Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 625


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας!

Σκέφτομαι να πάρω το 625 και θα ηθελα να ξερω απο κατοχους ή γνωστες του γενικα αν αξιζει..

Έχω το Sony xperia U και μου κολλαει σαν τρελο και με κουρασε αυτο,ουτε σε κληση δεν μπορω να απαντησω και καποιες φορες και σε

μηνυμα...αναβει σβηνει μονο του,οτι να 'ναι...

Έχω ακουσει καλα λογια για το 625,επισης και το 520 ακουγεται καλο!

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλω μέχρι 180 euro, ξέχασα να το αναφέρω!

 

παντως στο skroutz 188 το 625 σε σχεση με τα 199 του 820 με το δευτερο να ειναι πιο ολοκληρωμενη λυση

Link to comment
Share on other sites

παντως στο skroutz 188 το 625 σε σχεση με τα 199 του 820 με το δευτερο να ειναι πιο ολοκληρωμενη λυση

 

Ναι το είδα στο skroutz..Ευχαριστώ πολύ πάντως για την τοποθέτηση σου!

Το ψάχνω ποιο είναι αυτό που μου κάνει!

 

Καλησπερα και απο μενα.. Κατοχος του 625 απο χθες και πρωτη μερα στα χερια μου ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Δεν αλλαζω συχνα συσκευη. Τα τελευταια 4-5 χρονια ειχα το ΝΟΚΙΑ 5800 (και ακομα θα το ειχα αλλα μου το κλεψανε :( ) Για το 625 τωρα. ΤΕΡΑΣΤΙΟ !!! αλλα περιεργως το συνηθιζω γρηγορα. Οπως και τα Windows. Fun ετσι και αλλιως απο το PC... Τωρα για εντυπωσεις να περασουν λιγες μερες και εδω ειμαστε...

 

ΥΓ φιλε paraskevas92... για να βαλεις mp3 για ringtones πρεπει να συνδεθεις με το PC και οταν το δει σαν HD τοτε βαζεις τα mp3 στον φακελλο ringtones (δεν εχω βρει ακομα τροπο να βαζω δικους μου ηχους στο SMS....)

 

Καλησπέρα! Θα ήθελα να σε ρωτήσω τώρα που το έχεις καποιο διαστημα πως σου φαινεται???

Η μπαταρια κραταει???Κάτι ακουσα για μια μερα μονο..επειδη μου αρεσει αρκετα και ψηνομαι να το παρω θα 'θελα να ξερω

καποιες πληροφοριες καλες και κακες!:)

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !! Θεμα μπαταριας λοιπον... με αρκετες κλησεις ( το 90% με bluetooth ) , λιιιγο serfαρισμα, λιγο gaming και αρκετο ραδιο η mp3..... ειμαι στην μια μερα με μιαμιση ( αναλογα ). Τωρα για "καλες η κακες" πληροφοριες ολα ειναι σχετικα. οι περισσοτεροι εδω μεσα "γκρινιαζουν" γιατι ενω εχει μεγαλη οθονη η αναλυση ειναι χαμηλη. Προσωπικα δεν με εχει ενοχλησει αυτο. Απο την καμερα, εχω δει χειροτερες φωτογραφιες με περισσοτερα mp. ( δεν ειμαι και πολυ της φωτογραφιας, οποτε....) Οσο για το λειτουργικο ειναι θεμα συνηθειας, εχει μερικα "περιεργα" και "ελλειψεις" αλλα και πολλες "βολικες" λυσεις... ειπαμε , θεμα συνηθειας. Επισης βλεπω οτι αυξανονται τα applications (και τα games) στο store καθημερινα. Απο θεμα ποιοτητας κατασκευης και υλικων ειναι παρα πολυ καλο. Οντως εχει ενα "θεματακι" με το οτι εχεις την αισθηση οτι θα σου γλυστρησει απο τα δαχτυλα αλλα με μια θηκουλα κανενα προβλημα (πηρα μια S LineWave Gel Case.... αψογη, 4 ευρουλακια ). Αυτα !!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !! Θεμα μπαταριας λοιπον... με αρκετες κλησεις ( το 90% με bluetooth ) , λιιιγο serfαρισμα, λιγο gaming και αρκετο ραδιο η mp3..... ειμαι στην μια μερα με μιαμιση ( αναλογα ). Τωρα για "καλες η κακες" πληροφοριες ολα ειναι σχετικα. οι περισσοτεροι εδω μεσα "γκρινιαζουν" γιατι ενω εχει μεγαλη οθονη η αναλυση ειναι χαμηλη. Προσωπικα δεν με εχει ενοχλησει αυτο. Απο την καμερα, εχω δει χειροτερες φωτογραφιες με περισσοτερα mp. ( δεν ειμαι και πολυ της φωτογραφιας, οποτε....) Οσο για το λειτουργικο ειναι θεμα συνηθειας, εχει μερικα "περιεργα" και "ελλειψεις" αλλα και πολλες "βολικες" λυσεις... ειπαμε , θεμα συνηθειας. Επισης βλεπω οτι αυξανονται τα applications (και τα games) στο store καθημερινα. Απο θεμα ποιοτητας κατασκευης και υλικων ειναι παρα πολυ καλο. Οντως εχει ενα "θεματακι" με το οτι εχεις την αισθηση οτι θα σου γλυστρησει απο τα δαχτυλα αλλα με μια θηκουλα κανενα προβλημα (πηρα μια S LineWave Gel Case.... αψογη, 4 ευρουλακια ). Αυτα !!!! :D

 

Χαιρομαι τοτε!Γιατι δεν ειμαι πολυυυ στο ιντερνετ απο το κινητο,φωτογραφιες βγαζω αλλα οχι και τρελα..

Οσο για την αισθηση οτι θα σ γλυστρησει δεν το ηξερα,ευχαριστωωω πολυυ για την ενημερωση σου!!!Οποτε θα το προτεινες σε εναν μεσο χρηστη που απλα θελει ενα κινητο να ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΕΙ και να μπαινει ιντερνετ για απλες εφαρμογες,οπως viber,skype κτλ???

Σου κολλαει καθολου οταν εισαι ιντερνετ και τυχει να σε παρουν???Ή γενικα κολλαει ασχημα???

Σ'ευχαριστω και παλι!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Απο "κολληματα" δεν εχω καταλαβει τιποτα μεχρι στιγμης. Ολα πηγαινουν μια χαρα. Εκεινο που δεν μου εχει τυχει ακομα ειναι οταν χρησιμοποιω το GPS και να με παρουν τηλ. Δεν ξερω τι γινεται σε αυτη την περιπτωση :)

Ξεχασα να πω οτι την οθονη την εχω σε full φωτεινοτητα ολη μερα με οτι συνεπαγεται αυτο για την μπαταρια

 

ΥΓ τωρα προσεξα το avatar σου... το ιδιο εχει και ο γιος μου... να εχεις υπ' οψιν σου οτι τα Windows ειναι τελειως διαφορετικα...

Edited by TopG
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Απο "κολληματα" δεν εχω καταλαβει τιποτα μεχρι στιγμης. Ολα πηγαινουν μια χαρα. Εκεινο που δεν μου εχει τυχει ακομα ειναι οταν χρησιμοποιω το GPS και να με παρουν τηλ. Δεν ξερω τι γινεται σε αυτη την περιπτωση :)

Ξεχασα να πω οτι την οθονη την εχω σε full φωτεινοτητα ολη μερα με οτι συνεπαγεται αυτο για την μπαταρια

 

ΥΓ τωρα προσεξα το avatar σου... το ιδιο εχει και ο γιος μου... να εχεις υπ' οψιν σου οτι τα Windows ειναι τελειως διαφορετικα...

 

Ναι??και του κολλαει κ εκεινου??ή εμενα μου ετυχε τοσο προβληματικο???

Ναι το ξερω οτι ειναι εντελως διαφορετικα και τωρα κοιταω κ το 820..μαλλον καπου εκει θα καταληξω,σε ενα απο αυτα τα 2..

Ευχαριστω πολυ παντως! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλο απογευμα βρε παιδια. Η ωρα πως εμφανιζεται σε κατασταση αναμονης;;;;;;ψαχνω ψαχνω και δεν βρισκω τιποτα.....σε ενα 1020 εμφανιζεται κανονικα....
Link to comment
Share on other sites

Καλο απογευμα βρε παιδια. Η ωρα πως εμφανιζεται σε κατασταση αναμονης;;;;;;ψαχνω ψαχνω και δεν βρισκω τιποτα.....σε ενα 1020 εμφανιζεται κανονικα....

 

Ρυθμίσεις -------> Γρήγορη ματια. Φυσικά πρέπει να έχεις Amber update. Όμως δεν είμαι σίγουρος οτι η οθόνη του 625 υποστηρίζει κάτι τέτοιο. Ας πούμε στο 520 δε το υποστηρίζει.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Δυστυχως δεν την υποστηριζει η οθονη. Και επιπλεον ανακαλυξα πως δεν μπορω να μετφερω χαρτες στην καρτα μνημης.......,,,,
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ! θα πας Ρυθμισεις ---> Οθονη κλειδωματος και εκει βαζεις 4-5 πραγματακια που θες να φαινονται

:)

Για τους χαρτες μου φαινεται οτι αυτο θα γινεται με το επομενο update στις αρχες του 2014

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Δυστυχως δεν την υποστηριζει η οθονη. Και επιπλεον ανακαλυξα πως δεν μπορω να μετφερω χαρτες στην καρτα μνημης.......,,,,

 

κάνε μια προσπάθεια με το Lumia storage check beta

 

http://www.windowsphone.com/en-in/store/app/lumia-storage-check-beta/c2adc981-83c2-4f19-8161-67149e44214c?appid=c2adc981-83c2-4f19-8161-67149e44214c

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου τσαλακωθηκαν και κοπηκαν τα 3 απο τ 6 pins του υποδοχεα της καρτας sim. Εβαλα ανταπτορα για micro σε nanoSIM και τραβοντας το καπου βρηκε αντιςταςη και κοπηκεεεεε!!!!!!!παω να σκασω. Ποσο να πηγαινει η επισκευη του βρε παιδια;;;;625 μιας εβδομαδας εχω γ%%% το!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου τσαλακωθηκαν και κοπηκαν τα 3 απο τ 6 pins του υποδοχεα της καρτας sim. Εβαλα ανταπτορα για micro σε nanoSIM και τραβοντας το καπου βρηκε αντιςταςη και κοπηκεεεεε!!!!!!!παω να σκασω. Ποσο να πηγαινει η επισκευη του βρε παιδια;;;;625 μιας εβδομαδας εχω γ%%% το!!!!!!

 

Ρε παιδιά, έχουν γίνει τόσες και τόσες συζητήσεις για τους ανταπτορες.

Ελπίζω να την βγάλεις φθηνά. Στο θέμα του 1020 έχουν γινει παρόμοιες συζητήσεις (χωρίς να σημαίνει ότι θα είναι το ίδιο). Σίγουρα θα πας σε Nokia care

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχουν γίνει τόσες και τόσες συζητήσεις για τους ανταπτορες.

Ελπίζω να την βγάλεις φθηνά. Στο θέμα του 1020 έχουν γινει παρόμοιες συζητήσεις (χωρίς να σημαίνει ότι θα είναι το ίδιο). Σίγουρα θα πας σε Nokia care

 

Το εχω διαβασει.......απλα ηλπιζα να διαβασω μια τιμη στα 40 και οχι 220 ευρω οπως ο φιλος με το 1020.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω διαβασει.......απλα ηλπιζα να διαβασω μια τιμη στα 40 και οχι 220 ευρω οπως ο φιλος με το 1020.

 

νομίζω πως ήταν ένα με την πλακέτα. Δεν σημαίνει πως στο 625 θα είναι ίδιο το κόστος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η υποδοχη για την microsim εχει καταστραφει. Θελει αλλαγμα η πλακετα και ανταλλακτικα δεν υπαρχουν ακομα. Ετσι μου ειπαν απο την nokia care. Πιθανο κοστος 200+ Ευρω. Για τρια κομμενα pins!!!!!!!αντιο 625!!!!
Link to comment
Share on other sites

Η υποδοχη για την microsim εχει καταστραφει. Θελει αλλαγμα η πλακετα και ανταλλακτικα δεν υπαρχουν ακομα. Ετσι μου ειπαν απο την nokia care. Πιθανο κοστος 200+ Ευρω. Για τρια κομμενα pins!!!!!!!αντιο 625!!!!

 

Κρίμα. Πραγματικά κρίμα. Κι όλα αυτα για 5€ αλλαγής κάρτας. Ναι, οι πιθανότητες ζημιάς είναι μικρές αλκα υπαρκτές. Πραγματικά μεγάλη ατυχία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

το γράφει και το manual.

Important: This device is designed to be used with a mini-UICC SIM card, also known as a micro-

SIM card only. A micro-SIM card is smaller than the standard SIM card. Use of incompatible SIM

cards, or use of SIM card adapters, may damage the card or the device, and may corrupt data

stored on the card.

Κρίμα θέλει προσοχή!!!

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Και δεν αναλαμβανει κανενα καταστημα να το επισκευασει εκτος εγγυησης.....την πατησα παιδια...προσεχτε !!!!!

 

Απο που είσαι? Νομίζω πως κάποιος έγραψε καλά λόγια για το κατάστημα τούμπας και νομίζω πως έλυσε παρόμοιο πρόβλημα. Ίσως δεν θυμάμαι καλά όμως.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο που είσαι? Νομίζω πως κάποιος έγραψε καλά λόγια για το κατάστημα τούμπας και νομίζω πως έλυσε παρόμοιο πρόβλημα. Ίσως δεν θυμάμαι καλά όμως.

 

Απο αθηνα. Στον αλιμο μενω. Αρχιζω και συμβιβζομαι στην ιδεα οτι θα το ξαναεχω οταν κυκλοφορησει για τα καλα στην αγορα και υπαρχουν ανταλλακτικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...