Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πείτε μία σελίδα που απαιτεί flash player να το τσεκάρω γιατί μάλλον τσεκάρω λάθος σελίδα της adobe.

 

Δοκίμασε να δεις από το site του mega μια οποιαδήποτε σειρά... Αλλά κάνε την αλλαγή πρώτα...

 

Φίλε TUPAC_RIP με προλαβες εσύ ant1 εγώ mega χα χα χα

 

Όσο για τον φίλο RENESISS καν του το τελευταίο update και πρόσεξε καλά της οδηγίες.. Δυστυχώς δεν είμαι ο κοπερφιλντ να κάνω μαγικά αλλιώς θα έβγαζα και κάνα φράγκο... Χα χα

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις. Δουλεύει τελικά και χωρίς την επιλογή iphone, απλά εγώ έκανα λάθος και έμπαινα στην παρακάτω σελίδα http://www.adobe.com/shockwave/welcome/
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις. Δουλεύει τελικά και χωρίς την επιλογή iphone, απλά εγώ έκανα λάθος και έμπαινα στην παρακάτω σελίδα http://www.adobe.com/shockwave/welcome/

 

Μπράβο ρε συ.. Δοκίμασες ant1 η mega κάποιο βιντεάκι?? :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια !!!

Εδω και 2 μερες ειμαι και εγω ενας ευτυχης κατοχος του lg g2.

Απο χθες το βραδυ αντιμετωπιζω το εξης εκνευριστικο : Εκανα update σε 4.4.2 μεσω του pcsuite ( δεν εχει ερθει ακομη OTA για τα 6NE) και στο κινητο εχει εμφανιστει μια νεα οθονη στην οποια υπαρχουν εικονες που περιγραφουν τα χαρακτηριστικα του κινητου. Προσπαθησα με χιλιους δυο τροπους να την διωξω αλλα δε καταφερα τπτ.... καμια βοηθεια για αυτο???

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε συ.. Δοκίμασες ant1 η mega κάποιο βιντεάκι?? :p

 

Ναι τα δοκίμασα και παίζουν αλλά στον ant1 μόλις βάλω το βίντεο σε full screen σταματάει να παίζει χωρίς να έχει πατηθεί το pause. Το mega παίζει κανονικά και σε full screen.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να δεις από το site του mega μια οποιαδήποτε σειρά... Αλλά κάνε την αλλαγή πρώτα...

 

Φίλε TUPAC_RIP με προλαβες εσύ ant1 εγώ mega χα χα χα

 

Όσο για τον φίλο RENESISS καν του το τελευταίο update και πρόσεξε καλά της οδηγίες.. Δυστυχώς δεν είμαι ο κοπερφιλντ να κάνω μαγικά αλλιώς θα έβγαζα και κάνα φράγκο... Χα χα

 

Την Εκδοση που ειπες εβαλα,την τελευταια...με την 4·2·2 επαιζε κανονικα ,με την κιτ κατ ισως εχει θεμα...μου το γραφει κιολας οταν παω να τρεξω flash..η 4·4 δν υποστηριζει λεει...δεν ξερω ισως να μην κανω κατι εγω σωστα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια !!!

Εδω και 2 μερες ειμαι και εγω ενας ευτυχης κατοχος του lg g2.

Απο χθες το βραδυ αντιμετωπιζω το εξης εκνευριστικο : Εκανα update σε 4.4.2 μεσω του pcsuite ( δεν εχει ερθει ακομη OTA για τα 6NE) και στο κινητο εχει εμφανιστει μια νεα οθονη στην οποια υπαρχουν εικονες που περιγραφουν τα χαρακτηριστικα του κινητου. Προσπαθησα με χιλιους δυο τροπους να την διωξω αλλα δε καταφερα τπτ.... καμια βοηθεια για αυτο???

 

εννοεις λογικα την οθονη " Do you know? " .

βγαινει μεσα απο τις ρυθμισεις .

Προβολη - Αρχικη οθονη - Συμβουλες ( Do you know? )

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις. Δουλεύει τελικά και χωρίς την επιλογή iphone, απλά εγώ έκανα λάθος και έμπαινα στην παρακάτω σελίδα http://www.adobe.com/shockwave/welcome/

Μα και αυτη επρεπε να σου παιζει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εννοεις λογικα την οθονη " Do you know? " .

βγαινει μεσα απο τις ρυθμισεις .

Προβολη - Αρχικη οθονη - Συμβουλες ( Do you know? )

 

Ααα ευχαριστω πολυ τελικα αυτο ηταν !!!

Link to comment
Share on other sites

Μα και αυτη επρεπε να σου παιζει.

 

Ούτε στο pc δεν μου παίζει αυτή! Γράφει ότι πρέπει να εγκαταστήσω το πρόσθετω Adobe Shockwave Player 12.1.0.150 (στο pc πάντα)

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια το τηλεφωνο μου κανει restart οταν ζεσταθει βγαζει και μνμ στην οθονη οτι θα σβησει το τηλ για να το προστατεψει λογο θερμοκρασιας π.χ. το εκανε οταν εβλεπα βιντεο

Το τηλ δεν ειναι root το μονο που αλλαξα στις ρυθμισεις εδω και πολυ καιρο ηταν για το lag και καποια αν θυμαμαι καλα ηταν για την θερμοκρασια!

Ξερετε τι να κανω για να διορθωσω αυτο το προβλημα!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(

Link to comment
Share on other sites

Την Εκδοση που ειπες εβαλα,την τελευταια...με την 4·2·2 επαιζε κανονικα ,με την κιτ κατ ισως εχει θεμα...μου το γραφει κιολας οταν παω να τρεξω flash..η 4·4 δν υποστηριζει λεει...δεν ξερω ισως να μην κανω κατι εγω σωστα..

 

Και εμενα αφου ειχα βαλει πρωτα τον flash player εβαλα τον boat πηγα ρυθμισεις και ενεργοποιησα τον flash σε : παντα ενεργος μου εβγαλε το μηνυμα οτι και καλα δεν το υποστιριζει η kit kat αλλα το αγνοησα μετα εβαλα την λειτουργια προβολης σε desktop και εκει το δουλευω μονιμα και εκει σε καποιες σελιδες μου δειχνει οπως στο myphone της διαφημισεις αλλα για βιντεο και τετοια web tv κλπ θελει οπωσδηποτε αλλαγη σε iphone για να παιξει !! Γενικα θελει υπομονη το θεμα .... :p

 

Ούτε στο pc δεν μου παίζει αυτή! Γράφει ότι πρέπει να εγκαταστήσω το πρόσθετω Adobe Shockwave Player 12.1.0.150 (στο pc πάντα)

 

Ουτε εμενα αυτο μου παιζει στο pc αλλα αμα δειτε απο κατω γραφει Test your Adobe Flash Player installation αν μπειτε σε αυτο θα σας παιξει... Οσο για τον ant1 μολις το δοκιμασα μου παιζει τα περρισοτερα και σε μικρη οθονη και σε full αλλα θελει υπομονη και ακριβεια γιατι δεν μπορουσα να πατησω το play με την μια και σε καποιες σειρες δοκιμασα 3-4 παταγες play και εβγαζε σελιδα με διαφημηση αλλα οταν το πατουσα σωστα το επαιρνε σωστα και επαιζε...Παιδια το ολο θεμα θελει υπομονη καιμ πλεον με kit kat κιολας μην τα θελουμε ολα δικα μας ..!!! ;)

 

Μια βοηθεια παιδια το τηλεφωνο μου κανει restart οταν ζεσταθει βγαζει και μνμ στην οθονη οτι θα σβησει το τηλ για να το προστατεψει λογο θερμοκρασιας π.χ. το εκανε οταν εβλεπα βιντεο

Το τηλ δεν ειναι root το μονο που αλλαξα στις ρυθμισεις εδω και πολυ καιρο ηταν για το lag και καποια αν θυμαμαι καλα ηταν για την θερμοκρασια!

Ξερετε τι να κανω για να διορθωσω αυτο το προβλημα!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(

 

Χωρις να ξερω κατι πανω σε αυτο θα σου ελεγα να βαλεις της ρυθμισεις που αλλαξες στης αρχικες μαμα!! Και εγω ειχα διαβασει οταν πρωτοπηρα το g2 γιαυτες της αλλαγες αλλα εγραφαν with your own risk κλπ και δεν το εκανα μου φενεται υπερβολικο δεν ξερω!! :confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια το τηλεφωνο μου κανει restart οταν ζεσταθει βγαζει και μνμ στην οθονη οτι θα σβησει το τηλ για να το προστατεψει λογο θερμοκρασιας π.χ. το εκανε οταν εβλεπα βιντεο

Το τηλ δεν ειναι root το μονο που αλλαξα στις ρυθμισεις εδω και πολυ καιρο ηταν για το lag και καποια αν θυμαμαι καλα ηταν για την θερμοκρασια!

Ξερετε τι να κανω για να διορθωσω αυτο το προβλημα!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(

Γραψε στον dialer 3845#*802# και πηγαινε στο High temperature property OFF και καντο off γιατι απ' ό,τι καταλαβα το εχεις στο οn

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γραψε στον dialer 3845#*802# και πηγαινε στο High temperature property OFF και καντο off γιατι απ' ό,τι καταλαβα το εχεις στο οn

 

Tupac σωσε με ρε φιλε γιατι θα με τρελανουν αυτα τα non-nexus...ειχε η αδερφη μου απο σκρουτζομαγαζο ενα κορεατικο g2 της φλασαρα την γερμανικη για να παρει πισω το 4G αλλα τωρα δεν της εχει ερθει ΟΤΑ....πες μου λιγο ποιο 4.4.2 να της φλασαρω!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Γραψε στον dialer 3845#*802# και πηγαινε στο High temperature property OFF και καντο off γιατι απ' ό,τι καταλαβα το εχεις στο οn

 

Nαι ηταν στο on και το γυρισα στο off ελπιζω να ηταν αυτο το προβλημα!! Τhankssssss.........

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ήξερα γιατί παιδεύεστε με διάφορους browsers και εκδόσεις flash από την στιγμή που μπορείτε απλά να κατεβάσετε των next browser και απλά να παίξει
Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ήξερα γιατί παιδεύεστε με διάφορους browsers και εκδόσεις flash από την στιγμή που μπορείτε απλά να κατεβάσετε των next browser και απλά να παίξει

 

Τι έκδοση έχεις;4.2.2

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

cloudy stock 1.2

 

Φίλε τι να σου πω. .άμα δεν κατεβάσεις φλας και να βάλεις να παίζει σαν iPhone Δεν πρόκειται να παίξει ότι κι αν κατεβάσεις. Έχω κατεβάσει όλους αυτούς τους browsers.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τι να σου πω. .άμα δεν κατεβάσεις φλας και να βάλεις να παίζει σαν iPhone Δεν πρόκειται να παίξει ότι κι αν κατεβάσεις. Έχω κατεβάσει όλους αυτούς τους browsers.

 

δεν έχω κατεβάσει flash αλλά όντως πρέπει να βάλεις να παίζει σαν iphone

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω , ειχα πριν 4.4. ΚΚ stock.

 

πριν λιγο φλασαρα stock 4.2.2 JB και περασα root και recovery ( Philz_Touch ) , ολα καλα και κατεβαζω την CloudyStock 1.3 που βγηκε πριν λιγο.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2661866

 

φλασαρω απο recovery κατευθειαν το ZIP ???? ( θα κανω ολα τα wipe φυσικα πριν )

 

η χρειαζετε baseband KIT KAT ??

http://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=12880

αν ναι φλασαρω baseband απο recovery και κατευθειαν χωρις να κλεισω τον recovery φλασαρω την ROM ??

 

για πειτε μου να ξερω τι να φλασαρω ,, ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Tupac σωσε με ρε φιλε γιατι θα με τρελανουν αυτα τα non-nexus...ειχε η αδερφη μου απο σκρουτζομαγαζο ενα κορεατικο g2 της φλασαρα την γερμανικη για να παρει πισω το 4G αλλα τωρα δεν της εχει ερθει ΟΤΑ....πες μου λιγο ποιο 4.4.2 να της φλασαρω!

Σου εχω απαντησει ρε συ :)

ποστ #7997 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5296636#post5296636

 

να ρωτήσω , ειχα πριν 4.4. ΚΚ stock.

 

πριν λιγο φλασαρα stock 4.2.2 JB και περασα root και recovery ( Philz_Touch ) , ολα καλα και κατεβαζω την CloudyStock 1.3 που βγηκε πριν λιγο.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2661866

 

φλασαρω απο recovery κατευθειαν το ZIP ???? ( θα κανω ολα τα wipe φυσικα πριν )

 

η χρειαζετε baseband KIT KAT ??

http://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=12880

αν ναι φλασαρω baseband απο recovery και κατευθειαν χωρις να κλεισω τον recovery φλασαρω την ROM ??

 

για πειτε μου να ξερω τι να φλασαρω ,, ευχαριστω.

Πριν φλασαρεις το ΚΚ baseband (το δεινει στις οδηγειες του) κανεις ενα full wipe, δηλαδη επιλεγεις install new ROM και τα κανει μονο του το recovery. Kαι μετα το baseband κατευθειαν install from zip τη ROM.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων έχω ξετικάρει το Ανάδυση νέου μηνύματος (Εμφάνιση αναδυόμενου παράθυρου νέου μηνύματος, κατά την άφιξη νέου μηνύματος) καθώς και το Προεπισκόπηση (Προεπισκόπηση περιεχομένου όταν γίνεται λήψη μηνύματος). Παρ' όλ' αυτά, εξακολουθεί και μου πετάει ένα παραθυράκι στην αρχική οθόνη κάθε φορά που έρχεται ένα καινούργιο εισερχόμενο μήνυμα. Πώς στο καλό θα το ξαποστείλω;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω μεσω της λειτουργιας ''ασυρματος αποθηκευτικος χωρος'' να μεταφερω αρχεια από το τηλέφωνο στο pc.Γραφω τη διευθυνση που μου λέει το τηλέφωνο στην μπάρα του explorer του υπολογιστη αλλά δεν μπορει να το βρει και να συνδεθει.

Ξέρει κανεις κάτι πάνω σε αυτό?Ειμαι δευτερη μερα με το τηλέφωνο και εχω στοκ ρομ και 4,4,2

Link to comment
Share on other sites

Σου εχω απαντησει ρε συ :)

ποστ #7997 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5296636#post5296636

 

 

Πριν φλασαρεις το ΚΚ baseband (το δεινει στις οδηγειες του) κανεις ενα full wipe, δηλαδη επιλεγεις install new ROM και τα κανει μονο του το recovery. Kαι μετα το baseband κατευθειαν install from zip τη ROM.

 

Δεν το παρακολουθω γιαυτο και δεν εβγαλε πουθενα οτι με εκανες μεντιον...ειναι το 802 απλα ηρθε με κορεατικη ρομ (ολες της γλωσσες) απλα επειδη δεν ειχε 4G φλασαρα την open germany καπως ετσι....

 

89 6GR/GREECE_OPEN_16G V20B LGD802 1.59 GiB 195 αυτη ειναι 4.4.2???Ελληνικη κιολλας?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...