Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άσχετο, το καλώδιο slimport από τον Κινέζο κάνει δουλίτσα... Εχω συνδέσει το κινητό με ραδιοενισχυτη και ακούω tunein radio κανονικά, εχω και εικόνα στην tv. Cool!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου βγαζει extract file error και crasharei το R&D tools....ξερει κανεις τι παιζει??
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση ,πως ενεργοποιειται το 3g στο G2?Εχω κανει ολες τις ενεργειες αλλα δεν μου βγαζει καποιο εικονιδιο για 3g.το κινητο ειναι πολωνικο αγορασμενο απο Ελλαδα και αναβαθμισμενο με την πολωνικη kit kat.Γνωριζετε εαν υπαρχει καποιο θεμα?

το δυκτιο μου ειναι cosmote .

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση ,πως ενεργοποιειται το 3g στο G2?Εχω κανει ολες τις ενεργειες αλλα δεν μου βγαζει καποιο εικονιδιο για 3g.το κινητο ειναι πολωνικο αγορασμενο απο Ελλαδα και αναβαθμισμενο με την πολωνικη kit kat.Γνωριζετε εαν υπαρχει καποιο θεμα?

το δυκτιο μου ειναι cosmote .

 

Το 3g είναι το Η. Γιατί όμως δεν ενεργοποιείς το 4g;

Link to comment
Share on other sites

Οκ καποιος επρεπε να λεει οτι το βαζουμε σε download mode!!!Τεσπα ο Pika παλι τα καταφερε!!! ^_^
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το 3g είναι το Η. Γιατί όμως δεν ενεργοποιείς το 4g;
δυστυχως στην περιοχη μου δεν υπαρχει ακομη 4g δυκτιο πανως καμια φορα δεν εβγαλε το Η στην επιλογη για δικτυα το εχω στο αυτοματο GSM/WCDMA/LTE και στα ονοματα σημειου προσβασης στο Cosmote Internet

οι ρυθμισεις του COSMOTE INTERNET εκτος το ονομα (Cosmote Internet) APN (internet) MCC (202) MNC( 01) τυπος APN (DEFAULT) ολα τα αλλα ειναι στο δεν ειναι ρυθμισμενο, και τελος το πρωτοκολλο APN ειναι στο IPv4/IPv6 και το πρωτοκολλο περιαγωγης APN στο IPv4

χρειαζεται κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

1 GPS:Τι γινεται με το θεμα που ειχαν καποια g2 ? Διορθωθηκε ? Χρειαζεται επεμβαση απο το χρηση ωστε να "σφηνωσει" χαρτι στον δεκτη για να πιανει καλυτερα (fix nenux 5 δηλαδη) ,αλλαξε αυτο σε καποια παρτιδα ??

2 Απο ποιοτητα κλησεων τι λεει το κινητο ? 2 φιλοι μου που το εχουν μου ειπαν 10 στα 10 ! Ισχυει ?

3 Αν παρω μεταχειρισμενο του 11/2013 ή καινουριο τωρα υπαρχει καποια βελτιωση στο hardware ? Αλλαξε κατι στην παρτιδα ?

 

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα.

iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω θεμα με το ροοτ...οτι κιαν κανω δεν το ροοταρει με το ioroot24
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και λύθηκε το πρόβλημα με το pop-up παραθυράκι στα μηνύματα, τελικά.

Τώρα, πώς γίνεται κάθε φορά που αποθηκεύω μια καινούργια επαφή στη συσκευή μου να κάνει και συγχρονισμό με το google και να τις έχω στο gmail, ούτως ώστε κάθε φορά που κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή άλλαζω συσκευή να μη χάνω και τις επαφές; Γιατί τώρα που έκανα επαναφορά οι 2-3 επαφές που αποθήκευσα τελευταία δεν υπήρχαν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν υπαρχει ροοτ για 4.4.2????Καντε καμια πλακα τωρα!!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και λύθηκε το πρόβλημα με το pop-up παραθυράκι στα μηνύματα, τελικά.

Τώρα, πώς γίνεται κάθε φορά που αποθηκεύω μια καινούργια επαφή στη συσκευή μου να κάνει και συγχρονισμό με το google και να τις έχω στο gmail, ούτως ώστε κάθε φορά που κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή άλλαζω συσκευή να μη χάνω και τις επαφές; Γιατί τώρα που έκανα επαναφορά οι 2-3 επαφές που αποθήκευσα τελευταία δεν υπήρχαν.

 

Έαν έχεις ενεργοποιημένο συγχρονισμό και επικοινωνία με δίκτυο (WiFi ή δεδομένα κινητής) θα πρέπει να συγχρονίζει άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

όχι ακόμη

μόνο αν βάλεις custom stock που ειναι ήδη root (π.χ. cloudystock)

 

Και πως θα βαλω χωρις custom recovery???Η μπαίνει σε non-root?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Έαν έχεις ενεργοποιημένο συγχρονισμό και επικοινωνία με δίκτυο (WiFi ή δεδομένα κινητής) θα πρέπει να συγχρονίζει άμεσα.

 

Ειναι περιεργο γιατι ενω εχω ενεργοποιημενο συγχρονισμο και μπαινω συχνα με wifi, 2-3 επαφες χαθηκαν μετα την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Σε 1-2 αλλες ειχε τον αριθμο και δεν ειχε το mail που ειχα αποθηκευσει. Και δεν ειναι οτι δεν ειχα προλαβει να μπω wifi μετα την αποθηκευση και πριν την επαναφορα γιατι η αποθηκευση εγινε μερες πριν την επαναφορα - δηλαδη ειχα μπει wifi πολλες φορες μετα.

 

edit: Μπορώ να ελέγξω από κάπου αν κάποια επαφή που προσθέτω έχει συγχρονιστεί και με το google account μου;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Και πως θα βαλω χωρις custom recovery???Η μπαίνει σε non-root?

Δυστυχώς αν είσαι σε 4.4.2 πρέπει να γυρίσεις σε 4.2.2

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να άνοιξες το WiFi αν δεν την πέρασες στο Google και περαστηκε στο τηλέφωνο δε θα τη βρεις στο Gmail. Όταν περνάς μια επαφή κοίτα που αποθηκεύεται. Έχει επιλογές. Απλά κοίτα πάνω, μην κοιτάς μόνο να γράψεις την επαφή. Είπαμε το τηλέφωνο είναι super αλλά καφέ δεν ψήνει, θέλει το κουμπί του για να το κάνει :lol:

 

Τώρα δηλαδή για να ελέγξω όλες τις επαφές, πρέπει να τις ανοίξω μία-μία και να τσεκάρω αν είναι google contact ή Phone contact; Δεν υπάρχει κάποιος άλλος, πιο γρήγορος τρόπος; Μπορώ π.χ. να το κάνω αυτό μαζικά; Να τις βάλω όλες ως google conacts;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δηλαδή για να ελέγξω όλες τις επαφές, πρέπει να τις ανοίξω μία-μία και να τσεκάρω αν είναι google contact ή Phone contact; Δεν υπάρχει κάποιος άλλος, πιο γρήγορος τρόπος; Μπορώ π.χ. να το κάνω αυτό μαζικά; Να τις βάλω όλες ως google conacts;

 

Εκτος απο το συγχρονισμο που σου ειπαν και τα αλλα παιδια μπορεις να βαλεις και αυτην την εφαρμογη που ειναι must για μενα και ειναι παντα η πρωτη εφαρρμογη που κανω εγκατασταση σε ενα νεο κινητο η μετα απο επαναφορα κλπ που με την οποια κανεις back up τα παντα και ειδικα μηνυματα και επαφες οταν της κανεις backup σου βγαζει απο μονη της η εφαρμογη ενα μηνυμα και σου στελνει αν θες ολες της επαφες σε ενα αρχειακι στο email σου και εκει ειναι παντα αποθηκευμενες και σιγουρες !! https://play.google.com/store/apps/details?id=com.idea.backup.smscontacts&hl=el

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τις επαφές είναι πανεύκολο. Ψάξτε λίγο το κινητό σας. Κάθε νέο αριθμό που πάτε να αποθηκεύσετε πάνω πάνω έχει ένα πλαισιο! Πάτηστε το και θα σας.βγάλει επιλογές για το που μα την αποθηκεύσει. Επιλέξτε Gmail Και είστε κομπλέ.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό το Android System να τρώει την περισσότερη μπαταρία του κινητού; Πιο πολύ κι απ' την οθόνη κάποιες φορές;

 

Κάποια εφαρμογή ευθύνεται. Κατέβασε wakelock detector να το βρεις.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβάσω wakelock detector θα είναι εύκολη η διαδικασία ή θα πρέπει να κολυμπήσω σε βαθιά νερά; Γενικά -ίσως έχει φανεί και από τα προηγούμενα μηνύματα- δεν το πολυέχω με την τεχνολογία, αλλά θέλω να το παλέψω.

 

ps: έχω την 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβάσω wakelock detector θα είναι εύκολη η διαδικασία ή θα πρέπει να κολυμπήσω σε βαθιά νερά; Γενικά -ίσως έχει φανεί και από τα προηγούμενα μηνύματα- δεν το πολυέχω με την τεχνολογία, αλλά θέλω να το παλέψω.

 

ps: έχω την 4.2.2

 

Εύκολο είναι μην ανησυχείς.

 

Πρέπει να βγήκε root Για official 4.4.2. Για κοιτάξτε..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εύκολο είναι μην ανησυχείς.

 

Το κατέβασα, το άνοιξα και μου έβγαλε μια λίστα με κάποια προγράμματα, αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Εύκολο είναι μην ανησυχείς.

 

Πρέπει να βγήκε root Για official 4.4.2. Για κοιτάξτε..

 

Που το είδες? Δωσε link

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...