Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προς όσους θέλουν να αναβαθμιστούν σε 4.4.2 ακολουθήστε κάποια βασικά πραγματάκια για να μην έχετε κανένα πρόβλημα!!

πριν το βάλετε για να κατεβάσει ΟΤΑ ή στο pc...κάντε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (αφού πριν έχετε σώσει οτιδήποτε χρειάζεστε από το κινητό) βάλτε μετά να κάνει την αναβάθμιση και μετά άλλη μια επαναφορά...

και κάτι άλλο βασικό,δεν παιρνάμε εφαρμογές με δεδομένα παρέα...κουβαλούν σκουπίδια από το προηγούμενο λειτουργικό και μετά ψάχνεστε να βρείτε γιατί δεν σας δουλεύει το ένα ή το άλλο,που μπορεί να είναι άπειρα και μέχρι και το πιο κουλό!!

 

Κάντε το παραπάνω απλό και δεν θα έχετε θέματα....καταλάβετε ότι δεν είναι απλά μια μικρή αναβάθμιση για bug fixes κλπ αλλά ένα νέο λειτουργικό (κι ας σας φαίνεται ίδιο)

 

Dirty flashing και λοιπές ιστορίες είναι για όσους είναι προετοιμασμένοι και γνωρίζουν πως να αντιμετωπίσουν και το παραμικρό πρόβλημα!!

 

Προσέχουμε για να έχουμε :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά συγνώμη αν έχει ξανά ερωτηθεί αλλά υπάρχει τρόπος αν είσαι ρουτ να βάλεις live wallpapers στην οθόνη κλειδώματος??? Για LG g2 μιλάω πάντα.

 

Stacy δεν γίνεται να έχεις live wallpaper...απ'όσο το έχω ψάξει εγω...τώρα δεν γνωρίζω αν μπορείς να το κάνεις μέσω κάποιας εφαρμογής για lockscreen...αυτό χρειάζεται ψάξιμο όμως στο market!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο νέα αναβάθμιση στο Κορεάτικο μοντέλο, δώθηκε επιτέλους το Knock code αλλα και η αυτόματη απόκρυψη της nav bar...:)

https://www.youtube.com/watch?v=LVTd_8ubzms

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη μου εχει ενα κολλημενο πιξελ, ειναι εκνευριστικο ειναι στο κεντρο της οθονης.....θα μου το αλλαξει η LG? ουτε ενος μηνα δεν ειναι

Ψαξε στο market καποια εφαρμογη που ειναι για να ξεκολλαει κολλημενα πιξελς.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε στο market καποια εφαρμογη που ειναι για να ξεκολλαει κολλημενα πιξελς.

 

φοβαμαι μην κολλησει αλλα μετα, το ετρεξα για κανα δεκαλεπτο. ζοριζει λιγο την οθονη, τεσπα ειδα οτι τα κολλημενα καποτε ξεκολλανε, καμμενα ειναι που δεν φτιαχνονται με τπτ

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο νέα αναβάθμιση στο Κορεάτικο μοντέλο, δώθηκε επιτέλους το Knock code αλλα και η αυτόματη απόκρυψη της nav bar...:)

https://www.youtube.com/watch?v=LVTd_8ubzms

 

εχεις το κορεατικο lg g2 f320s;σκεφτομαι να το παρω

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα λευκά εικονίδια είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ fail.Πραγματικά ήθελα να ήξερα πoιος ^#@#%% το σκέφτηκε.Δεν ξέρουμε καν αν είναι ενεργό το bluetooth η δουλεύει το NFC.2 φορές clean install και συνεχίζουνε τα προβλήματα με τις αποσυνδέσεις στα bluetooth και τα τρελά lags σε viber και FB messenger.Με βλέπω 4.2.2 soon ...

 

Το ΒΤ ξεχωριζει ανετα αν ειναι ενεργο η οχι..απο γκρι γινεται ασπρο...παρατηρησε το...

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο νέα αναβάθμιση στο Κορεάτικο μοντέλο, δώθηκε επιτέλους το Knock code αλλα και η αυτόματη απόκρυψη της nav bar...:)

https://www.youtube.com/watch?v=LVTd_8ubzms

Πάρα πολύ καλό update...ειδικά το hide της navbar. Υπάρχει τρόπος να εγκατασταθεί συντομότερα μιας και πρόκειται για μικρό update ή θα πρέπει να περιμένουμε πάλι στην σειρά μας?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Έχω κορεάτικο g2 και σήμερα το πρωί πήρα αναβάθμιση με knock code. Στην αρχή έβριζα γιατί δε μπορούσα να το ξεκλειδώσω αλλά είναι θέμα συνήθειας με 2-3 φορές ξεκλειδώνει άνετα. Edited by kostas701
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση και όλα βαίνουν καλώς! Βλεπω αρκετή βελτίωση! Ένα πράγμα έχω παρατηρήσει μόνο και Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μ!

 

Ο stock launcher Μου φαίνεται ότι κάνει νερά! Όταν ξεκλειδώσω το τηλ είναι σα να κάνει reboot τα widget στιγμιαία καθώς επίσης μετατρέπει 1 transparent widget που έχω (ελληνικό εορτολόγιο) το εμφανίζει μαύρο!

Σας έχει παρουσιάσει τπτ αντιστοιχο?

 

Θα τον άλλαζα τον launcher αλλά μετά δε δουλεύει το knock on κλείδωμα (Σε 4 που δοκιμασα) και με βολεύει πολύ για να το χάσω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση και όλα βαίνουν καλώς! Βλεπω αρκετή βελτίωση! Ένα πράγμα έχω παρατηρήσει μόνο και Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μ!

 

Ο stock launcher Μου φαίνεται ότι κάνει νερά! Όταν ξεκλειδώσω το τηλ είναι σα να κάνει reboot τα widget στιγμιαία καθώς επίσης μετατρέπει 1 transparent widget που έχω (ελληνικό εορτολόγιο) το εμφανίζει μαύρο!

Σας έχει παρουσιάσει τπτ αντιστοιχο?

 

Θα τον άλλαζα τον launcher αλλά μετά δε δουλεύει το knock on κλείδωμα (Σε 4 που δοκιμασα) και με βολεύει πολύ για να το χάσω!

 

Δουλευει το Κλειδωμα με Knock On σε ολους τους launchers ΑΛΛΑ στην Statusbar... πανω εκει που ειναι το ρολοι δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

Το ΒΤ ξεχωριζει ανετα αν ειναι ενεργο η οχι..απο γκρι γινεται ασπρο...παρατηρησε το...

 

Φίλε μου δεν νομίζω να ισχύει αυτό που λες (στο δικό μου τουλάχιστον). Μόλις διάβασα το ποστ σου έκανα αποστολή από το κινητό προς το pc μου και αντίστροφα μια εικόνα και δεν είδα να γίνεται άσπρο παρά να είναι γκρι και στις δύο περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

το knock ειναι hardcoded στον κερνελ ρε παιδια, τι σχεση εχει ο launcher
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Το ΒΤ όταν ενεργοποιείται είναι γκρι και μόλις κάνει ζεύξη με κάποια συσκευή (π.χ στο αυτοκίνητό μου, στο bt handsfree μου ή με κάποιο τηλ. για αποστολή/λήψη) γίνετε άσπρο, όπως γίνετε και με την τοποθεσία όταν κλειδώνει το gps.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση και όλα βαίνουν καλώς! Βλεπω αρκετή βελτίωση! Ένα πράγμα έχω παρατηρήσει μόνο και Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μ!

 

Ο stock launcher Μου φαίνεται ότι κάνει νερά! Όταν ξεκλειδώσω το τηλ είναι σα να κάνει reboot τα widget στιγμιαία καθώς επίσης μετατρέπει 1 transparent widget που έχω (ελληνικό εορτολόγιο) το εμφανίζει μαύρο!

Σας έχει παρουσιάσει τπτ αντιστοιχο?

 

Θα τον άλλαζα τον launcher αλλά μετά δε δουλεύει το knock on κλείδωμα (Σε 4 που δοκιμασα) και με βολεύει πολύ για να το χάσω!

Αλλαξε τον φιλε τον launcher.Exει σε ολους στις ρυθμισεις τι να κανεις με 2πλο ταπ.Βαλε μια εφαρμογη(κατεβασε -Turn Off) που να κλεινει την οθονη και εισαι οκ.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καλύτερα να τα γράψει ο φίλος μας παραπάνω που κάνεις παράθεση στο post του; Όπως τα λέει είναι. Τι απορία έχεις; Μήπως θέλεις backup τη rom του τηλεφώνου; Δε γίνεται. Android έχεις σύνδεσέ το στο pc και αποθήκευσε τις φωτογραφίες και τη μουσική σου. Τι άλλο θέλεις να σώσεις;

σορρυ

δεν ειμαι σχετικος απο Android (προέρχομαι απο winphone), υπάρχει τροπος να σωσω τις επαφες και τις εφαρμογές που εχω ήδη βάλει ??

Link to comment
Share on other sites

Τις επαφές αν τις έχεις περάσει στο gmail σου σώζονται για πάντα. Μπες στο λογαριασμό του και θα τις δεις εκεί που λέει επαφές. Οι εφαρμογές σου θα είναι πάντα εκεί στο play store όταν βάλεις το gmail σου εκεί. Οπότε δε χάνεις και τα δύο.

ευχαριστώ πολύ :)

δεν εχω περάσει τις επαφές, τωρα θα παω στο gmail Να προσπαθήσω να τις περάσω

(απο το προηγούμενο τηλέφωνο τις εστειλα με bluetooth σαν κάρτες)

το hard reset γινεται και μέσα από menoy ¨η μονο με συνδιασμό των πίσω πλήκτρων ???

και μια ακόμα ερωτησούλα :

για να κάνω imei backup πρέπει να είμαι root

οπότε μπορώ να βρω κάπου το imei μεσα από μενού ??

Edited by xristakos2006
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το wifi και κάνε τις συγχρονισμό από το τηλέφωνο μέσα από τις επαφές. Μετά μπες στο gmail σου και δες αν περάστηκαν για καλό και για καλό . Η επαναφορά εγοστασιακών γίνεται και από τις ρυθμίσεις όταν θέλεις να κάνεις κάτι τέτοιο. Η απλή επανεκίνηση είναι από το κουμπί και είναι άλλο πράγμα.

Μη διαβάζεις ότι γράφεται εδώ και θέλεις να το κάνεις. Δε χρειάζεται να κάνεις backup το imei αν δεν είσαι root. Αν δεν το έχεις πειράξει το τηλέφωνο δε χάνεται τίποτα ότι και να κάνεις.

ευχαριστώ φιλέ μου

θα προσπαθήσω να το κάνω τον συγχρονισμό μέσω του gmail

αλήθεια ποια η γνώμη σου , χρειάζεται ή οχι το hard reset πριν την εγκατάσταση της 4.4.2 ??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ασχετο. Μπορω σε καποιο φακελο να εχω καποια αρχεια τα οποια να μπορω να τα δω μονο εγω? με καποιο κωδικο π.χ.?

 

Αν και δεν την έχω χρησιμοποιήσει φαίνεται ενδιαφέρουσα εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...μια ερώτηση...Θέλω να κάνω ένα hard reset,Και το μόνο που θέλω να σώσω είναι οι κωδικοί από τα αποθηκευμένα WiFi...κάνοντας backup Από το μενού,επέλεξα μόνο το WiFi...κατόπιν το πήρα και το μετέφερα στο pc.αρκεί αυτό;;μετά πως το επαναφέρω;;θα πρέπει να το μεταφέρω πίσω στον φάκελο στον ηυ lgbackup ;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ασχετο. Μπορω σε καποιο φακελο να εχω καποια αρχεια τα οποια να μπορω να τα δω μονο εγω? με καποιο κωδικο π.χ.?

 

Σιγουρα θα υπαρχει στο Store εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Το ΒΤ ξεχωριζει ανετα αν ειναι ενεργο η οχι..απο γκρι γινεται ασπρο...παρατηρησε το...

 

Εμένα παραμένει άσπρο,απλά όταν κάνει ζεύξη αναβοσβήνει το μπλε LED.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρόβλημα πού είναι; Ναι έγιναν λευκά τα εικονίδια πάνω.Ωραία, όταν εμφανίζεται το ΒΤ εκεί είναι ενεργό.Αν δεν εμφανίζεται δεν είναι.Ακόμα αν κατεβάσεις την κουρτίνα τα μπλε εικονίδια είναι ενεργά τα λευκά όχι. Τι σε μπερδεύει δεν καταλαβαίνω.

Τώρα για τα υπόλοιπα,αν πριν λειτουργούσε καλά η 4.2 απλά αυτή δεν κάθισε σωστά και θα πρέπει να την περάσεις πάλι ή εσύ ή στο service. Εκτός κι αν έχεις κάποια εφαρμογή που σου δημιουργεί πρόβλημα. Η 4.4 είναι σαφώς καλύτερη από την 4.2!!!

Για πότε είναι ενεργή η ζεύξη στο bluetooth μιλάμε,οχι το πότε ειναι ενεργό το bluetooth.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...