Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eπειδη θελω να απολαμβάνω τη μουσική μου σε ανοιχτή ακρόαση ειναι δυνατο και καθαρο το μεγαφωνο?

Οσον αφορα ακουστικο και μικροφωνο κατα την κληση (κανονικα η σε ανοικτη ακροαση) είναι καλο? για εμενα ειναι πολυ σημαντικο το θεμα ηχος γιατι ακουω πολυ μουσικη και ραδιοφωνο σε ανοικτη ακροαση αλλα και λογω εργασιας σε εξωτερικο χωρο και μαλιστα με αρκετο θα ελεγα θορυβο. Επισης επειδή δεν εχω ασχοληθεί με root το kitkat δεν ερχεται μεσω ota? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατι αλλο παιδια ποιο ηταν το καλυτερο σας screen time με στοκ κιτ κατ 4.4.2 και τι χρηση παντα...Ευχαριστω
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Στα sms πώς μπορείς να μικρύνεις τη γραμματοσειρά; Εννοώ αυτά που αποθηκεύονται στα bubbles, αυτά που στέλνεις και λαμβάνεις.

Μηπως καταλαθος τα εχεις ζουμαρει; Κανε ξεζουμ (pinch in). Αλλιως για να τα πειραξεις πρεπει να κανεις root.

 

Κατι αλλο παιδια ποιο ηταν το καλυτερο σας screen time με στοκ κιτ κατ 4.4.2 και τι χρηση παντα...Ευχαριστω

7ωρες και 4 λεπτα οθονης μεσα σε 23 ωρες λειτουργιας.

60% φωτεινοτητα.

30 λεπτα κλισεις.

Καθολου data.

WiFi συνεχεια με ακαταπαυστο internet browsing, tapatalk και youtube.

Οχι συγχρονιζμοι.

Μονο 2G τυπος δικτυου.

5 widgets.

Greenify.

Συνηθως ομως βγαζω 6 με 6 παρα ωρες οθονης.

Με την 4.2.2 εβγαζα 1 ωρα παραπανω.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη θελω να απολαμβάνω τη μουσική μου σε ανοιχτή ακρόαση ειναι δυνατο και καθαρο το μεγαφωνο?

Οσον αφορα ακουστικο και μικροφωνο κατα την κληση (κανονικα η σε ανοικτη ακροαση) είναι καλο? για εμενα ειναι πολυ σημαντικο το θεμα ηχος γιατι ακουω πολυ μουσικη και ραδιοφωνο σε ανοικτη ακροαση αλλα και λογω εργασιας σε εξωτερικο χωρο και μαλιστα με αρκετο θα ελεγα θορυβο. Επισης επειδή δεν εχω ασχοληθεί με root το kitkat δεν ερχεται μεσω ota? Ευχαριστω

 

Αν θες αυτά που λες παρε το one φιλε. Καλο ήχο έχει το lg αλλα δεν τον λες και τούμπανο.

Οτα έρχεται αλλ αργεί

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος ενδιαφέρεται για το g2 και το είδε στο kaizer στην πανεπιστημίου στα 328 ευρώ αν μου είπε καλά...

Τι λέτε να το πάρει???

Εγώ από εκεί δεν έχω ψωνίσει ποτέ.

Για πείτε μου την γνώμη σας.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος ενδιαφέρεται για το g2 και το είδε στο kaizer στην πανεπιστημίου στα 328 ευρώ αν μου είπε καλά...

Τι λέτε να το πάρει???

Εγώ από εκεί δεν έχω ψωνίσει ποτέ.

Για πείτε μου την γνώμη σας.

Αν καταλαβα καλα μιλας για το kaizer store...Εγω απο εκει πηρα το g2 μου....Μια χαρα μαγαζι φενεται

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Μηπως καταλαθος τα εχεις ζουμαρει; Κανε ξεζουμ (pinch in). Αλλιως για να τα πειραξεις πρεπει να κανεις root.

 

 

7ωρες και 4 λεπτα οθονης μεσα σε 23 ωρες λειτουργιας.

60% φωτεινοτητα.

30 λεπτα κλισεις.

Καθολου data.

WiFi συνεχεια με ακαταπαυστο internet browsing, tapatalk και youtube.

Οχι συγχρονιζμοι.

Μονο 2G τυπος δικτυου.

5 widgets.

Greenify.

Συνηθως ομως βγαζω 6 με 6 παρα ωρες οθονης.

Με την 4.2.2 εβγαζα 1 ωρα παραπανω.

 

Δεν τα έχω ζουμάρει, όχι. Τέλος πάντων, μικρό το κακό, απλά τα ήθελα λίγο μικρότερα.

Αυτό που λες με τους συγχρονισμούς, τι είναι; Μπορείς να δώσεις ένα παράδειγμα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Διαβαστε και και κανα 2 σελιδες ποιο πισω μην ρωτατε ολοι τα ιδια 15 φορες.. Μην παιδευεστε αδικα δεν χρειαζεται να βαλετε καποιο mod flash για να δουλεψει, δουλευει με το κανοινικο και στον boat browser (ποιο γρηγορος) αλλα και στον dolphin τον οποιο και θεωρω ποιο αργο απτον boat βαζοντας ομως και το jet pack μαζι και εννοειται ενεργοποιοντας το flash απο της ρυθμισεις το εκαστοτε browser!! Δειτε εδω τι γραφω αναλυτικα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5294961#post5294961 ;) ;) ;)

 

Φίλε το forum το διαβάζω σχεδόν από την αρχή και καθημερινά, οπότε καταλαβαίνεις ότι έχω διαβάσει και αυτά που έχεις γράψει όπως και αυτά που έχουν γράψει τα άλλα παιδιά. Στον dolphin έχω περάσει και το jetpack αλλά πάλι δεν δουλεύει.

 

Επίσης δεν μου δουλεύει ούτε με τον τροποποιημένο από το xda που έδωσε το link κάποιο παιδί πιο πριν. Μου βγάζει κάτι σαν κουτάκι με ένα ερωτηματικό μέσα.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω εαν γραφω εδω καλα για μια εφαρμογη.Ενα call recorder αξιοπιστο,ποιο προτεινετε εαν το εχετε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω εαν γραφω εδω καλα για μια εφαρμογη.Ενα call recorder αξιοπιστο,ποιο προτεινετε εαν το εχετε;

 

Του skvalex το call recorder δουλεύει μια χαρά ακόμα και με Bluetooth στη stock και στην cloudyflex. Στη Mahdi δυστυχώς δεν δούλευε, παρά μόνο μέσω μικροφώνου και η ποιότητα δεν ήταν καλή. Δεν ξέρω αν άλλαξε τώρα κάτι για τη Mahdi, αν την έχει κάποιος ας το δοκιμάσει και ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το forum το διαβάζω σχεδόν από την αρχή και καθημερινά, οπότε καταλαβαίνεις ότι έχω διαβάσει και αυτά που έχεις γράψει όπως και αυτά που έχουν γράψει τα άλλα παιδιά. Στον dolphin έχω περάσει και το jetpack αλλά πάλι δεν δουλεύει.

 

Επίσης δεν μου δουλεύει ούτε με τον τροποποιημένο από το xda που έδωσε το link κάποιο παιδί πιο πριν. Μου βγάζει κάτι σαν κουτάκι με ένα ερωτηματικό μέσα.

 

Φιλε ειλικρινά δεν ξέρω τι πρόβλημα έχεις!! Δηλαδή έβαλες και τα 2 flash ένα το κανονικό και ένα το mod και δεν σου δούλεψε κανένα?? Έχεις ενεργοποίησες το flash στο πάντα απ της ρυθμίσεις? Έβαλες την λειτουργία εμφάνισης σε iphone?? Χωρίς την αλλαγή αυτή ούτε εμένα μου έπαιζε!! Δοκίμασε να τον κάνεις απ εγκατάσταση και ξανά βάλτο αν και νομίζω ότι δεν παίζει ρόλο.. Αν ναι σε όλα αυτά δοκίμασε και τον τελευταίο boat να δεις αν θα σου δουλέψει?? Κάτι δεν κάνεις καλά η κάποιο πρόβλημα υπάρχει δεν μπορεί εμένα να μου παίζει και στα 2 με μαμά flash apk.. Πες μας αν έχεις νέα...

 

Παιδια δεν ξερω εαν γραφω εδω καλα για μια εφαρμογη.Ενα call recorder αξιοπιστο,ποιο προτεινετε εαν το εχετε;

 

Φίλε μου για δοκίμασε αυτό το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.team48dreams.HideRecordFree το έχω καιρό είναι ωραίο και με ωραίο widget!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειλικρινά δεν ξέρω τι πρόβλημα έχεις!! Δηλαδή έβαλες και τα 2 flash ένα το κανονικό και ένα το mod και δεν σου δούλεψε κανένα?? Έχεις ενεργοποίησες το flash στο πάντα απ της ρυθμίσεις? Έβαλες την λειτουργία εμφάνισης σε iphone?? Χωρίς την αλλαγή αυτή ούτε εμένα μου έπαιζε!! Δοκίμασε να τον κάνεις απ εγκατάσταση και ξανά βάλτο αν και νομίζω ότι δεν παίζει ρόλο.. Αν ναι σε όλα αυτά δοκίμασε και τον τελευταίο boat να δεις αν θα σου δουλέψει?? Κάτι δεν κάνεις καλά η κάποιο πρόβλημα υπάρχει δεν μπορεί εμένα να μου παίζει και στα 2 με μαμά flash apk.. Πες μας αν έχεις νέα...

 

 

 

Φίλε μου για δοκίμασε αυτό το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.team48dreams.HideRecordFree το έχω καιρό είναι ωραίο και με ωραίο widget!!

Φοραω την CloudyStock 1.2,παιζει ρολο;Tην θελω βασικα για ηχογραφιση κλησεων εισερχομενα και εξερχομενα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! πως γινεται preent screen ?

 

Κρατάς πατημένα ταυτόχρονα το πλήκτρο ενεργοποίησης και το Volume Down στο πίσω μέρος της συσκευής :D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειλικρινά δεν ξέρω τι πρόβλημα έχεις!! Δηλαδή έβαλες και τα 2 flash ένα το κανονικό και ένα το mod και δεν σου δούλεψε κανένα?? Έχεις ενεργοποίησες το flash στο πάντα απ της ρυθμίσεις? Έβαλες την λειτουργία εμφάνισης σε iphone?? Χωρίς την αλλαγή αυτή ούτε εμένα μου έπαιζε!! Δοκίμασε να τον κάνεις απ εγκατάσταση και ξανά βάλτο αν και νομίζω ότι δεν παίζει ρόλο.. Αν ναι σε όλα αυτά δοκίμασε και τον τελευταίο boat να δεις αν θα σου δουλέψει?? Κάτι δεν κάνεις καλά η κάποιο πρόβλημα υπάρχει δεν μπορεί εμένα να μου παίζει και στα 2 με μαμά flash apk.. Πες μας αν έχεις νέα...

 

Δοκίμασα και τα 2 flash και έχω κάνει την ενεργοποίηση από τις ρυθμίσεις του dolphin στην κατηγορία "Περιεχόμενο Διαδικτύου". Επίσης έβαλα και τον boat(αλήθεια όταν είσαι full screen πως μπορείς να βάλεις άλλο url;) επειδή έχω διαβάσει το μήνυμά σου που τον "αποθεώνεις" αλλά μου βγάζει "Αδυναμία φόρτωσης προσθήκης".

Βέβαια δεν έχω βάλει πουθενά την λειτουργία εμφάνισης σαν iphone γιατί στο βιντεάκι που είδα στο youtube με το nexus 5, δεν το κάνει πουθενά και το flash player λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και τα 2 flash και έχω κάνει την ενεργοποίηση από τις ρυθμίσεις του dolphin στην κατηγορία "Περιεχόμενο Διαδικτύου". Επίσης έβαλα και τον boat(αλήθεια όταν είσαι full screen πως μπορείς να βάλεις άλλο url;) επειδή έχω διαβάσει το μήνυμά σου που τον "αποθεώνεις" αλλά μου βγάζει "Αδυναμία φόρτωσης προσθήκης".

Βέβαια δεν έχω βάλει πουθενά την λειτουργία εμφάνισης σαν iphone γιατί στο βιντεάκι που είδα στο youtube με το nexus 5, δεν το κάνει πουθενά και το flash player λειτουργεί κανονικά.

 

Μπες στις ρυθμισεις του dolohin και στο user agent επελεξε iphone. Αφου το εχουμε πει τοσες φορες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμισεις του dolohin και στο user agent επελεξε iphone. Αφου το εχουμε πει τοσες φορες.

 

Για πείτε μία σελίδα που απαιτεί flash player να το τσεκάρω γιατί μάλλον τσεκάρω λάθος σελίδα της adobe.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και τα 2 flash και έχω κάνει την ενεργοποίηση από τις ρυθμίσεις του dolphin στην κατηγορία "Περιεχόμενο Διαδικτύου". Επίσης έβαλα και τον boat(αλήθεια όταν είσαι full screen πως μπορείς να βάλεις άλλο url;) επειδή έχω διαβάσει το μήνυμά σου που τον "αποθεώνεις" αλλά μου βγάζει "Αδυναμία φόρτωσης προσθήκης".

Βέβαια δεν έχω βάλει πουθενά την λειτουργία εμφάνισης σαν iphone γιατί στο βιντεάκι που είδα στο youtube με το nexus 5, δεν το κάνει πουθενά και το flash player λειτουργεί κανονικά.

 

Για να βάλεις μια νέα σελίδα url όταν είσαι σε full screen πατάς από τα μπροστινά πλήκτρα αφής της 3 παύλες και σου ανοίγει στο πάνω μέρος της οθόνης να ανοίξεις μια νέα καρτέλα την οποία την έχεις ρυθμίσει εσύ ή να ανοίγει όπως θες περνάς. Χ Google η αρχική οθόνη αν και εγώ τα 5-10 αγαπημένα σαιτ που μπαίνω συχνά τα έχω μπροστά στην αρχική οθόνη μπαμ μπαμ..

Τώρα για το flash για το οποίο δεν το έχω γράψει μόνο εγώ το έχουν πει κι άλλοι χρήστες που το έχουν δοκιμάσει θέλει οπωσδήποτε αν θες π χ να δεις κάποιο flash video η σειρά tv κλπ να το αλλάξεις σε iphone απτό μαμά android / mobile οποίο browser και να έχεις αλλιώς δεν θα σου δουλέψει αν δεν κάνεις την αλλαγή αν και παίζει ρόλο και το site εγώ έχω μόνιμα σε λειτουργία desktop και στο boat στο myphone forum μου βγάζει κανονικά τέρμα πάνω της flash διαφημίσεις χωρίς κάποια αλλαγή όπως και στο newsbeast επίσης βλέπω της flash διαφημίσεις αλλά για ποιο βαριά βίντεο κλπ θέλει οπωσδήποτε αλλαγή σε iphone!!! Δεν το βγάζω εγώ απτό κεφάλι μου η πράξη το δείχνει.. Τώρα είδα ότι το έβαλες και δεν σου παίζει δεν ξέρω ρε φίλε πάντως έχεις πρόβλημα γιατί από ότι φαίνεται μάλλον είσαι ο μοναδικός που το παθαίνει αυτό.. Εμένα μου δουλεύει με το τελευταίο μαμά 11.111.115.81..

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση , υπαρχει καμια εφαρμογη που να "κοροιδευει" το κινητο δλδ ενω ειμαστε με data να νομιζει οτι τραβαει wifi ? το ρωταω για την εφαρμογη novago !
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σε ολους !!! Αν και το εχω γραψει και σε ποιο πισω σελιδες καλο θα ηταν να ξεκαθαρισω πως εχει η κατασταση μια και καλη !!! Στο μαμα internet browser ναι δεν παιζει καθολου flash player οσο για το google chrome δεν ξερω γιατι δεν το εχω δουλεψει ποτε !! Καταρχας ξεχαστε την 4.2.2 μιλαμε πλεον μονο για την 4.4.2 στο G2 και αυτο που θελω να πω ειναι οτι ο flash player παιζει κανονικα οχι μονο στον dolphin αλλα και στον boat browser κανονικα τον οποιο εγω δουλευω αποκλειστικα. Μπορειτε να βαλετε το flash apk απο την γνωστη σελιδα απο παλια την http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html βαζοντας κανονικα την τελευταια εκδοση την 11.1.115.81 και οχι αυτην που δεινει το λινκ ποιο πανω απ τους xda την 11.1.115.47 η οποια ειναι αρκετα ποιο παλια η μια αλλη που κυκλοφορει που ειναι mod ... Παιζει κανονικα η τελευταια η 11.1.115.81 και οσοι την ειχατε απο παλια απο το 4.2.2 μπορειτε να την βαλετε ξανα απλα στον boat οταν θες να δεις καποια σελιδα με flash video οχι παντα πας στης ρυθμισεις στην λειτουργια προβολης και απο desktop που το εχω εγω παντα για ολες της σελιδες το αλλαζεις σε μορφη iphone και ετσι παιζει κανονικα !! Επισης να πω ακομα κατι δοκιμασα και τεσταρα ταυτοχρονα τον dolphin με ανοιχτο το jet pack και ανοιγα της ιδιες σελιδες μαζι με τον boat και αυτο που ειδα ειναι οτι ο boat επειτα και την τελευταια αναβαθμιση που εχει παρει φορτωνει οσο και να μην το πιστευετε μερικοι ποιο γρηγορα της σελιδες απο τον dolphin ειναι δηλαδη ποιο γρηγορος !!! Οποτε ειναι καθαρα θεμα γουστου τελικα να βαλετε οποιον θελετε απο τους 2 που σας βολευει και σας αρεσει καλυτερα αν και εγω προτυνω για flash player και ταχυτητα τον boat browser !!! ;) ;) ;) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boatbrowser.free&hl=el

 

Εκανα αυτο που λες και δεν μου παιζει flash στον boat...:(

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μία σελίδα που απαιτεί flash player να το τσεκάρω γιατί μάλλον τσεκάρω λάθος σελίδα της adobe.

http://www.antenna.gr/webtv/live

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...