Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 625


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω. Δουλεψε μια χαρα με τον offline τροπο

Απλα ηθελε την τελευταια εκδοση του Nokia Care Suite (5.4.119.1432) η οποια περιεχει μεσα το 625

Περασα την τελευταια εκδοση 3058.50000.1424.0003 που αντιστοιχει στην country variant της σλοβακικης ROM (περιεχει ελληνικα, ρουμανικα σλοβακικα και πολωνικα) με την οποια ερχεται το τηλεφωνο απο Cosmote (made in slovakia)

Τα αναφερω σε περιπτωση που καποιος τα χρειαστει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω. Δουλεψε μια χαρα με τον offline τροπο

Απλα ηθελε την τελευταια εκδοση του Nokia Care Suite (5.4.119.1432) η οποια περιεχει μεσα το 625

Περασα την τελευταια εκδοση 3058.50000.1424.0003 που αντιστοιχει στην country variant της σλοβακικης ROM (περιεχει ελληνικα, ρουμανικα σλοβακικα και πολωνικα) με την οποια ερχεται το τηλεφωνο απο Cosmote (made in slovakia)

Τα αναφερω σε περιπτωση που καποιος τα χρειαστει.

 

Αν και δε καταλαβαίνω γιατί πέρασες τη Σλοβακικη και όχι την ελληνική ας πούμε, καλοτάξιδο! :)

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Οταν εβαλα το product type (RM=941) + product code (059T7P2) μου κατεβασε αυτη απο μονο του ( Το τηλ ειναι made in Slovakia)

RM941_3058.50000.1424.0004_RETAIL_eu_slovakia_286_04_447700_prd_signed

Δε ξερω αν μπορουσα να φλασαρω αλλη η να κατεβασω διαφορετικη στο Data Package Manager (δεν ξερω και με ποιο τροπο)

Εχει ελληνικα κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.το δικο μου 625 ειναι απο ουγγαρια και θελω να ρωτησω αν ολες οι ρομ ειναι το ιδιο; πχ σε αποδοση και αν καποια εινα καλυτερη,η ιταλικη ας πουμε.επισης αν φλασαρω το τηλεφωνο με ρομ αλλης χωρας χανω την εγγυηση;δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα,απλα ρωταω για ενημερωση.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.το δικο μου 625 ειναι απο ουγγαρια και θελω να ρωτησω αν ολες οι ρομ ειναι το ιδιο; πχ σε αποδοση και αν καποια εινα καλυτερη,η ιταλικη ας πουμε.επισης αν φλασαρω το τηλεφωνο με ρομ αλλης χωρας χανω την εγγυηση;δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα,απλα ρωταω για ενημερωση.

 

Καλημέρα!

Η μόνη διαφορά που είχα εντωπίσει σε 5-6 ρομ που είχα δοκιμάσει ήταν στην ταχύτητα του 4G. Από τη στιγμή που επεμβαίνεις μόνος σου στη συσκεύη σου αυτόματα χάνεις και την εγγύηση. Αν επιστρέψεις όμως στην εργοστασιακή ρομ θεωρητικά επανέρχεται και η εγγύηση.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Η μόνη διαφορά που είχα εντωπίσει σε 5-6 ρομ που είχα δοκιμάσει ήταν στην ταχύτητα του 4G. Από τη στιγμή που επεμβαίνεις μόνος σου στη συσκεύη σου αυτόματα χάνεις και την εγγύηση. Αν επιστρέψεις όμως στην εργοστασιακή ρομ θεωρητικά επανέρχεται και η εγγύηση.

 

αρα το αφηνω οπως ειναι μιας και δεν βλεπω το λογο να το σκαλισω αφου ειναι και unbranded.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

EDIT: συνγωμη για το ακυρο, εκανα ενα απλο restart το τηλεφωνο και δουλευουν κανονικα τα data.

 

 

Εχει καποιος free2Go με δεδομενα στο 625 με Cyan 8.1 να μου τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να δουλευουν;

Καλεσα στο 1260 και μου εστειλαν το παρακατω email για ρυθμισεις.

 

WINDOWS phone

Ρυθμίσεις Internet:

Ρυθμίσεις -> Κινητή τηλεφωνία -> Προσθήκη ΑΡΝ -> ΑΡΝ -> gint.b-online.gr

 

Ρυθμίσεις WIND MMS:

Αφού ρυθμίσουμε το Internet APN, μέσω του Marketplace ψάχνουμε και κατεβάζουμε την εφαρμογή “Ρυθμίσεις δικτύου” μέσω της οποίας δημιουργούμε εύκολα και απλά και τις ρυθμίσεις MMS.

(Λόγω περιορισμών του λογισμικού δεν είναι εφικτή η δημιουργία χειροκίνητων MMS ρυθμίσεων)

 

Οι οδηγιες ομως πρεπει να απευθινονται σε παλαιοτερες εκδοσεις windows phone/mobile.

Η εφαρμογη που καλουμαι να κατεβασω αναφερει "Η έκδοση του λογισμικού Windows Phone που διαθέτετε δεν υποστηρίζεται από αυτήν την εφαρμογή"

Edited by snowdecoy
βρεθηκε λυση

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη ρυθμιση δικτυου αναφερεται σε παλιες συσκευες. Πλεον εχει ενσωματωθει στα WP8.1

Για ρυθμισεις δεδομενων βαλε το gint.b-online.gr στο APN κανε restart την συσκευη και εισαι οκ. Δε χρειαζεται κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που θα βρω η εχει ηδη αγορασει καποιο χρωματιστο nokia shell?? Στα site των μεγαλων αλυσιδων δεν βρηκα τιποτα και το κινητο δεν βγηκε χθες...

Η μονη λύση δηλαδη ειναι παραγγελια από εξωτερικο? Καποιο NOKIA service ισως?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

και μενα με ενδιαφερει καποιο καπακι

θα το εχω το κινητο σε 2 μερες σε μαυρο, αλλα θα ηθελα το κοραλί :(

Link to comment
Share on other sites

Γνωστό αυτό... Κάπου όμως να πάω αύριο και να το πάρω επιτόπου δεν βρίσκω, και αυτό μου κάνει εντύπωση...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωστό αυτό... Κάπου όμως να πάω αύριο και να το πάρω επιτόπου δεν βρίσκω, και αυτό μου κάνει εντύπωση...

 

Κακώς σου κάνει εντύπωση. Στην Ελλάδα είσαι...

 

Πάρε απο ebay ό,τι γουστάρεις, και τέλος...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Tα nokia care έχουν καπάκια και νομίζω ότι πάει 5 ευρώ το κομμάτι.

Σκέφτομαι κι εγώ να τσιμπίσω ένα πράσινο για εφεδρικό ή να το εναλλάσω με το μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Απο τα 7,3 GB της συσκευης, τα 4,2 ειναι αγκαζε απο τους Others.

Tι εστι other κυριοι; Πως μπορουμε να τα σβησουμε;

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

[ATTACH]49128[/ATTACH]

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους, εγινα κατοχος του συγκεκριμενου μοντελου πριν λιγο καιρο,επειδη δεν γνωριζω τιποτα απο windows phone(μου το καναν δωρο), μπορει καποιος να μου πει

1)αν υπαρχει καποιος τροπος να τυπου AdBlock να μην μου πεταγονται συνεχεια ads(κατεβασα το gmail και μου πεταξε 3 διαφημίσεις σε 2 ωρες και ηταν σαν sms)

2)ΑΝ υπαρχει κανενα player για ταινιες δωρεαν

3)και πως μπορω να εγκαταστισω σπασμενα app.

Ευχαριστω παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους, εγινα κατοχος του συγκεκριμενου μοντελου πριν λιγο καιρο,επειδη δεν γνωριζω τιποτα απο windows phone(μου το καναν δωρο), μπορει καποιος να μου πει

1)αν υπαρχει καποιος τροπος να τυπου AdBlock να μην μου πεταγονται συνεχεια ads(κατεβασα το gmail και μου πεταξε 3 διαφημίσεις σε 2 ωρες και ηταν σαν sms)

2)ΑΝ υπαρχει κανενα player για ταινιες δωρεαν

3)και πως μπορω να εγκαταστισω σπασμενα app.

Ευχαριστω παρα πολυ.

 

Ενας τρόπος για να αποφύγεις τα ads είναι να κατεβάσεις το UC browser το οποίο έχει την επιλογή να βάλεις adblock.

Για player της προκοπής πολύ φοβάμαι ότι θα πρέπει να το πληρώσεις. Το VLC π.χ είναι εγγύηση. Διαφορετικά θα πρέπει να βολευτείς

με αυτό που έχει ήδη το κινητό. Το οποίο βέβαια εμένα δεν μου φαίνεται καθόλου άσχημο.

Για το 3ο δεν ξέρω να σου απαντήσω.

 

Υ.Γ Τι φίλους έχετε ρε παιδιά που σας κάνουν δώρο smartphones? :p

Link to comment
Share on other sites

Tα nokia care έχουν καπάκια και νομίζω ότι πάει 5 ευρώ το κομμάτι.

Σκέφτομαι κι εγώ να τσιμπίσω ένα πράσινο για εφεδρικό ή να το εναλλάσω με το μαύρο.

Πέρασα σήμερα από το κατάστημα νέας Σμύρνης κι έχουν 15€ χύμα σε ένα πλαστικό σακουλάκι...πφφφ...

Δεν βλέπω να γλιτωνω την αναμονή του ταχυδρομείου εξωτερικού...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδια προσπαθω να βαλω διαφορα mp3 για ringtone στο κινητο αλλα δεν μου τα εμφανιζει στην επιλογη για ηχο κλησης. Τα αντιγραφω κανονικα μεσα στο φακελο Ringtone στην μνημη του κινητου, αλλα οσα και να εχω δοκιμασει μονο 2 συγκεκριμενα δουλευουν. Το εχω κανει και επανεκκινηση το κινητο αλλα τιποτα. Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε τι να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω να βαλω διαφορα mp3 για ringtone στο κινητο αλλα δεν μου τα εμφανιζει στην επιλογη για ηχο κλησης. Τα αντιγραφω κανονικα μεσα στο φακελο Ringtone στην μνημη του κινητου, αλλα οσα και να εχω δοκιμασει μονο 2 συγκεκριμενα δουλευουν. Το εχω κανει και επανεκκινηση το κινητο αλλα τιποτα. Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε τι να κανω;

 

Κατεβάζεις την εφαρμογή Ringtone maker της Nokia/MS mobile και πατάς εκεί που λέει make another ή κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Για εκεινο το update1 των 8.1 εχει μαθει κανεις σας τιποτα νεοτερο?? Νομιζω οτι με αυτο θα αποκτησουμε και cortana αν γυρισουμε την γλωσσα σε US english σωστα?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Για εκεινο το update1 των 8.1 εχει μαθει κανεις σας τιποτα νεοτερο?? Νομιζω οτι με αυτο θα αποκτησουμε και cortana αν γυρισουμε την γλωσσα σε US english σωστα?
Και με τα 8.1 χωρίς το update 1 έχει cortana.
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...