Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βλεπω εχει πεσει στα 318 στον τσιγκουνη..απ οπου κ αν το αγορασουμε εχουμε εγγυηση απευθειας απο την τοπικη lg?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε geogian3 με την σειρά να μου να σε ενημερώσω ότι κι εγώ με παρτίδα 310 και δεν έχω κανένα από τα προβλήματα που αναφέρεις. Ίσως να παίξω το ίδιο τζόκερ με τον φίλο από πάνω και να μοιραστούμε τα κέρδη :lol: (αν θέλει και αυτός). Αυτό που έχω να σου πω είναι ότι χθες το βράδυ έκλεισα το κινητό μου και το άνοιξα τώρα που σου γράφω το μήνυμα και δεν έχει χάσει ούτε δευτερόλεπτο.

 

πολύ ευχαρίστως, γιατί βλέπω ότι είσαι πιο τυχερός από μένα.... τι os έχεις και δεν έχασες λεπτό, το δοκίμασες με 4.4 ή 4.2;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και το εχω εδω και 3 μηνες κοντα γερμανικο,δεν εχω κανενα προβλημα.εχω αλλαξει πολλα κινητα και τελευταιο ηταν το νοτε,πραγματικα το g2 κατα τη γνωμη μου παντα ειναι ενα κινητο που τα εχει ολα και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα αλλα αντιστοιχα υπερτηλεφωνα.πραγματικα ειναι ενα κινητο που λες οτι ανετα το κρατας για 2 χρονια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια και το εχω εδω και 3 μηνες κοντα γερμανικο,δεν εχω κανενα προβλημα.εχω αλλαξει πολλα κινητα και τελευταιο ηταν το νοτε,πραγματικα το g2 κατα τη γνωμη μου παντα ειναι ενα κινητο που τα εχει ολα και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα αλλα αντιστοιχα υπερτηλεφωνα, ειναι ενα κινητο που λες οτι ανετα το κρατας για 2 χρονια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

]Παιδια και το εχω εδω και 3 μηνες κοντα γερμανικο,δεν εχω κανενα προβλημα.εχω αλλαξει πολλα κινητα και τελευταιο ηταν το νοτε,πραγματικα το g2 κατα τη γνωμη μου παντα ειναι ενα κινητο που τα εχει ολα και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα αλλα αντιστοιχα υπερτηλεφωνα, ειναι ενα κινητο που λες οτι ανετα το κρατας για 2 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

πολύ ευχαρίστως, γιατί βλέπω ότι είσαι πιο τυχερός από μένα.... τι os έχεις και δεν έχασες λεπτό, το δοκίμασες με 4.4 ή 4.2;

 

Από την πρώτη μέρα αγοράς του με 4.2.2 μέχρι και σήμερα με 4.4.2 πλέον δεν έχει χάσει λεπτό. Φτου φτου!!! :lol:

 

βλεπω εχει πεσει στα 318 στον τσιγκουνη..απ οπου κ αν το αγορασουμε εχουμε εγγυηση απευθειας απο την τοπικη lg?

 

Αν προορίζεται για ευρωπαϊκή αγορά μην φοβάσαι τίποτα έχεις εγγύηση κανονικά!

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη μέρα αγοράς του με 4.2.2 μέχρι και σήμερα με 4.4.2 πλέον δεν έχει χάσει λεπτό. Φτου φτου!

 

Μην είσαι τόσο σίγουρος...μάλλον θα είχες ανοιχτά data ή wifi.

Link to comment
Share on other sites

 

Αν προορίζεται για ευρωπαϊκή αγορά μην φοβάσαι τίποτα έχεις εγγύηση κανονικά!

 

αψογα ευχαριστω!λεω να το παρω καινουριο γιατι μεταχειρισμενο,ολοι πανω απο 300 το δινουν..δεν εχει νοημα..

 

ποια ειναι η τελευταια παρτιδα?τι πρεπει να ζητησω?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι τόσο σίγουρος...μάλλον θα είχες ανοιχτά data ή wifi.

 

Δεν είμαι και από πάνω του, αλλά επειδή ξέρω ότι όταν απενεργοποιώ όλες μου τις συσκευές ΠΑΝΤΑ φροντίζω (πες το από κόλλημα) να κλείνω data ή wifi και να κάνω έναν "έλεγχο" πριν το κλείσιμο θα σου πω ότι ΝΑΙ δεν μου το έχει κάνει ποτέ. Αν πάλι το έχει κάνει κάποιες φορές που μόλις άνοιξα την συσκευή, συνδέθηκα απευθείας μέσω data ή wifi και μου ρύθμισε την ώρα, δεν μπορώ να το θυμάμαι γιατί δεν το πρόσεξα καν. Οπότε ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.15 μέρες κάτοχος του g2 και ειμαι πολύ ευχαριστημένος σε σχέση κόστους-απόδοσης πάντα.Δεν είμαι έμπειρος χρήστης smartphone αλλά με λίγο διάβασμα στο internet (πολύ χρήσιμη σελίδα στο osarena για χρήστες g2 οχι για root δεν με ενδιαφέρει προς το παρόν το φοβάμαι,αλλά για ρυθμίσεις με κρυφά μενού,νομίζω υπάρχουν 2 τέτοια με 3-4 ρυθμίσεις) και φυσικά στο myphone κατάφερα σιγά -σιγά να το σετάρω ,άλλαξα και τον launcher νομίζω ότι έστρωσε .Θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτο απο το τεστ antutu μετά τις αλλαγές .Θα χαρώ να ακούσω παρατηρήσεις και γιατί όχι προτάσεις για περαιτέρω βελτιώσεις .Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΟ LG G2 32GB ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΜΕ ΔΙΚΤΥΑ 4G.ΠΗΓΑΙΝΩ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΡΥΘΜIΣΕΙΣ,ΔIΚΤYΑ,TETHERING & ΔIΚΤYΑ,ΔIΚΤYΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ, ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΕΣ ΔIΚΤYΟΥ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ 3 ΕΠΙΛΟΓΕΣ 1)ΜΟΝΟ GSM.2)MONO WCDMA.3)ΑΥΤΟΜΑΤΟ GSM/WCDMA..ΑΠΟ ΤΗ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΑ ΔIΚΤYΑ LTE, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ, ΠΟΥ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΝΦΑΝΙΖΕΙ.ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΕΑΤΙΚΟ ΜΟΝΤΕΛΟ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ LTE;;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να δεχθούν στο service να γίνει αλλαγή του πίσω καπακιού λόγω τριξίματος?
Link to comment
Share on other sites

1) δεν τριζει το καπακι του.

2) δεν το εχω δοκιμασει.

3) μια χαρα με το sygic

4) μια χαρα σημα

5) δεν μου εχει κολλησει οσο εχω παιξει μαζι της.

Υ.Γ. Καποια παιδια εδω μεσα εχουν προβλημα και με γραμμες εντονες στην οθονη. Ουτε αυτο το εχω δει στο δικό μου.

ΜΙΑ απο τα ίδια , το κινητό είναι Ελβετικό unbranded , αγορασμένο μέσα Δεκεμβρίου

όπως και σε 2 φίλους αγορασμένα από Ελλάδα με επιδότηση από wind, την ίδια περίοδο

δεν ξ'ερω παρτιδα , ας μου πει κάποιος πως να την δω , να το γραψω και αυτο

Link to comment
Share on other sites

Κ από εκεί έχουν τα θέματα τους! Δυστυχώς δεν υπάρχει υπερκινητο! Απλά δεν έχει βρεθεί κανένας με 403 (δεν ξερω αν κυκλοφορεί 404) να πει ρε μάγκες! Όλα είναι πένα! Gps κρέμα! Τρίξιμο κρέμα! Κάμερα κρέμα! Απλά επειδή προσωπικά χρησιμοποιώ το gps θα ξενερώσω να πάρω του κουτίου κινητό μετά από τόσες εκδόσεις και να έχει τα θέματα που είχε όταν πρωτοβγηκε!

 

Δηλώνω παρών με 403. Πολύ καλό τηλέφωνο το lg g2, τρίξιμο δεν έχει, αλλά φυσικά αν δεν έχεις πρόβλημα με το μέγεθος, εννοείται το note 3 είναι καλύτερο (Τα έχω και τα δύο).

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση: στο κορεατικο το 3g Κ 2g στα δεδομενα λειτουργει στα δικα μας διχτυα?
Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ απο τα ίδια , το κινητό είναι Ελβετικό unbranded , αγορασμένο μέσα Δεκεμβρίου

όπως και σε 2 φίλους αγορασμένα από Ελλάδα με επιδότηση από wind, την ίδια περίοδο

δεν ξ'ερω παρτιδα , ας μου πει κάποιος πως να την δω , να το γραψω και αυτο

 

3 πρωτα νουμερα στον S/N

Link to comment
Share on other sites

3 πρωτα νουμερα στον S/N

ευχαριστώ, ξέρεις εαν

το βρίσκω μέσα από το τηλέφωνο ή πρεπει να ψάχνω κουτια - αποδείξεις κλπ ???

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, ξέρεις εαν

το βρίσκω μέσα από το τηλέφωνο ή πρεπει να ψάχνω κουτια - αποδείξεις κλπ ???

 

στο κουτί............

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα λυσει το θεμα αν του βαλω ευρωπαική ρομ;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]oxi δεν το εχει.

Edited by cloudhunter
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...