Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 625


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άμα οι επανεκκινήσεις οφείλονται σε πρόβλημα του hardware δεν νομίζω να αλλάξει κάτι Alex, ό,τι αλλαγή και να κάνεις στο software!

Πόσο το άφησες μέσα στο ρύζι;

Δεν το άφησα πολύ, μόνο 1,5 ώρα γιατί μετά είδα πως δεν είχε άλλο πρόβλημα, το χρειάστηκα κιόλας οπότε το έβγαλα αλλά μάλλον έκανα βλακεία. Το ξαναβάζω και θα το βγάλω αύριο το πρωί και βλέπουμε.

 

βάλτο στο ρύζι για μια μέρα ολόκληρη για να είσαι σίγουρος και να αποφεύγεις το πιστολάκι γιατί να το παρακάνεις θα λιώσει κανα κύκλωμα

 

Το έβαλα 25 εκατοστά μακριά από την υποδοχή των ακουστικών για 10 λεπτά.

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άφησέ το σε ένα σακουλάκι με ρύζι για καμιά μέρα ώστε να απορροφήσει όσο το δυνατόν περισσότερη υγρασία και ξαναδοκιμάζεις αύριο.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα δεν έκανε ούτε μια επανεκκίνηση, οπότε λογικά είναι μια χαρά τώρα, ευχαριστώ για τις απαντήσεις :)
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως κανεις προγραμματισμενη αποστολη σε sms?

 

για κάποια επιλογή στο σύστημα δεν έχω δει αλλά υπάρχουν αρκετές εφαρμογές sms scheduler

 

αυτή πχ http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/sms/04aae53b-d0b9-4cd6-93dc-e39aa5138f69

 

αλλά απ' ότι φαίνεται για λόγους ασφαλείας το λειτουργικό δεν αφήνει sms να φύγει μόνο του αν δεν σε ενημερώσει πρώτα

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό ενώ εχω την συσκευή σε sleep mode και προσπαθώ να την ανοίξω δεν ανοίγει, κάνω soft reset και όλα ξανά ρολόι. Ξέρει κανεις γιατί μου το κάνει αυτό;;
Link to comment
Share on other sites

Έχει σπάσει η οθόνη του κινητού μου(Lumia 625) και θέλω να την αντικαταστήσω απο το eBay μπορεί καποιος να μου δωσει ενα λινκ με μια καλη οθονη? Μονο το εξωτερικό τζαμακι! (δεν,υπαρχει θεμα χρηματων)
Link to comment
Share on other sites

1) Υπάρχει θέμα για το 625.

2) Αν δεν υπάρχει θέμα χρημάτων, να πας σε Nokia Care αν έχεις κοντά. Αλλιώς λογικά πας σε πακέτο Screen+Digitizer για να μην παιδευτείς και πολύ. Τώρα ο πωλητής είναι hit & miss φάση...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Θέμα...

Hit & miss= εξαρτάται απ' την τύχη. Κοιτάς κάποιον με καλό ποσοστό σε reviews και το παίρνεις. Όσο πιο κοντά σε 99,9% τόσο το καλύτερο.

 

Προς mods: Δεν χρειάζεται να με ενημερώσετε όταν μεταφερθούν... :lol:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φαντάζομαι θα έχει αναφερθεί ξανά και συγνώμη απλά είμαι σε απελπιστικό σημείο,είμαι μεταξύ της ένα λόγω συσκευής και του 630.μηπως μπορεί να με βοηθήσει κανείς να πάρω κάποια από τις δυο;;το παλεύω μια βδομάδα τώρα και ακόμα δν μπορώ να αποφασισω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φαντάζομαι θα έχει αναφερθεί ξανά και συγνώμη απλά είμαι σε απελπιστικό σημείο,είμαι μεταξύ της ένα λόγω συσκευής και του 630.μηπως μπορεί να με βοηθήσει κανείς να πάρω κάποια από τις δυο;;το παλεύω μια βδομάδα τώρα και ακόμα δν μπορώ να αποφασισω

 

Υπάρχει η ενότητα "επιλογή συσκευής" όπου μπορείς να απευθυνθείς γιατί εδώ είμαστε εκτός θέματος.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φαντάζομαι θα έχει αναφερθεί ξανά και συγνώμη απλά είμαι σε απελπιστικό σημείο,είμαι μεταξύ της ένα λόγω συσκευής και του 630.μηπως μπορεί να με βοηθήσει κανείς να πάρω κάποια από τις δυο;;το παλεύω μια βδομάδα τώρα και ακόμα δν μπορώ να αποφασισω

 

Κοίτα, το 630 είναι πιο φρέσκια πρόταση. Ομως νομίζω ότι το 625 κερδίζει στα σημεία.

Εχει φλας, μπροστινη κάμερα και καλύτερη ποιότητα βίντεο ( 1080p). Eπίσης, από ενημερώσεις είσαι κομπλέ

μέχρι το 2016.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα σου πρότινα να διαλέξεις το 630. Ως κάτοχος του 625 δεν είμαι ικανοποιημένος μετά την αναβάθμιση σε 8.1. Κατα την πληκτρολόγηση τα γράμματα αργούν να εμφανιστούν, ακόμα και με απλή χρήση, πχ. messenger το κινητό ζεσταίνεται, κολλάει η εφαρμογή της μουσικής, ο internet explorer κρασάρει σε λίγο πιο σύνθετες σελίδες και γενικά κάνει επανεκκινήσεις κάποιες φορές χωρίς συγκεκριμένο λόγο.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα σου πρότινα να διαλέξεις το 630. Ως κάτοχος του 625 δεν είμαι ικανοποιημένος μετά την αναβάθμιση σε 8.1. Κατα την πληκτρολόγηση τα γράμματα αργούν να εμφανιστούν, ακόμα και με απλή χρήση, πχ. messenger το κινητό ζεσταίνεται, κολλάει η εφαρμογή της μουσικής, ο internet explorer κρασάρει σε λίγο πιο σύνθετες σελίδες και γενικά κάνει επανεκκινήσεις κάποιες φορές χωρίς συγκεκριμένο λόγο.

 

Δοκιμασε να ξεσκαρτάρεις λιγάκι τη μνήμη μήπως είναι υπερφορτωμένο. Πήγαινε στον έλεγχο αποθήκευσης, πάτα διαγραφή στο προσωρινά αρχεία και κάνε μεταφορά των εφαρμογών και των παιχνιδιών που πιάνουν χώρο από τη μνημη του τηλεφώνου στην κάρτα μνήμης. Επίσης μπες στις ρυθμίσεις του mail βάλε "μη αυτόματο συγχρονισμό" και από τις ρυθμίσεις του explorer "διαγραφή ιστορικού" !

Αν πάλι κάνει τα ίδια πήγαινε το σε ένα nokia care.

Το δικό μου δεν μου παρουσίασε ποτέ τέτοια θέματα και έχω τα 8.1 από τον Ιούλιο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να ξεσκαρτάρεις λιγάκι τη μνήμη μήπως είναι υπερφορτωμένο. Πήγαινε στον έλεγχο αποθήκευσης, πάτα διαγραφή στο προσωρινά αρχεία και κάνε μεταφορά των εφαρμογών και των παιχνιδιών που πιάνουν χώρο από τη μνημη του τηλεφώνου στην κάρτα μνήμης. Επίσης μπες στις ρυθμίσεις του mail βάλε "μη αυτόματο συγχρονισμό" και από τις ρυθμίσεις του explorer "διαγραφή ιστορικού" !

Αν πάλι κάνει τα ίδια πήγαινε το σε ένα nokia care.

Το δικό μου δεν μου παρουσίασε ποτέ τέτοια θέματα και έχω τα 8.1 από τον Ιούλιο.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή. Ωστόσο δεν νομίζω να είναι αυτό το πρόβλημα καθώς έχω πάνω απο 3GB ελεύθερα. Το ίδιο πρόβλημα έχουν και άλλοι γνωστοί μου με lumia με 512ΜΒ μνήμη. Για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Παρομοιως δεν ειχα ποτε αντιστοιχα προβληματα με το 625.

Η μνημη δεν σταθηκε ποτε εμποδιο στην καθημερινη χρηση, ποτε δεν μου κρασαρε.

 

Επισης για τον φιλο πιο πανω που ψαχνεται, το 630 δεν εχει ουτε ambient light sensor.

Δεν εχει δηλαδη επιλογη αυτοματης φωτεινοτητας κατι το οποιο βρηκα πολυ χρησιμο στο 625.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το 625 στα 100 Ευρώ (εκθεσιακό κομμάτι). Τι λέτε ; Αξίζει ή να πάω σε κάτι άλλο ; (Τι ;;; )

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το 625 στα 100 Ευρώ (εκθεσιακό κομμάτι). Τι λέτε ; Αξίζει ή να πάω σε κάτι άλλο ; (Τι ;;; )

Ευχαριστώ.

 

τα εκθεσιακά κομμάτια συνήθως έχουν και demo software και όχι το κανονικό λειτουργικό

τσέκαρε το

Link to comment
Share on other sites

τα εκθεσιακά κομμάτια συνήθως έχουν και demo software και όχι το κανονικό λειτουργικό

τσέκαρε το

 

Τι εννοείς "demo" ;

Δεν έχουν κανονικά τα "windows" ;

 

και σαν τιμή ;;;

Edited by jimpet
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "demo" ;

Δεν έχουν κανονικά τα "windows" ;

 

και σαν τιμή ;;;

 

συνήθως τα εκθεσιακά κομμάτια έχουν ένα demonstration mode δηλαδή ένα loop που δείχνει διάφορα features του κινητού και το υπόλοιπο software είναι κλειδωμένο , για αυτό λέω τσέκαρε το

 

η τιμή είναι πολύ καλή αλλά δεν ξέρεις όμως από πόσα χέρια πέρασε το κινητό και τι του έκαναν

 

εγώ θα περίμενα το 535 πάντως αντί για το 625

Link to comment
Share on other sites

Το 635 έχει και 4g αλλά δεν με απασχολεί κάν αυτο

 

Και το 625 υποστηρίζει 4g το οποίο btw αν σε απασχολήσει στο μέλλον και δεν έχεις τέτοιο κινητό, θα μετανιώσεις την αγορά που έκανες...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μονο μειονεκτημα για μενα όπως το βλεπω από την χρηση φίλης που το εχει, ειναι οι οποιες ελλειψεις εχει ακομα το appstore της MS - κατα τα λοιπα το λειτουργικο βρισκεται σε κατασταση πλήρους ωριμανσης, θα το ευχαριστηθεις πολύ!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...