Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου το εβγαλε κι εμενα,κανα νεοτερο,καποια αλλαγη?τι παρατηρησες?Ευχαριστω

 

δεν βλεπω καμμια διαφορα ισα ισα μου φαινεται και λιγο πιο αργο σαν να κολλαει.απορω γιατι την εκαναν..:lol:

την 20b-EUR-XX μου περασε..μακαρι να βελτιωθει η μπαταρια..

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, μόλις πήρα επιβεβαίωση απο την LG Nordic, οτι ο κωδικός 6NE είναι όντως Nordic έκδοση και οτι η kitkat είναι διαθέσιμη απο σήμερα το πρωί μέσω PC Suite, ενώ σύντομα έρχεται και μέσω OTA. Απλά ήθελα να το αναφέρω για όσους έχουν αυτόν τον κωδικό και είναι μπερδεμένοι για την προέλευση του, όπως ήμουν κι εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν δοκιμαζεις με ολα κλειστα να δεις αν σου τρωει την μπαταρια σε αναμονη???Νομιζω οτι ετσι μπορεις πιο ευκολα να δεις αν παραμενει το προβλημα σου...

 

οκ θα το δοκιμάσω και αυτό , σε ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσοι αντιμετωπιζετε προβλημα με την μπαταρια του g2 (battery drain) εγω εκανα το εξης...Αφησα την μπαταρια να "πεθανει" δεν ανοιγε δηλαδη το κινητο μονο αμα του εβαζες το φορτιστη....Οταν τον εβαλα ειδα οτι φορτιζε απο το 0% και ετσι ημουν σιγουρος οτι εχει πεθανει τελειως η μπαταρια του...το φορτησα κατι ωρες δεν θυμαμαι ακριβως να φορτισει και απο χτες στις 12.00 το πρωι που το εβγαλα μεχρι και τωρα ειμαι στο 75% με ψιλο αρκετο ιντερνετ wifi και κλεισεις....το τηλεφωνο αυτην την στιγμη ειναι στις 24 ωρες και απο οτι βλεπετε θα αντεξει αρκετα....απο οτι φενεται δεν εχω πια θεμα με την μπαταρια μακαρι να παραμεινει ετσι :)

 

Ναι ωραία να το δοκιμάσουμε αυτό που λές , απλά δεν μπορώ να καταλάβω με αυτον τρόπο αν μια εφαρμογή π.χ. προκαλεί το πρόβλημα πώς θα διορθωθεί το πρόβλημα αφού στην ουσία δεν αλλάζει κάτι στην συσκευή, μόνο μια φόρτιση ξαναγίνεται απο το μηδέν .

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε ενημερωση ota για 4.4, ειμαι root..κατεβασα το update και στην εγκατασταση μου εβγαλε Err: 0x1111004, εκανε reboot και μου πεταξε μυνημα "This device is suspected in rooting. Software update is not available for rooted device"...ξαναδοκιμασα με προσωρινα unroot με το superuser, μια απο τα ιδια.. :(

 

καμια ιδεα?..εχω συνδεσει τωρα με το support tool και κατεβαζει μαλλον ολη τη rom (εναμιση κ κατι γιγα), εχω κανει backup καλου-κακου μπας και παιξει..

Edited by duende
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

τσεκαρισμενο με αυτην την εκδοση που λες φιλε μου σε boat browser που τον χρησιμοποιω σε ολα τα κινητα μου γιατι πεταει και δεν παιζει.δεν ξερω τι μπορει να φταιει.αλλα δεν θα σκασουμε κιολας!!:lol:

σε 4.4.2 φυσικα

 

Φιλε αν καταλαβα καλα αυτα που γραφεις ειναι οτι σε σενα με τον boat δεν σου παιζει!! 1ον) Καντου την τελευταια αναβαθμιση 2ον) Βαλτου το σωστο και τελευταιο flash player 3ον) Αν το δουλεψεις ετσι με της μαμα ρυθμισεις ναι δεν θα σου δουλεψει πρεπει να πας στης ρυθμισεις και στην επιλογη λειτουργια προβολης να το αλλαξεις απο την μαμα επιλογη mobile/android σε iphone!! Μονο ετσι θα σου παιξει.Δεν ξερω για τι σελιδες λες κιολας αλλα εγω π.χ που βλεπω πολλα σηριαλ επεισοδεια στο κινητο μου π.χ στο σαιτ του mega παιζει τα παντα ολα!! Δεν γινεται σε ενα κινητο να παιζει σε σε αλλο οχι αλλιως κατι αλλο φταιει σε σενα !! Ας μας πει μκαι καποιος αλλος φιλος με boat αν του παιζει το flash!! Οποιος δεν με πιστευει μπορω να του το δειξω και απο κοντα !! ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Οσοι εχετε Αγγλικο G2 μολις εσκασε η kit kat.Βασικα βγηκε σημερα σε καμποσες χωρες.

6OU/O2_16G(UNITED KINGDOM) V20B

6IT/HUTCHISON(ITAL V20B LGD802 0

6NE/2DEGREES_16GB( V20B LGD802 0

6IT/HUTCHISON(ITAL V20B LGD802 0

TNR/TELENOR(NORWAY V20B LGD802 0

6UN/TUNISIA_16G V20A LGD802 0

6IT/HUTCHISON(ITAL V20B LGD802 0

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ αν εχει απαντηθει αλλα επειδη δεν ειναι δικια μου η συσκευη μιας και ειμαι νεξους και εμεις δεν εχουμε τετεια θεματα οσο αναφορα τις αναβαθμησεις....ειχε παρει η αδερφη μου απο ενα σκρουτζομαγαζο ενα G2 κορεατικο...την φλασαρα την Γερμανικη open αν θυμαμε καλα και μεχρι τωρα δεν την εχει ερθει ΟΤΑ....ποιος ξερει ποιο kdz πρεπει να της φλασαρω???Τωρα εχει αυτη την εκδοση: D80210e-466-92 Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν καταλαβα καλα αυτα που γραφεις ειναι οτι σε σενα με τον boat δεν σου παιζει!! 1ον) Καντου την τελευταια αναβαθμιση 2ον) Βαλτου το σωστο και τελευταιο flash player 3ον) Αν το δουλεψεις ετσι με της μαμα ρυθμισεις ναι δεν θα σου δουλεψει πρεπει να πας στης ρυθμισεις και στην επιλογη λειτουργια προβολης να το αλλαξεις απο την μαμα επιλογη mobile/android σε iphone!! Μονο ετσι θα σου παιξει.Δεν ξερω για τι σελιδες λες κιολας αλλα εγω π.χ που βλεπω πολλα σηριαλ επεισοδεια στο κινητο μου π.χ στο σαιτ του mega παιζει τα παντα ολα!! Δεν γινεται σε ενα κινητο να παιζει σε σε αλλο οχι αλλιως κατι αλλο φταιει σε σενα !! Ας μας πει μκαι καποιος αλλος φιλος με boat αν του παιζει το flash!! Οποιος δεν με πιστευει μπορω να του το δειξω και απο κοντα !! ;) ;)

 

To flash που το βρίσκουμε?

Link to comment
Share on other sites

είπα να πάρω και γω ένα αντιγραφο πριν κάνω την αναβάθμιση σε ΚΚ αλλά το ακύρωσα 2 φορές. πόση ώρα θέλει για ένα αντίγραφο 1, 2 ώρες. 1 ώρα πρέπει να το είχα.... 8 γίγα χρησιμοποιώ... τα άλλα ελεύθερα
Link to comment
Share on other sites

Πώς βλέπουμε αν είναι Γερμανικό, Κορεάτικο, Ελληνικό κλπ; Εμένα στο S/N αναφέρει ένα: KPWQ

 

Και κάτι άλλο: τις περισσότερες φορές που ξεκλειδώνω το τηλέφωνο, πριν μπω στο κυρίως μενού, έχει το εφέ της βροχής...Για ποιό λόγο γίνεται; Πάντως, αν συγχρονίζεται με κάποιο πρόγραμμα καιρού, είναι τελείως άκυρο, μιας και συνήθως είναι χαρά θεού έξω.

Αλήθεια, την εικόνα με το χεράκι και τη μαργαρίτα μπορούμε να τη βγάλουμε; Είτε τελείως και να μπαίνει απευθείας στο μενού είτε να χρησιμοποιήσουμε μια άλλη ή και απλά ένα χρωματιστό πλαίσιο;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

To flash που το βρίσκουμε?

 

Κατέβασε την τελευταία έκδοση για android από εδω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Οσι εχετε Αγγλικο G2 μολις εσκασε η kit kat.Βασικα βγηκε σημερα σε καμποσες χωρες.

6OU/O2_16G(UNITED KINGDOM) V20B

6IT/HUTCHISON(ITAL V20B LGD802 0

6NE/2DEGREES_16GB( V20B LGD802 0

6IT/HUTCHISON(ITAL V20B LGD802 0

TNR/TELENOR(NORWAY V20B LGD802 0

6UN/TUNISIA_16G V20A LGD802 0

6IT/HUTCHISON(ITAL V20B LGD802 0

Επιτέλους ήρθε και για μας, μέσω LG PC SUITE : 6GB/UNITED KINGDOM OPEN 16G => V20B

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει πάρει κανείς με Ελβετικό G2 (6SW) την 4.4.2 ?'Ολη η παρέα με 6 διαφορετικά G2 branded - unbranded (T-mobile,Vodafone,Γερμανικό και Γαλλικό) την έχουνε πάρει εκτος απο το δικό μου...

 

Και εγώ ελβετικό αλλά δεν άντεξα και πέρασα την ελληνική..

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανένα θέμα με το lg suite και τα windows 8.1 ; Προσπαθώ να πάρω ένα αντίγραφο της εργοστασιακής rom 4.2 και κολλάει στην καλύτερη περίπτωση στο 40% και έχω την υπόνοια ότι θα κάνει το ίδιο και στην αναβάθμιση σε ΚΚ.
Link to comment
Share on other sites

Πώς βλέπουμε αν είναι Γερμανικό, Κορεάτικο, Ελληνικό κλπ; Εμένα στο S/N αναφέρει ένα: KPWQ

 

Οντως πως βρισκουμε τι G2 εχουμε? Μπορει να μας πει καποιος που γνωριζει?

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα τον τελευταίο flash player και ενεργοποίησα την επιλογή του στον dolphin browser αλλά δεν δουλεύει. Το κινητό μου είναι με stock kitkat, καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν πρεπει να κανω την αναβαθμιση?

Μαλλον εννοεις οτι σου εβγαλε την D80220b και οχι την D80210b.

Προχωρα κανονικα.

 

Οσοι αντιμετωπιζετε προβλημα με την μπαταρια του g2 (battery drain) εγω εκανα το εξης...Αφησα την μπαταρια να "πεθανει" δεν ανοιγε δηλαδη το κινητο μονο αμα του εβαζες το φορτιστη....Οταν τον εβαλα ειδα οτι φορτιζε απο το 0% και ετσι ημουν σιγουρος οτι εχει πεθανει τελειως η μπαταρια του...το φορτησα κατι ωρες δεν θυμαμαι ακριβως να φορτισει και απο χτες στις 12.00 το πρωι που το εβγαλα μεχρι και τωρα ειμαι στο 75% με ψιλο αρκετο ιντερνετ wifi και κλεισεις....το τηλεφωνο αυτην την στιγμη ειναι στις 24 ωρες και απο οτι βλεπετε θα αντεξει αρκετα....απο οτι φενεται δεν εχω πια θεμα με την μπαταρια μακαρι να παραμεινει ετσι :)

Ποτε ξανα αυτο! Μειωνεις τη διαρκεια ζωης της.

 

Πώς βλέπουμε αν είναι Γερμανικό, Κορεάτικο, Ελληνικό κλπ; Εμένα στο S/N αναφέρει ένα: KPWQ

Οντως πως βρισκουμε τι G2 εχουμε? Μπορει να μας πει καποιος που γνωριζει?

Στο κουτι πανω απο εκει που λεει το χρωμα εχει τρια γραμματα.

 

Παιδια σορρυ αν εχει απαντηθει αλλα επειδη δεν ειναι δικια μου η συσκευη μιας και ειμαι νεξους και εμεις δεν εχουμε τετεια θεματα οσο αναφορα τις αναβαθμησεις....ειχε παρει η αδερφη μου απο ενα σκρουτζομαγαζο ενα G2 κορεατικο...την φλασαρα την Γερμανικη open αν θυμαμε καλα και μεχρι τωρα δεν την εχει ερθει ΟΤΑ....ποιος ξερει ποιο kdz πρεπει να της φλασαρω???Τωρα εχει αυτη την εκδοση: D80210e-466-92

Ελα ρε Pika!

Καταρχας, ειναι σιγουρα κορεατικο (F320) ; Δηλαδη παιρνει SD, εχει κεραια για TV και αποσπομενη μπαταρια; Ή το international D802; Οποιο και να ειναι θα πας εδω: http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36 και θα κατεβασεις οποιο firmware θες αρκει να ειναι του ιδιου μοντελου. Πχ ,αν εχει το D802, βαλε την europe open v20b ή την germany open 16g v20b( αν ειναι το 16αρι ). Οπου 10 ειναι η jelly bean 4.2.2 και οπου 20 ειναι η kitkat 4.4.2.

Α, δες και στο κουτι πανω απο εκει που λεει το χρωμα ποια 3 γραμματα εχει που δειχνουν για ποια αγορα προοριζοταν η συσκευη. Δε σε νοιαζει στην επιλογη firmware αλλα ετσι για να ξερουμε.

 

Πολυ καλη η KK αν και καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια γιατι απ' ό,τι καταλαβα κραταει τη cpu περισσοτερη ωρα σε μεγαλυτερες συχνοτητες.

 

Σκεψου πλεον εχουμε σταθερη και λειτουργικη kitkat στο u8800pro! Ενταξει, δεν ειναι και GB αλλα παει πολυ καλα.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα τον τελευταίο flash player και ενεργοποίησα την επιλογή του στον dolphin browser αλλά δεν δουλεύει. Το κινητό μου είναι με stock kitkat, καμιά ιδέα;

 

Θελει τον hacked flash playe . Και μπορείς να το κατεβάσεις απο εδωhttp://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/help/guide-how-to-play-flash-video-android-4-t2548001

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

 

Στο κουτι πανω απο εκει που λεει το χρωμα εχει τρια γραμματα.

 

 

 

δηλαδη το 6ΝΕ τι ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Εχει απαντηθει λιγο πιο πανω. Ειναι Northen Europe. Σκανδιναβικες χωρες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα τον τελευταίο flash player και ενεργοποίησα την επιλογή του στον dolphin browser αλλά δεν δουλεύει. Το κινητό μου είναι με stock kitkat, καμιά ιδέα;

 

Θελει τον hacked flash playe . Και μπορείς να το κατεβάσεις απο εδωhttp://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/help/guide-how-to-play-flash-video-android-4-t2548001

 

Ναι κάτι κάνεις λάθος . Στις ρυθμίσεις εκεί που λέει χρήστης βάλε επιφάνεια εργασίας και ακολούθησε αυτό τον οδηγό.http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/help/guide-how-to-play-flash-video-android-4-t2548001

 

Παιδια καλημερα. Διαβαστε και και κανα 2 σελιδες ποιο πισω μην ρωτατε ολοι τα ιδια 15 φορες.. Μην παιδευεστε αδικα δεν χρειαζεται να βαλετε καποιο mod flash για να δουλεψει, δουλευει με το κανοινικο και στον boat browser (ποιο γρηγορος) αλλα και στον dolphin τον οποιο και θεωρω ποιο αργο απτον boat βαζοντας ομως και το jet pack μαζι και εννοειται ενεργοποιοντας το flash απο της ρυθμισεις το εκαστοτε browser!! Δειτε εδω τι γραφω αναλυτικα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5294961#post5294961 ;) ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποτε ξανα αυτο! Μειωνεις τη διαρκεια ζωης της.

Το ξέρω φίλε μου αυτό παρολαυτα κάτι μου έλεγε ότι θα λυθεί το πρόβλημα μου (battery drain) Και από ότι φαίνεται λύθηκε κοντεύω τις 50 ώρες με μέτρια χρήση WiFi αρκετό κλείσεις μηνύματα.Ευχαριστώ πάντως για την συμβουλή.

Never give up
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανένα θέμα με το lg suite και τα windows 8.1 ; Προσπαθώ να πάρω ένα αντίγραφο της εργοστασιακής rom 4.2 και κολλάει στην καλύτερη περίπτωση στο 40% και έχω την υπόνοια ότι θα κάνει το ίδιο και στην αναβάθμιση σε ΚΚ.

 

Φίλε κι εγώ 8.1 έχω και δεν κατάφερα να κάνω την αναβάθμιση μέσω PC Suite. Έφαγα 3 σφάλματα συνολικά. Τα 2 πρώτα ήταν όταν ακόμα έκανε μια "ανάλυση περιβάλλοντος" (ή κάπως έτσι) πριν ξεκινήσει το update. Πατούσα επανάληψη και στο τέλος ολοκληρώθηκε και ξεκίνησε να κατεβάζει. Μόλις κατέβηκε και ξεκίνησε το install έφαγα κι άλλο σφάλμα και εκεί ήταν που σταμάτησα τις προσπάθειες γιατι δεν θέλω να γίνει καμιά χοντράδα. Περιμένω να έρθει σε OTA. Δεν λέω βέβαια οτι έτσι θα γίνει σε όλους όσους έχουν 8.1 αλλά στο λέω να το έχεις υπόψιν.

Link to comment
Share on other sites

Στα sms πώς μπορείς να μικρύνεις τη γραμματοσειρά; Εννοώ αυτά που αποθηκεύονται στα bubbles, αυτά που στέλνεις και λαμβάνεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...