Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι ακριβώς. Μπορεί μια rom να μην καθίσει καλά στο τηλέφωνο. Κάποτε σε ένα note2 δε λειτουργούσε το ραδιόφωνο και η φωτεινότητα και ήταν του κουτιού. Με επαναφορά έστρωσε. Δεν έχει να κάνει με τις εφαρμογές που έχεις εκτός της περίπτωσης να δημιουργεί πρόβλημα κάποια εφαρμογή. Κάνε ένα backup στο pc σου και μια επαναφορά. Αν δε στρώσει τότε service και μην το αργείς καθόλου,απλά για να έχεις γρήγορα σωστό τηλέφωνο.

 

Πώς ειναι καλύτερα να το κάνω?Από το μενου του τηλεφώνου στις ρυθμίσεις ή από τον συνδυασμό των πλήκτρων?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πώς ειναι καλύτερα να το κάνω?Από το μενου του τηλεφώνου στις ρυθμίσεις ή από τον συνδυασμό των πλήκτρων?

 

Το ιδιο ειναι... καντο απο το μενου, γιατι καμια φορα ο συνδιασμος δεν λειτουργει με την πρωτη και ειναι λιγο σπαστικο :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει η αναβάθμιση ?,προσφέρει κάτι καινούργιο στο τηλέφωνο?,γιατί εγώ δεν θέλω να την κάνω για να την κάνω.

Το τηλέφωνο είναι απίστευτο και σε ταχύτητα αλλά ιδίως στη μπαταρία δεν παίζεται,5 μέρες περνάω με νορμάλ χρήση,κάτι ακούω ότι με κιτκατ δεν κρατάει τόσο.Η εμπειρία μου από αναβαθμίσεις της lg δεν είναι και οι καλύτερες,μάλιστα στο 4χ που είχα πριν,η τελευταία αναβάθμιση το διέλυσε ,απίστευτα κολήματα στις αναβαθμίσεις των προγραμμάτων,και μπαταρία κάθε μέρα φόρτιση με σχεδόν μηδενική χρήση.

 

5 μέρες; 5 μέρες; Πόσο νορμάλ χρήση εννοείς; Κρατάει σε κανέναν άλλον τόσο πολύ; Ή έστω 2 μέρες φουλ; Γιατί εγώ μπορεί να μην παίζω παιχνίδια και γενικά να μην το πολυσκαλίζω πια αλλά είμαι αρκετά ίντερνετ και Viber μέσω Wifi και δεν μου κρατάει πάνω από 1,5 μέρα. Μήπως έχω πρόβλημα μπαταρίας;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις το ioroot απο εδω :http://downloads.codefi.re/autoprime/LG/ioroot/ioroot25.zip

Το ξεζιπαρεις σε ενα φακελο στην επιφανεια εργασειας που τιν ονομαζεις ioroot.

Ενεργοποιούμε το Developer Mode (Επιλογές προγραμματιστή) στη συσκευή μας, πηγαίνοντας ρυθμίσεις→Σχετικά με το τηλέφωνο→Πληροφορίες λογισμικού και πατώντας συνεχόμενα τον ''Αριθμό κατασκευής'' για κάποιες φορές.

Πηγαίνουμε 2 φορές πίσω στο μενού και μπαίνουμε στις ''Επιλογές προγραμματιστή'' ενεργοποιώντας το USB Debugging (Εντοπισμός σφαλμάτων USB).

Συνδεουμε το τηλεφωνο με το pc. Μετα με πατημενο το πληκτρο shift κανουμε δεξι κλικ στον φακελο που ξεζιπαραμε το αρχειο μας και επιλεγουμε ανοιγμα παραθυρου εντολων εδω. Στο τερματικο που μας ανοιγει δινουμε τις κατω εντολες μια μια:

adb devices

adb reboot recovery ( οταν επανακινησει το τηλεφωνο μας σε recovery επιλεγουμε την εντολη 'apply update from adb' και παταμε μετα το power μπουτον.)

adb sideload kk_root.zip

Μολις τελειωσει η διαδικασια παταμε rebbot στο μενου του recovery και ειμαστε οκ.

 

να εισαι καλα...:happy: αναλυτικοτατος!rom δεν με βλεπω να δοκιμαζω αλλα ενα root δεν με χαλαει!

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ειναι... καντο απο το μενου, γιατι καμια φορα ο συνδιασμος δεν λειτουργει με την πρωτη και ειναι λιγο σπαστικο :P

 

Τζίφος...μετά και την επαναφορά.

Το μικρόφωνο μία από τα ίδια.Πήρα ενα δευτερο τηλέφωνο στο άλλο χερι και το κάλεσα από το g2.Aυτά που έλεγα στο g2 δυστυχώς δεν τα άκουγα στο άλλο μου αυτί παρά μονο όταν εχωσα σχεδόν το μικρόφωνο μεσα στο στόμα τότε άκουσα τη φωνή μου.

Άρα πάω αύριο στο σερβις για μικρόφωνο....

Μάλιστα, 4 ημερών συσκευή....:(

Link to comment
Share on other sites

5 μέρες είναι,μάλλον,σχήμα λόγου. Πώς λέμε χίλιες και μία νύχτες; Φυσικά σε νορμάλ χρήση σαν smartphone δεν κρατάει 5 μέρες. Αν έχεις στο 10% τη φωτεινότητα και το βλέπεις κλειστό συνέχεια τις βγάζει άνετα. Οπότε μην προβληματίζεσαι με ότι διαβάζεις. Με την κανονική νομάλ χρήση ένα διήμερο το βγάζει άνετα.

 

Οταν λες κανονικη νορμαλ χρηση, προφανως εννοεις κυριως κλησεις και sms και λιγο ιντερνετ; Ή κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις το ioroot απο εδω :http://downloads.codefi.re/autoprime/LG/ioroot/ioroot25.zip

Το ξεζιπαρεις σε ενα φακελο στην επιφανεια εργασειας που τιν ονομαζεις ioroot.

Ενεργοποιούμε το Developer Mode (Επιλογές προγραμματιστή) στη συσκευή μας, πηγαίνοντας ρυθμίσεις→Σχετικά με το τηλέφωνο→Πληροφορίες λογισμικού και πατώντας συνεχόμενα τον ''Αριθμό κατασκευής'' για κάποιες φορές.

Πηγαίνουμε 2 φορές πίσω στο μενού και μπαίνουμε στις ''Επιλογές προγραμματιστή'' ενεργοποιώντας το USB Debugging (Εντοπισμός σφαλμάτων USB).

Συνδεουμε το τηλεφωνο με το pc. Μετα με πατημενο το πληκτρο shift κανουμε δεξι κλικ στον φακελο που ξεζιπαραμε το αρχειο μας και επιλεγουμε ανοιγμα παραθυρου εντολων εδω. Στο τερματικο που μας ανοιγει δινουμε τις κατω εντολες μια μια:

adb devices

adb reboot recovery ( οταν επανακινησει το τηλεφωνο μας σε recovery επιλεγουμε την εντολη 'apply update from adb' και παταμε μετα το power μπουτον.)

adb sideload kk_root.zip

Μολις τελειωσει η διαδικασια παταμε rebbot στο μενου του recovery και ειμαστε οκ.

 

Για 4.4.2 έτσι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπάθησα να περάσω Ελληνική 4.4.2 ενώ έχω Γερμανική t mobile 4.4.2 , έκανα ότι έγραφε στο how to unroot και αποτέλεσμα ενώ ολα έδειχναν να πηγαίνουν καλά με σταμάτησε το LG Support Tool λέγοντας μου ότι έχω την τελευταία έκδοση :mad:

 

Αυτά περι μπαταρίας πάντως δε ξέρω τι γίνεται με εσάς αλλά εμενα μου φαίνεται νορμαλ δε βλέπω κάτι το ουαου με 40% φωτεινότητα και 2G - wifi - google chrome - facebook app με το ζόρι να βγάλω 5μιση ώρες οθόνη

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μετα την 4,4,2 ασπρισαν τα εικονιδια πανω. υπαρχει λυση να γυρισουν στα παλι μπλε?

 

root καταληξαμε?

Μονο με root, xposed framwork και καποιο module (πχ GravityBox [KK]).

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μετα την 4,4,2 ασπρισαν τα εικονιδια πανω. υπαρχει λυση να γυρισουν στα παλι μπλε?

 

root καταληξαμε?

Παλι καλα που διαγραψανε τα επομενα ποστ μας γιατι θα ετρωγες πολυ κορόιδεμα.

Αν σου ειναι τοσο αντιαιθητικα τα ασπρα εικονιδια ωστε να σε κανουν να το πουλησεις μπορω να σε βοηθησω να τα αλλαξουμε.

 

Ωχ! Διπλο ποστ. Σορρυ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΠΟΥΛΑΩ ΠΑΡΤΟ.....αμα ειναι να μην βλεπω αν ειναι το bluetooth ενεργο-να την βρασω την αναβαθμιση:mad:

Ρε 'συ, μας τρολλάρεις;

Υποβαθμισε.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα λευκά εικονίδια είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ fail.Πραγματικά ήθελα να ήξερα πoιος ^#@#%% το σκέφτηκε.Δεν ξέρουμε καν αν είναι ενεργό το bluetooth η δουλεύει το NFC.2 φορές clean install και συνεχίζουνε τα προβλήματα με τις αποσυνδέσεις στα bluetooth και τα τρελά lags σε viber και FB messenger.Με βλέπω 4.2.2 soon ... Edited by paloukaros
Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Το λίγο διάστημα που το έχω δεν παρατήρησα κάτι τρομερό και αν δεν υπήρχε αυτό το Μοντ για την κάμερα σε slomo μπορεί να έμενα στην προηγούμενη.....

 

Τι εννοείς slomo; τι είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που διαγραψανε τα επομενα ποστ μας γιατι θα ετρωγες πολυ κορόιδεμα.

Αν σου ειναι τοσο αντιαιθητικα τα ασπρα εικονιδια ωστε να σε κανουν να το πουλησεις μπορω να σε βοηθησω να τα αλλαξουμε.

 

Ωχ! Διπλο ποστ. Σορρυ.

 

Slow motion τραβάει σε 120fps

 

 

 

 

 

[/color]

 

Το λίγο διάστημα που το έχω δεν παρατήρησα κάτι τρομερό και αν δεν υπήρχε αυτό το Μοντ για την κάμερα σε slomo μπορεί να έμενα στην προηγούμενη.....

 

Τι εννοείς slomo; τι είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες κανονικη νορμαλ χρηση, προφανως εννοεις κυριως κλησεις και sms και λιγο ιντερνετ; Ή κανω λαθος;

Ακριβώς,wifi συνέχεια ανοιχτό,φωτεινότητα οθόνης στο 65%,ελάχιστα παιγνίδια(το παίρνει λίγο ο πιτσιρικάς),internet κανά 10λεπτο την ημέρα,καμμιά δεκαριά τηλέφωνα την ημέρα,κανονικά συγχρονισμούς,email κλπ,καμμιά φωτό.

Παιδια το τηλέφωνο εάν φορτιστεί καλά,κάνει κανά 5ωρο να πέσει από το 100%,εγώ ότι smarthone είχα με ακριβώς ίδια χρήση με το ζόρι πήγαινε 2 μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη μου εχει ενα κολλημενο πιξελ, ειναι εκνευριστικο ειναι στο κεντρο της οθονης.....θα μου το αλλαξει η LG? ουτε ενος μηνα δεν ειναι
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Η οθονη μου εχει ενα κολλημενο πιξελ, ειναι εκνευριστικο ειναι στο κεντρο της οθονης.....θα μου το αλλαξει η LG? ουτε ενος μηνα δεν ειναι

 

Σε φίλο του το άλλαξε το σκρουτζομάγαζο που το είχε αγοράσει.Μετά απο 2 μήνες αγοράς...

Link to comment
Share on other sites

το σκρουτζομαγαζο ή η LG απλα ρωταω να ξερω που να απευθυνθω για γρηγοροτερα αποτελεσματα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν έχει ξανά ερωτηθεί αλλά υπάρχει τρόπος αν είσαι ρουτ να βάλεις live wallpapers στην οθόνη κλειδώματος??? Για LG g2 μιλάω πάντα.
Link to comment
Share on other sites

το σκρουτζομαγαζο ή η LG απλα ρωταω να ξερω που να απευθυνθω για γρηγοροτερα αποτελεσματα

 

LG ούτε doa δεν παίζει μετά από ένα μήνα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς,wifi συνέχεια ανοιχτό,φωτεινότητα οθόνης στο 65%,ελάχιστα παιγνίδια(το παίρνει λίγο ο πιτσιρικάς),internet κανά 10λεπτο την ημέρα,καμμιά δεκαριά τηλέφωνα την ημέρα,κανονικά συγχρονισμούς,email κλπ,καμμιά φωτό.

Παιδια το τηλέφωνο εάν φορτιστεί καλά,κάνει κανά 5ωρο να πέσει από το 100%,εγώ ότι smarthone είχα με ακριβώς ίδια χρήση με το ζόρι πήγαινε 2 μέρα.

 

Κάπως έτσι, χωρίς παιχνίδια ενεργοβόρα και πάντα με καλό σήμα κινητής. Γιατί αν ψάχνει τότε η μπαταρία πάει περίπατο. Με συνεχές wifi να συγχρονίζει πλην τις ώρες του βραδινού ύπνου. Και 70% φωτεινότητα που το έχω εγώ.

 

Εντάξει, εγώ χρησιμοποιώ πάνω από δέκα λεπτά ίντερνετ (γύρω στο μισάωρο συνολικά), αλλά δεν έχω ανοιχτό το Wifi συνέχεια, μόνο όποτε είναι να μπω σε καμιά σελίδα. Και χρησιμοποιώ ελάχιστα δεδομένα. Ίσως βέβαια το Viber να τρώει αρκετή μπαταρία - γιατί όποτε μπαίνω Wifi, μπαίνω και Viber. Πάντως Facebook, Twitter δεν χρησιμοποιώ καθόλου.

Δεν ξέρω, θέλω απλά να είμαι σίγουρος ότι δεν τρώει κάποιο πρόγραμμα την μπαταρία. Δεν ξέρω δηλαδή αν είναι νορμάλ που μου κρατάει γύρω στη 1,5 μέρα με τη χρήση που κάνω. Με έχει αγχώσει -ίσως και χωρίς λόγο, το ξέρω- απλά θέλω να είμαι σίγουρος πως ό,τι κάνω το κάνω σωστά ή ότι δεν είναι ελαττωματική η συσκευή μου.

Link to comment
Share on other sites

6ΝΕ ηρθε ΟΤΑ......!

 

Εννοείται ότι θα ερχόταν αμέσως μετά που το το πέρασα από PC :)

Δυστυχώς δεν έχω προλάβει να το δοκιμάσω, αλλά ομολογώ ότι παραξενεύομαι με τα προβληματάκια που ακούω για μικρόφωνο κλπ. Κατά τα άλλα σκέφτομαι να το πουλήσω, επειδή έχουμε γίνει τόσοι που δεν προλαβαίνω να διαβάζω το θέμα :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...