Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εμενα και ενος συναδελφου που πηραμε τωρα 2 g2 κανενα θεμα με καθετες γραμμες.. δεν ξερω αν βαλω κανα ανακριτικο προβολεα πανω του αν φανει κατι αλλα γιατι να το κανω αυτο? :)

 

παρτιδα 402 και τα 2, πορτoγαλλικο και πολωνικο

Edited by stred
dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Από μνήμης μπορώ να σου πω ότι μπορείς να στείλεις 4g στο 1333.

 

εαν ζητησης ενεργοποιηση 4G απο την COSMOTE θα ειναι δωρεαν; η υπαρχει παγιο;

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα πολύ να δω τις οθόνες των παιδιών που παραπονιούνται.

Όλες μα όλες οι lcd, έχουν αυτές τις κάθετες γραμμές κάτω από το φως και υπό γωνία...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια μια ερωτηση πως παιρνουμε στιγμιοτυπο απο το κινητακι μας?
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια μια ερωτηση πως παιρνουμε στιγμιοτυπο απο το κινητακι μας?

 

Πατάς τα πλήκτρα Volume down + Power ταυτόχρονα, αλλά μπορείς και μέσω από το Quick Memo.

Link to comment
Share on other sites

Πατάς τα πλήκτρα Volume down + Power ταυτόχρονα, αλλά μπορείς και μέσω από το Quick Memo.

 

Με το Quick memo πως γίνεται ?? προσπάθησα να το κάνω αλλά δεν μπόρεσα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από αναβάθμιση σε κιτκατ παρατήρησα ότι μου τρώει το bluetooth ένα 5% χωρίς να το έχω ανοικτό καθόλου... Του έκανα restart και πάλι το κάνει.. Καμμία γνώμη?

το ίδιο παρατήρησα και εγώ ....

θεωρω ότι πρέπει να αναφέρει τις συνδέσεις wifi - bluetooth , γιατί δεν είδα ξεχωριστά για wifi

επίσης η κατανάλωση αυξήθηκε δραματικά :( :(

με την ίδια ακριβώς χρήση βγάζει πλέον τα 2/3 εως 1/2 της προηγούμενης χρονικής διάρκειας

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τους τριγμούς στο πίσω καπάκι (επειδή δοκίμασα να βάλω χαρτί αλλά τελικά δεν έκανε τίποτα), με αλλαγή του καπακίου εξαφανίζονται οι τριγμοί ή τσάμπα το 50αρικο θα πάει;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να αναφερω και εγω οτι μετα την αναβαθμιση εμφανιζει στα δεδομενα καταναλωση μπαταριας 5% στο bluetooth και δεν μπορουσα να καταλαβω που οφειλετε:(

Σχετικα με την μπαταρια μπορω να πω οτι απο πληρη φορτιση εως 50% ειναι βραχος, μετα παρουσιαζει μια πιο γρηγορη καταναλωση.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με το Quick memo πως γίνεται ?? προσπάθησα να το κάνω αλλά δεν μπόρεσα

 

Απλά ανοίγεις το Quick memo και πάνω δεξιά έχει μια δισκέτα που είναι η Αποθήκευση και κάνει σώσιμο την οθόνης που προβάλεις. Δεν χρειάζεται να γράψεις κάτι.

 

το ίδιο παρατήρησα και εγώ ....

θεωρω ότι πρέπει να αναφέρει τις συνδέσεις wifi - bluetooth , γιατί δεν είδα ξεχωριστά για wifi

επίσης η κατανάλωση αυξήθηκε δραματικά :( :(

με την ίδια ακριβώς χρήση βγάζει πλέον τα 2/3 εως 1/2 της προηγούμενης χρονικής διάρκειας

 

Είχα κι εγώ ένα θεματάκι με την κιτ κατ, αλλά πλέον αφαίρεσα κάτι παιχνίδια που είχα (ούτως ή άλλως δεν είμαι gamer) και του έκανα μια φόρτιση με το usb (πήρε κανά 4ώρο όμως) και πλέον δεν έχω κανένα θέμα. Δεν ξέρω να σου πω αν ήταν θέμα των παιχνιδιών ή της φόρτισης μέσω usb απλά πλέον όλα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

αγορασα ενα τραγουδι απο το play store και ενω το βλεπω μεσα στο μουσικη play(player),σαν αρχειο στη συσκευη δεν το βρηκα,μηπως ξερει καποιος που αποθηκεθονται αυτα? γιατι θελω να το περασω στο pc
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σε custom roms ελεγαν οτι ειναι bug της κιτ κατ που εμφανίζεται το bluetooth. Στην ουσία απλα φαίνεται δεν υπάρχει διαφορά στην κατανάλωση. Σε εμένα τουλάχιστον. Τώρα αν εμφανίζεται και σε στοκ δεν ξέρω
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε απλά ελληνικά, θέλετε να μου πείτε ότι μερικοί έχετε θέμα με κινητό επειδή όταν είναι σβηστή η οθόνη και χτυπάει κόντρα ήλιος, βλέπετε κάθετες γραμμές?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε απλά ελληνικά, θέλετε να μου πείτε ότι μερικοί έχετε θέμα με κινητό επειδή όταν είναι σβηστή η οθόνη και χτυπάει κόντρα ήλιος, βλέπετε κάθετες γραμμές?

 

Υπό συγκεκριμένη γωνία.

Link to comment
Share on other sites

Και? Που είναι το πρόβλημα?

 

Το δικό μου πάντως ούτε ήλιο χρειάζεται, ούτε γωνία ούτε τπτ.

Όσο για το πρόβλημα.... Ακόμα και βίντεο στο YouTube να βλέπω και να έχω απόσταση 20-30 εκατοστά φαίνονται κανονικά σε ανοιχτές αποχρώσεις. Έχω και αστιγματισμό φαντάσου!!!

Γι'αυτό έχω φρικαρει.

Στο νεχυσ 4 υπο γωνία και με λίγο ηλιακό φως φαίνονται εύκολα τετραγωνάκια. Αλλά με ανοιχτή οθόνη εξαφανίζονται.

Στο G2.... Όμως.....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε απλά ελληνικά, θέλετε να μου πείτε ότι μερικοί έχετε θέμα με κινητό επειδή όταν είναι σβηστή η οθόνη και χτυπάει κόντρα ήλιος, βλέπετε κάθετες γραμμές?

 

Εγώ γιατί δεν το έχω παρατηρήσει αυτό?

Αλλά και να υπάρχει δεν είναι πρόβλημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο "παράπονο" που έχω από την συσκευή είναι ότι δεν μπορώ να απολαύσω το κινητό χωρίς θήκη. Και δεν εννοώ λόγω ασφάλειας, αλλά εξαιτίας του πολύ γλιστερού πλαστικού που έχει και φεύγει από το χέρι μου. Χάθηκε να κάνουν το πίσω λίγο σαγρέ; Και λίγο τα handsfree που η υποδοχή είναι από κάτω, καθώς έχω μάθει αλλιώς και ακόμα δεν το συνήθισα. Κατ' άλλα άψογο σε όλα του για τα δικά μου γούστα και θέλω και χωρίς κανένα πρόβλημα από όσα γράφονται.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...