Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το παρακολουθω γιαυτο και δεν εβγαλε πουθενα οτι με εκανες μεντιον...ειναι το 802 απλα ηρθε με κορεατικη ρομ (ολες της γλωσσες) απλα επειδη δεν ειχε 4G φλασαρα την open germany καπως ετσι....

 

89 6GR/GREECE_OPEN_16G V20B LGD802 1.59 GiB 195 αυτη ειναι 4.4.2???Ελληνικη κιολλας?

Κορεατικη ROM αποκλειεται να ειχε. Ειχε καποια αλλη ανατολιτικη. Δε μας νοιαζει.

Αν εχει 16GB μπορεις να βαλεις την ελληνικη που λες αλλα οποια ευρωπαικη και να βαλεις το ιδιο ειναι. Ναι, ειναι η 4.4.2.

Ο,τι θες μεγαλε ρωτα.

Πως τα πας με το Ν4;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κορεατικη ROM αποκλειεται να ειχε. Ειχε καποια αλλη ανατολιτικη. Δε μας νοιαζει.

Αν εχει 16GB μπορεις να βαλεις την ελληνικη που λες αλλα οποια ευρωπαικη και να βαλεις το ιδιο ειναι. Ναι, ειναι η 4.4.2.

Ο,τι θες μεγαλε ρωτα.

Πως τα πας με το Ν4;

 

Αρε Tupac θεος....τοσες μερες ρωταω και εδω και xda και τπτ ολοι....καλα τα παω με το n4 το εστειλα και πηρα n5!!xaaxxaxa!!Ζηλευω τη μπαταρια σας... :Ρ με lg tool το φλασαρω αυτο ε???Δεν πιστευω να κανει κανα wipe την "sd"????

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια σχετικά με την περίπτωση handsfree και έντασης ήχου κλήσης έχουμε καμιά λύση?

Φαντάζομαι σε όλους συμβαίνει να χαμηλώνει η ένταση του ήχου κλήσης όταν είναι συνδεδεμένα τα handsfree έτσι?

 

Λύση δεν έχω να σου δώσω αλλά τουλάχιστον επιβεβαιώνω και γω ότι ισχύει αυτό. Μεγάλη βλακεία........

Link to comment
Share on other sites

Αρε Tupac θεος....τοσες μερες ρωταω και εδω και xda και τπτ ολοι....καλα τα παω με το n4 το εστειλα και πηρα n5!!xaaxxaxa!!Ζηλευω τη μπαταρια σας... :Ρ με lg tool το φλασαρω αυτο ε???Δεν πιστευω να κανει κανα wipe την "sd"????

Ωραιος...

Δες εδω Πως να περάσουμε χειροκίνητα Stock Firmware Κit Kat (4.4.2) By @firekostas

SD απειραχτη.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν εχει thank you εδω!! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Λύση δεν έχω να σου δώσω αλλά τουλάχιστον επιβεβαιώνω και γω ότι ισχύει αυτό. Μεγάλη βλακεία........

+1 μεγαλη πατατα αν ακους μουσικη απλα σταματαει να παιζει η μουσικη και ακους τον ηχο κλησης αχνα.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Αρε Tupac θεος....τοσες μερες ρωταω και εδω και xda και τπτ ολοι....καλα τα παω με το n4 το εστειλα και πηρα n5!!xaaxxaxa!!Ζηλευω τη μπαταρια σας... :Ρ με lg tool το φλασαρω αυτο ε???Δεν πιστευω να κανει κανα wipe την "sd"????

 

κατά πάσα πιθανότητα μετά το φλασαρισμα θα μπεις σε bootloop και για να βγεις θα πρέπει να κάνεις factory reset οπότε η sd θα γίνει wipe για αυτό πάρε κάνα backup

Link to comment
Share on other sites

+1 μεγαλη πατατα αν ακους μουσικη απλα σταματαει να παιζει η μουσικη και ακους τον ηχο κλησης αχνα.

 

Κοίτα.. ο ήχος κλήσης βαράει στα ακουστικά οπότε αν τα φοράς δεν σε νοιάζει η ενταση στο μεγάφωνο του κινητού. Έλα όμως που αν έχεις μονίμως συνδεδεμένο το handsfree στο κινητό και έχεις ακουμπήσει κάπου το κινητό ...αντε να το ακουσεις μετά.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω μεσω της λειτουργιας ''ασυρματος αποθηκευτικος χωρος'' να μεταφερω αρχεια από το τηλέφωνο στο pc.Γραφω τη διευθυνση που μου λέει το τηλέφωνο στην μπάρα του explorer του υπολογιστη αλλά δεν μπορει να το βρει και να συνδεθει.

Ξέρει κανεις κάτι πάνω σε αυτό?Ειμαι δευτερη μερα με το τηλέφωνο και εχω στοκ ρομ και 4,4,2

 

Παιδιά καμιά ιδέα για το δικό μου??...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρειάζεται να κάνω κάποια ρυθμιση στο ρούτερ?

Το εψαξα και εκει βέβαια αλλά δεν υπάρχει κάποια φραγή που να μην αφηνει το τηλέφωνο να συνδεθει...

 

edit.

Άλλαξα την ονομασια χειροκίνητα και αφαιρεσα και τον κωδικο που ζητούσε και μπήκε...τόση ωρα προσπαθω τελικά τα κατάφερε...μόνο του, τι να πώ.

Ευχαριστώ όπως και να χει

Edited by malamadre
Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρειάζεται να κάνω κάποια ρυθμιση στο ρούτερ?

Το εψαξα και εκει βέβαια αλλά δεν υπάρχει κάποια φραγή που να μην αφηνει το τηλέφωνο να συνδεθει...

 

edit.

Άλλαξα την ονομασια χειροκίνητα και αφαιρεσα και τον κωδικο που ζητούσε και μπήκε...τόση ωρα προσπαθω τελικά τα κατάφερε...μόνο του, τι να πώ.

Ευχαριστώ όπως και να χει

 

Να'σαι καλα φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων έχω ξετικάρει το Ανάδυση νέου μηνύματος (Εμφάνιση αναδυόμενου παράθυρου νέου μηνύματος, κατά την άφιξη νέου μηνύματος) καθώς και το Προεπισκόπηση (Προεπισκόπηση περιεχομένου όταν γίνεται λήψη μηνύματος). Παρ' όλ' αυτά, εξακολουθεί και μου πετάει ένα παραθυράκι στην αρχική οθόνη κάθε φορά που έρχεται ένα καινούργιο εισερχόμενο μήνυμα. Πώς στο καλό θα το ξαποστείλω;

 

Αυτό που λες με τους συγχρονισμούς, τι είναι; Μπορείς να δώσεις ένα παράδειγμα;

 

Και κάτι άλλο: τις περισσότερες φορές που ξεκλειδώνω το τηλέφωνο, πριν μπω στο κυρίως μενού, έχει το εφέ της βροχής...Για ποιό λόγο γίνεται; Πάντως, αν συγχρονίζεται με κάποιο πρόγραμμα καιρού, είναι τελείως άκυρο, μιας και συνήθως είναι χαρά θεού έξω.

Αλήθεια, την εικόνα με το χεράκι και τη μαργαρίτα μπορούμε να τη βγάλουμε; Είτε τελείως και να μπαίνει απευθείας στο μενού είτε να χρησιμοποιήσουμε μια άλλη ή και απλά ένα χρωματιστό πλαίσιο;

 

Γνωρίζει κανείς τίποτα για τα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τίποτα για τα παραπάνω;

Για το πρωτο δεν ξερω τι σου συμβαινει. Εκανες reboot, ετσι;

 

Για το δευτερο ειναι οταν εχεις καποιες εφαρμογες και λογαριασμους να συγχρονιζοντσι και να σου εμφανιζουν μονες τους οτι νεο υπαρξει. Πχ το gmail, το email, το facebook το dropbox. Δηλαδη ανα τακτα χρονικα διαστηματα μπαινουν μονες του internet και ενημερωνονται για οτι νεο υπαρχει. Αυτο βεβαια σου τρωει μπαταρια και καλο ειναι αμα δεν εχεις αναγκη να σου ερχονται ειδοποιησεις αυτοματα να το ξετικαρεις και να ελεγχεις οποτε θες εσυ.

Αυτα θα τα βρεις στα settings, general, accounts and sync και τικαρεις ή ξετικαρεις την επιλογη auto sync data.

 

Για το τριτο, ψαξε και λιγο το κινητο σου βρε ανθρωπε! :)

Οταν πρωτοπαιρνω κινητο το πρωτο βραδυ δεν κοιμαμαι γιατι το ψαχουλευω μεχρι να μην υπαρχει μενου, υπομενου,ρυθμιση που να μην μπω και να μην κανω.

Πηγαινε στα settings, display, lock screen, select screen lock και εχεις πολλες επιλογες ξεκλειδωματος. Αν επιλεξεις swipe ( εγω εχω τιποτα γιατι βαριεμαι να κανω μια περιττη κινηση ) και πας πισω εχει επιλογη και να αλλαξεις το wallpaper και να βγαλεις το εφε με τον καιρο.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο δεν ξερω τι σου συμβαινει. Εκανες reboot, ετσι;

 

Για το δευτερο ειναι οταν εχεις καποιες εφαρμογες και λογαριασμους να συγχρονιζοντε και να σου εμφανιζουν μονες τους οτι νεο υπαρξει. Πχ το gmail, το email, το facebook το dropbox. Αυτα θα τα βρεις στα settings, general, accounts and sync κσι τικαρεις ή ξετικαρεις την επιλογη auto sync data.

 

Για το τριτο, ψαξε και λιγο το κινητο σου βρε ανθρωπε! :)

Οταν πρωτοπαιρνω κινητο το πρωτο βραδυ δεν κοιμαμαι γιατι το ψαχουλευω μεχρι να μην υπαρχει μενου, υπομενου,ρυθμιση που να μην μπω και να μην κανω.

Πηγαινε στα settings, display, lock screen, select screen lock και εχεις πολλες επιλογες ξεκλειδωματος. Αν επιλεξεις swipe ( εγω εχω τιποτα γιατι βαριεμαι να κανω μια περιτη κινηση ) και πας πισω εχει επιλογη να αλλαξεις το wallpaper και να βγαλεις το εφε με τον καιρο.

 

1. Έχω κάνει ναι και συνεχίζει να εμφανίζεται το pop up παραθυράκι με το νέο μήνυμα. Η βλακεία είναι ότι μπορεί να δει οποιοσδήποτε το μήνυμα όταν είναι ακουμπισμένο κάπου. Αν γνωρίζει κανείς πώς φεύγει (είπαμε έχω ξετικάρει Προεπισκόπηση και Νέο μήνυμα pop-up), ας μου πει παρακαλώ γιατί είναι πολύ ενοχλητικό και... ρουφιάνος.

 

2. ΟΚ, τα χρειάζομαι.

 

3. Έχεις δίκιο, θέλει ψάξιμο :)

 

Σ'ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1. Έχω κάνει ναι και συνεχίζει να εμφανίζεται το pop up παραθυράκι με το νέο μήνυμα. Η βλακεία είναι ότι μπορεί να δει οποιοσδήποτε το μήνυμα όταν είναι ακουμπισμένο κάπου. Αν γνωρίζει κανείς πώς φεύγει (είπαμε έχω ξετικάρει Προεπισκόπηση και Νέο μήνυμα pop-up), ας μου πει παρακαλώ γιατί είναι πολύ ενοχλητικό και... ρουφιάνος.

 

2. ΟΚ, τα χρειάζομαι.

 

3. Έχεις δίκιο, θέλει ψάξιμο :)

 

Σ'ευχαριστώ.

 

1. Δεν εχεις κανα xposed framework ε;

Πολυ παραξενο αυτο φιλε μου... :confused:

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν εχεις κανα xposed framework ε;

Πολυ παραξενο αυτο φιλε μου... :confused:

 

Τι είναι το xposed framework; Γενικά το τηλέφωνο, πέρα από κάποιες εφαρμογές που του έχω περάσει και κάποιες, ελάχιστες, ρυθμίσεις που έχω αλλάξει, είναι όπως όταν το άνοιξα. Να φανταστείς ότι είμαι με 4.2.2 ακόμα. Δεν έχω αλλάξει σχεδόν τίποτα.

 

Δεν ξέρω αν έχει καμία σημασία αλλά συνεχίζει κάθε φορά που το κλείνω (καμιά φορά και όταν το φορτίζω) να αλλάζει η ώρα από μόνη της και να ξεφεύγουν κανα-δυο μέρες από την ημερομηνία.

 

EDIT: Ξετίκαρα και το Ειδοποιήσεις που έχει πάνω πάνω στις ρυθμίσεις μηνυμάτων, το οποίο απενεργοποιεί όλες τις από κάτω επιλογές, και πάλι τα ίδια: το ποπ-απ παραθυράκι -τσουπ!- πετάγεται...

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας λυση για το slow focus της καμερας? Non root. Προς το παρων. Εχθες πηρα το κινητο, ολα καλα αλλα μερικες φορες δεν loadarei την καμερα και επισης η αργη καμερα.

 

Ευχαριστω

Edited by Prastis
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το xposed framework; Γενικά το τηλέφωνο, πέρα από κάποιες εφαρμογές που του έχω περάσει και κάποιες, ελάχιστες, ρυθμίσεις που έχω αλλάξει, είναι όπως όταν το άνοιξα. Να φανταστείς ότι είμαι με 4.2.2 ακόμα. Δεν έχω αλλάξει σχεδόν τίποτα.

 

Δεν ξέρω αν έχει καμία σημασία αλλά συνεχίζει κάθε φορά που το κλείνω (καμιά φορά και όταν το φορτίζω) να αλλάζει η ώρα από μόνη της και να ξεφεύγουν κανα-δυο μέρες από την ημερομηνία.

 

EDIT: Ξετίκαρα και το Ειδοποιήσεις που έχει πάνω πάνω στις ρυθμίσεις μηνυμάτων, το οποίο απενεργοποιεί όλες τις από κάτω επιλογές, και πάλι τα ίδια: το ποπ-απ παραθυράκι -τσουπ!- πετάγεται...

Αααααα.... :mad:

Πολλα περιεργα πραματα σου κανει.

Αν δε βαριεσαι να το ξαναστινεις, δεν του τραβας μια επαναφορα που ετσι θα στρωσει σιγουρα; Προσοχη ομως να τα περασεις στο PC γιατι θα σου σβησει και τα αρχεια σου.

Επισης μπορει να σου δημιουργει τα προβληματα αυγα καποια κακογραμμενη εφαρμογη.

Μηπως θυμασαι ποια ηταν η τελευταια εφαρμογη που εγκατεστησες και το τηλεφωνο λειτουργουσε κανονικα; Μηπως βγαζοντας μια μια τις υποπτες εφαρμογες και κανοντας reboot καθε φορα διορθονοταν η κατασταση.

 

 

Εχει κανενας λυση για το slow focus της καμερας? Non root. Προς το παρων. Εχθες πηρα το κινητο, ολα καλα αλλα μερικες φορες δεν loadarei την καμερα και επισης η αργη καμερα.

 

Ευχαριστω

Μονο με root διορθωνεται η κατασταση. Αν και μονο στις νυχτερινες παρατηρω αργη εστιαση.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αααααα.... :mad:

Πολλα περιεργα πραματα σου κανει.

Αν δε βαριεσαι να το ξαναστινεις, δεν του τραβας μια επαναφορα που ετσι θα στρωσει σιγουρα; Προσοχη ομως να τα περασεις στο PC γιατι θα σου σβησει και τα αρχεια σου.

Επισης μπορει να σου δημιουργει τα προβληματα αυγα καποια κακογραμμενη εφαρμογη.

Μηπως θυμασαι ποια ηταν η τελευταια εφαρμογη που εγκατεστησες και το τηλεφωνο λειτουργουσε κανονικα; Μηπως βγαζοντας μια μια τις υποπτες εφαρμογες και κανοντας reboot καθε φορα διορθονοταν η κατασταση.

 

Το θεμα ειναι οτι παντα ετσι λειτουργουσε (οσον αφορα το ποπ-απ στα μηνυματα), ετσι δεν ξερω αν φταιει καποια εφαρμογη, μιας και τωρα τελευταια σκεφτηκα να του αλλαξω αυτη τη ρυθμιση αφου ειδα ποσο ενοχλητικη ειναι. Αρα μπορει να φταιει οποιαδηποτε εφαρμογη που εχω εγκαταστησει απ' την αρχη.

 

ps: αυτο με την ημερομηνια και την ωρα, το κανει και σε αλλους απ' ο,τι εχω διαβασει στο φορουμ.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

κατά πάσα πιθανότητα μετά το φλασαρισμα θα μπεις σε bootloop και για να βγεις θα πρέπει να κάνεις factory reset οπότε η sd θα γίνει wipe για αυτό πάρε κάνα backup

Γιατι να φαει bootloop καλε;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εσάς το OSP(On-screen Phone) δουλεύει μετά απο το update σε kitkat? Γιατί εμενα ότι και να κάνω μου βγάζει να κάνω update το OSP στο pc παρόλου που έχω το latest version.

 

p.s.(Ξενέρα μετα απο 5 μήνες χρήσεις ανακάλυψα 2 κολλημένα μπλε pixel, τουλάχιστον στο lg g3 με QHD δεν θα φαίνεται τίποτα)

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

1. Έχω κάνει ναι και συνεχίζει να εμφανίζεται το pop up παραθυράκι με το νέο μήνυμα. Η βλακεία είναι ότι μπορεί να δει οποιοσδήποτε το μήνυμα όταν είναι ακουμπισμένο κάπου. Αν γνωρίζει κανείς πώς φεύγει (είπαμε έχω ξετικάρει Προεπισκόπηση και Νέο μήνυμα pop-up), ας μου πει παρακαλώ γιατί είναι πολύ ενοχλητικό και... ρουφιάνος

 

Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει. Πηγα ακομα και settings/general/apps/all/messaging και ξετικαρα και απο εκει το notifications και παλι εμφανιζεται το pop-up παραθυρακι. Εκανα και force stop(παροτι δεν ξερω τι ειναι) μετα, απο την ιδια διαδρομη με προηγουμενως, παλι τα ιδια.

Δεν το εχει αντιμετωπισει κανενας αυτο ρε παιδια;

Οποιαδηποτε βοηθεια, δεκτη (θα μας καψει αυτο το pop-up παραθυρακι).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν σας ενοχλεί ο χαμηλός ήχος κλήσης όταν έχετε συνδεδεμένα τα ακουστικά, υπάρχει μία εφαρμογή που λύνει το πρόβλημα. Λέγεται soundabout. Την χρησιμοποιούσα στο S2 και έκανε δουλειά, αλλά έχω ξεχάσει τι ρυθμίσεις χρειάζεται για να δουλέψει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...