Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 625


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι έτοιμος να το κάνω από το Nokia Tool, και ο θεός βοηθός !!!

 

Οτι να ναι !!!! Τελικά έκανα καθαρό setup πάλι την Cyan !!!!!! Χαζομάρες έγραφε το tool !

 

Είμαι έτοιμος να το κάνω από το Nokia Tool, και ο θεός βοηθός !!!

 

Οτι να ναι !!!! Τελικά έκανα καθαρό setup πάλι την Cyan !!!!!! Χαζομάρες έγραφε το tool !

 

Και αφού κατέβασε όλο το backup από τον λογαριασμό μου έγινε Denim !!!!!

:happy::):D:rolleyes::wacko:

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by niotheros
συνεχόμενα μηνύματα

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, εχω ενα Nokia lumia 625 και ξαφνικά καθώς πήγα να το ανοίξω δεν άνοιγε..το έβαλα στη φόρτιση και δειχνει ότι φορτίζει.Μετα απο κάποια δευτερόλεπτα η οθόνη γίνεται μπλε με μια λυπημένη φατσούλα.. :blink: Έχει συμβεί σε κανέναν σας; Μήπως είναι κάποιος ιός; Και στο pc το συνδεσα αλλά δεν το διαβάζει καν..

 

Παρακαλώ τα φώτα σας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Η οθόνη με το κινητό στη φόρτιση:

Link to comment
Share on other sites

ιός δύσκολα να είναι , αφού μιλάμε για Wp . Μάλλον πλακέτα , οπότε πας για επισκευή .Στην αρχή υποπτεύθηκα κουμπί on off , αλλά αφού λες ότι ανάβει και η οθόνη δείχνει έστω και μια φάτσα , πρέπει μάλλον να αποκλειστούν. Πηγαινέτο σε ένα nokia center και θα σου πουν

1.Ote Vdsl 30/2.5 , draytek vdsl router on a Lan with a supermicro server with 7 clients (Nokia 920 -640 , includet).

2.Ipad mini

3. Lenovo Thinkpad Egde

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω ενα Nokia lumia 625 και ξαφνικά καθώς πήγα να το ανοίξω δεν άνοιγε..το έβαλα στη φόρτιση και δειχνει ότι φορτίζει.Μετα απο κάποια δευτερόλεπτα η οθόνη γίνεται μπλε με μια λυπημένη φατσούλα.. :blink: Έχει συμβεί σε κανέναν σας; Μήπως είναι κάποιος ιός; Και στο pc το συνδεσα αλλά δεν το διαβάζει καν..

 

Παρακαλώ τα φώτα σας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Η οθόνη με το κινητό στη φόρτιση:

 

Δοκίμασε να το επαναφέρεις με το Lumia Software Recovery Tool. Αφού τρέξεις το πρόγραμμα θα επιλέξεις εκεί που λέει "Το τηλέφωνό μου δεν εκκινείται ή δεν αποκρίνεται". Θα ξαναεγκαταστήσει το λειτουργικό στη συσκευή σου και αν είναι θέμα software θα λυθεί με αυτόν τον τρόπο. Αν είναι όμως θέμα hardware θα πρέπει να πας σε κάποιο Nokia Care.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μετα το Update , δηλαδη μεσα σε 13 μερες εχει κλεισει το κινητο μου 3 φορες.

 

Ετσι πως ειναι πανω στο γραφειο κλειδωμενο , παω να το ξεκλειδωσω και δεν ανοιγει.

Περιμενω λιγα λεπτα δεν ανοιγει με το Power button.

Μόνο με Power και βελάκι ( νομιζω το κάτω )

Link to comment
Share on other sites

zerga

δεν ξερω αν αξιζει , δεν μπορω να σου πω με σιγουρια.

 

Αλλα , εχω παρατηρησει κατι ( ισως ειναι και στο μυαλο μου ) οτι η αυτονομια του κινητου ειναι απιστευτη , πιστευω το μεγαλυτερο θετικο στοιχειο του κινητου

Με ενεργο 4G και δεν λεει να κατεβει.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα λοιπόν κι εγώ την denim. Δεν βλέπω κάποια ιδιαίτερη διαφορά.

Ενα αρκετά χρήσιμο στοιχείο που προστέθηκε είναι η ομαδοποίηση των εφαρμογών στην επιφάνεια εργασίας, όπως γίνεται και στο android.

Το μόνο αρνητικό που έχω παρατηρήσει είναι ότι η αφή έχει γίνει λιγάκι πιο "αναίσθητη". Για να κάνω scroll μπορεί να χρειαστεί να πιέσω

και 2η φορά γιατί με την πρώτη καμιά φορά δεν πιάνει.

Το έχει δει κανείς άλλος αυτό στο δικό του?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα λοιπόν κι εγώ την denim. Δεν βλέπω κάποια ιδιαίτερη διαφορά.

Ενα αρκετά χρήσιμο στοιχείο που προστέθηκε είναι η ομαδοποίηση των εφαρμογών στην επιφάνεια εργασίας, όπως γίνεται και στο android.

Το μόνο αρνητικό που έχω παρατηρήσει είναι ότι η αφή έχει γίνει λιγάκι πιο "αναίσθητη". Για να κάνω scroll μπορεί να χρειαστεί να πιέσω

και 2η φορά γιατί με την πρώτη καμιά φορά δεν πιάνει.

Το έχει δει κανείς άλλος αυτό στο δικό του?

 

Αντίθετα σε εμένα με denim, το scroll έγινε πολύ πιο ομαλό.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τελικά εσείς που το έχετε, αξίζει τα λεφτά του; παρατήρησα ότι είναι σχετικά πιο οικονομικό απ'όταν πρωτοβγήκε, λογικό! Απλά, ήθελα να ρωτήσω, αυτό ή να περιμένω το 640?
Link to comment
Share on other sites

τελικά εσείς που το έχετε, αξίζει τα λεφτά του; παρατήρησα ότι είναι σχετικά πιο οικονομικό απ'όταν πρωτοβγήκε, λογικό! Απλά, ήθελα να ρωτήσω, αυτό ή να περιμένω το 640?

 

Δε θα σου πρότεινα κανένα κινητό με 512MB RAM, καλύτερα να αγοράσεις κάποιο Lumia με 1GB RAM. Μπορείς να ανοίξεις και ένα θέμα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ότι ένα lumia με 512 δεν τραβάει αλλά από τη στιγμή που διατίθενται lumia με 1gb και σε αυτές τις τιμές,

πραγματικά δεν υπάρχει λόγος να πας σε 512!

Link to comment
Share on other sites

Το κλείσιμο του ίντερνετ εξπλορερ είναι θέμα ραμ ? Αποκλείεται μόνο σε μένα να κλείνει με το έτσι θέλω..
Link to comment
Share on other sites

Το κλείσιμο του ίντερνετ εξπλορερ είναι θέμα ραμ ? Αποκλείεται μόνο σε μένα να κλείνει με το έτσι θέλω..

 

Ναι, ετσι κανει και στο 630 αλλα δουλευε μια χαρα στο 535.

Link to comment
Share on other sites

Το κλείσιμο του ίντερνετ εξπλορερ είναι θέμα ραμ ? Αποκλείεται μόνο σε μένα να κλείνει με το έτσι θέλω..

Δε νομίζω γιατί και άλλοι browsers που έχω δοκιμάσει κρασάρουν. Ισως είναι θέμα bug.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να γίνει κάτι με αυτό. Ειδικά για τον explorer. Απ΄ ότι έχω δει,

πολλοί κάτοχοι lumia έχουν αυτό το θέμα όταν μπάινουν σε "βαριές" ιστοσελιδες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγω είχα το ίδιο πρόβλημα με τον explorer στο Lumia 625 που έχω και λύθηκε όταν στις ρυθμίσεις επέλεξα "έκδοση για κινητά" οχι πως πάλι δεν με πετάει με το έτσι θέλω αλλά πολυ σπάνια πλέον.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτά είναι, νέκρωσε ξαφνικά και δεν ανοίγει με τίποτα,πασχαλιάτικα και στο χωριό!! Καμμιά ιδέα;εννοείται ότι δοκίμασα soft και hard reset και δεν ανταποκρίνεται (δεν έχει καν δόνηση). Χρόνια πολλά σε όλους!
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι, νέκρωσε ξαφνικά και δεν ανοίγει με τίποτα,πασχαλιάτικα και στο χωριό!! Καμμιά ιδέα;εννοείται ότι δοκίμασα soft και hard reset και δεν ανταποκρίνεται (δεν έχει καν δόνηση). Χρόνια πολλά σε όλους!

 

Χρόνια πολλά! Άσε το στο φορτιστή για αρκετή ώρα και αν για τον Χ Ψ λόγο έμεινε από μπαταρία θα ανοίξει μόνο το. Έχει συμβεί και σε άλλους και άνοιξε κανονικά. Αλλιώς μετά καλύτερα να επισκεφθείς κάποιο Nokia Care για σέρβις.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Για ένα περίεργο λόγω στο δικό μου 625 δεν μπορώ να αξιοποιήσω την Cortana και την εφαρμογή καιρός της Microsoft αν κανω Hard Reset θα λυθούν αυτά τα θέματα;
Link to comment
Share on other sites

Για ένα περίεργο λόγω στο δικό μου 625 δεν μπορώ να αξιοποιήσω την Cortana και την εφαρμογή καιρός της Microsoft αν κανω Hard Reset θα λυθούν αυτά τα θέματα;

Για την κορτανα άλλαξες το region και την γλώσσα του τηλεφώνου? Δουλεύει μόνο με US. Για την εφαρμογή του καιρού δοκίμασε κατάργηση και επανεγκατάσταση. Αν δεν δουλεύει πάλι, κατέβασε το accuweather και είσαι εντάξει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Για την κορτανα άλλαξες το region και την γλώσσα του τηλεφώνου? Δουλεύει μόνο με US. Για την εφαρμογή του καιρού δοκίμασε κατάργηση και επανεγκατάσταση. Αν δεν δουλεύει πάλι, κατέβασε το accuweather και είσαι εντάξει. ;)

 

Ειμαι με 8.1 cyan και εχω δοκιμάσει άπειρες φορές να αλλάξω και το region και τη γλώσσα στο στο US αλλα πάλι δεν παίζει και για τον καιρό τα ίδια. Για την ακρίβεια την εφαρμογή του καιρου την είχα κατεβασμένη και μετά από κάποια στιγμή μου έλεγε ότι δεν μπορεί να ενημερωθεί και να ελενξω αν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις λειτουργικού , το έκανα αλλα δεν υπάρχουν διαθέσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...