Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια! Υπαρχει η δυνατοτητα να μπλοκαρουμε καποιον απο τις επαφες μας να μην δεχομαστε κληση του η και μυνηματα?

 

πας: ρυθμισεις / ρυθμισεις κλησεων / Απορριψη κλησεων / Απορριψη κλησεων απο / και μετα πανω δεξια εχει ενα + το πατας και σου βγαζει παραθυρο απο που θες να κανεις απορριψη, πατας επαφες και βαζεις το ονομα που θες.

 

 

Υ.Γ. το δικο μου ειναι παρτιδα 403.

Ηχειο χωρις προβλημα. GPS με το sygic κανενα προβλημα δοκιμασμενο επι μια ωρα υπο βροχη σε βουνα και καταραχια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παντως στο δικο μου σπιτι που επειδη υπαρχει νηπιαγωγιο - δημοτικο απεναντι εχουν βγαλει τις κεραιες και ποτε δεν ειχα καλο σημα, με το g2 δεν εχω κανενα προβλημα.. τολμω να πω πως εχει το πιο σταθερο σημα απ'ολα, και εχει και πανω του θηκη σιλικονης που κατι θα κοβει ενω τα αλλα κινητα τα ειχα χωρις θηκη.

 

Η θήκη δεν κόβει. Κατά τα άλλα, υπάρχει η παρανόηση ότι γύρω από σχολεία, νοσοκομεία κλπ απαγορεύονται οι κεραίες σε κάποια απόσταση - στην πραγματικότητα επιτρέπονται, αλλά με μέγιστη ισχύ 60% της προβλεπόμενης (που ήδη είναι από τις χαμηλότερες στην ΕΕ). Η πλάκα είναι ότι όσο πιο μακριά είναι μια κεραία, τόσο χειρότερο είναι για τους κατοίκους της περιοχής, γιατί τα κινητά που έχουν πάνω τους εκπέμπουν σε μεγαλύτερη ισχύ για να επικοινωνήσουν με μακρινές κεραίες!

 

Και για να γυρίσω λίγο on topic, σε 2G σήμα είμαι πολύ ικανοποιημένος από το G2. Μόνο σε 4G βρίσκω συνήθως χειρότερο σήμα (από το 2G στο ίδιο σημείο), γιατί είναι πιο σπάνιες οι κεραίες.

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη δεν κόβει. Κατά τα άλλα, υπάρχει η παρανόηση ότι γύρω από σχολεία, νοσοκομεία κλπ απαγορεύονται οι κεραίες σε κάποια απόσταση - στην πραγματικότητα επιτρέπονται, αλλά με μέγιστη ισχύ 60% της προβλεπόμενης (που ήδη είναι από τις χαμηλότερες στην ΕΕ). Η πλάκα είναι ότι όσο πιο μακριά είναι μια κεραία, τόσο χειρότερο είναι για τους κατοίκους της περιοχής, γιατί τα κινητά που έχουν πάνω τους εκπέμπουν σε μεγαλύτερη ισχύ για να επικοινωνήσουν με μακρινές κεραίες!

 

Και για να γυρίσω λίγο on topic, σε 2G σήμα είμαι πολύ ικανοποιημένος από το G2. Μόνο σε 4G βρίσκω συνήθως χειρότερο σήμα (από το 2G στο ίδιο σημείο), γιατί είναι πιο σπάνιες οι κεραίες.

 

off topic πέστα χρυσόστομε.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το update για κιτκατ σε Hkg 32 gb το αναφέρω στους λίγους που είχαμε μείνει στην απέξω.. :-P
Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με το wifi??Τι εννοω...Εκεί που σερφάρω κανονικά μου πετάει ένα μήνυμα ότι το Δίκτυο που είμαι συνδεδεμένος εκείνη την στιγμή Δεν ανταποκρίνεται...Αν κάνω restart Την συσκευή συνδέεται κανονικά χωρίς να μου πετάξει κάποιο μήνυμα...
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με το wifi??Τι εννοω...Εκεί που σερφάρω κανονικά μου πετάει ένα μήνυμα ότι το Δίκτυο που είμαι συνδεδεμένος εκείνη την στιγμή Δεν ανταποκρίνεται...Αν κάνω restart Την συσκευή συνδέεται κανονικά χωρίς να μου πετάξει κάποιο μήνυμα...

 

Εγώ ότι θέματα έχω με αποσυνδέσεις κτλ οφείλονται στο κ@^*ρούτερ μου. Το έχεις παρατηρήσει αυτό σε διαφορετικά ασύρματα δίκτυα;

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ότι θέματα έχω με αποσυνδέσεις κτλ οφείλονται στο κ@^*ρούτερ μου. Το έχεις παρατηρήσει αυτό σε διαφορετικά ασύρματα δίκτυα;

Ναι σε άλλο ένα...Λες να είναι σοβαρό ;;;Επίσης αυτό το κάνει σε τυχαιες χρονικες περιόδους...

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε άλλο ένα...Λες να είναι σοβαρό ;;;Επίσης αυτό το κάνει σε τυχαιες χρονικες περιόδους...

 

Αν δεν σου κάνει αποσύνδεση η κεραία πιστεύω πως δεν είναι θέμα hardware και απλώς το software σου βαράει timeout γιατί αργεί να πάρει απάντηση από κάποιον server. Το παθαίνεις αυτό σε συγκεκριμένη σελίδα;

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου κάνει αποσύνδεση η κεραία πιστεύω πως δεν είναι θέμα hardware και απλώς το software σου βαράει timeout γιατί αργεί να πάρει απάντηση από κάποιον server. Το παθαίνεις αυτό σε συγκεκριμένη σελίδα;

Για να σου εξηγήσω ακόμα καλύτερα με το που συνδέομαι στο WiFi Μετά από 4 δευτερόλεπτα μου πετάει το μήνυμα αυτο...Οπότε φαντάζομαι ότι μπορεί να το κάνει σε οποιοδήποτε σελίδα..

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Θα ξανακάνω την ιδια ερωτηση,Μήπως την δει κάποιος και ξέρει....θέλω να κάνω hard reset. Έχω κάνει backup Μέσα από το συσκευή,και επέλεξα μόνο WiFi.κατόπιν Πήγα στο φάκελο lgebackup και πήρα το αρχείο....επαναφέροντας το, μετά το reset Στον ίδιο φάκελο,και κάνω επαναφορά θα πετύχει;;το έχει χρησιμοποιήσει κανείς;;την εργοστασιακή του κινητού;;
Link to comment
Share on other sites

Θα ξανακάνω την ιδια ερωτηση,Μήπως την δει κάποιος και ξέρει....θέλω να κάνω hard reset. Έχω κάνει backup Μέσα από το συσκευή,και επέλεξα μόνο WiFi.κατόπιν Πήγα στο φάκελο lgebackup και πήρα το αρχείο....επαναφέροντας το, μετά το reset Στον ίδιο φάκελο,και κάνω επαναφορά θα πετύχει;;το έχει χρησιμοποιήσει κανείς;;την εργοστασιακή του κινητού;;

 

Φιλε στελιο καλησπερα.Αν και δεν εχω κανει αυτην την διαδικασια τα μαμα backup θα σε βοηθησω με τα εξης:Συνδεσε το κινητο με απλη usb συνδεση στο pc σου.Ανοιξε τον φακελο το κινητου της εσωτερικης μνημης δηλαδη και παρε εναν εναν τον φακελο κυριως αυτον με της φωτο βιντεο mp3 κλπ και πατα αντιγραφη και επικολληση ολοκληρους τους φακελους σε ενα μερος που θες εσυ στο pc.Κανε και εναν συγχρονισμο επαφων στο gmail η αν δεν θες καθολου συγχρονισμο κανε αυτο που εχω κανει και εγω βαλε την εφαρμογη super backup απτο store https://play.google.com/store/apps/details?id=com.idea.backup.smscontacts&hl=el και απο εκει κανε backup sms , apks , σελιδοδεικτες και επαφες κανε μεσα απο την εφαρμογη backup και μετα ξανα μπες στον φακελο του κινητου και κανε ξανα ολοκληρο τον φακελο SmsContactsBackup και αντιγραψε και αυτον στο μερος που εχεις βαλει στο pc σου και τους αλλους φακελους του κινητου !! Ετσι με ολη αυτην την διαδικασια εχεις ενα χειροκινητο backup με τα σημαντικα πραγματα του κινητου σου και οτι και να συμβει γενικα εχεις το κεφαλι σου ησυχο !!Μετα απο αυτα παρε τον φακελο lgebackup που λες και εσυ κανε και αυτον μια αντιγραφη στο pc μετα κανε το hard reset που θες ξαναβαλτον πισω και κανε επαναφορα για να δεις αν με αυτον τον τροπο που δεν τον εχω κανει εγω αν θα σου δουλεψει σωστα και αν θα εχεις τα παντα ολα οπως τα ειχες πριν και αφου το κανεις πες μας και εμας να ξερουμε και εμεις να το εχουμε υποψιν !!! ;););)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα ξανακάνω την ιδια ερωτηση,Μήπως την δει κάποιος και ξέρει....θέλω να κάνω hard reset. Έχω κάνει backup Μέσα από το συσκευή,και επέλεξα μόνο WiFi.κατόπιν Πήγα στο φάκελο lgebackup και πήρα το αρχείο....επαναφέροντας το, μετά το reset Στον ίδιο φάκελο,και κάνω επαναφορά θα πετύχει;;το έχει χρησιμοποιήσει κανείς;;την εργοστασιακή του κινητού;;

 

Μια χαρα θα δουλεψει...να το κανεις :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχω το lg g2(ελληνικο) εδω και 3 μηνες και απο την αρχη εχω προβλημα με τις κλησεις.Οταν με παιρνουν τηλεφωνο ενω το εχω ανοιχτω το τηλεφωνο και μου δειχνει οτι εχω σημα του λεει οτι το εχω κλειστο και το ιδιο συμβαινει οταν θελω να παρω και εγω δεν καλει καθολου.Μολις του κανω μια επανεκκινηση ειναι ενταξει μετα.Αυτο μου το κανει μια με δυο φορες την εβδομαδα.Γνωριζει κανεις κατι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω ένα Note 3 αλλά σήμερα αγόρασα ένα G2 32αρι και θα μπει το Samsung προς πώληση γιατί τελικά δε με βόλεψε το μέγεθός του.

 

Το G2 έχει τη 4.2.2. Αξίζει να κάνω update στην KitKat; Θα κερδίσω κάτι παραπάνω, κάτι χρήσιμο; Από θέμα μπαταρίας;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω ένα Note 3 αλλά σήμερα αγόρασα ένα G2 32αρι και θα μπει το Samsung προς πώληση γιατί τελικά δε με βόλεψε το μέγεθός του.

 

Το G2 έχει τη 4.2.2. Αξίζει να κάνω update στην KitKat; Θα κερδίσω κάτι παραπάνω, κάτι χρήσιμο; Από θέμα μπαταρίας;

Καλώς τον συναυτοματιστή. :)

 

Συνοπτικά με την ΚΚ: Πιο smooth, πιο γρήγορο, τρώει λίγο παραπάνω RAM (αλλά who cares?) και καταναλώνει ίσως λίγο παραπάνω μπαταρία. Για μένα αξίζει η αναβάθμιση πάντως.

 

Για να σου εξηγήσω ακόμα καλύτερα με το που συνδέομαι στο WiFi Μετά από 4 δευτερόλεπτα μου πετάει το μήνυμα αυτο...Οπότε φαντάζομαι ότι μπορεί να το κάνει σε οποιοδήποτε σελίδα..

 

Θα γίνω γραφικός :) αλλά δοκίμασε μήπως στρώσει με factory reset.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα γίνω γραφικός :) αλλά δοκίμασε μήπως στρώσει με factory reset.

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο καμία φορά όταν το κλειδωνω Και το ανοίγω πάλι έχει βγει από το wifi Και μόλις το ξεκλειδώσω συνδέεται πάλι μόνο του...Τι στο Καλό γίνεται ;;;;

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο καμία φορά όταν το κλειδωνω Και το ανοίγω πάλι έχει βγει από το wifi Και μόλις το ξεκλειδώσω συνδέεται πάλι μόνο του...Τι στο Καλό γίνεται ;;;;

 

Χμμμ... Λοιπόν πήγαινε μία: Ρυθμίσεις > Wi-Fi > Wi-Fi για προχωρημένους > Το Wi-Fi να παραμένει σε λειτουργία στη διάρκεια του ύπνου > Πάντα.

 

Το προηγούμενο πρόβλημα που έχεις παίζει να οφείλεται στο ότι όταν μπαίνει σε deep sleep το κινητό απενεργοποιείται το wifi κι όταν το "ξυπνάς" αργεί το router να σου δώσει ΙΡ. Τσέκαρε αν συνεχίζει το πρόβλημα με τη ρύθμιση που σου περιγράφω παραπάνω πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μουγεια σας.

Εδω και αρκετες μερες απεκτησα ενα LG G2 32αρι υποτιθεται απο Αγγλια απο σκρουτζομαγαζο το οποιο τελικα ειναι απο Μαλαισια!

Το θεμα μου ειναι οτι σημερα πηγα στα Public και το εβαλα διπλα σε ενα ελληνικο λευκο 16αρι και παρατηρησα οτι το δικο μου δεν ειχε τοσο εντονο ασπρο σαν το "ελληνικο". Μετα απο ψαξιμο στην αντιπροσωπεια της LG το κινητο ειναι ολοκαινουργιο δηλ απο Φεβρουαριο του 14. Συγκεκριμενα στο κουτι γραφει (V1.2) δηλ version 1.2. Υπαρχει περιπτωση το ελληνικο να ηταν πιο παλιο και να ειχε αλλο τυπο οθονης? Αλλα και απο την αλλη γιατι να βαλλουν μια οθονη με πιο "ξεθοριασμενο" ασπρο? Για να εχει καλυτερη αποδοση στην μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Λοιπόν πήγαινε μία: Ρυθμίσεις > Wi-Fi > Wi-Fi για προχωρημένους > Το Wi-Fi να παραμένει σε λειτουργία στη διάρκεια του ύπνου > Πάντα.

 

Το προηγούμενο πρόβλημα που έχεις παίζει να οφείλεται στο ότι όταν μπαίνει σε deep sleep το κινητό απενεργοποιείται το wifi κι όταν το "ξυπνάς" αργεί το router να σου δώσει ΙΡ. Τσέκαρε αν συνεχίζει το πρόβλημα με τη ρύθμιση που σου περιγράφω παραπάνω πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο.

Ευχαριστώ παρά πολύ renesis...το έβαλα στο ´´Παντα´´.... και κάτι ακόμα για να κλείσω το θέμα των ρυθμίσεων του Wifi Εκεί που

λέει εξοικονόμηση μπαταρίας στη χρήση WiFi ειναι τικαρισμενο το αφήνω όπως είναι ;;;

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παρά πολύ renesis...το έβαλα στο ´´Παντα´´.... και κάτι ακόμα για να κλείσω το θέμα των ρυθμίσεων του Wifi Εκεί που

λέει εξοικονόμηση μπαταρίας στη χρήση WiFi ειναι τικαρισμενο το αφήνω όπως είναι ;;;

 

Και δεν το αφηνεις... :) Κι εγω τικαρισμενο το εχω. Αν οντως κανει εξοικονομιση, καλο του κανει...

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μουγεια σας.

Εδω και αρκετες μερες απεκτησα ενα LG G2 32αρι υποτιθεται απο Αγγλια απο σκρουτζομαγαζο το οποιο τελικα ειναι απο Μαλαισια!

Το θεμα μου ειναι οτι σημερα πηγα στα Public και το εβαλα διπλα σε ενα ελληνικο λευκο 16αρι και παρατηρησα οτι το δικο μου δεν ειχε τοσο εντονο ασπρο σαν το "ελληνικο". Μετα απο ψαξιμο στην αντιπροσωπεια της LG το κινητο ειναι ολοκαινουργιο δηλ απο Φεβρουαριο του 14. Συγκεκριμενα στο κουτι γραφει (V1.2) δηλ version 1.2. Υπαρχει περιπτωση το ελληνικο να ηταν πιο παλιο και να ειχε αλλο τυπο οθονης? Αλλα και απο την αλλη γιατι να βαλλουν μια οθονη με πιο "ξεθοριασμενο" ασπρο? Για να εχει καλυτερη αποδοση στην μπαταρια?

Δεν τίθεται ζήτημα ελληνικού, αγγλικού ή Μαλαισιανού. Αν υπάρχουν όντως διαφορετικά parts στα πάνελ τότε είναι μάλλον θέμα τύχης στο τί "πέφτει" στον καθένα. Πιθανότερο σενάριο όμως θεωρώ είτε να φοράει ένα από τα δύο μοντέλα screen protector, είτε να έχει ένα από τα δύο μοντελα τικαρισμένη την "αυτόματη φωτεινότητα", ενώ το άλλο όχι (το τελευταίο είναι και το πιθανότερο σενάριο).

Link to comment
Share on other sites

Δεν τίθεται ζήτημα ελληνικού, αγγλικού ή Μαλαισιανού. Αν υπάρχουν όντως διαφορετικά parts στα πάνελ τότε είναι μάλλον θέμα τύχης στο τί "πέφτει" στον καθένα. Πιθανότερο σενάριο όμως θεωρώ είτε να φοράει ένα από τα δύο μοντέλα screen protector, είτε να έχει ένα από τα δύο μοντελα τικαρισμένη την "αυτόματη φωτεινότητα", ενώ το άλλο όχι (το τελευταίο είναι και το πιθανότερο σενάριο).

 

Οχι φιλε μου. Ηταν και τα 2 σε full φωτεινοτητα! Το θεμα ειναι οτι αξιζει τον κοπο να παει πισω Αγγλια ή απ οπου ειναι για να μου αλλαξουν αν ειναι την οθονη? Τελος να συμπληρωσω οτι πανω στο κουτι γραφει "Η συσκευή αυτή προορίζεται για όλες τις Ευρωπαϊκές χώρες" στα ελληνικα!!! Αρα η LG Ελλαδος μας δουλευει! Η Ελλάδα δεν ειναι στην ευρωπαική ένωση?? Αρα ανεξαρτητα αν το εισαγει ή οχι το συγκεκριμένο τηλ, ειναι υποχρεωμένοι να μου το ελέξουν!

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου. Ηταν και τα 2 σε full φωτεινοτητα! Το θεμα ειναι οτι αξιζει τον κοπο να παει πισω Αγγλια ή απ οπου ειναι για να μου αλλαξουν αν ειναι την οθονη? Τελος να συμπληρωσω οτι πανω στο κουτι γραφει "Η συσκευή αυτή προορίζεται για όλες τις Ευρωπαϊκές χώρες" στα ελληνικα!!! Αρα η LG Ελλαδος μας δουλευει! Η Ελλάδα δεν ειναι στην ευρωπαική ένωση?? Αρα ανεξαρτητα αν το εισαγει ή οχι το συγκεκριμένο τηλ, ειναι υποχρεωμένοι να μου το ελέξουν!

Αν όμως έχεις τσεκαρισμένη την αυτόματη φωτεινότητα, ακόμη και φουλ να το έχεις τοποθετήσει, αυτό προσαρμόζεται αυτόματα με βάση την φωτεινότητα του περιβάλλοντος (τις περισσότερες φορές κάτω από το μέγιστο δυνατό). Το πρόσεξες αυτό φαντάζομαι.

 

Για το θέμα σχετικά με την εγγύηση, υπάρχει διαφορά μεταξύ του όρου "Ευρωπαική Ένωση" και "Ευρωπαϊκή χώρα". Για παράδειγμα η Ελβετία είναι Ευρωπαική χώρα, αλλά δεν ανήκει στην Ε.Ε. Αν το προϊόν έχει αγοραστεί από χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης και προορίζεται για χρήση σε αυτήν τότε η LG Hellas θα έπρεπε να καλύπτει την εγγύηση και αν κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό για οποιοδήποτε λόγο, να αναλάβει την αποστολή του σε άλλο Service Point της LG. Φυσικά σε τέτοιες περιπτώσεις όρεξη να έχεις για "τρέξιμο" και σπάσιμο νεύρων.

Link to comment
Share on other sites

.... Τελος να συμπληρωσω οτι πανω στο κουτι γραφει "Η συσκευή αυτή προορίζεται για όλες τις Ευρωπαϊκές χώρες" στα Eλληνικα!!! Αρα η LG Ελλαδος μας δουλευει! Η Ελλάδα δεν ειναι στην ευρωπαική ένωση?? Αρα ανεξαρτητα αν το εισαγει ή οχι το συγκεκριμένο τηλ, ειναι υποχρεωμένοι να μου το ελέξουν!

 

Φίλε δεν βρίσκεις άκρη με αυτούς! Θα σου πουν ότι σαφώς προορίζεται για όλες τις Ευρωπαϊκές χώρες, αλλά όσες μόνο το εισάγουν επίσημα και εδώ η δικιά τους ΔΕΝ το κάνει αυτό!! Πάντως σημαντικό αυτό που μας!! Αν καμιά μέρα βαριέσαι, ρίξε ένα τηλέφωνο στην LG και πες το αυτό! Θέλω πολύ να μάθω τι θα σου πουν ... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...