Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 625


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia Lumia 625

(RM-941)

Bigger. Better. Faster.

 

 

http://i.webapps.microsoft.com/r/image/view/-/3690858/respXXL/1/-/1-Product-Page-Lumia-Max-Lower-Product-Spec-273x500-png.png http://i.webapps.microsoft.com/r/image/view/-/3690860/respXXL/1/-/2-Product-Page-Lumia-Max-Lower-Product-Spec-40x500-png.png

_____________________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

23 Ιουλίου 2013

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας:

 

 

Περιγραφή συσκευής:

The Nokia Lumia 625 is a 4G LTE smartphone featuring Windows Phone 8 operating system, changeable back covers and 1.2 GHz dual-core processor. The device brings the best browsing experience with IE10 hardware accelerated graphics and HTML5 support. Other key features include a large 4.7" IPS display and an 5 megapixel camera with a LED flash. Develop apps for this device with XNA and C++ frameworks and build web experiences using Internet Explorer 10.

_______________________________________________

 

Λειτουργικό σύστημα:

Microsoft Windows Phone 8.0 (Apollo)

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

Lumia Cyan 3058.50000.1424.0003 - OS version 8.10.12393.890 (Country variant)

Lumia Denim 3058.50000.1424.0006 - OS version 8.10.14219.341 (Vodafone)

 

Δείκτης SAR:

0,95 W/kg

 

Ελληνικό product code:

059T9D7

______________________________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Φωτογραφίες

Δελτίο Τύπου

Data Sheet

Οδηγός χρήσεως

Edited by niotheros
Ενημέρωση συνδέσμων

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=bicgWtDPJz0]Nokia Lumia 625 -- enjoy the view with a big 4.7" screen and 4G internet - YouTube[/ame]

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

σε τι τιμη θα ερθει??

 

Η Nokia έχει πει 220 ευρώ προ φόρων, οπότε αν βάλεις και το 23% της Ελλάδας πάει στα 270 ευρώ, βάλε και ένα μικρό καπελάκι κλασικά για τη χώρα μας πάμε στα 290 με 300. Πάντως κάτω από 270 δε νομίζω.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πριν 5-6 μέρες το πήρα στα χέρια μου και το 625...δεν μ αρέσει καθόλου, πλαστικούρα σαν κανένα φθηνό HTC.

Αν κάποιος θέλει να ξέρει κάτι παραπάνω γι'αυτο το μοντέλο η θέλει να δοκιμάσω κάτι και να του πώ, ας ρωτήσει...δεν αξίζει ρεβιου να κάνω (ούτος η άλλος δεν έχω κάνει ποτέ και δ ξέρω και πως να κάνω:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Πριν 5-6 μέρες το πήρα στα χέρια μου και το 625...δεν μ αρέσει καθόλου, πλαστικούρα σαν κανένα φθηνό HTC.

Αν κάποιος θέλει να ξέρει κάτι παραπάνω γι'αυτο το μοντέλο η θέλει να δοκιμάσω κάτι και να του πώ, ας ρωτήσει...δεν αξίζει ρεβιου να κάνω (ούτος η άλλος δεν έχω κάνει ποτέ και δ ξέρω και πως να κάνω:lol:)

Όλα τα Lumia δεν έχουν πλαστικό;Τι περίμενες;Σε κάποιους αρέσει το πολυκαρβονικό και σε κάποιους όχι.

Το γλυκοκοιτάζω το κινητό φαίνεται πολύ όμορφο αν και με χαλάνε οι πολλές του ίντσες( για μένα πάντα:)).Με υποστήριξη 4G που είναι πολύ σημαντική ελπίζω τα Χριστούγεννα να έχει πέσει στα 200 Ευρώ στα Σκρουτζομάγαζα:happy:!Πόσο SAR έχει και πόσα MP είναι η εμπρόσθια κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα Lumia δεν έχουν πλαστικό;Τι περίμενες;Σε κάποιους αρέσει το πολυκαρβονικό και σε κάποιους όχι.

Το γλυκοκοιτάζω το κινητό φαίνεται πολύ όμορφο αν και με χαλάνε οι πολλές του ίντσες( για μένα πάντα:)).Με υποστήριξη 4G που είναι πολύ σημαντική ελπίζω τα Χριστούγεννα να έχει πέσει στα 200 Ευρώ στα Σκρουτζομάγαζα:happy:!Πόσο SAR έχει και πόσα MP είναι η εμπρόσθια κάμερα;

Όχι φίλε, άμα βγάλεις το πίσω καπάκι και το πάρεις στα χέρια σου θα καταλάβεις τι εννοώ όταν λέω πλαστικούρα :lol:

Αλλιώς δεν είναι καθόλου μεγάλο το κινητό όταν το πιάσεις στο χέρι.

Η εμπρόσθια είναι VGA αν δεν κάνω λάθος. Στο λινκ παρακάτω μπορείς να δεις και το ΣΑΡ

http://www.nokia.com/in-en/support/product/lumia625/userguidance/?action=singleTopic&topic=S-SAR

Υ.Γ. 200 δεν δίνω με τίποτα γι'αυτό, καλύτερα με 230 να πάρω το 720...η όπως είπε παραπάνω ο φίλος - το 820

Edited by ianekat
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μην πάρεις το 820 που είναι LTE με μικρότερη οθόνη και καλύτερο hardware?

Έχεις δίκαιο:).Και η τιμή του 820 είναι πολύ προσιτή!

 

Όχι φίλε, άμα βγάλεις το πίσω καπάκι και το πάρεις στα χέρια σου θα καταλάβεις τι εννοώ όταν λέω πλαστικούρα :lol:

Αλλιώς δεν είναι καθόλου μεγάλο το κινητό όταν το πιάσεις στο χέρι.

Η εμπρόσθια είναι VGA αν δεν κάνω λάθος. Στο λινκ παρακάτω μπορείς να δεις και το ΣΑΡ

http://www.nokia.com/in-en/support/product/lumia625/userguidance/?action=singleTopic&topic=S-SAR

Υ.Γ. 200 δεν δίνω με τίποτα γι'αυτό, καλύτερα με 230 να πάρω το 720...η όπως είπε παραπάνω ο φίλος - το 820

Αφού το έχεις πιάσει στα χέρια σου κάτι θα ξέρεις που λες για πλαστικούρα;):).To 720 είναι λίγο τσιμπιμένο(παρόμοια χαρακτηριστικά με του 620)όπως και το 625 τελικά:).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εχει κυκλοφορησει παιδια?
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και γιατί να μην πάρεις το 820 που είναι LTE με μικρότερη οθόνη και καλύτερο hardware?

Λαθος φιλε μου. Το 625 ειναι κανονικα 4G http://developer.nokia.com/Devices/Device_specifications/Lumia_625/

Και ισως να ειναι και το φτηνοτερο 4G που κυκλοφορει αυτη την στιγμη στην αγορα.

Επισης να πω οτι το κινητο το ειδα απο κοντα και το δουλεψα. Στα 230 που κανει τωρα ειναι φοβερη επιλογη. Εχει οτι ζηταει ο μεσος χρηστης. Πολυ μεγαλη οθονη πολυ καλης ποιοτητας IPS, 4G ταχυτητες, 8G μνημη + SD, καπακια χρωματιστα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Λαθος φιλε μου. Το 625 ειναι κανονικα 4G http://developer.nokia.com/Devices/Device_specifications/Lumia_625/

Και ισως να ειναι και το φτηνοτερο 4G που κυκλοφορει αυτη την στιγμη στην αγορα.

Επισης να πω οτι το κινητο το ειδα απο κοντα και το δουλεψα. Στα 230 που κανει τωρα ειναι φοβερη επιλογη. Εχει οτι ζηταει ο μεσος χρηστης. Πολυ μεγαλη οθονη πολυ καλης ποιοτητας IPS, 4G ταχυτητες, 8G μνημη + SD, καπακια χρωματιστα κτλ.

 

Δεν ειναι κακη επιλογη το 625, αλλα οσο καποιος βρισκει πιο φθηνα το 820 και το Ativ S θα ειναι δυσκολο να πουλησει.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κακη επιλογη το 625, αλλα οσο καποιος βρισκει πιο φθηνα το 820 και το Ativ S θα ειναι δυσκολο να πουλησει.

Σωστο. Μην ξεχνας ομως οτι το Ativ S δεν υπαρχει ουτε καν σε dummy σχεδον πουθενα στην Ευρωπη και το 820 ναι μεν εχει καλυτερα τεχνικα χαρακτηριστικα αλλα η μεγαλυτερη θονη ισως να ειναι κριτηριο υπερ του 625. Επισης μην ξεχναμε οτι οι επισημες λιανικες τιμες των 820 και 625 τοποθετουν το 625 χαμηλοτερα του 820 (μην κοιταμε μονο τι γινεται στο σκρουτζ)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Με προβληματίζει λίγο η οθόνη του 625 όσο αφορά την ανάλυση και την δυνατότητά της

κάτω από έντονο φώς.

Κατά τα άλλα μου αρέσει αρκετά. Σαν μέσος χρήστης και νέος με smartphone φαντάζομαι

να με καλύπτει, για να εισέλθω στα windows phone.

Αν έχετε κάποια εμπειρία από την χρήση του γενικά και για την οθόνη θα εκτιμούσα ιδιαιτέρως

αν τα γράφατε.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Εχω το Nokia lumia 625 και θελω να βαλω MP3 για ηχο κλησης και μου βγαζει μονο ringtones. Τωρα τι μπορω να κανω πρεπει να κατεβασω καποια εφαρμογη??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.. Κατοχος του 625 απο χθες και πρωτη μερα στα χερια μου ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Δεν αλλαζω συχνα συσκευη. Τα τελευταια 4-5 χρονια ειχα το ΝΟΚΙΑ 5800 (και ακομα θα το ειχα αλλα μου το κλεψανε :( ) Για το 625 τωρα. ΤΕΡΑΣΤΙΟ !!! αλλα περιεργως το συνηθιζω γρηγορα. Οπως και τα Windows. Fun ετσι και αλλιως απο το PC... Τωρα για εντυπωσεις να περασουν λιγες μερες και εδω ειμαστε...

 

ΥΓ φιλε paraskevas92... για να βαλεις mp3 για ringtones πρεπει να συνδεθεις με το PC και οταν το δει σαν HD τοτε βαζεις τα mp3 στον φακελλο ringtones (δεν εχω βρει ακομα τροπο να βαζω δικους μου ηχους στο SMS....)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.. Κατοχος του 625 απο χθες και πρωτη μερα στα χερια μου ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Δεν αλλαζω συχνα συσκευη. Τα τελευταια 4-5 χρονια ειχα το ΝΟΚΙΑ 5800 (και ακομα θα το ειχα αλλα μου το κλεψανε :( ) Για το 625 τωρα. ΤΕΡΑΣΤΙΟ !!! αλλα περιεργως το συνηθιζω γρηγορα. Οπως και τα Windows. Fun ετσι και αλλιως απο το PC... Τωρα για εντυπωσεις να περασουν λιγες μερες και εδω ειμαστε...

 

ΥΓ φιλε paraskevas92... για να βαλεις mp3 για ringtones πρεπει να συνδεθεις με το PC και οταν το δει σαν HD τοτε βαζεις τα mp3 στον φακελλο ringtones (δεν εχω βρει ακομα τροπο να βαζω δικους μου ηχους στο SMS....)

 

Ευχαριστω πολυ :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα. Μαλλον εδω ειμαστε οι "φτωχοι συγγενεις" ;) Με το ζορι 2 σελιδες !! :D

Λοιπον μετα απο 2 εβδομαδες ειμαι αρκετα ευχαριστημενος, δεδομενου των (προσωπικων) συνθηκων.

Εχω αρχισει και συνηθιζω τα Windows οπως και το μεγεθος της συσκευης.

Με την οθονη του κανενα προβλημα ( τεραστια ), οσο για "πιξελιασμα" δεν εχω παρατηρησει τπτ τετοιο.

Η συνδεσιμοτητα αψογη και το GPS ( βασικος λογος που το προτιμησα λογω οθονης ) τελειο.

Το θεμα ειναι οτι προσωπικα δεν εχω τρελλες απαιτησεις, ενα κινητο ειναι στην τελικη που κανει μερικα πραγματακια

που θελω πολυ καλα. Αν ηθελα να γκρινιαξω για κατι μπορει να ελεγα για τους player στη μουσικη και το ραδιο (απο αποδοση αρκετα καλοι αλλα απο οψη.... :down: ), οπως και την μη δυνατοτητα για βιντεοκληση μεσω παροχου.

Αυτα !!

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες Γιώργο,

αλλά ρώτησα για την οθόνη επειδή διάβαζα γενικά σε άρθρα για το 625 για την χαμηλή αναλυση της και την ποιότητα της. Ούτε εγώ ζητώ υπερβολικά πράγματα από το κινητό πέραν της σύνδεσης με το διαδίκτυο, τις κλήσεις και το διάβασμα κάποιες φορές κειμένων που θέλω να έχω μαζί μου.

Τα λέμε...

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται σύντομα review της συσκευής από το myphone.gr. :)

 

Εάν θέλετε να κοιτάξω κάτι συγκεκριμένο και να (προσπαθήσω να) σας αναφέρω την απάντηση στο τελικό κείμενο, μη διστάσετε να ρωτήσετε εδώ :).

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα να δούμε

α) το θέμα της ανάλυσης και της φωτεινότητας της οθόνης (κυρίως)

β) την κάμερα

γ) και αν με αυτή την ram και τον επεξεργαστή το 625 τρέχει, πολύ καλά ή

ικανοποιητικά ή δύσκολα, βίντεο παιχνίδια κ.α.

Επίσης, σε πιθανή αναβάθμιση του λειτουργικού, αν θα μπορέσει

να ακολουθήσει ή όχι.

Ευχαριστώ προκαταβολικά, και αναμένουμε το reviews σου.

Βαγγέλης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...