΑΙΔΕΣ.

Ευχαριστώ Άκη.

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν ετυχε και σε αλλους, δουλευα το 3g ολα οκ, το κλεινω και μετα απο ωρες πηγα να το ενεργοποιησω, τιποτα, καθολου internet. κοιταζω τα apn, ειχαν σβηστει και τα 2 (internet/mms). τα ξαναπερασα και οκ..τι να πω
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια λυση για το θεμα της παραμορφωσης ηχου στη ληψη videο;Σε ενα live πχ.Με το s2 δεν ειχα τετοιο προβλημα μετα την jelly bean.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά στην υπέροχη παρέα.

Παιδιά επειδή λέω να αναβαθμιστώ στην KitKat, έχω κάποιες απορίες που θα εκτιμούσα πολύ να με βοηθήσετε μην κάνω καμμιά χαζομάρα.

 

Αγόρασα το κινητό από σκρουτζομάγαζο 32Gb (Μαλαισία από ό,τι θυμάμαι) με περασμένη την Hong Kong D80210B_00.

Πέρασα την επίσημη JB Germany Open D802 και στη συνέχεια το ρούταρα και πέρασα την Semi-Touch D802 Recovery for English (6.0.4.4).

 

1. Ποιο firmware ευρωπαϊκό να επιλέξω (εννοώ ποια είναι συμβατό για εκδόσεις 32Gb);

2. Λογικά πρέπει να γίνω unroot, το οποίο θα κάνω με βάση τους οδηγούς εδώ. Με το Semi-Touch Recovery κάνω κάτι ιδιαίτερο πριν το unroot, ή απλά κάνοντας unroot θα είναι σα να εξαφανίστηκε το Semi-Touch οπότε από εκεί και πέρα συνεχίζω κανονικά με το flashάρισμα;

 

Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα, ελπίζω να βγάζουν νόημα αυτά που λέω γιατί είμαι και newbie!!!

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!!

 

Παιδια καμμιά βοήθεια μην το brickάρω;;;

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση.

Υπάρχει τρόπος να περάσω στην συσκευή ότι είχα στο icloud?εκτός τις επαφές

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το συνδέω και μου το διαβάζει σαν μονάδα αποθήκευσης. Μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να εγκαταστήσω στον υπολογιστή;

 

Απεστάλη από LG-D802 μέσω Greek Forums, δημιουργήθηκε απο το appyet.com

Link to comment
Share on other sites

κατοχος του g2 απο χθες κι εγω. Εκανα και αναβαθμιση σε 4,4,2 κατευθειαν. Παρατηρω ομως ενα προβλημα με το wifi. Κυριως οταν κανω update apps απο play store το wifi πεφτει και ενεργοποιειται παλι μονο του αμεσως. Ειναι γενικο προβλημα αυτο και αν ναι υπαρχει λυση;;;
Link to comment
Share on other sites

εκανα factory reset αλλα τιποτα..τωρα οχι μονο κολλαει η μπροστινη καμερα αλλα δεν δειχνει και τιποτα!μαυρη μαυριλα!λεω να το παω στην lg
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση.

Υπάρχει τρόπος να περάσω στην συσκευή ότι είχα στο icloud?εκτός τις επαφές

 

Στο LG suite έχει μια επιλογή να μεταφέρεις δεδομένα από iPhone, αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει. Δεν του ρίχνεις μια ματιά?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από έμενα ενθουσιασμένος από το g2 16gb, το αγόρασα από scroutzoμαγαζο συσκευή προέλευσης Πολωνίας με D80220B EUR XX και περάστηκε και κανονικά η 4.4 . To πρόβλημα μου είναι ότι σπίτι μου εκτός από τα παράθυρα δεν έχω καθόλου σήμα ενώ με ότι κινητό και αν είχα ( xperia mini, alcatel 995 , xperia sp , nonia 925) δεν έχανε σήμα δικτύου καμιά συσκευή αν και έπεφτε πολύ. έχει παρατηρήσει κάνεις αδυναμία στη λήψη σήματος δικτύου περιμένω απόψεις σας , μήπως έχει πρόβλημα η συσκευή να την επιστρέψω?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από έμενα ενθουσιασμένος από το g2 16gb, το αγόρασα από scroutzoμαγαζο συσκευή προέλευσης Πολωνίας με D80220B EUR XX και περάστηκε και κανονικά η 4.4 . To πρόβλημα μου είναι ότι σπίτι μου εκτός από τα παράθυρα δεν έχω καθόλου σήμα ενώ με ότι κινητό και αν είχα ( xperia mini, alcatel 995 , xperia sp , nonia 925) δεν έχανε σήμα δικτύου καμιά συσκευή αν και έπεφτε πολύ. έχει παρατηρήσει κάνεις αδυναμία στη λήψη σήματος δικτύου περιμένω απόψεις σας , μήπως έχει πρόβλημα η συσκευή να την επιστρέψω?

 

Μήπως έχεις ενεργοποιημένο το 4g και γιαυτό φαίνεται να έχει κακό σήμα? Δοκίμασες να το γυρίσεις σε 2g να δεις πως τα πάει?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από έμενα ενθουσιασμένος από το g2 16gb, το αγόρασα από scroutzoμαγαζο συσκευή προέλευσης Πολωνίας με D80220B EUR XX και περάστηκε και κανονικά η 4.4 . To πρόβλημα μου είναι ότι σπίτι μου εκτός από τα παράθυρα δεν έχω καθόλου σήμα ενώ με ότι κινητό και αν είχα ( xperia mini, alcatel 995 , xperia sp , nonia 925) δεν έχανε σήμα δικτύου καμιά συσκευή αν και έπεφτε πολύ. έχει παρατηρήσει κάνεις αδυναμία στη λήψη σήματος δικτύου περιμένω απόψεις σας , μήπως έχει πρόβλημα η συσκευή να την επιστρέψω?

 

Η αλήθεια είναι ότι το g2 δεν έχει και το ισχυρότερο σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι:(.....το σημα του G2 δεν διεκδικει δαφνες, καθως μενω σε πολυ περιεγρη περιοχη- σημειο οπου το σημα και η επικοινωνια με κινητο γινεται μονο σε εξωτερικους χωρους, απο τις συσκευες που χρησιμοποιησα S3, S4, Note3 μονο το τελευταιο ειχε ανταποκριθει, παντως μετα την αναβαθμιση το G2 παρουσιαζει μια μικρη βελτιωση:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι:(.....το σημα του G2 δεν διεκδικει δαφνες...

...παντως μετα την αναβαθμιση το G2 παρουσιαζει μια μικρη βελτιωση:)

 

+1 και από εμένα. Ακριβώς έτσι!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από έμενα ενθουσιασμένος από το g2 16gb, το αγόρασα από scroutzoμαγαζο συσκευή προέλευσης Πολωνίας με D80220B EUR XX και περάστηκε και κανονικά η 4.4 . To πρόβλημα μου είναι ότι σπίτι μου εκτός από τα παράθυρα δεν έχω καθόλου σήμα ενώ με ότι κινητό και αν είχα ( xperia mini, alcatel 995 , xperia sp , nonia 925) δεν έχανε σήμα δικτύου καμιά συσκευή αν και έπεφτε πολύ. έχει παρατηρήσει κάνεις αδυναμία στη λήψη σήματος δικτύου περιμένω απόψεις σας , μήπως έχει πρόβλημα η συσκευή να την επιστρέψω?

 

Κανε αρχικα ενα ρεσταρτ και αν δεν φτιαξει μετα αλλαξε καρτα sim μηπως ειναι παλια μετα βγαλε καποιο υποπτο app (αν και δεν νομιζω) που μπορει να εβαλες τωρα τελευταια αλλιως τελευταια λυση μια επαναφορα για να δεις τι θα κανει !!Ολα αυτα αφου εχεις βεβαιωσει οτι δεν εχει καποιο προβλημα ξαφνικο το σημα στην περιοχη σου!! Εγω αυτο που ειχα παθει μια φορα ενω ειχα φουλ σημα σπιτι μου ξαφνικα μου εποιανε ελαχιστα και επρεπε να βγω εξω στο μπαλκονι να μιλησω...Μεσα στο σπιτι τιποτα...Ρωτησα και εμαθα οτι εβγαλαν μια κεραια που ειχαν βαλει παρανομα οποτε πριν κανεις οτιδηποτε παραπανω απο ρεσταρτ σιγουρεψε το σημα της περιοχης σου δεν ξερεις καμια φορα τι γινεται!!!:p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

+1.

 

Παίζει πολύ έντονα αυτό γιατί ήμαστε και σε προεκλογική περίοδο για δημοτικές. Και καταλαβαίνετε ....... Στην Ελλάδα ζουμε!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παντως στο δικο μου σπιτι που επειδη υπαρχει νηπιαγωγιο - δημοτικο απεναντι εχουν βγαλει τις κεραιες και ποτε δεν ειχα καλο σημα, με το g2 δεν εχω κανενα προβλημα.. τολμω να πω πως εχει το πιο σταθερο σημα απ'ολα, και εχει και πανω του θηκη σιλικονης που κατι θα κοβει ενω τα αλλα κινητα τα ειχα χωρις θηκη.
dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Υπαρχει η δυνατοτητα να μπλοκαρουμε καποιον απο τις επαφες μας να μην δεχομαστε κληση του η και μυνηματα?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...