Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς καμία εφαρμογή που να ενεργοποιεί και να απενεργοποιεί μόνη της σε συγκεκριμένες ώρες το flight mode? Ή κάτι σαν profile manager που να έχει στις ρυθμίσεις των προφιλ και το flight mode. Ότι έχω δοκιμάσει δεν δουλεύει σε 4.4.2 ενώ σε 4.2.2 δούλευε. Είμαι rooted.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς καμία εφαρμογή που να ενεργοποιεί και να απενεργοποιεί μόνη της σε συγκεκριμένες ώρες το flight mode? Ή κάτι σαν profile manager που να έχει στις ρυθμίσεις των προφιλ και το flight mode. Ότι έχω δοκιμάσει δεν δουλεύει σε 4.4.2 ενώ σε 4.2.2 δούλευε. Είμαι rooted.

 

Φιλε πηγα να σου για αυτην https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wetpalm.ProfileScheduler&hl=el αλλα τελικα στης ρυθμισεις δεν εχει flight mode επιλογη σου γραφει ομως αυτα :

Google has blocked 3rd party app from using this feature since Android 4.3. Only rooted phones with Xposed 4.x Airplane mode Helper will supported !!

Οποτε γιαυτο που θες ειναι η μοναδικη λυση !! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πηγα να σου για αυτην https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wetpalm.ProfileScheduler&hl=el αλλα τελικα στης ρυθμισεις δεν εχει flight mode επιλογη σου γραφει ομως αυτα :

Google has blocked 3rd party app from using this feature since Android 4.3. Only rooted phones with Xposed 4.x Airplane mode Helper will supported !!

Οποτε γιαυτο που θες ειναι η μοναδικη λυση !! ;) ;)

 

Ευχαριστώ. Με το exposed plugin δουλεύουν όλα.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι πρέπει να κάνω για να μην τρώει μπαταρία σε idle mode...Κάθε βράδυ μου χάνει απο 2-4%....
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι πρέπει να κάνω για να μην τρώει μπαταρία σε idle mode...Κάθε βράδυ μου χάνει απο 2-4%....

 

Είναι φυσιολογικό ρε συ τις περισσότερες φορές. Εδω και εγω εχω φορτώσει τα πάντα στο greenify και πάλι πέφτει

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό ρε συ τις περισσότερες φορές. Εδω και εγω εχω φορτώσει τα πάντα στο greenify και πάλι πέφτει

Απο την μια κατανοω οτι ειναι φυσιολογικο να πεφτει...και απο την αλλη διαβαζοντας καποια αλλα σχολια ειδα οτι μερικοι καταφεραν να μη χανουν ουτε 1%..... Για αυτο ρωτησα να δω πως το καταφεραν αυτο.... :wacko:

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,μια ερωτηση,με 3g φουλ φωτεινωτητα και ανοιχτη οθονη συνεχεια ποση ωρα βγαζει;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Απο την μια κατανοω οτι ειναι φυσιολογικο να πεφτει...και απο την αλλη διαβαζοντας καποια αλλα σχολια ειδα οτι μερικοι καταφεραν να μη χανουν ουτε 1%..... Για αυτο ρωτησα να δω πως το καταφεραν αυτο.... :wacko:

 

Καλησπερα.Αυτο το 1% που διαβαζεις ειναι οταν η συσκευη ειναι Full charge για αυτο.Απο 100% σε 99% μπορει να κανει και ενα 24ωρο να πεσει με μολις 15λεπτα ανοιχτη οθονη.Φυσικα το βραδυ πριν κοιμηθεις πρεπει να το εχεις εξοικονομηση ενεργειας,αυτοματη φωτεινοτητα κλειστα ολα (wi fi,data,συγχρονισμο) οπως και σημα 2g.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Απο την μια κατανοω οτι ειναι φυσιολογικο να πεφτει...και απο την αλλη διαβαζοντας καποια αλλα σχολια ειδα οτι μερικοι καταφεραν να μη χανουν ουτε 1%..... Για αυτο ρωτησα να δω πως το καταφεραν αυτο.... :wacko:

 

 

το έχω καταφέρει εγω και οχι όταν ήμουν φουλ charged οπως λεει ο φίλος. Απλα εχω βάλει πολλά πράγματα στο greenify κλείνω wifi και γενικά βρίσκω οτι καίει και αν δεν. Το χρησιμοποιώ τρώει πέταμα.

 

 

 

 

Καλησπερα.Αυτο το 1% που διαβαζεις ειναι οταν η συσκευη ειναι Full charge για αυτο.Απο 100% σε 99% μπορει να κανει και ενα 24ωρο να πεσει με μολις 15λεπτα ανοιχτη οθονη.Φυσικα το βραδυ πριν κοιμηθεις πρεπει να το εχεις εξοικονομηση ενεργειας και αυτοματη φωτεινοτητα.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

το έχω καταφέρει εγω και οχι όταν ήμουν φουλ charged οπως λεει ο φίλος. Απλα εχω βάλει πολλά πράγματα στο greenify κλείνω wifi και γενικά βρίσκω οτι καίει και αν δεν. Το χρησιμοποιώ τρώει πέταμα.

 

Εγω το πετυχαινω σχεδον καθε φορα και χωρις να ειμαι ροοτ με stock 4.4.2 κανω ακριβως 21 με 24 ωρες να πεσει αυτο το 1% αλλα μετα το λιωνω στην χρηση και βγαζω ακριβως 6ωρες και κατι ανοιχτη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

το έχω καταφέρει εγω και οχι όταν ήμουν φουλ charged οπως λεει ο φίλος. Απλα εχω βάλει πολλά πράγματα στο greenify κλείνω wifi και γενικά βρίσκω οτι καίει και αν δεν. Το χρησιμοποιώ τρώει πέταμα.

Φιλε tpal βλεπω οτι εισαι πατρινος δεν ερχεσαι να ριξεις μια ματια και στο δικο μου :lol:

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Φιλε tpal βλεπω οτι εισαι πατρινος δεν ερχεσαι να ριξεις μια ματια και στο δικο μου :lol:

 

Γιατί όχι χαχα. Εισαι rooted? Γενικα παίζει ρόλο τι δουλεύεις κλπ. Εγω σου λεω οτι μπορεί να είναι φυσιολογικό. Εμενα χθες έφαγε ε% και το θεώρησα φυσιολογικό και ας μην έπεσε καθόλου προχθές. Είναι τι τρέχει τι σήμα θα έχεις.

 

Ps οταν πηγαμε για καφέ οι πατρινοι που ήσουν? Εεεε?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι χαχα. Εισαι rooted? Γενικα παίζει ρόλο τι δουλεύεις κλπ. Εγω σου λεω οτι μπορεί να είναι φυσιολογικό. Εμενα χθες έφαγε ε% και το θεώρησα φυσιολογικό και ας μην έπεσε καθόλου προχθές. Είναι τι τρέχει τι σήμα θα έχεις.

 

Ps οταν πηγαμε για καφέ οι πατρινοι που ήσουν? Εεεε?

Καλα δεν το εδεσα και κομπο οτι εχει σιγουρα προβλημα....Απλα ειδα οτι εισαι πατρινος και λεω δεν εχω να χασω κατι με το να το δεις εσυ και να μου πεις για ποιο σιγουρα...(να τα συγκρινουμε δηλαδη αν και 100% το αποτελεσμα δεν θα ειναι ιδιο νομιζω συμφωνεις και εσυ σε αυτο πεζουν πολλα ρολο αλλα να προσπαθουσαμε να βαζαμε βασικους παραγοντες....

 

PS Δεν ειμαι πατρινος σπουδαζω πατρα :) Ειμαι rooted...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν το εδεσα και κομπο οτι εχει σιγουρα προβλημα....Απλα ειδα οτι εισαι πατρινος και λεω δεν εχω να χασω κατι με το να το δεις εσυ και να μου πεις για ποιο σιγουρα...(να τα συγκρινουμε δηλαδη αν και 100% το αποτελεσμα δεν θα ειναι ιδιο νομιζω συμφωνεις και εσυ σε αυτο πεζουν πολλα ρολο αλλα να προσπαθουσαμε να βαζαμε βασικους παραγοντες....

 

PS Δεν ειμαι πατρινος σπουδαζω πατρα :) Ειμαι rooted...

 

Οπως το είπαμε παίζουν ρόλο πολλά. Μπορεί εσύ να έχεις άλλες εφαρμογές μέσα εγω άλλες.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Οπως το είπαμε παίζουν ρόλο πολλά. Μπορεί εσύ να έχεις άλλες εφαρμογές μέσα εγω άλλες.

Οκ φιλε μου ευχαριστω

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Γραψε στον dialer 3845#*802# και πηγαινε στο High temperature property OFF και καντο off γιατι απ' ό,τι καταλαβα το εχεις στο οn

Συνεχιζω να εχω προβλημα με υπερθερμανση του κινητου μου με αποτελεσμα να σβηνει. Δοκιμασα να κανω stability test με το ΑnTuTu αλλα μεχρι στο 25% παει με σβηνει το τηλ. εχετε καμια ιδεα τι να κανω η να ελεγξω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέμε για την μπαταρία να πω ότι εγώ χθες έβγαλα από την φόρτιση την συσκευή στις 10:30 το βράδυ στο 100%. Το κινητό είναι μόνιμα σε δίκτυο κινητής GSM/WCDMA/LTE (χωρίς να έχω δεδομένα ανοιχτά) και αν και δεν το χρησιμοποίησα αρκετά σήμερα λόγω ενός σεμιναρίου που περνάω στην δουλειά μου (μερικά μηνύματα και 2-3 κλήσεις του λεπτού) έχασε 1% στις 11:30 το πρωί. Και τώρα που γράφω το ποστ με 4G ανοιχτό από τις 14:00 είναι στο 90%. Πωλείται φορτιστής του G2 σε άριστη κατάσταση!!! :D
Link to comment
Share on other sites

εμενα χθες το βραδυ το αφησα 94% και το πρωι ηταν 93%, κοιμηθηκα ομως περιπου 6 ωρες. ανοιχτο wifi, BT OFF, data OFF, 2G
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια απο προχθες και εγω κατοχος του κινητου!!! ειναι πραγματικο κοσμημα ολα τα λεφτα! ειναι το Πορτογαλικο μοντελο. με το που το αγορασα μου εβγαλε αμεσως να κανω την αναβαθμηση. το δουλεψα περιπου μιση μερα και μετα την εβαλα οποτε δεν μπορω να συγκρινω τις οποιες διαφορες.. μια χαρα ολα μεχρι τωρα μονο μια ερωτηση αν ξερετε οσοι εχετε κανει επισης αναβαθμιση εχω παρατηρησει οτι χαθηκε τελειως το εικονιδιο του gps και απο το μενου και απο την μπαρα ειδοποιησεων μηπως ξερετε για πως θα ξαναεμφανιστει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια απο προχθες και εγω κατοχος του κινητου!!! ειναι πραγματικο κοσμημα ολα τα λεφτα! ειναι το Πορτογαλικο μοντελο. με το που το αγορασα μου εβγαλε αμεσως να κανω την αναβαθμηση. το δουλεψα περιπου μιση μερα και μετα την εβαλα οποτε δεν μπορω να συγκρινω τις οποιες διαφορες.. μια χαρα ολα μεχρι τωρα μονο μια ερωτηση αν ξερετε οσοι εχετε κανει επισης αναβαθμιση εχω παρατηρησει οτι χαθηκε τελειως το εικονιδιο του gps και απο το μενου και απο την μπαρα ειδοποιησεων μηπως ξερετε για πως θα ξαναεμφανιστει?

Δε χαθηκε. Μετατραπηκε στο "Location". "Τοποθεσια" νομιζω το εχει στα ελληνικα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας τι είναι το κάθε σύμβολο δικτύου όσον αφορά τα δεδομένα... έχω ενεργοποιημένη την επιλογή με llte κλπ....είμαι σε κόσμοτε.Και έχω την εξής απόρια...

 

Όταν είμαι μόνο με δεδομένα,βλέπω κατά διαστήματα και ανάλογα την τοποθεσία Πάνω από τα 2 βελάκια, ένα E, άλλοτε H, σπανίως 3g Και ποτέ 4g...ξέρει κάποιος τι σημαίνει το καθένα;;;και πως θ καταλάβω αν είμαι κάποια στιγμή με 3g;;Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;;;ελληνικό το κινητό,αγορασμένο από κοσμοτε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όσους βαρέθηκαν τα redraws και τα κολληματάκια του stock launcher αλλά θέλει το double tap του κλειδώματος σε όλη την επιφάνεια εργασίας χωρίς να ξοδέψει ευρώ για τον Nova Prime να κάνει το εξής:

 

1. Κατεβάζει τον Apex Launcher

2. Κατεβάζει το Screen Off and Lock

3. Μπαίνει μία φορά στο Screen Off and Lock και πατάει ΟΚ για να ενεργοποιηθεί.

4. Πηγαίνει Ρυθμίσεις Apex > Ρυθμίσεις συμπεριφοράς > Διπλή πίεση επιφάνειας εργασίας > Εκκίνηση συντόμευσης > Δραστηριότητες > Screen Off and Lock > Screen Off (.MainHelper) και voila... :D

 

Ξέρει κανένας τι είναι το κάθε σύμβολο δικτύου όσον αφορά τα δεδομένα... έχω ενεργοποιημένη την επιλογή με llte κλπ....είμαι σε κόσμοτε.Και έχω την εξής απόρια...

 

Όταν είμαι μόνο με δεδομένα,βλέπω κατά διαστήματα και ανάλογα την τοποθεσία Πάνω από τα 2 βελάκια, ένα E, άλλοτε H, σπανίως 3g Και ποτέ 4g...ξέρει κάποιος τι σημαίνει το καθένα;;;και πως θ καταλάβω αν είμαι κάποια στιγμή με 3g;;Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;;;ελληνικό το κινητό,αγορασμένο από κοσμοτε.

Κατά σειρά αύξουσας ταχύτητας:

G > GPRS

E > EDGE

3G > 3G :D

H > HSPA ή 3G+

4G > 4G ή LTE

 

Σημειωτέον το 4G καταπίνει πολύ πιο γρήγορα την μπαταρία οπότε θα σου πρότεινα να το γυρίσεις στο mode 3G/2G και με ένα widget να το γυρνάς σε 4G μόνο όταν το χρειάζεσαι.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όσους βαρέθηκαν τα redraws και τα κολληματάκια του stock launcher αλλά θέλει το double tap του κλειδώματος σε όλη την επιφάνεια εργασίας χωρίς να ξοδέψει ευρώ για τον Nova Prime να κάνει το εξής:

 

1. Κατεβάζει τον Apex Launcher

2. Κατεβάζει το Screen Off and Lock

3. Μπαίνει μία φορά στο Screen Off and Lock και πατάει ΟΚ για να ενεργοποιηθεί.

4. Πηγαίνει Ρυθμίσεις Apex > Ρυθμίσεις συμπεριφοράς > Διπλή πίεση επιφάνειας εργασίας > Εκκίνηση συντόμευσης > Δραστηριότητες > Screen Off and Lock > Screen Off (.MainHelper) και voila... :D

 

Πολύ καλή ιδέα!!!

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

 

Σημειωτέον το 4G καταπίνει πολύ πιο γρήγορα την μπαταρία οπότε θα σου πρότεινα να το γυρίσεις στο mode 3G/2G και με ένα widget να το γυρνάς σε 4G μόνο όταν το χρειάζεσαι.

 

Για πες κανένα widget ....

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ένα lag στις εισερχόμενες κλήσεις; Ξεκινά η δόνηση, μαυρίζει η οθόνη και χρειάζεται 3-5" για να μου δείξει ποιος καλεί. Είμαι με 4.4.2 stock.

Btw εγώ που έκανα update στην 4.4.2 χωρίς να κάνει hard reset, τα πάντα λειτουργούν τέλεια. Η μπαταρία κομπλέ και γενικά το κινητό δείχνει ελαφρά πιο smooth.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...