Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για την απαντηση.επισης να ρωτησω κατι,αργει και σε αλλα παιδια η καμερα να βγαλει φοτο με το φλας?Δηλαδη σε σκοταδι παταω το κουμπι γα να βγαλει φοτο και αναβει το φλας και μετα απο μερικα δευτερολεπτα παιρνει τη φοτογραφια.εχει κανεις αντιστοιχο θεμα?

 

Σε όλους είναι έτσι διάβασε λίγο εδώ μέσα, επίσης μπορεί να διορθωθεί λίγο με κάποιο mod αλλά πρέπει να είσαι root κτλ

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω το τηλεφωνο εδω και 1 βδομαδα σε ολα του μια χαρα και κυριως απο μπαταρια και ταχυτητα αλλα απο σημα πασχει. Ειτε τηλεφωνιας ειτε wifi. Εχω vodafone και σε διαφορα σημεια που ειμαι (π.χ σπιτι η γυμναστηριο) εχει αισθητα πιο αδυναμο σημα σε σχεση με προηγουμενα τηλεφωνα που ειχα. Εβαλα viber σημερα και σε σχεση με ενα κινεζικο που εχω (thl w11) δυστυχως ειναι κατωτερο.Στο thl εχω τελειο σημα και ακουω τον αλλο ολοκαθαρα και αυτος το ιδιο ενω με το g2 δεν ακουω τιποτα και ο αλλος που μου μιλαει ακουει τον εαυτο του να επαναλαμβανεται. Συμβαινει και σε αλλους αυτο η να ψαχτω να το παω στην LG βρε παιδια???

Για το σήμα του Wifi μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικό συγκρινόμενο με αρκετά τηλέφωνα που πέρασαν από τα χέρια μου. (καλύτερο από το iphone 5s και το Galaxy s4).

Σχετικά με τη λήψη GSM, οι μπάρες που βλέπεις είναι ενδεικτικές κια μπορεί να διαφέρουν από τηλέφωνο σε τηλέφωνο (το ίδιο ισχύει και για το Wifi) καθώς υπολογίζονται πάντα βάσει λογισμικού. (π.χ. εντελώς μπακαλίστικα 4 μπάρες σε μια κινεζιά μπορεί να αντιστοιχούν σε 2 μπάρες στο LG).

Για την επιστροφή που έχει ο συνομιλητής σου δοκίμασε να χαμηλώσεις την ένταση της φωνής (από τα πίσω κουμπιά)την ώρα που μιλάς. (η default τιμή στο LG είναι μάλλον αρκετά υψηλή)

Link to comment
Share on other sites

Διάφορα σήματος ανάλογα με το είδος του σήματος. Στο ίδιο σημείο δευτερόλεπτα το ένα από το άλλο.[ATTACH]43728[/ATTACH][ATTACH]43729[/ATTACH][ATTACH]43730[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς καμία εφαρμογή ώστε το wifi να αλλάζει αυτόματα δίκτυο όταν βρίσκει γνωστό δίκτυο με πιο δυνατό σήμα;

 

Ναι υπάρχει κατέβασε το wifi manager από το playstore και τσέκαρε την επιλογή switch to the best network, μπορείς και να πειράξεις και τα dBm δοκίμασέ το είναι πολύ καλό !!!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς καμία εφαρμογή ώστε το wifi να αλλάζει αυτόματα δίκτυο όταν βρίσκει γνωστό δίκτυο με πιο δυνατό σήμα;
Ναι υπάρχει κατέβασε το wifi manager από το playstore και τσέκαρε την επιλογή switch to the best network, μπορείς και να πειράξεις και τα dBm δοκίμασέ το είναι πολύ καλό !!!

 

Επειδή ψάχνω κάτι παρόμοιο, αυτό πως τα πάει από κατανάλωση μπαταρίας; Γιατί έβαλα ένα παρόμοιο το Best Wifi [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pintacdesign.bestwifi] και μές στο βράδυ έχασε 5-6% μπαταρία ενώ κανονικά μου χάνει 0-1% (το βράδυ αφήνω wifi ανοιχτό, προφανώς ψάχνει για δίκτυο και γι αυτό χάνει).

 

τέσπα το έβαλα τώρα θα το δοκιμάσω και αναφέρω..

 

επίσης μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει στα WiFi Settings τι σημαίνουν τα

 

Διαδίκτυο - μη διαθέσιμο

Αυτόματη αποσύνδεση WiFi όταν δεν υπάρχει διαθέσιμη σύνδεση στο Διαδίκτυο για τη χρήση WiFi

Link to comment
Share on other sites

επίσης μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει στα WiFi Settings τι σημαίνουν τα

 

Διαδίκτυο - μη διαθέσιμο

Αυτόματη αποσύνδεση WiFi όταν δεν υπάρχει διαθέσιμη σύνδεση στο Διαδίκτυο για τη χρήση WiFi

 

Μήπως εννοεί ότι απενεργοποιεί την λειτουργία του wifi όταν δεν βρίσκει wifi;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοεί ότι απενεργοποιεί την λειτουργία του wifi όταν δεν βρίσκει wifi;

 

Όχι, απλά αν το ασύρματο που συνδέθεις δεν έχει πρόσβαση στο ίντερνετ το κινητό αποσυνδέεται.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήρα ένα μεταχειρισμένο G2 μαύρο 32αρι το οποίο έχει αγοραστεί από Expansys.

Έχει όμως τριγμούς στο πίσω μέρος γύρω από τα κουμπιά και είναι άκρως ενοχλητικό ειδικά όταν μιλάς και τα δάχτυλα ακουμπούν σε εκείνο το σημείο.

Το έχουν και τα δικά σας; Διορθώνεται κάπως; Αν π.χ. αλλάξω το πίσω κάλυμμα;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήρα ένα μεταχειρισμένο G2 μαύρο 32αρι το οποίο έχει αγοραστεί από Expansys.

Έχει όμως τριγμούς στο πίσω μέρος γύρω από τα κουμπιά και είναι άκρως ενοχλητικό ειδικά όταν μιλάς και τα δάχτυλα ακουμπούν σε εκείνο το σημείο.

Το έχουν και τα δικά σας; Διορθώνεται κάπως; Αν π.χ. αλλάξω το πίσω κάλυμμα;

 

Από όσο διάβασα που το έχουν και άλλοι ,ανοίγουν το καπάκι με προσοχή και βάζουν ένα κομμάτι χαρτί μέσα για να λυθεί το πρόβλημα .

Ευτυχώς δεν το έχω εγώ μέχρι στιγμής,ακόμα είναι ολοκαίνουριο .

Βέβαια εγώ έχω το θέμα με τις κάθετες γραμμές στην οθόνη....... :mad:

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήρα ένα μεταχειρισμένο G2 μαύρο 32αρι το οποίο έχει αγοραστεί από Expansys.

Έχει όμως τριγμούς στο πίσω μέρος γύρω από τα κουμπιά και είναι άκρως ενοχλητικό ειδικά όταν μιλάς και τα δάχτυλα ακουμπούν σε εκείνο το σημείο.

Το έχουν και τα δικά σας; Διορθώνεται κάπως; Αν π.χ. αλλάξω το πίσω κάλυμμα;

 

Το έχουν κάποια ναι. Και το δικό μου το είχε. Εμενα έφτιαξε οταν χτυπησα γο τηλέφωνο και στράβωσε το καπακι. Χαχαχα. Εχει ενα μικρο κενο μέσα γιαυτο κάνει έτσι. Μια λύση που ειχαν πει τα παιδιά να βγάλεις το καπακι και να τοποθετήσεις χαρτί μεσα αναμεσα στο καπάκι και το σασι του τηλεφώνου. Με θήκη δεν ακούγεται

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Επειδή έχω χάσει επεισόδια, έχει βγει τίποτα για να κάνουμε root το G2 με την 4.4.2 ? Υπάρχει κάποιος οδηγός μήπως ?

 

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Επειδή έχω χάσει επεισόδια, έχει βγει τίποτα για να κάνουμε root το G2 με την 4.4.2 ? Υπάρχει κάποιος οδηγός μήπως ?

 

 

Thanks

Ριξε μια ματια εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

περιπου στη μεση της σελιδας...

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που παρέλαβα σήμερα, δεν έχει τριγμούς και δεν παρατήρησα κάτι στην οθόνη. Είναι σειρά 403, πορτογαλικό, unbranded.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους.

πως βαζουμε 4g η 3g ?

λειτουργια δικτυου προτινωμενη λειτουργια δικτυου μηπος ?

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που παρέλαβα σήμερα, δεν έχει τριγμούς και δεν παρατήρησα κάτι στην οθόνη. Είναι σειρά 403, πορτογαλικό, unbranded.

 

Βγήκες έξω στον ήλιο η το παρατήρησες μέσα στο σπίτι ?

Εμένα έξω φαίνεται πολύ έντονα αν το κοιτάς έστω και ελάχιστα πλάγια . 402 πορτογαλικό ,unbranded

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους.

πως βαζουμε 4g η 3g ?

λειτουργια δικτυου προτινωμενη λειτουργια δικτυου μηπος ?

 

Ρυθμίσεις - Tethering & δίκτυα - Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - Λειτουργία δικτύου και επιλέγεις GSM/WCDMA/LTE για το 4G θα πρέπει να το έχεις ενεργοποιήσει μέσω του παρόχου σου.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκες έξω στον ήλιο η το παρατήρησες μέσα στο σπίτι ?

Εμένα έξω φαίνεται πολύ έντονα αν το κοιτάς έστω και ελάχιστα πλάγια . 402 πορτογαλικό ,unbranded

Μόλις το έβαλα κάτω από φως 320 watt και κάτι είδα. Προφανώ είναι οι αισθητήρες για το multitouch. Όσο και αν αγαπάω samsung, αυτός δεν είναι λόγος για να κράξω την lg. Ούτε καν θα το πρόσεχα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από αναβάθμιση σε κιτκατ παρατήρησα ότι μου τρώει το bluetooth ένα 5% χωρίς να το έχω ανοικτό καθόλου... Του έκανα restart και πάλι το κάνει.. Καμμία γνώμη?
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Tethering & δίκτυα - Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - Λειτουργία δικτύου και επιλέγεις GSM/WCDMA/LTE για το 4G θα πρέπει να το έχεις ενεργοποιήσει μέσω του παρόχου σου.

 

δηλαδή πρεπει να παρω τηλ την Cosmote να ενεργοποιησω το 4g ?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή πρεπει να παρω τηλ την Cosmote να ενεργοποιησω το 4g ?

 

Είτε μέσω τηλεφώνου είτε μέσω της εφαρμογής της Cosmote που υπάρχει στο Play Store.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έβαλα κάτω από φως 320 watt και κάτι είδα. Προφανώ είναι οι αισθητήρες για το multitouch. Όσο και αν αγαπάω samsung, αυτός δεν είναι λόγος για να κράξω την lg. Ούτε καν θα το πρόσεχα.

 

Επειδή είσαι από τους τυχερούς και δεν φαίνεται αρκετά . Για ρώτα και τους υπόλοιπους ..........

Εγώ αν το αφήσω απλά στο τραπεζάκι στην καφετέρια κάνει καρά μπαμ ,όλοι όσοι κάθονται μαζί μου το παρατήρησαν χωρίς να τους το πω εγώ .Μέχρι και με ανοιχτή οθόνη είναι αρκετά εμφανή αν βρίσκομαι εκτός σπιτιού .Και συμβαίνει σε πολλούς αυτό .

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο τους τυχερους τοτε αμα ειναι οπως τα λες φιλε μου. Δεν μπορω να το δω. Προσπαθω μερες τωρα εξω στο φως και τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είσαι από τους τυχερούς και δεν φαίνεται αρκετά . Για ρώτα και τους υπόλοιπους ..........

Εγώ αν το αφήσω απλά στο τραπεζάκι στην καφετέρια κάνει καρά μπαμ ,όλοι όσοι κάθονται μαζί μου το παρατήρησαν χωρίς να τους το πω εγώ .Μέχρι και με ανοιχτή οθόνη είναι αρκετά εμφανή αν βρίσκομαι εκτός σπιτιού .Και συμβαίνει σε πολλούς αυτό .

 

Φίλε, από τα τελευταία σου ποστ φαίνεται πως σ' ενοχλεί η κατάσταση με το κινητό σου και αυτό δεν είναι σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση κάτι ευχάριστο για ένα μαραφέτι που θα το κρατάς όλη μέρα σχεδόν μαζί σου! Σαν καταναλωτής έχεις δικαιώματα και το βασικότερο απ' όλα είναι να πάρεις κάτι που σ' ευχαριστεί και φυσικά κάτι που λειτουργεί σωστά χωρίς ελαττώματα!!

Θα σου πρότεινα να πάρεις σβάρνα τα καταστήματα που το έχουν demo και να τα βάλεις δίπλα δίπλα! Κράτα και μαζί σου μια καλή ψηφιακή και αν δεις πως έχουν διαφορά, τράβα μια καλή φώτο και στείλε την στην LG με αίτημα αντικατάστασης/ ή επισκευής! Πες τους και ότι έχεις επικοινωνήσει με τον Ευρωπαϊκό συνήγορο του πολίτη --> http://www.synigoroskatanaloti.gr/index_ecc.html και αν μέσα σε λίγες μέρες δεν σου έχουν αλλάξει την συσκευή με καινούργια ή έστω αλλάξει την οθόνη, εγώ θα βγω στο Σύνταγμα με φούστα!!:lol:

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, από τα τελευταία σου ποστ φαίνεται πως σ' ενοχλεί η κατάσταση με το κινητό σου και αυτό δεν είναι σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση κάτι ευχάριστο για ένα μαραφέτι που θα το κρατάς όλη μέρα σχεδόν μαζί σου! Σαν καταναλωτής έχεις δικαιώματα και το βασικότερο απ' όλα είναι να πάρεις κάτι που σ' ευχαριστεί και φυσικά κάτι που λειτουργεί σωστά χωρίς ελαττώματα!!

Θα σου πρότεινα να πάρεις σβάρνα τα καταστήματα που το έχουν demo και να τα βάλεις δίπλα δίπλα! Κράτα και μαζί σου μια καλή ψηφιακή και αν δεις πως έχουν διαφορά, τράβα μια καλή φώτο και στείλε την στην LG με αίτημα αντικατάστασης/ ή επισκευής! Πες τους και ότι έχεις επικοινωνήσει με τον Ευρωπαϊκό συνήγορο του πολίτη --> http://www.synigoroskatanaloti.gr/index_ecc.html και αν μέσα σε λίγες μέρες δεν σου έχουν αλλάξει την συσκευή με καινούργια ή έστω αλλάξει την οθόνη, εγώ θα βγω στο Σύνταγμα με φούστα!!:lol:

 

Δυστυχώς εδώ στην Σέρρες δεν μπόρεσα να το βρω σε κάποιο κατάστημα να λειτουργεί . Μόνο αυτά τα ψεύτικα που είναι στα ράφια .

Με ενοχλεί αρκετά που φαίνεται αλλά από την στιγμή που δεν είναι κάποιο πρόβλημα δεν θα μπω στην διαδικασία να το στερηθώ για αρκετό διάστημα μιας και δεν πιστεύω ότι θα καταφέρω κάτι .

Και ο φίλος paokaras45 που το έστειλε δεν του την άλλαξαν http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=383854&page=6

Και στην πρώτη του οθόνη που την άλλαξε για άλλον λόγο δεν φαινόντουσαν εύκολα ,αλλά στην δεύτερη φαίνονται αρκετά .......

Το τηλ είναι εξαιρετικό ,μόνο αυτό και το θέμα με το αργό focus με ενοχλεί (δεν δοκίμασα αρκετά ακόμα το gps)

Ακόμα είναι αρχή ,ελπίζω να το συνηθίσω ,αλλιώς πούλημα :p

Ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές σου !

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...