Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποστηρίζει USB OTG (On-The-Go)? τι ακριβως είναι?

 

Είναι ένα καλώδιο που κάνει το micro usb σε κανονικό usb Και μπορείς να βάλεις usb flash drives κτλπ. .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλοι μουγεια σας.

Εδω και αρκετες μερες απεκτησα ενα LG G2 32αρι υποτιθεται απο Αγγλια απο σκρουτζομαγαζο το οποιο τελικα ειναι απο Μαλαισια!

Το θεμα μου ειναι οτι σημερα πηγα στα Public και το εβαλα διπλα σε ενα ελληνικο λευκο 16αρι και παρατηρησα οτι το δικο μου δεν ειχε τοσο εντονο ασπρο σαν το "ελληνικο". Μετα απο ψαξιμο στην αντιπροσωπεια της LG το κινητο ειναι ολοκαινουργιο δηλ απο Φεβρουαριο του 14. Συγκεκριμενα στο κουτι γραφει (V1.2) δηλ version 1.2. Υπαρχει περιπτωση το ελληνικο να ηταν πιο παλιο και να ειχε αλλο τυπο οθονης? Αλλα και απο την αλλη γιατι να βαλλουν μια οθονη με πιο "ξεθοριασμενο" ασπρο? Για να εχει καλυτερη αποδοση στην μπαταρια?

 

μηπως η φωτεινοτητα στο αλλο ηταν στο τερμα η στο αυτοματο κ στο δικο σου λιγο ποιο κατω?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν βρίσκεις άκρη με αυτούς! Θα σου πουν ότι σαφώς προορίζεται για όλες τις Ευρωπαϊκές χώρες, αλλά όσες μόνο το εισάγουν επίσημα και εδώ η δικιά τους ΔΕΝ το κάνει αυτό!! Πάντως σημαντικό αυτό που μας!! Αν καμιά μέρα βαριέσαι, ρίξε ένα τηλέφωνο στην LG και πες το αυτό! Θέλω πολύ να μάθω τι θα σου πουν ... :)

 

Αυριο λεω να τους παρω. Και στα κεντρικα της LG και στο επίσημο service!!

Link to comment
Share on other sites

Αυριο λεω να τους παρω. Και στα κεντρικα της LG και στο επίσημο service!!

 

Και καλά θα κάνεις μακάρι να στο δεχτούν αλλά δύσκολο το βλέπω πες μας τι θα σου πουν..

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον συναυτοματιστή. :)

 

Συνοπτικά με την ΚΚ: Πιο smooth, πιο γρήγορο, τρώει λίγο παραπάνω RAM (αλλά who cares?) και καταναλώνει ίσως λίγο παραπάνω μπαταρία. Για μένα αξίζει η αναβάθμιση πάντως.

Καλημέρα, λίγο εσύ λίγο το YouTube, με πείσατε. :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Wvi2bA9KX30

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω 2-3 μερες που αντιμετωπιζω προβλημα με το κινητο.

με το διπλο χτυπημα στην οθονη η το πατημα του κουμπιου πισω ακουγετε ο ηχος του μοτιβου για ξεκλείδωμα αλλα δεν ξυπναει η οθονη.

πρεπει να κανω hard reset αλλα και μετα απο λιγο και παλι τα ιδια.

εκανα εργοστασιακη επαναφορα, μετα απο λιγο εφαγε κατι χοντρα κολληματα και τωρα περιμενω να δω εαν εστρωσε.

γνωριζει κανενας τιποτα;

δυστυχως παλι τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω 2-3 μερες που αντιμετωπιζω προβλημα με το κινητο.

με το διπλο χτυπημα στην οθονη η το πατημα του κουμπιου πισω ακουγετε ο ηχος του μοτιβου για ξεκλείδωμα αλλα δεν ξυπναει η οθονη.

πρεπει να κανω hard reset αλλα και μετα απο λιγο και παλι τα ιδια.

εκανα εργοστασιακη επαναφορα, μετα απο λιγο εφαγε κατι χοντρα κολληματα και τωρα περιμενω να δω εαν εστρωσε.

γνωριζει κανενας τιποτα;

δυστυχως παλι τα ιδια

 

Δεν ξέρω να σου πω σίγουρα τι να κάνεις αλλα πες μας αν ριναι στοκ η οχι? Ρουτ? Κλπ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

ειναι στοκ αγορασμενο απο το πλαισιο.

παντως με την lg επαθα πλακα,δεν το περιμενα.

επικοινωνησα μαζι τους και την παρασκευη θα ερθει κουριερ να παρει την συσκευη για να την ελεγξουν.

Link to comment
Share on other sites

ειναι στοκ αγορασμενο απο το πλαισιο.

παντως με την lg επαθα πλακα,δεν το περιμενα.

επικοινωνησα μαζι τους και την παρασκευη θα ερθει κουριερ να παρει την συσκευη για να την ελεγξουν.

 

Ενταξει απο τη στιγμη που δνε παιζει να στο κανει καποια εφαρμογη ας το δουν στο σερβις μια και εισαι στοκ.Καλυτερα ετσι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έχω την cloudyflex 1.4 και όταν μιλάω μέσω ενσύρματων ακουστικών, παραμορφώνεται η φωνή της άλλης πλευράς στην ηχογράφηση της κλήσης. Με την kitkat έχει βελτιωθεί αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από Note 3 παρατήρησα μια σημαντική διαφορά σε σχέση με το G2.

 

Στο πρώτο, δεν είχα ποτέ ενεργοποιημένο το GPS και για όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιούσαν location (Foursquare, Facebook) την έβρισκε μέσα από το Wi-Fi κι είχα και εξοικονόμηση μπαταρίας μ'αυτό τον τρόπο. Και το GPS χρειαζόταν μόνο με τα navigation apps (Sygic, Maps, κτλ.).

 

Στο G2 το GPS είναι η καρτέλα Location. Αν το έχω απενεργοποιημένο όμως δε βρίσκει τίποτα όταν ψάχνω για locations και μου πετάει μήνυμα να ενεργοποιήσω το GPS.

Έτσι λειτουργεί ή μου διαφεύγει κάτι;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από Note 3 παρατήρησα μια σημαντική διαφορά σε σχέση με το G2.

 

Στο πρώτο, δεν είχα ποτέ ενεργοποιημένο το GPS και για όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιούσαν location (Foursquare, Facebook) την έβρισκε μέσα από το Wi-Fi κι είχα και εξοικονόμηση μπαταρίας μ'αυτό τον τρόπο. Και το GPS χρειαζόταν μόνο με τα navigation apps (Sygic, Maps, κτλ.).

 

Στο G2 το GPS είναι η καρτέλα Location. Αν το έχω απενεργοποιημένο όμως δε βρίσκει τίποτα όταν ψάχνω για locations και μου πετάει μήνυμα να ενεργοποιήσω το GPS.

Έτσι λειτουργεί ή μου διαφεύγει κάτι;

 

Δεν έχει να κάνει με το G2, νομίζω έτσι είναι σε όλα τα kitkat. Έχεις επιλογή location mode για να επιλέξεις GPS κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από Note 3 παρατήρησα μια σημαντική διαφορά σε σχέση με το G2.

 

Στο πρώτο, δεν είχα ποτέ ενεργοποιημένο το GPS και για όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιούσαν location (Foursquare, Facebook) την έβρισκε μέσα από το Wi-Fi κι είχα και εξοικονόμηση μπαταρίας μ'αυτό τον τρόπο. Και το GPS χρειαζόταν μόνο με τα navigation apps (Sygic, Maps, κτλ.).

 

Στο G2 το GPS είναι η καρτέλα Location. Αν το έχω απενεργοποιημένο όμως δε βρίσκει τίποτα όταν ψάχνω για locations και μου πετάει μήνυμα να ενεργοποιήσω το GPS.

Έτσι λειτουργεί ή μου διαφεύγει κάτι;

 

Τοποθεσία -> λειτουργία -> εξοικονόμηση μπαταρίας

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Εμενα οταν ειμαι στο δρομο με το αυτοκινητο το παθαινει συνηθως...Cosmote εχω αλλα πριν παρω το G2 δεν ειχα προβλημα με την προηγουμενη συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημμα και εγώ,με vodaphone,είναι πρόβλημμα του τηλεφώνου μάλλον,εγώ κάθε πρωί το σβύνω λίγο και στρώνει.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το τηλεφωνο εδω και 1 βδομαδα σε ολα του μια χαρα και κυριως απο μπαταρια και ταχυτητα αλλα απο σημα πασχει. Ειτε τηλεφωνιας ειτε wifi. Εχω vodafone και σε διαφορα σημεια που ειμαι (π.χ σπιτι η γυμναστηριο) εχει αισθητα πιο αδυναμο σημα σε σχεση με προηγουμενα τηλεφωνα που ειχα. Εβαλα viber σημερα και σε σχεση με ενα κινεζικο που εχω (thl w11) δυστυχως ειναι κατωτερο.Στο thl εχω τελειο σημα και ακουω τον αλλο ολοκαθαρα και αυτος το ιδιο ενω με το g2 δεν ακουω τιποτα και ο αλλος που μου μιλαει ακουει τον εαυτο του να επαναλαμβανεται. Συμβαινει και σε αλλους αυτο η να ψαχτω να το παω στην LG βρε παιδια???
Link to comment
Share on other sites

Εχω το τηλεφωνο εδω και 1 βδομαδα σε ολα του μια χαρα και κυριως απο μπαταρια και ταχυτητα αλλα απο σημα πασχει. Ειτε τηλεφωνιας ειτε wifi. Εχω vodafone και σε διαφορα σημεια που ειμαι (π.χ σπιτι η γυμναστηριο) εχει αισθητα πιο αδυναμο σημα σε σχεση με προηγουμενα τηλεφωνα που ειχα. Εβαλα viber σημερα και σε σχεση με ενα κινεζικο που εχω (thl w11) δυστυχως ειναι κατωτερο.Στο thl εχω τελειο σημα και ακουω τον αλλο ολοκαθαρα και αυτος το ιδιο ενω με το g2 δεν ακουω τιποτα και ο αλλος που μου μιλαει ακουει τον εαυτο του να επαναλαμβανεται. Συμβαινει και σε αλλους αυτο η να ψαχτω να το παω στην LG βρε παιδια???

 

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το 4g ή και το 3g να δεις μήπως βελτιωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν μου έρχεται μήνυμα να μην ανοίγει η οθόνη;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς καμία εφαρμογή ώστε το wifi να αλλάζει αυτόματα δίκτυο όταν βρίσκει γνωστό δίκτυο με πιο δυνατό σήμα;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν μου έρχεται μήνυμα να μην ανοίγει η οθόνη;

Εχει σιγουρα επιλογη για αυτο στο G2 Tweaksbox αλλα θελει root και exposed framework

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα .καινουργιος στη παρεα με ενα G2 32g στην 4.4.2 και εχω μια απορια τα κουμπια πως φευγουν απο το κατω μερος της οθονης?Γιατι πχ εδω στο tapatalk δεν φευγουν οπως κ;ι σε πολλες αλλες εφαρμογες.Ας βοηθησει καποιος που γνωριζει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα .καινουργιος στη παρεα με ενα G2 32g στην 4.4.2 και εχω μια απορια τα κουμπια πως φευγουν απο το κατω μερος της οθονης?Γιατι πχ εδω στο tapatalk δεν φευγουν οπως κ;ι σε πολλες αλλες εφαρμογες.Ας βοηθησει καποιος που γνωριζει.

 

Εάν το έχεις κάνει ή προτίθεσαι να το κάνεις root γίνεται, διαφορικά δε νομίζω ότι υπάρχει τρόπος, εκτός εάν η εφαρμογή έχει full screen mode.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.επισης να ρωτησω κατι,αργει και σε αλλα παιδια η καμερα να βγαλει φοτο με το φλας?Δηλαδη σε σκοταδι παταω το κουμπι γα να βγαλει φοτο και αναβει το φλας και μετα απο μερικα δευτερολεπτα παιρνει τη φοτογραφια.εχει κανεις αντιστοιχο θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...