Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί όταν κάνω επανεκκίνηση μου γράφει ''Δυστυχώς η διαδικασία com.google.process.gapps έχει σταματήσει'' ...?

Και πώς κάνω custom recovery στην officiall kit kat?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως εννοεί ότι απενεργοποιεί την λειτουργία του wifi όταν δεν βρίσκει wifi;

 

όχι δεν εννοεί αυτό έχει δίκιο ο φίλος από κάτω..

 

πλάκα πλάκα γι αυτό που λέει στο quote υπάρχει κάτι; να απενεργοποιεί το wifi ξέρω γω όταν βγαίνεις σε χώρο που δεν υπάρχει wifi;

Edited by Kavadias
Link to comment
Share on other sites

μακάρι να είχε την πλάτη του G Pad και μια υποδοχή για sd card οπως στο HTC M8 !

θα ήταν οτι πιο τέλειο υπάρχει !

 

και να μην είχε τοσα αχρείαστα πράγματα το software

 

εκτός απο το πρώτο όλα τα άλλα διορθώνονται ..

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πάντως ούτε ήλιο χρειάζεται, ούτε γωνία ούτε τπτ.

Όσο για το πρόβλημα.... Ακόμα και βίντεο στο YouTube να βλέπω και να έχω απόσταση 20-30 εκατοστά φαίνονται κανονικά σε ανοιχτές αποχρώσεις. Έχω και αστιγματισμό φαντάσου!!!

Γι'αυτό έχω φρικαρει.

Στο νεχυσ 4 υπο γωνία και με λίγο ηλιακό φως φαίνονται εύκολα τετραγωνάκια. Αλλά με ανοιχτή οθόνη εξαφανίζονται.

Στο G2.... Όμως.....

 

Έτσι είναι και σε μένα . Εμένα με ενοχλεί που φαίνεται και με ανοιχτή οθόνη ,όταν σβήνει μπορεί να κάνει ότι θέλει ,αλλά όταν το βλέπω σε ανοιχτή οθόνη μου χαλάει την εικόνα ,είναι ενοχλητικό ......

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι και σε μένα . Εμένα με ενοχλεί που φαίνεται και με ανοιχτή οθόνη ,όταν σβήνει μπορεί να κάνει ότι θέλει ,αλλά όταν το βλέπω σε ανοιχτή οθόνη μου χαλάει την εικόνα ,είναι ενοχλητικό ......

 

δεν μπορω να καταλαβω πως φαινεται,προσπαθω να δω κ το δικο μου αλλα δεν βλεπω τιποτα..λοιπον η γνωμη μου....καλο ειναι να το πας πισω κ να επιμεινεις..τι δυο οθονες και μ.............ς!!!αυτο που εχω καταλαβει πρεπει να φαινεται εντονα στο δικο σου κ σε αλλον παιδιων...εγω αυριο θα παω για το gps εχει δεν εχει προβλημα!!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω πως φαινεται,προσπαθω να δω κ το δικο μου αλλα δεν βλεπω τιποτα..λοιπον η γνωμη μου....καλο ειναι να το πας πισω κ να επιμεινεις..τι δυο οθονες και μ.............ς!!!αυτο που εχω καταλαβει πρεπει να φαινεται εντονα στο δικο σου κ σε αλλον παιδιων...εγω αυριο θα παω για το gps εχει δεν εχει προβλημα!!!!

 

Αν έμενα Αθήνα θα το πήγαινα ο ίδιος μια βόλτα ,αλλά τώρα να το στείλω από Σέρρες για να μου το στείλουν μετά από 10 μέρες την καλύτερη πίσω και να πουν ότι δεν έχει πρόβλημα .........

Στην πραγματικότητα δεν έχει λειτουργικό πρόβλημα ,αλλά αισθητικό .

Όλοι το έχουν απλά σε κάποιους είναι αρκετά πιο έντονο!

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν κάνω επανεκκίνηση μου γράφει ''Δυστυχώς η διαδικασία com.google.process.gapps έχει σταματήσει'' ...?

Και πώς κάνω custom recovery στην officiall kit kat?

 

Εμένα μου έβγαζε αυτό το μήνυμα επειδή είχα το Swiftkey, για κάποιο λόγο επηρεάζει την έκδοση 4.4.2.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έβγαζε αυτό το μήνυμα επειδή είχα το Swiftkey, για κάποιο λόγο επηρεάζει την έκδοση 4.4.2.

 

Κι εμένα μου το βγάζει.. Έχω κι εγώ το Swiftkey

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έβγαζε αυτό το μήνυμα επειδή είχα το Swiftkey, για κάποιο λόγο επηρεάζει την έκδοση 4.4.2.

 

Κι εμένα μου το βγάζει.. Έχω κι εγώ το Swiftkey

 

Δεν είναι αυτό το πρόβλημα κάτι άλλο είναι γιατί και εγώ με το SwiftKey γράφω αλλά όταν κάνω επανεκκίνηση δεν μου βγάζει τίποτα... Άρα δεν φταίει αυτό περίεργο...

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας κ καλη εβδομαδα,σχετικα με τα γνωστα προβληματα στον ηχο κ τα τριξιματα ισχυουν στις καινουργιες παρτιδες?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας κ καλη εβδομαδα,σχετικα με τα γνωστα προβληματα στον ηχο κ τα τριξιματα ισχυουν στις καινουργιες παρτιδες?

 

Προσωπικά Ούτε στη πρώτη παρτίδα είχα αυτά τα πρόβλημα Ούτε στο καινούριο μου G2.

Είναι ίσως να μη σου τύχει.

Και μη φανταστείς ότι είναι τόσο έντονα προβλήματα. Με μια θήκη που πλέον νομίζω το 95% φοράει, δε θα το ψάξεις καν αν τρίζει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας κ καλη εβδομαδα,σχετικα με τα γνωστα προβληματα στον ηχο κ τα τριξιματα ισχυουν στις καινουργιες παρτιδες?

Παρτίδα 403 πορτογαλικό, δεν έχω θέμα με τριξίματα κτλ. Όσον αφορά τον ήχο, επίσης δεν έχω πρόβλημα, αλλά ερχόμενος από note 3, είναι ένα κλικ κατώτερος.

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να είχε την πλάτη του G Pad και μια υποδοχή για sd card οπως στο HTC M8 !

θα ήταν οτι πιο τέλειο υπάρχει !

 

και να μην είχε τοσα αχρείαστα πράγματα το software

 

εκτός απο το πρώτο όλα τα άλλα διορθώνονται ..

 

το lg g2 ειναι κινηταρα..σιγα το m8..το m7 σχεδον το ιδιο ειναι..πιστεψε με δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο αυτα φιλε μου...

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τους τριγμούς στο πίσω καπάκι (επειδή δοκίμασα να βάλω χαρτί αλλά τελικά δεν έκανε τίποτα), με αλλαγή του καπακίου εξαφανίζονται οι τριγμοί ή τσάμπα το 50αρικο θα πάει;

Όσον αφορά αυτό που είχα γράψει το έχει δοκιμάσει κανείς;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παρτίδα 403 πορτογαλικό, δεν έχω θέμα με τριξίματα κτλ. Όσον αφορά τον ήχο, επίσης δεν έχω πρόβλημα, αλλά ερχόμενος από note 3, είναι ένα κλικ κατώτερος.

 

Μιας και ήσουν κάτοχος note 3 είναι εύκολο να γράψεις τα + και τα - σε σχέση με το g2;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ είμαι ανάμεσα σε note 3 και G2 πιστεύω ότι μακράν το note υστερεί μόνο στην εργονομία μεγέθους σε τίποτα άλλο! Θα πήγαινα σε G2 αλλά ομολογώ ότι μου έχουν αλλάξει γνώμη εδώ μέσα :-P. Απλά 1)τρίξιμο στο καπάκι 2)σβηνεις το κινητό πάνω από δύο ώρες και χάνει την ώρα 3)99%πρόβλημα στο gps 4)χαμηλή ποιότητα σήματος (και δεν εννοώ 4G) 5)κάποιοι αναφέρουν ότι κολλάει η μπροστινή κάμερα! Δεν θέλω να κάνω δυσφήμηση απλώς αναφέρω ότι έχουν γράψει οι χρήστες! Με τι κουράγιο ρε παιδια να πάω G2???
Link to comment
Share on other sites

Δεν πεταγεσαι μια βολτα να δεις τι παιζει και στο note 3 ; και μετα εδω ειμαστε και παλι...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Κ από εκεί έχουν τα θέματα τους! Δυστυχώς δεν υπάρχει υπερκινητο! Απλά δεν έχει βρεθεί κανένας με 403 (δεν ξερω αν κυκλοφορεί 404) να πει ρε μάγκες! Όλα είναι πένα! Gps κρέμα! Τρίξιμο κρέμα! Κάμερα κρέμα! Απλά επειδή προσωπικά χρησιμοποιώ το gps θα ξενερώσω να πάρω του κουτίου κινητό μετά από τόσες εκδόσεις και να έχει τα θέματα που είχε όταν πρωτοβγηκε!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ είμαι ανάμεσα σε note 3 και G2 πιστεύω ότι μακράν το note υστερεί μόνο στην εργονομία μεγέθους σε τίποτα άλλο! Θα πήγαινα σε G2 αλλά ομολογώ ότι μου έχουν αλλάξει γνώμη εδώ μέσα :-P. Απλά 1)τρίξιμο στο καπάκι 2)σβηνεις το κινητό πάνω από δύο ώρες και χάνει την ώρα 3)99%πρόβλημα στο gps 4)χαμηλή ποιότητα σήματος (και δεν εννοώ 4G) 5)κάποιοι αναφέρουν ότι κολλάει η μπροστινή κάμερα! Δεν θέλω να κάνω δυσφήμηση απλώς αναφέρω ότι έχουν γράψει οι χρήστες! Με τι κουράγιο ρε παιδια να πάω G2???

 

1) Δεν το έχει η συσκευή μου 310 παρτίδα.

2) ναι υφίσταται αλλά το έκλεισα μόνο για να το δοκιμάσω. Από τότε ποτέ ξανά.

3) είμαι στο 1% που δεν έχει προβλημα, αυτό σημαίνει ότι οι όλοι οι υπολοιποι έχετε προβλημα.....

4) και σ' αυτό πάλι τυχερός είμαι. ....

5) δεν μου έχει τύχει ποτέ.......

 

Και να φανταστείτε δεν έχω κερδίσει ποτέ..... ούτε λαχνό από λοταρία

 

Μήπως να παίξω κανένα τζόκερ

 

Δεν λέω τα διάβασα και εγώ αυτά που αναφέρεις και δεν λέω ότι δεν είναι αλήθεια αλλά τα ποσοστά θα θελα να ήξερα πως τα εβγαλες

Edited by vanas
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ είμαι ανάμεσα σε note 3 και G2 πιστεύω ότι μακράν το note υστερεί μόνο στην εργονομία μεγέθους σε τίποτα άλλο! Θα πήγαινα σε G2 αλλά ομολογώ ότι μου έχουν αλλάξει γνώμη εδώ μέσα :-P. Απλά 1)τρίξιμο στο καπάκι 2)σβηνεις το κινητό πάνω από δύο ώρες και χάνει την ώρα 3)99%πρόβλημα στο gps 4)χαμηλή ποιότητα σήματος (και δεν εννοώ 4G) 5)κάποιοι αναφέρουν ότι κολλάει η μπροστινή κάμερα! Δεν θέλω να κάνω δυσφήμηση απλώς αναφέρω ότι έχουν γράψει οι χρήστες! Με τι κουράγιο ρε παιδια να πάω G2???

 

1) δεν τριζει το καπακι του.

2) δεν το εχω δοκιμασει.

3) μια χαρα με το sygic

4) μια χαρα σημα

5) δεν μου εχει κολλησει οσο εχω παιξει μαζι της.

 

403 παρτιδα. 15 περιπου ημερων κινητο.

Sorry αλλα σε μαζικη παραγωγη προιοντων λογικο να βγαινουν καποια προβληματικά σε καποιο σημειο τους (οχι εξολοκληρου) όταν μαλιστα συνδιαζεται και software με hardware. εδω αμαξι αγοραζεις με 30.000 ευρω και μπορει να σου βγαλει προβλημα. Διαβασε και για αλλες συσκευες στα αντιστοιχα μερη εδω μεσα και θα δεις οτι το g2 ειναι απο τα πιο απροβληματιστα.

 

Και εγω αν και κατοχος του απροβληματιστου Optimus G δεν εγορασα G2 με κλειστα ματια, εψαξα και αποφασισα. Εκρινα και αφου διαβαθμισα τα προβληματα που εχει η καθε συσκευη αλλα και τη συχνοτητα εμφανισης τους απλα το αγορασα.

δεν θα δεις ομως πουθενα μνμα μου οπου θα απαξιω αλλη συσκευη αλα ουτε και Θεοποιω αυτη που εχω. :):)

 

Υ.Γ. Καποια παιδια εδω μεσα εχουν προβλημα και με γραμμες εντονες στην οθονη. Ουτε αυτο το εχω δει στο δικό μου.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο! Εννοείται ότι στις μαζικές παραγωγές θα υπάρχουν προβλήματα! Θα σκεφτώ πολύ για την επιλογή! Επειδη όμως είπα πολλά κακα ένα από τα καλά είναι και η τεχνική υποστήριξη που προσφέρει η LG γιατί όποιος είχε οποιοδήποτε πρόβλημα λύθηκε άμεσα!
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο! Εννοείται ότι στις μαζικές παραγωγές θα υπάρχουν προβλήματα! Θα σκεφτώ πολύ για την επιλογή! Επειδη όμως είπα πολλά κακα ένα από τα καλά είναι και η τεχνική υποστήριξη που προσφέρει η LG γιατί όποιος είχε οποιοδήποτε πρόβλημα λύθηκε άμεσα!

Σωστά. LG και SAMSUNG (οκ, και apple) πραγματικά είναι ότι καλύτερο διαθέτει η Ελλάδα σε θέμα service/εγγύησης. Aπλά προσοχή να μην είναι απο Ασία και αναγκαστείς να το αφήσεις στο κατάστημα για service που θα κάνει...1 μήνα...

Και σου μιλάει κάποιος που δουλεύει σε κατάστημα με συσκευές και ασχολούμαι καθημερινά με τις εταιρίες...:)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ είμαι ανάμεσα σε note 3 και G2 πιστεύω ότι μακράν το note υστερεί μόνο στην εργονομία μεγέθους σε τίποτα άλλο! Θα πήγαινα σε G2 αλλά ομολογώ ότι μου έχουν αλλάξει γνώμη εδώ μέσα :-P. Απλά 1)τρίξιμο στο καπάκι 2)σβηνεις το κινητό πάνω από δύο ώρες και χάνει την ώρα 3)99%πρόβλημα στο gps 4)χαμηλή ποιότητα σήματος (και δεν εννοώ 4G) 5)κάποιοι αναφέρουν ότι κολλάει η μπροστινή κάμερα! Δεν θέλω να κάνω δυσφήμηση απλώς αναφέρω ότι έχουν γράψει οι χρήστες! Με τι κουράγιο ρε παιδια να πάω G2???

 

Η εικόνα που έχεις σχηματίσει είναι σίγουρα στρεβλωμένη προς την πλευρά των πιθανών προβλημάτων. Ο περισσότερος κόσμος που γνωρίζω εδώ μέσα δεν έχει τα προβλήματα που αναφέρεις. Το G2 και το Note 3 είναι διαφορετικές συσκευές. Κρίνε τις με βάση τα χαρακτηριστικά τους και όχι τα πιθανά προβλήματα - κάποια από τα οποία είναι βέβαιο ότι δεν θα δεις ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε geogian3 με την σειρά να μου να σε ενημερώσω ότι κι εγώ με παρτίδα 310 και δεν έχω κανένα από τα προβλήματα που αναφέρεις. Ίσως να παίξω το ίδιο τζόκερ με τον φίλο από πάνω και να μοιραστούμε τα κέρδη :lol: (αν θέλει και αυτός). Αυτό που έχω να σου πω είναι ότι χθες το βράδυ έκλεισα το κινητό μου και το άνοιξα τώρα που σου γράφω το μήνυμα και δεν έχει χάσει ούτε δευτερόλεπτο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...