Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

μολις το δοκιμασα, δουλευει μια χαρα :)

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

μολις το δοκιμασα, δουλευει μια χαρα :)

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ. Έχω SEA (32GB) με περασμένη την stock OPEN EUROPE 4.4.2 και "έκατσε" κανονικότατα.

Πάω τώρα για xposed framework..;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ενεργοποιώ το NFC και το Android Beam . Όταν μου στέλνουν μια φωτογραφία δεν έρχεται στην συσκευή μου και αυτόματα η συσκευή μου ανοίγει το playstore και μου βγάζει μήνυμα στο playstore ότι δεν βρέθηκε το περιεχόμενο (ή κάτι τέτοιο)

Μέχρι τώρα έχουν δοκιμάσει να μου στείλουν απο Samsung S3 S4 S4mini και πάντα το ίδιο συμβαίνει.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Απόλυτα ικανοποιημένος από το κινητό, έχω 4.2.2 ρουταρισμενο και TWRP recovery. Πρέπει να βάλω philz ; Θα είναι δύσκολο να αναβαθμίσω σε ΚΚ; Δεν θυμάμαι να έχω κάνει μπακαπ το ΙΜΕΙ, θα έχω πρόβλημα; Ρουτ τελικά παίζει;

Ευχαριστω

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Απόλυτα ικανοποιημένος από το κινητό, έχω 4.2.2 ρουταρισμενο και TWRP recovery. Πρέπει να βάλω philz ; Θα είναι δύσκολο να αναβαθμίσω σε ΚΚ; Δεν θυμάμαι να έχω κάνει μπακαπ το ΙΜΕΙ, θα έχω πρόβλημα; Ρουτ τελικά παίζει;

Ευχαριστω

 

Κατεβαζεις CloudyStock 1.3, την περνας ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ Recovery θελεις, περνας και Baseban, και εισαι ετοιμος με ρουταρισμενη ΚΚ Rom...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, αν έχει δει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα... Έχω μια επαφή ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, στις επαφές εμφανίζεται κανονικά το όνομα, όταν πάω να πάρω τηλέφωνο μου δείχνει ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠ, υπάρχει λύση;;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι πολύ λογικό αν είσαι με 4,2. Δεν υπάρχει πρόβλημα,ήταν ένα λάθος της Lg στην υλοποίηση της rom. Όμως μη σε ανησυχεί για κάτι και ιδιαίτερα για την μπαταρία.Κανένα άλλο δε βγάζει τους χρόνους της μπαταρίας του G2. Στην 4.4 έχει λυθεί αυτό και πλέον είναι πολύ χαμηλά και το λειτουργικό σύστημα και το σύστημα android.

 

Πιστεύεις ότι με την 4.4 θα λυθεί το πρόβλημα δηλαδή; Τις εικόνες τις είδες που παρέθεσα πιο πάνω, μήπως βοηθούν;

 

4.4, λοιπόν. Αλλά επειδή όλα αυτά με τα ΟΤΑ (Οργανισμός Τοπικής Αυτοδιοίκησης; ), ΚιτΚατ (κάτι σοκολάτες δεν ήταν; ), τα ρουτ κλπ μου φαίνονται λίγο Κινέζικα, υπάρχει κανένας οδηγός για ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ ούτως ώστε να κάνω την αναβάθμιση σωστά και να μην κάνω κάποιο βλακώδες λάθος και την πατήσω;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις ότι με την 4.4 θα λυθεί το πρόβλημα δηλαδή; Τις εικόνες τις είδες που παρέθεσα πιο πάνω, μήπως βοηθούν;

 

4.4, λοιπόν. Αλλά επειδή όλα αυτά με τα ΟΤΑ (Οργανισμός Τοπικής Αυτοδιοίκησης; ), ΚιτΚατ (κάτι σοκολάτες δεν ήταν; ), τα ρουτ κλπ μου φαίνονται λίγο Κινέζικα, υπάρχει κανένας οδηγός για ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ ούτως ώστε να κάνω την αναβάθμιση σωστά και να μην κάνω κάποιο βλακώδες λάθος και την πατήσω;

 

Καλημέρα

 

Δες αυτό

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να βγήκε root Για official 4.4.2. Για κοιτάξτε..

 

Οντως δουλεύει :)

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους.επειδη εχει κολλησει το μυαλο μου πως θα την κανω root την συσκευη στην 4.4.2?με την παραπανω μεθοδο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=51506801&postcount=1408.

δεν καταλαβαινω τι πρεπει να κανω.

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,να πω και εγώ τις εντυπώσεις μου απο την μαμά 4.4.2 που την πέρασα χειροκίνητα γιατί OTA δεν είχε έρθει ακόμα στο Ελβετικό που έχω.

Θετικά:

-H μπαταρία έγινε ακόμα καλύτερη.Ένα 15-20 % τουλάχιστον

-Κάτι κολληματάκια που είχε όταν έμπαινε σε κοινόχρηστα δίκτυα wi-fi δεν υπάρχουν

-Οι ήχοι κλήσης ακούγονται αρκετά ποιο δυνατά

-Οι διάφοροι συγχρονισμοί με το gmail γίνονται απίστευτα γρήγορα χωρίς τα κολληματάκια που είχαν

 

Αρνητικά

-Πολύ lag σε εφαρμογές.Ειδικά σε Viber,facebook messenger.Ολη την ώρα κολλάνε και βλέπει η συσκευή οτι κάνω 3πλο tap και κάνει μεγέθυνση.

-Η κάμερα στην λειτουργία video μόλις περάσει το 1 λεπτό και κάτι δευτερόλεπτα κλείνει μόνη της

-τα εικονίδια στην status bar που γίνανε λευκά είναι αντιαισθητικά εντελώς.Ειδικά το σήμα του bluetooth που γινότανε γαλάζιο όταν υπήρχε σύζευξη

με ακουστικό ήταν πολύ χρήσιμο.

-πρόβλημα με την σύζευξη στα ακουστικά bluetooth.Συχνές αποσυνδέσεις χωρίς λόγο που μέχρι τώρα λειτουργούσαν απροβλημάτιστα.

-ο flash player που παίζει μονταρισμένος απο XDA με τα γνωστά κολπάκια(dolphin browser,jet pack) μια δουλεύει μια όχι

-ακόμα δεν υπάρχει ρουτ και χωρίς ADblock έχω βαρεθεί να βλέπω διαφημίσεις.

 

Αυτά μέχρι στιγμής η 4.4.2 σε clean install.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους.επειδη εχει κολλησει το μυαλο μου πως θα την κανω root την συσκευη στην 4.4.2?με την παραπανω μεθοδο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=51506801&postcount=1408.

δεν καταλαβαινω τι πρεπει να κανω.

 

Καλημέρα,θα σου πρότεινα να περιμένεις 1-2 μερούλες ακόμα πριν κάνεις ρουτ.Ηδη έχουνε αναφερθεί αρκετά bugs στο συγκεκριμένο τρόπο.Μην γίνεις beta tester χωρίς λόγο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Δες αυτό

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

Αμάααν! Το τύπωσα για να το διαβάσω σε χαρτί πιο ξεκούραστα και μου βγήκε 9 σελίδες... Χωρίς όλα τα λινκ που παραπέμπουν κάπου.

Ρε παιδιά, αυτό εδώ φαίνεται βουνό! Τι θα συμβουλεύατε έναν αρχάριο; Να το ρισκάρει και να το επιχειρήσει ή να το αφήσει ως είναι με όλα τα bugs του;

Link to comment
Share on other sites

Αμάααν! Το τύπωσα για να το διαβάσω σε χαρτί πιο ξεκούραστα και μου βγήκε 9 σελίδες... Χωρίς όλα τα λινκ που παραπέμπουν κάπου.

Ρε παιδιά, αυτό εδώ φαίνεται βουνό! Τι θα συμβουλεύατε έναν αρχάριο; Να το ρισκάρει και να το επιχειρήσει ή να το αφήσει ως είναι με όλα τα bugs του;

 

Κοίτα, θεωρητικά είναι εύκολο, αλλά άμα φοβάσαι να το ρισκάρεις άστο, το τηλέφωνο είναι μια χαρά τέλεια out of the box.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Aυτο βγαζει, αν βοηθαει.

 

Ναι, είναι πολύ λογικό αν είσαι με 4,2. Δεν υπάρχει πρόβλημα,ήταν ένα λάθος της Lg στην υλοποίηση της rom. Όμως μη σε ανησυχεί για κάτι και ιδιαίτερα για την μπαταρία.Κανένα άλλο δε βγάζει τους χρόνους της μπαταρίας του G2. Στην 4.4 έχει λυθεί αυτό και πλέον είναι πολύ χαμηλά και το λειτουργικό σύστημα και το σύστημα android.

 

Κοίτα, θεωρητικά είναι εύκολο, αλλά άμα φοβάσαι να το ρισκάρεις άστο, το τηλέφωνο είναι μια χαρά τέλεια out of the box.

 

Ναι, αυτό πίστευα κι εγώ, γι' αυτό και δεν προχωρούσα στην αναβάθμιση.

Αλλά πώς θα λυθεί το παραπάνω πρόβλημα με το πρόγραμμα που τρέχει και ζορίζει την μπαταρία; Υπάρχει άλλος τρόπος;

 

Edit: Στο πρώτο quote υπάρχουν και δύο εικόνες που είχα συνημμένες, οι οποίες έδειχναν το πρόβλημα, και βρίσκονται στο παραπαραπροηγούμενο post μου.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι γιατι φοβαμαι να το ακουμπησω?(root,custom rom κτλ)σχεδον ολα μου τα κινητα τα σκαλιζα αλλα αυτο δεν ξερω...δεν μου παει!σαν ενα κοσμημα που απλα το κοιταζεις νιωθω!!
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις CloudyStock 1.3, την περνας ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ Recovery θελεις, περνας και Baseban, και εισαι ετοιμος με ρουταρισμενη ΚΚ Rom...

 

Σε Ευχαριστώ.!

Ξέρει κανείς για το ΙΜΕΙ αν θα έχω πρόβλημα και αν μπορώ να κάνω κάτι; Η ρομ αυτή έχει όλες τις ευκολίες της στοκ;

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Σε Ευχαριστώ.!

Ξέρει κανείς για το ΙΜΕΙ αν θα έχω πρόβλημα και αν μπορώ να κάνω κάτι; Η ρομ αυτή έχει όλες τις ευκολίες της στοκ;

 

Γιατι να εχεις θεμα με το ΙΜΕΙ ? εχω φλασαρει αυτη τη ROM καμποσες φορες για δοκιμη, δεν ειχα θεμα ποτε

 

Νομιζω ΧΩΡΙΣ να ειμαι 100% σιγουρος πως ναι τις εχει

Link to comment
Share on other sites

Σε Ευχαριστώ.!

Ξέρει κανείς για το ΙΜΕΙ αν θα έχω πρόβλημα και αν μπορώ να κάνω κάτι; Η ρομ αυτή έχει όλες τις ευκολίες της στοκ;

 

Αδερφε δες τον οδηγο εδω στο φορουμ και παρε backup το IMEI σου οπωσδηποτε!!Εχει αναφερθει απο καποιους οτι το εχασαν.Μια φορα θα το κανεις και μετα αλλαξε οσες ρομ θελεις!Αφου περασεις τον φακελο στο pc soy..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

 

Αρνητικά

-Πολύ lag σε εφαρμογές.Ειδικά σε Viber,facebook messenger.Ολη την ώρα κολλάνε και βλέπει η συσκευή οτι κάνω 3πλο tap και κάνει μεγέθυνση.

Γιατί δεν το βλέπω καθόλου να συμβαίνει αυτό σε μένα; Λειτουργούν πολύ πιο ομαλά και ελαφρώς πιο γρήγορα από πριν.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να εχεις θεμα με το ΙΜΕΙ ? εχω φλασαρει αυτη τη ROM καμποσες φορες για δοκιμη, δεν ειχα θεμα ποτε

 

Νομιζω ΧΩΡΙΣ να ειμαι 100% σιγουρος πως ναι τις εχει

Ρε συ Τονυ. Προσεχε τι συμβουλευεις.

Το οτι δεν ειχες εσυ προβλημα δε σημαινει οτι δεν μπορει να γινει η στραβη. Και αμα γινει αυτη η στραβη τοτε η λυση θελει πολυ χρονο και κοπο και αν πετυχει.

Γι αυτο πρεπει να συμβουλευουμε τον κοσμο να θυσιασει 5 λεπτα και να παρει ενα backup το IMEI του και να το κρατησει στο PC του.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μετά την αναβάθμιση δεν δουλεύουν τα δεδομένα! :mad:

Ξέρει κανείς πως περνάω το VPN χειροκίνητα?

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Τονυ. Προσεχε τι συμβουλευεις.

Το οτι δεν ειχες εσυ προβλημα δε σημαινει οτι δεν μπορει να γινει η στραβη. Και αμα γινει αυτη η στραβη τοτε η λυση θελει πολυ χρονο και κοπο και αν πετυχει.

Γι αυτο πρεπει να συμβουλευουμε τον κοσμο να θυσιασει 5 λεπτα και να παρει ενα backup το IMEI του και να το κρατησει στο PC του.

 

το κακο ειναι οτι οταν ρουταρα και περασα το recovery δεν το εκανα, απλα σημειωσα το ΙΜΕΙ:blink:

Αρα η ζημια εχει μαλλον γινει!

Αυτα παθαινεις οταν ξεκιναει κανεις 3 τα ξημερωματα ρουταρισματα κλπ.

Να το κανω recover υπαρχει τροπος;

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις.

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το τηλεφωνο την παρασκευη.Εκανα μερικες κλησεις και με το τηλεφωνο και με τα ακουστικα που εχει μεσα και ολα καλα.Σημερα πηρα τηλεφωνο την cosmote να μου ενεργοποιησει το 4g μιας και η sim το υποστηριζει.Μιλησα με τα ιδια ατομα που μιλουσα και τις αλλες μερες και μου παραπονεθηκαν οτι ακουγομαι απο πολυ μακρυα και πως ακουνε και ενα θορυβο.Εχει τυχει σε καποιον αυτο? Λετε να φταιει το μικροφωνο?Τρεις μερες τωρα το ακουμπαω με ευλαβεια και το χειριζομαι με προσοχη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...