Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το " How to unroot " ακολούθησα όπως είχα διαβάσει εδώ. Το LGMobile Support Tool δε με αφήνει καθώς "λεει" ότι έχω ήδη την 4.4.2

 

το Πως να περάσουμε χειροκίνητα Stock Firmware Κit Kat (4.4.2) By @firekostas θα ακολουθήσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια βοηθεια βρε παιδιά :

προσπαθώ να συγχρονίσω τις επαφές του τηλεφώνου ωστε να περάσουν στο gmail που έχω για ασφάλεια,

πηγαινω ΕΠΑΦΕΣ -> ΡΥΘΜΊΣΕΙΣ -> ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΣ ΤΩΡΑ

αλλά δεν μεταφέρει τίποτα στο gmail :wacko::wacko:

τι κάνω λάθος ???

 

Θα πρέπει όταν αποθηκεύεις τις επαφές σου στο τηλέφωνο να έχεις επιλεγμένο εκεί που είναι πάνω από το Όνομα τον λογαριασμό του Gmail σου και όχι την επιλογή Τηλέφωνο ή SIM.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει όταν αποθηκεύεις τις επαφές σου στο τηλέφωνο να έχεις επιλεγμένο εκεί που είναι πάνω από το Όνομα τον λογαριασμό του Gmail σου και όχι την επιλογή Τηλέφωνο ή SIM.

ΑΨΟΓΟΣ :):)

ευχαριστώ πολύ, το έκανα σε μια και την μετέφερε

μήπως ξέρεις εαν θα τις κάνω μια - μια (και ειναι και πολλές :( ) ή υπάρχει τρόπος

να τις κάνω όλες μαζι ??

Link to comment
Share on other sites

ΑΨΟΓΟΣ :):)

ευχαριστώ πολύ, το έκανα σε μια και την μετέφερε

μήπως ξέρεις εαν θα τις κάνω μια - μια (και ειναι και πολλές :( ) ή υπάρχει τρόπος

να τις κάνω όλες μαζι ??

 

Ειλικρινά δεν θυμάμαι εάν μπορείς ή εάν γίνεται να κάνεις μαζική αλλαγή από επιλογή Τηλέφωνο σε επιλογή Gmail.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν θυμάμαι εάν μπορείς ή εάν γίνεται να κάνεις μαζική αλλαγή από επιλογή Τηλέφωνο σε επιλογή Gmail.

ευχαριστώ και πάλι

το ψάχνω ........

εαν δεν βρω κάτι θα τις κάνω μια - μια :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έβαλα 2η φορά για φόρτιση... 70 ώρες χρήση, με 3.5 ώρες οθόνη είχε φτάσει στο 28%. Μπορεί να με χαλάει λίγο το λειτουργικό μετά από stock android, αλλά η μπαταρία δεν παίζεται!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έβαλα 2η φορά για φόρτιση... 70 ώρες χρήση, με 3.5 ώρες οθόνη είχε φτάσει στο 28%. Μπορεί να με χαλάει λίγο το λειτουργικό μετά από stock android, αλλά η μπαταρία δεν παίζεται!

 

Δεν μας λες όμως ρομ...υπάρχει ειδικό θέμα για custom roms

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Προσπάθησα να περάσω ελληνική 4.4.2 από γερμανικό T-Mobile 4.4.2 . Ακολούθησα τον οδηγό στο φόρουμ και κολλάει στο LG support λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση, πώς το κάνουμε bypass αυτό ;

 

Έκανες copy paste τα αρχεία του ενός φακέλου στον root φάκελο του LGMOBILEAX?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λες όμως ρομ...υπάρχει ειδικό θέμα για custom roms

 

Το έγραψα εδώ, γιατί είμαι με μαμίσια 4.4.2 αμέσως μετά από update. Η stock android στην οποία αναφερόμουν ήταν για Nexus.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδω και 2 ωρες του πανεμορφου κινητου.

Το εχω διπλα με το lg g. και μπορω να πω οτι με κερδιζει αν και δυσκολα αισθητικά.

Απο εκει και περα α ρε LG στο g 1.2 giga free. Στο lg g2 μονο 830 Μβ. Τι σκατα εχεις βαλει απο εφαρμογες;;;;:mad::mad:

Τρεχω για ροοτ μηπως και σωσω κατι...

Και μια βοηθεια ειναι για ευρωπαική ενωση και μαλιστα για BL. Μηπως ξερετε ποια ειναι;; Το κουιζ της ημερας....:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδω και 2 ωρες του πανεμορφου κινητου.

Το εχω διπλα με το lg g. και μπορω να πω οτι με κερδιζει αν και δυσκολα αισθητικά.

Απο εκει και περα α ρε LG στο g 1.2 giga free. Στο lg g2 μονο 830 Μβ. Τι σκατα εχεις βαλει απο εφαρμογες;;;;:mad::mad:

Τρεχω για ροοτ μηπως και σωσω κατι...

Και μια βοηθεια ειναι για ευρωπαική ενωση και μαλιστα για BL. Μηπως ξερετε ποια ειναι;; Το κουιζ της ημερας....:p:p:p

 

Belarus λογικα... Λευκορωσία

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερες μου εχει ερθει η κιτκατ,αλλα με διαφορα που εχω ακουσει δισταζω να την περασω..τρωγομαι να την βαλω ομως!μια βοηθεια ρε παιδια,λετε να εχω μεγαλα προβληματα;
Link to comment
Share on other sites

Και μια βοηθεια ειναι για ευρωπαική ενωση και μαλιστα για BL. Μηπως ξερετε ποια ειναι;; Το κουιζ της ημερας....:p:p:p

 

BL μάλλον baltics (Εσθονία, Λετονία, Λιθουανία)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν η 4.4.2 στο g2 περιλαμβάνει υποστήριξη trim; Γιατί στην 4.3 δεν κατάλαβα αν το trim ήταν προσθήκη της google στο android για όλες τις συσκευές ή προσθήκη της samsung μόνο για τις συσκευές της.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

 

Έχω σκάσει!!!!!

Θέλω να ρουταρω να φλασαρω να του αλλάξω τα φώτα αλλά δεν μπορώ!!!

Εξηγώ.

 

Τρίτη, παραλαμβάνει η κούριερ την συσκευή επειδή είχα παρατηρήσει να υπάρχει κάτι ανάμεσα στο τζαμί και το LCD.

Υποδειγματικό το σέρβις μιας και παρασκευή το πήρα πίσω (Φλώρινα btw)

ΑΛΛΑ....

η νέα οθόνη φαίνεται και είναι υποδεέστερη.

1. Φαίνονται ξεκάθαρα οι κάθετες γραμμές πλέγματος του αισθητήρα αφης χωρίς αντανακλάσεις κλπ, απλά με 50+ φωτεινότητα και ανοιχτόχρωμο φόντο ενώ πριν δεν υπήρχε τπτ.

2. Κάτω αριστερά υπάρχει μια πιο φωτεινή περιοχή σε οτι χρώμα φόντου έχω βάλει.

3. Το τζαμί ΔΕΝ γλιστράει όπως πριν. κολλάει το δάχτυλο.

 

Ξανά πήρα τηλ τηλ lg. Τρίτη το ξανάπερνουν. Τούς είπα ξεκάθαρα ότι η συσκευη μου υποβιβάστηκε και αν ξανασυμβεί θα ψάξω τρόπο για αντικατάσταση συσκευής.

 

Μαζί με την μπαταρία, η οθόνη ήταν από τους κυριότερους λόγους αγοράς. Κι τώρα είναι ριγέ. Χωρίς υπερβολές!!!!

 

Έχει κάποιος αντίστοιχη εμπειρία;;;

Πείτε καμία γνώμη.

Μήπως είμαι τρελός;;;; Μήπως τα έχω χαμένα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

 

Έχω σκάσει!!!!!

Θέλω να ρουταρω να φλασαρω να του αλλάξω τα φώτα αλλά δεν μπορώ!!!

Εξηγώ.

 

Τρίτη, παραλαμβάνει η κούριερ την συσκευή επειδή είχα παρατηρήσει να υπάρχει κάτι ανάμεσα στο τζαμί και το LCD.

Υποδειγματικό το σέρβις μιας και παρασκευή το πήρα πίσω (Φλώρινα btw)

ΑΛΛΑ....

η νέα οθόνη φαίνεται και είναι υποδεέστερη.

1. Φαίνονται ξεκάθαρα οι κάθετες γραμμές πλέγματος του αισθητήρα αφης χωρίς αντανακλάσεις κλπ, απλά με 50+ φωτεινότητα και ανοιχτόχρωμο φόντο ενώ πριν δεν υπήρχε τπτ.

2. Κάτω αριστερά υπάρχει μια πιο φωτεινή περιοχή σε οτι χρώμα φόντου έχω βάλει.

3. Το τζαμί ΔΕΝ γλιστράει όπως πριν. κολλάει το δάχτυλο.

 

Ξανά πήρα τηλ τηλ lg. Τρίτη το ξανάπερνουν. Τούς είπα ξεκάθαρα ότι η συσκευη μου υποβιβάστηκε και αν ξανασυμβεί θα ψάξω τρόπο για αντικατάσταση συσκευής.

 

Μαζί με την μπαταρία, η οθόνη ήταν από τους κυριότερους λόγους αγοράς. Κι τώρα είναι ριγέ. Χωρίς υπερβολές!!!!

 

Έχει κάποιος αντίστοιχη εμπειρία;;;

Πείτε καμία γνώμη.

Μήπως είμαι τρελός;;;; Μήπως τα έχω χαμένα;;;;

 

Που ακομα πιστευεις,θα γυρισει οπως ηταν αρχικα σε σενα..Αν δε δεις διαφορα οταν στο ξαναφερουν,να απαιτησεις αντικατασταση αμεσως.Τριξε τους λιγο τα δοντια αλλιως συνηθως κανουν την παπια.Λιγος σεβασμος σε μας τους καταναλωτες δεν εβλαψε ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειχατε δικιο για την ωρα.Χτες θυμηθηκα κι εκλεισα το wifi πριν σβησω την συσκευη κι οταν μετα απο 10 ωρες που ξυπνησα την ανοιξα ειχε χασει την ωρα και δεν εφτιαχνε.Μολις ενεργοποιησα το wifi επανηλθε βεβαια.

Καλα οχι οτι με ενοχλει αλλα οντως ειναι παραξενο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα
το drop test για το κινητάκι. Εντάξει, είναι να μη σου πέσει τελικά. Νομίζω ότι και οι θήκες σιλικόνης δεν θα το σώσουν. Ή κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα
το drop test για το κινητάκι. Εντάξει, είναι να μη σου πέσει τελικά. Νομίζω ότι και οι θήκες σιλικόνης δεν θα το σώσουν. Ή κάνω λάθος;

 

Τα είχα δει και εγώ αυτά και το προσεχα συνέχεια μέχρι που έπεσα με το τηλέφωνο μαζί και το λιγισα σαν το φλεξ. Επανήλθε με το χέρι. Και με spigen ο αλλος το έκανε χίλια κομμάτια

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

 

Έχω σκάσει!!!!!

Θέλω να ρουταρω να φλασαρω να του αλλάξω τα φώτα αλλά δεν μπορώ!!!

Εξηγώ.

 

Τρίτη, παραλαμβάνει η κούριερ την συσκευή επειδή είχα παρατηρήσει να υπάρχει κάτι ανάμεσα στο τζαμί και το LCD.

Υποδειγματικό το σέρβις μιας και παρασκευή το πήρα πίσω (Φλώρινα btw)

ΑΛΛΑ....

η νέα οθόνη φαίνεται και είναι υποδεέστερη.

1. Φαίνονται ξεκάθαρα οι κάθετες γραμμές πλέγματος του αισθητήρα αφης χωρίς αντανακλάσεις κλπ, απλά με 50+ φωτεινότητα και ανοιχτόχρωμο φόντο ενώ πριν δεν υπήρχε τπτ.

2. Κάτω αριστερά υπάρχει μια πιο φωτεινή περιοχή σε οτι χρώμα φόντου έχω βάλει.

3. Το τζαμί ΔΕΝ γλιστράει όπως πριν. κολλάει το δάχτυλο.

 

Ξανά πήρα τηλ τηλ lg. Τρίτη το ξανάπερνουν. Τούς είπα ξεκάθαρα ότι η συσκευη μου υποβιβάστηκε και αν ξανασυμβεί θα ψάξω τρόπο για αντικατάσταση συσκευής.

 

Μαζί με την μπαταρία, η οθόνη ήταν από τους κυριότερους λόγους αγοράς. Κι τώρα είναι ριγέ. Χωρίς υπερβολές!!!!

 

Έχει κάποιος αντίστοιχη εμπειρία;;;

Πείτε καμία γνώμη.

Μήπως είμαι τρελός;;;; Μήπως τα έχω χαμένα;;;;

 

 

Για δες αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=383854

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Οι Spigen είναι πιο ασφαλείς θήκες απ' τις θήκες σιλικόνης;

 

Θεωρώ πως ναι. Είναι διπλάσιες σρ όγκο και προστατεύουν καλα στις γωνίες. Αν είναι να την πάθεις όμως δεν γλιτώνεις

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

θέλω παλι τη βοηθεια σας.

Ενω γραφει BL, μαλλον οπως ειπε και καποιος φιλος εδω μεσα ειναι απο Λευκορωσια το εργαλειο, μου αρεσει που στο κουτι εξωτερικα γραφει στα ελληνικα προορίζεται για χρηση σε ολες τις ευρωπαικές χωρες...

Ευρωπη ειμαστε λοιπον, ευρωπαικη ενωση οχι. Απο οσο ξερω εγγυηση θελει απλα Ευρωπη ετσιν δεν ειναι; Εαν υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα να το στειλω πισω.

 

Και το βασικο, Πολυ καλο κινητο:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

θέλω παλι τη βοηθεια σας.

Ενω γραφει BL, μαλλον οπως ειπε και καποιος φιλος εδω μεσα ειναι απο Λευκορωσια το εργαλειο, μου αρεσει που στο κουτι εξωτερικα γραφει στα ελληνικα προορίζεται για χρηση σε ολες τις ευρωπαικές χωρες...

Ευρωπη ειμαστε λοιπον, ευρωπαικη ενωση οχι. Απο οσο ξερω εγγυηση θελει απλα Ευρωπη ετσιν δεν ειναι; Εαν υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα να το στειλω πισω.

 

Και το βασικο, Πολυ καλο κινητο:D:D:D

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=380357

Θα έχει.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...