Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας:)Υπάρχει τρόπος να περάσω τα στοιχεία μου στο κινητό mail όνομα κι δε ξέρω τι άλλο κι αν ποτέ χάσω το τηλέφωνο να μπορώ να βρώ το στίγμα του κι να σβήνω τα δεδομένα;Είχε κάτι τέτοιο το s3 μου κι δε μπορούσε να το σβήσει κανείς.Μόνο αν έκανες επαναφορά.Σε ποιο site βάζουμε το IMEI για να δούμε τη χώρα προέλευσης;Κι κάτι τελευταίο.Πως καταλαβαίνουμε εαν στο κινητό έχει γίνει root;Το γράφει κάπου;Συγγνώμη αν σας κούρασα.Καλή Ανάσταση να έχουμε:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το Device Manager της Google νομίζω το κάνει. Για ρουτ δες το rootchecker

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις φωτογραφίες των επαφών το έχω και εγώ. Και δεν έχω καμμία επαφή στη κάρτα SIM. Το πρόβλημα το έλυσα με μία παράξενη λύση. Εγκατέστησα την εφαρμογή contact+ και από εκεί μπορώ να κάνω οποιαδήποτε αλλαγή, και ενημερώνεται αυτόματα η "μαμά" εφαρμογή. Παρ' όλα αυτά είναι και δική μου απορία γιατί γίνεται αυτό.

 

Σας ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρη εφαρμογη ειναι, την τρεχεις και αφου δεις τι γραφει την ξαναβγαζεις

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Μπα, την έχει χρόνια η LG και σίγουρα υπήρχε και στο 4.2. Σου επιτρέπει να ελέγχεις το τηλέφωνο από τον υπολογιστή όταν είναι συνδεδεμένο.

 

Προσπαθησα να συνδεσω το κινητο με το λαπτοπ με το on-screen αλλα δεν τα καταφερα! Καποια βοηθεια;

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να συνδεσω το κινητο με το λαπτοπ με το on-screen αλλα δεν τα καταφερα! Καποια βοηθεια;

Χρόνια πολλα΄.

Έκανα τα παρακάτω και μου δουλεψε.

1) πας εδω και πατας στο OSP, κατεβαζεις και εγκαθιστας στο λαπτοπ το OSP αρχειο.

2) πας στο κινητο: ρυθμισεις / Σύνδεση PC / On screen και το τσεκαρεις.

3) Συνδεεις usb στον υπολογιστη και μετά στο κινητό και διαλέγεις απο το κινητο σύνδεση με λογισμικό της LG.(περιμενεις να εγκατασταθουν οι drivers

αυτοματα)

4) Τρέχεις το πρόγραμμα LG On screen απο τον υπολογιστη και εχεις το κινητό σου στην οθόνη.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και Χρόνια Πολλά ,

 

Το πρωί επειδή μάλλον δεν είχα ξυπνήσει ακόμα καλά....χα!χα!...πήγα να πάρω το κινητό και μου έπεσε απο τα χέρια κάτω στο πάτωμα . Λέτε να έπαθε καμιά βλάβη εσωτερικά ?....Πάντως δουλεύει μια χαρά και δεν έπαθε ούτε γρατζουνιά εξωτερικά . Ωχ!!!..άλλαξε το χρώμα μου οταν είδα να φεύγει απο τα χέρια μου....χα!χα!....Απλά δεν ξέρω με το G2 τι παίζει σε σχέση με το iphone που είχα ήταν πολύ ανθεκτικό στα πεσίματα .

 

 

Καλημέρα σας

Link to comment
Share on other sites

:)Καλημερα και Χρονια Πολλα σε ολους, πραγματι φιλε μου αυτος ειναι ο εφιαλτης ολων μας που απολαμβανουμε τις συσκευες μας χωρις θηκη:) ευτηχως μεχρι στιγμης δεν ετυχε αναλογο περιστατικο και το g2 μπορει να μην εχει και την καλυτερη αισθηση αλλα οταν το συνηθησεις καθεται ωραια στο χερι, ευχομαι η κινηταρα σου να μην εχει παθει τιποτε και να συνεχισεις να την απολαμβανεις:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι Ναι,και το προσέχω τόσο.....λογικά αν είχε πάθει τίποτα εσωτερικά θα είχα κάποια συμπτώματα στην λειτουργία του πιστεύω. ...

 

Καλή σου μέρα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το εργαλείο ερχεται με ζελατινα οταν το αγοραζουμε ή πρεπει να ψαχνω κατευθειαν σκριν προτεκτορ?

Επίσης εχει αγορασει κανεις τελευταια g2 απο το πουλόφωνο(birdphone), να μας πει παρτιδα του κινητου?

Το εχω αγορασει και το περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το εργαλείο ερχεται με ζελατινα οταν το αγοραζουμε ή πρεπει να ψαχνω κατευθειαν σκριν προτεκτορ?

Δεν έρχεται με screen protector.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το εργαλείο ερχεται με ζελατινα οταν το αγοραζουμε ή πρεπει να ψαχνω κατευθειαν σκριν προτεκτορ?

Επίσης εχει αγορασει κανεις τελευταια g2 απο το πουλόφωνο(birdphone), να μας πει παρτιδα του κινητου?

Το εχω αγορασει και το περιμενω.

 

θα πρέπει να αγοράσεις, δεν έχει ζελατίνα. εχει ενα αυτοκόλλητο με τα τεχνικά χαρακτηριστικά του κινητού πάνω τυπωμένα.

 

κάτοχος κι εγω του κινητού απο χθες, σε λευκό. πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικές, το μέγεθος συνηθίζεται σε μια μέρα (προηγούμενο τηλέφωνο μου το iphone 5)

έχω όμως δυο θεματακια, πρώτον εγκατέστησα μια εφαρμογή (power toggles) και θέλω να την βγάλω αλλά δεν αφαιρείται με τίποτα. πηγαίνω στις ρυθμίσεις εφαρμογών και η δυνατότητα ''κατάργηση εγκατάστασης'' ειναι αχνή και δεν επιλέγεται, το ίδιο και στον app drawer πατάω το γρανάζι πανω δεξιά και δεν μου βγάζει το χ πανω στην εφαρμογή και δεν μπορώ να τη διαγράψω. και μέσα απο το playstore μια απο τα ίδια, εχει δυο επιλογές ''άνοιγμα'' και ''απενεργοποίηση'', οταν πατάω τη δεύτερη μου πετάει μήνυμα ''αυτή η εφαρμογή διαχειρίζεται μια συσκευή και πρέπει να απενεργοποιηθεί πριν καταργηθεί η εγκατάσταση της'' . ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω;

 

και το δεύτερο πρόβλημα είναι τα ακουστικά, δεν λειτουργεί κανένα απο τα τρία πλήκτρα οταν ακούω ραδιόφωνο και πρέπει να αυξομειώνω τον ήχο απο τα πίσω πλήκτρα του κινητού. αν το πάω πίσω θα μου δώσουν άλλα;

χρόνια πολλά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

:)Καλημερα bill_thes και Χρονια Πολλα, για το πρωτο θεμα που εχεις δεν εχω απαντηση καθως ειχα κατι αναλογο στο Νοτε3 αλλα μου το ελυσαν μεσω απομακρυσμενης διαχειρισης, οσο για τα ακουστικα μηπως δεν τα εχεις κουμπωσει εως το τερμα; και το λεω γιατι και τα δικα μου στην αρχη ειχαν μια δυσκολια στην εφαρμογη τους, και ενω ακουγα μουσικη, ραδιο, δεν ειχαν ανταποκριση τα πληκτρα:rolleyes:σε διαφορετικη περιπτωση πας για αλλαγη.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

:)Καλημερα bill_thes και Χρονια Πολλα, για το πρωτο θεμα που εχεις δεν εχω απαντηση καθως ειχα κατι αναλογο στο Νοτε3 αλλα μου το ελυσαν μεσω απομακρυσμενης διαχειρισης, οσο για τα ακουστικα μηπως δεν τα εχεις κουμπωσει εως το τερμα; και το λεω γιατι και τα δικα μου στην αρχη ειχαν μια δυσκολια στην εφαρμογη τους, και ενω ακουγα μουσικη, ραδιο, δεν ειχαν ανταποκριση τα πληκτρα:rolleyes:σε διαφορετικη περιπτωση πας για αλλαγη.

 

οχι φίλε μου τα κουμπώνω κανονικά, βγαίνει και το εικονίδιο πάνω στη status bar καθώς και το αναδυόμενο μενού πολυμέσων κάτω.

οπότε το πάω πίσω να μου δώσουν άλλα.

 

τελικά βρήκα τη λυση για το power toggles , έπρεπε να το ξετικαρω απο το μενού ''διαχειριστές συσκευών'' στην ασφάλεια. ευχαριστώ πολύ το μέλος @mas για τη βοήθεια που μου έδωσε μέσω pm.

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ παιδιά, οπότε πάμε για σκριν προτέκτορ, την τρίτη που παραλαμβάνω με το καλό.

Και εγώ άσπρο, καθώς είχε εξαντληθεί το μαύρο. Μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να αγοράσεις, δεν έχει ζελατίνα. εχει ενα αυτοκόλλητο με τα τεχνικά χαρακτηριστικά του κινητού πάνω τυπωμένα.

 

κάτοχος κι εγω του κινητού απο χθες, σε λευκό. πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικές, το μέγεθος συνηθίζεται σε μια μέρα (προηγούμενο τηλέφωνο μου το iphone 5)

έχω όμως δυο θεματακια, πρώτον εγκατέστησα μια εφαρμογή (power toggles) και θέλω να την βγάλω αλλά δεν αφαιρείται με τίποτα. πηγαίνω στις ρυθμίσεις εφαρμογών και η δυνατότητα ''κατάργηση εγκατάστασης'' ειναι αχνή και δεν επιλέγεται, το ίδιο και στον app drawer πατάω το γρανάζι πανω δεξιά και δεν μου βγάζει το χ πανω στην εφαρμογή και δεν μπορώ να τη διαγράψω. και μέσα απο το playstore μια απο τα ίδια, εχει δυο επιλογές ''άνοιγμα'' και ''απενεργοποίηση'', οταν πατάω τη δεύτερη μου πετάει μήνυμα ''αυτή η εφαρμογή διαχειρίζεται μια συσκευή και πρέπει να απενεργοποιηθεί πριν καταργηθεί η εγκατάσταση της'' . ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω;

 

και το δεύτερο πρόβλημα είναι τα ακουστικά, δεν λειτουργεί κανένα απο τα τρία πλήκτρα οταν ακούω ραδιόφωνο και πρέπει να αυξομειώνω τον ήχο απο τα πίσω πλήκτρα του κινητού. αν το πάω πίσω θα μου δώσουν άλλα;

χρόνια πολλά σε όλους!

 

καποιες εφαρμογες τις απεγκαθιστας απο τις ρυθμισεις τους. πηγαινε στις ρυθμισεις της εφαρμογης και ψαξε εκει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και Χρόνια Πολλά ,

 

Το πρωί επειδή μάλλον δεν είχα ξυπνήσει ακόμα καλά....χα!χα!...πήγα να πάρω το κινητό και μου έπεσε απο τα χέρια κάτω στο πάτωμα . Λέτε να έπαθε καμιά βλάβη εσωτερικά ?....Πάντως δουλεύει μια χαρά και δεν έπαθε ούτε γρατζουνιά εξωτερικά . Ωχ!!!..άλλαξε το χρώμα μου οταν είδα να φεύγει απο τα χέρια μου....χα!χα!....Απλά δεν ξέρω με το G2 τι παίζει σε σχέση με το iphone που είχα ήταν πολύ ανθεκτικό στα πεσίματα .

 

 

Καλημέρα σας

Μου έχει πέσει 3 φορές πάντα σε θήκη όμως από ότι φαίνεται δεν μου Έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα στην λειτουργία του...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και κυρίως καλά σε όλους!

Μου έχει δημιουργηθεί ένα θεματάκι με το handcent sms. Το έχω ρυθμίσει να με ειδοποιεί κανονικά με ήχο και δόνηση σε κάθε εισερχόμενο, έφτιαξα και το "απόρρητο" να μη φαίνεται η αρχή του μηνύματος στην αρχική οθόνη της πάνω μπάρας κάθε φορά που μου έρχεται μήνυμα, αλλά σε μία επαφή μου (μόνο μία), ενώ ανάβει η οθόνη όταν λαμβάνω μήνυμα απ' αυτήν, φαίνεται και το 1 πάνω στο εικονιδιάκι του widget*, η ένδειξη δηλαδή ότι έχω ένα αδιάβαστο μήνυμα, δεν χτυπάει ο ήχος ούτε δονείται... Δεν νομίζω να έχω πειράξει κάτι, αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει ή πώς διορθώνεται;

 

*Αλήθεια, το εικονιδιάκι του widget του handcent sms γίνεται με κάποιον τρόπο να μεγαλώσει λίγο και όχι 1x1 που είναι;

 

 

Επίσης και κάτι τελευταίο: μπορώ να αποθηκεύσω μαζικά τις επαφές μου ΚΑΙ στην κάρτα sim, πέρα από το google account; Αν ναι, πώς;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το εργαλείο ερχεται με ζελατινα οταν το αγοραζουμε ή πρεπει να ψαχνω κατευθειαν σκριν προτεκτορ?

Επίσης εχει αγορασει κανεις τελευταια g2 απο το πουλόφωνο(birdphone), να μας πει παρτιδα του κινητου?

Το εχω αγορασει και το περιμενω.

 

Απο birdphone πηρε ο αδερφος μου την Πεμπτη ενα μαυρο g2.Ειναι πολωνικο παρτιδα 402.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σαςκαι απο μενα.

Ηθελα να ρωτησω για το app του accu, το οποιο μου βγαζει δυο διαφορετικους καιρους στην πολη που βρισκομαι στην καστορια. Η μια ενημερωση βγαινει μαζι με το σημα της τοποθεσιας ενω η αλλη χωρις. Εχουν δυο εως τρεις βαθμους κελσιου διαφορα αλλα και ενω το ενα δειχνει ηλιοφανεια το αλλο μερικες φορες δειχνει συννεφιασμενος.

Επειδη η καστορια ειναι πολλυ μικρη πολη για να την διαιρει σε περιοχες γιαυτο ρωταω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σαςκαι απο μενα.

Ηθελα να ρωτησω για το app του accu, το οποιο μου βγαζει δυο διαφορετικους καιρους στην πολη που βρισκομαι στην καστορια. Η μια ενημερωση βγαινει μαζι με το σημα της τοποθεσιας ενω η αλλη χωρις. Εχουν δυο εως τρεις βαθμους κελσιου διαφορα αλλα και ενω το ενα δειχνει ηλιοφανεια το αλλο μερικες φορες δειχνει συννεφιασμενος.

Επειδη η καστορια ειναι πολλυ μικρη πολη για να την διαιρει σε περιοχες γιαυτο ρωταω

καποια στιγμή έχεις προσθέση την μία ως περιοχή , γι΄αυτό , σου βγάζει μια με το σήμα της τοποθεσία σου που είναι η περιοχή που βρίσκεσαι και μια σαν το "σπίτι" σου

και εγω έχω βάλει μόνος μου το ίδιο ,

στην πρωτη οθόνη βρίσκει μέσω της τοποθεσιας και του wifi - data που είμαι ενω

η 2η ειναι σταθερη , αφου την έχω βάλει μόνος μου.

κάνει ενημέρωση του καιρου και στις 2

μπορεις να προσθέσεις όσε θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει πέσει 3 φορές πάντα σε θήκη όμως από ότι φαίνεται δεν μου Έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα στην λειτουργία του...

 

Αααα!!!...μάλιστα , άρα είναι δυνατό εργαλείο και στις πτώσεις από ότι φαίνεται ......

 

Να είσαι καλά και Χρόνια Πολλά

:D

Link to comment
Share on other sites

Αααα!!!...μάλιστα , άρα είναι δυνατό εργαλείο και στις πτώσεις από ότι φαίνεται ......

 

Να είσαι καλά και Χρόνια Πολλά

:D

Χρόνια πολλά και σε σένα φίλε μου και σε όλη την παρέα...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...