Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 625


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας! Σκεφτομαι να αγορασω νεο κινητο και μαλλον δεν θα παρω κατι ακριβο ωστε να το αλλαξω του χρονου...

Επειδη θελω lumia λεω να παρω το 625 που εχει μεγαλη οθονη και ειναι ομορφο. Τι λετε,αξιζει; θα εχω κανενα προβλημα η εχει κατι αρνητικο εκτος των 512 mb μνημης;( ξερω οτι σε περιοριζουν σε καποια games, σε κατι αλλο ομως; εδω πανε και δινουν 300 για iphone που εχει 512 αλλα τεσπα)

 

Η αναλυση που ειναι μικρη σε ενοχλει στο ματι αν δεν εισαι υπερβολικος και τα παρατηρεις με τον μεγεθυντικο φακο;

απο καμερα τι λεει;

 

η ανάλυση αν δεν έχουν περάσει από τα χέρια σού τίποτα nexus και Samsung galaxy s3-4-5 κτλ και δεν θες να διαβάζεις βιβλία και τέτοια δεν ενοχλεί όχι , όσο για την κάμερα είναι αξιοπρεπής θα έλεγα και ένα πρόσθετο bonus είναι οι πολλες εφαρμογές κάμερας της Nokia και άλλων

 

ορίστε και μερικά δείγματα της κάμερας από το myphone Nokia Lumia 625 - myphone.gr review

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα ! Λοιπόν ακολουθώντας την παρότρυνση του φίλου spinemm (ηθικός αυτουργός δηλ. ) πέρασα την preview 8.1..... Μου πήρε κάπου 30+ λεπτά με αρκετά restarts. Πέρασαν τα πάντα άψογα. Από εντυπώσεις τώρα... Νομίζω ?!?! λίγο πιο γρήγορο, πιο smooth και πιο καλή ευκρίνεια... Το notification center εξυπηρετικό, τα ξεχωριστά volume control καλό αλλά πρέπει να γίνει πιο λειτουργικό. Διάφορα πραγματάκια κάνουν πιο εύκολη τη ζωή μας (διάφανα tiles , file manager και άλλα που τα ψάχνω ακόμα) Εκτός θέματος.... Σε σύγκριση με το SONY SP της γυναίκας μου, το ΝΟΚΙΑ μας απλά δεν παίζεται

 

Φιλη... :O

 

Πραγματι το κινητο γινεται "άλλο" μετα το περασμα της preview.....που να ερθει και η "κανονικη" με τα καλούδια(?) της ΝΟΚΙΑ!!!!!

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

:oops: Φιλη οντως (σπανιοτατα κοιταω το προφιλ ...) Δεν ξερω αν διαβασες πιο πανω αλλα εχω ενα θεματακι με το 3G του ΟΤΕ αλλα δεν φαινεται να το εχει αλλος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιμετωπίζω καποιο πρόβλημα με τα MMS (εάν καταλαβα καλα αυτό το πρόβλημα δεν εχεις?) τωρα τι να πω...βεβαια μια "μαιμου" λυση είναι να στελνεις ότι θες με mail :p

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

:oops: Φιλη οντως (σπανιοτατα κοιταω το προφιλ ...) Δεν ξερω αν διαβασες πιο πανω αλλα εχω ενα θεματακι με το 3G του ΟΤΕ αλλα δεν φαινεται να το εχει αλλος.

 

η Cosmote γενικα ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ δεν ειναι & ο πιο αξιοπιστος παροχος Mobile Internet...

 

Full 4G η αδερφή μου με Cosmote = 20mbps Speedtest

 

Full 4G εγώ με Vodafone = 45mbps Speedtest

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προφανώς κάτι δεν εξήγησα καλά. Δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα, ούτε με ΟΤΕ ούτε με το τηλ. Από τότε που πέρασα την 8.1 παρουσιάστηκε το πρόβλημα ( δεν πεθαίνω κιόλας, έτσι ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια!Απο σημερα ειμαι κατοχος και γω του 625 και το χαιρομαι πολυ!Ημουν παντα με android και τα βαρεθηκα!Να ρωτησω αρχικα κατι...Το πηρα στη δουλεια μου το κινητο να το χαζεψω λιγο και η μπαταρια απ το εργοστασιο ακομα δεν εχει πεσει..Οταν συμβει τι να κανω να το φορτισω οπως τα φορτιζαμε παλια δωδεκαωρο,επταωρο και λοιπα η να φορτισω κανονικα?εχω μαθει οτι οι νεες μπαταριες δεν χρειαζονται τοσο πολυ φορτισμα.κατα τα αλλα ειμαι ευχαριστημενος αλλα και παλι σημερα το πηρα...Να δουμε...:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια!Απο σημερα ειμαι κατοχος και γω του 625 και το χαιρομαι πολυ!Ημουν παντα με android και τα βαρεθηκα!Να ρωτησω αρχικα κατι...Το πηρα στη δουλεια μου το κινητο να το χαζεψω λιγο και η μπαταρια απ το εργοστασιο ακομα δεν εχει πεσει..Οταν συμβει τι να κανω να το φορτισω οπως τα φορτιζαμε παλια δωδεκαωρο,επταωρο και λοιπα η να φορτισω κανονικα?εχω μαθει οτι οι νεες μπαταριες δεν χρειαζονται τοσο πολυ φορτισμα.κατα τα αλλα ειμαι ευχαριστημενος αλλα και παλι σημερα το πηρα...Να δουμε...:)

 

όχι κανονικά θα το φορτίσεις και η μπαταρία θα φτάσει στο maximum των δυνατοτήτων της μετά από 3-4 κύκλους φόρτισης

Link to comment
Share on other sites

Να το αφησω να ξεφορτιστει πλήρως η οταν φτασει να μου το ζητησει?Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

 

καλό είναι να μην το ξεφορτίζεις εντελώς γιατί χαλάει η μπαταρία , αλλά μια φορά κάθε τόσο (πχ κάθε μήνα) αστο να σβήσει για να καλιμπράρεται

 

εγώ το l620 μου το φορτίζω στο 30%

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια...Να κανω μια ερωτηση?Τελικα πως μπορω να βαλω ηχο κλησης στο κινητο?το συνδεσα με τον υπολογιστη τα εβαλα στον φακελο ringtones και απο τα πολλα που εχωσα μεσα μου αναγνωρισε τα δυο μονο...Τεσπα δεν πειραζει.Χθες εντωμεταξυ που περνουσα τα αρχεια μου με μπλε δοντι καποια στιγμη σταματησε ο ηχος να λειτουργει κ δεν εκανε τιποτα.Το εκανα επανεκινηση και οκ ολα μετα δεν ειχα ξανα θεμα.Το κινητο τα σπαει μου αρεσει πολυ και το λειτουργικο θα το μαθω διοτι μου αρεσει...ΑΝΤΙΟ android (ΟΥΣΤ) Α!!Να ρωτησω και κατι ακομα οταν πηγαινω να δω τι εκδοση λογισμικου εχει μου βγαζει black και διπλα στην ακρη δεξια κατι σαν θαυμαστικο(τυπου) εχει γινει η αναβαθμιση κανονικα η πρεπει να κανω κατι εγω?Σας ευχαριστω εκ των προτερων αντε να τα χαιρομαστε...Τωρα θα παρω και μια θηκη και ολα οκ..:)
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δεν χρειάζεται ιδιαίτερη μεταχείριση !!! Όποτε θες το φορτίζεις, όποτε θες το βγάζεις...

Έχεις black. Δεν είναι θαυμαστικό (!) είναι το αγγλικό i που σημαινει information δηλαδή πληροφορίες !!!

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Εχω Black και δεν μπορω να βαλω ηχο κλησης της επιλογης μου? χμμ περιεργο αλλα οκ δεν πειραζει..Καποια στιγμη θα γινει κ αυτο.

 

μπορεις να το κάνεις με 2 τρόπους

 

1) κατεβάζεις την εφαρμογή της Nokia

Ringtone Maker

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/ringtone-maker/5a99cbd9-e82a-4892-8264-17a64f9142e5

 

2) κατεβάζεις το desktop app companion

http://www.windowsphone.com/en-US/how-to/wp8/windows-phone-app-for-desktop

Link to comment
Share on other sites

Εχω Black και δεν μπορω να βαλω ηχο κλησης της επιλογης μου? χμμ περιεργο αλλα οκ δεν πειραζει..Καποια στιγμη θα γινει κ αυτο.

 

Ποιος είπε κάτι τέτοιο !? :confused:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Ε μαλλον εγω κανω κατι λαθος...Μπηκα απ το pc τα αποθηκευσα στον φακελο ringtones και μετα απο οοοολα αυτα που αποθηκευσα εμφανιστηκαν μονο 2!Να προσθεσω οτι δεν εκανα σε καποιο μετονομασια ουτε κατι αλλο.Απλα δεν μου τα αναγνωρισε...Λεει οτι δεν πρεπει να ξεπερναει τα 40 δευτερα...Ε και πως θα καθομαι να τα μετραω??χεχεχε!Σε ευχαριστω για την βοηθεια μαλλον δικο μου το λαθος ελπιζω να το βρω!Α μολις τωρα διαβασα το μνμ του φιλου που μου προτεινει την εφαρμογη συγγνωμη!Να ειστε καλα! ;) θα το προσπαθησω!

Υ.Γ Πλαισιο και media markt δεν βρηκα καμια θηκη για το τηλ.!!

 

Ολα καλα παιδια με τους ηχουν κατεβασα το προγραμμα αλλα μολις παλι εστειλα ενα τραγουδι με bluetooth σταματησε ο ηχος και επρεπε να το κανω παλι επανεκιννηση!Τι γινεται κομπλαρει μολις στειλω τραγουδι?Μονο με το bluetooth συμβαινει αυτο.Λες επειδη εχω και το wifi ανοιχτο τι να πω...?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Για θήκη φίλε μου μην περιμένεις από τα καταστήματα.

Μπες στα internetoμάγαζα. Εχει πολύ μεγάλη γκάμα για το 625.

 

Εγώ τσίμπισα αυτήν εδώ http://www.e-shop.gr/rock-side-flip-case-elegant-series-for-nokia-625-black-p-TEL.014452

 

Και είναι άψογη!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι πολυ ωραια την ειδα σημερα απο κοντα!Πηγα στην ΝΟΚΙΑ να παρω και γω και την ειχε οπως και αρκετες αλλες!Πηρα σιλικονης εγω βεβαια αλλα πολυ καλης ποιοτητας!Στα 8 ευρω.Και ειναι κ σε οτι χρωμα θελεις.τωρα ηρεμησα οσο για μεμβρανη οθονης ειναι αναγκαιο να παρω εφοσον ειναι γκοριλα(γκοντζιλα οπως λεει μια φιλη) γκλας??Δεν πηρα φοβαμαι μηπως το κανω τουρτα(υπερβολικο)Οτι πειτε βεβαια... :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Είμαι ανάμεσα στο nokia lumia 620 και στο 620.Νομίζω πως το 625 είναι καλύτερο γιατί είναι 4G, έχει μεγαλύτερη οθόνη,σου δίνουν δωροεπιταγή με την αγορά του και είναι νεότερο(άρα θα πάρει περισσότερες αναβαθμίσεις ε?)αλλά το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι σε όλα τα review λένε πως η κάμερα του είναι πραγματικά χάλια.Ισχύει αυτό,ή τα πράγματα έχουν βελτιωθεί;;Ανεβάστε αν μπορείτε καμιά φώτο να δούμε !! Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά!! :)
Link to comment
Share on other sites

Nokia Lumia 625 - myphone.gr review

 

Πάρε το 625, μόνο και μόνο για την οθόνη, αξίζει.

Τις αναβαθμίσεις θα τις πάρουν όλα τα WP8 κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Nokia Lumia 625 - myphone.gr review

 

Πάρε το 625, μόνο και μόνο για την οθόνη, αξίζει.

Τις αναβαθμίσεις θα τις πάρουν όλα τα WP8 κινητά.

 

Ναι απλώς, ρωτάω μήπως η υποστηριξη στο 620 σταματησει πιο νωρις απο το 625 αφου το 620 κυκλοφορησε τον δεκεμβριο του 12 ενω το 625 τον ιουλιο του 13 !

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλώς, ρωτάω μήπως η υποστηριξη στο 620 σταματησει πιο νωρις απο το 625 αφου το 620 κυκλοφορησε τον δεκεμβριο του 12 ενω το 625 τον ιουλιο του 13 !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

το σίγουρο είναι πάντως ότι και τα δύο θα πάρουν όλες τις αναβαθμίσεις του 2014 , δηλαδή την 8.1 και την επόμενη και μετά βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι.Μπορω να παραθεσω την απορια μου?χθες το βραδυ το αφησα το κινητο ανοιχτο οταν κοιμηθηκα με μιση μπαταρια και οταν ξυπνησα πηγα να το κοιταξω και ειχε κλεισει...:confused: γιατι? Να τρεχει κατι απο πισω?δεν κατεβασα τιποτα μονο το lock screen που αγορασα για να το κλεινω με ενα πατημα κ να μην χρησιμοποιω το κουμπι συνεχεια και εφτιαξα και avatar στο xbox...γενικοτερα δεν εχω πολλες εφαρμογες.Να προσθεσω οτι το κινητο το εχω απο τη δευτερα.ειναι καινουργιο.

Υ.Γ Ειμαι πολυ ευχαριστημενος και με το λογισμικο και με το τηλ.δεν ζηταω και παπαδες!Σας ευχαριστω..Δωστε μου μια απαντηση για να ξερω τι επαθε...?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...