Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 625


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο αθηνα. Στον αλιμο μενω. Αρχιζω και συμβιβζομαι στην ιδεα οτι θα το ξαναεχω οταν κυκλοφορησει για τα καλα στην αγορα και υπαρχουν ανταλλακτικα.

 

Και δεν κανεις ένα τηλέφωνο επάνω? Τι έχεις να χάσεις?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλήσπερα,ειμαι αναμεσα σε αυτο και ενα εκ των lumia 520 η lumia 720......εσεις τι μου προτεινετe?????
Link to comment
Share on other sites

καλήσπερα,ειμαι αναμεσα σε αυτο και ενα εκ των lumia 520 η lumia 720......εσεις τι μου προτεινετe?????

 

Το 820 ή με λίγα παραπάνω χρήματα το 920! ;)

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω σαν δευτερο. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Αξιζει και το τελεταιο του ευρω....

 

το εχω δει το 820 αλλα δεν θελω να δωσω 100 ευρω παραπανω....το 520 το βρισκω 111 ευρω ενω το 820 ξεκιναει απο τα 222.....ειναι διαφορα...

ετσι και αλλιως δεν ειναι για μενα..... δωρο θελω να το κανω....

γιαυτο και ειμαι αναμεσα στο 520,620,720....απλα επειδη δεν ειμαι και ο πιο ειδικος απο windows phones γιαυτο ρωταω ........

Link to comment
Share on other sites

το εχω δει το 820 αλλα δεν θελω να δωσω 100 ευρω παραπανω....το 520 το βρισκω 111 ευρω ενω το 820 ξεκιναει απο τα 222.....ειναι διαφορα...

ετσι και αλλιως δεν ειναι για μενα..... δωρο θελω να το κανω....

γιαυτο και ειμαι αναμεσα στο 520,620,720....απλα επειδη δεν ειμαι και ο πιο ειδικος απο windows phones γιαυτο ρωταω ........

 

Ειναι πραγματικα πολυ καλο για την τιμη του. Τα κανει σχεδον ολα......το 5s που εχω για κυριο δεν κανει περισοτερα.....και σαν νεο λειτουργικο το επεξεργαζομαι καθημερινα. Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

το εχω δει το 820 αλλα δεν θελω να δωσω 100 ευρω παραπανω....το 520 το βρισκω 111 ευρω ενω το 820 ξεκιναει απο τα 222.....ειναι διαφορα...

ετσι και αλλιως δεν ειναι για μενα..... δωρο θελω να το κανω....

γιαυτο και ειμαι αναμεσα στο 520,620,720....απλα επειδη δεν ειμαι και ο πιο ειδικος απο windows phones γιαυτο ρωταω ........

 

Το 720 είναι στα λεφτά του 820.......:ninja:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

το εχω δει το 820 αλλα δεν θελω να δωσω 100 ευρω παραπανω....το 520 το βρισκω 111 ευρω ενω το 820 ξεκιναει απο τα 222.....ειναι διαφορα...

ετσι και αλλιως δεν ειναι για μενα..... δωρο θελω να το κανω....

γιαυτο και ειμαι αναμεσα στο 520,620,720....απλα επειδη δεν ειμαι και ο πιο ειδικος απο windows phones γιαυτο ρωταω ........

 

Συγνώμη, απλά έγραφες στο θέμα του 625 που ξεκινάει από τα 211 στο σκρουτζ, εξού και η πρότασή μου γιατί αξίζουν λίγα παραπάνω χρήματα σε αυτή την τιμή που βρίσκονται. Όλα είναι αξιόλογα πάντως και από το πιο φθηνό μέχρι το πιο ακριβό η εμπειρία χρήσης του λειτουργικού σε γενικές γραμμές είναι η ίδια.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, απλά έγραφες στο θέμα του 625 που ξεκινάει από τα 211 στο σκρουτζ, εξού και η πρότασή μου γιατί αξίζουν λίγα παραπάνω χρήματα σε αυτή την τιμή που βρίσκονται. Όλα είναι αξιόλογα πάντως και από το πιο φθηνό μέχρι το πιο ακριβό η εμπειρία χρήσης του λειτουργικού σε γενικές γραμμές είναι η ίδια.

 

Εχεις απολυτο δικιο...βασικα εκανα λαθος στην την τιμη του 625,και ειχα ρωτησει και για αυτο....απλα αν διεθετα τοσα λεφτα σιγουρα το 820 ειναι η καλυτερη επιλογη....το 720 γρηγορα το εβγαλα απο την λιστα,και μαλλον εχω καταληξει στο 520 λογω τιμγς βασικα....απλα οπως εγραψα και στο θεμα των διαξιφησμων το θελω να το κανω δωρο....αλλα οταν ειδα το 820 μοθ εκανε κλικ....παντος ευχαριστω για την απαντηση.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παίδες χρόνια πολλά ενδιαφερομαι για 625 αξίζει η αγορά για πρωτο wp ?ερχομαι απο android αλλά το βαρεθηκα,πολλές επιλογές αλλά στην ουσία όλα το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Και με τις αναβαθμίσεις τι παιζει;κάπου διάβασα οτι η ms αναβαθμίζει τα κινητά της για 18 μηνες.το 820 κυκλοφορεί ήδη 13-15 μηνες
Link to comment
Share on other sites

Και με τις αναβαθμίσεις τι παιζει;κάπου διάβασα οτι η ms αναβαθμίζει τα κινητά της για 18 μηνες.το 820 κυκλοφορεί ήδη 13-15 μηνες

 

Ολα τα wp8 εχουν υποστηριξη 36 μηνες απο την ms!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπερα!Κατοχος και εγω εδω και μαι εβδομαδα και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με την συσκευουλα.Απιστευτη οθονη

Εχω ομως μια ερωτησουλα..Η μπαταρια ειναι ενσωματωμενη.Στα παλια κινητα οταν ετρωγε καποιο κολλημα βγαζαμε την μπαταρια και ολα καλα.Εδω τι κανουμε?Υπαρχει καποιος τροπος εξωτερικος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Κατοχος και εγω εδω και μαι εβδομαδα και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με την συσκευουλα.Απιστευτη οθονη

Εχω ομως μια ερωτησουλα..Η μπαταρια ειναι ενσωματωμενη.Στα παλια κινητα οταν ετρωγε καποιο κολλημα βγαζαμε την μπαταρια και ολα καλα.Εδω τι κανουμε?Υπαρχει καποιος τροπος εξωτερικος?

Του κανεις ενα soft reset και ολα καλα μετα! Ακολουθεις αυτη την διαδικασια δηλ:

 

How to Soft Reset your Nokia Lumia 625

 

It’s not actually possible to remove the battery in the Nokia Lumia 625, which is the traditional method for rebooting a hung phone. However, you can get the same result by performing a ‘soft reset.’

 

To carry out a a soft reset, simply hold the volume down and power buttons down until the Nokia Lumia 625 restarts. Your phone should now right itself from whatever anomalous glitch that occurred. Simple!

 

Nothing will have been deleted or changed with this method, so all your files and apps will be retained. You might need to reset the time and date, though, as this tends to reset itself back to the manufacturing date.

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Λοιπον ενα προγραμματακι που εχω βαλει σχετικα με την Black Update μου λεει οτι στην Ελλαδα εχει ελθει για την Vodafon και για No Brand. Το δικο μου ειναι απο Cosmote. Με τρωνε τα δακτυλα μου να πατησω το "κουμπακι" για την No Brand αλλα ειπα να κανω μια ερωτηση εδω μπας και γινει καμμια "πατατα" :D
Link to comment
Share on other sites

Του κανεις ενα soft reset και ολα καλα μετα! Ακολουθεις αυτη την διαδικασια δηλ:

 

How to Soft Reset your Nokia Lumia 625

 

It’s not actually possible to remove the battery in the Nokia Lumia 625, which is the traditional method for rebooting a hung phone. However, you can get the same result by performing a ‘soft reset.’

 

To carry out a a soft reset, simply hold the volume down and power buttons down until the Nokia Lumia 625 restarts. Your phone should now right itself from whatever anomalous glitch that occurred. Simple!

 

Nothing will have been deleted or changed with this method, so all your files and apps will be retained. You might need to reset the time and date, though, as this tends to reset itself back to the manufacturing date.

 

Ολα τα σκεφτηκαν :p

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Όποιος σκέφτεται να αγοράσει το κινητό, είδα στη σελίδα nokia care στο fb ότι στα καταστήματά τους το δίνουν 194,90 ευρώ, ουσιαστικά όσο είναι και η χαμηλότερη τιμή στο skroutz (195,80), απλά δεν μπλέκεις με παραγγελίες και τέτοια,πας στο κατάστημα και το αγοράζεις κατευθείαν.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

059T9D7 RM-941 VAR EURO AL BA BG CY CZ GR HR+ AV

με κάθε επιφύλαξη, μάλλον πακέτο με άλλα cv

 

αν συνδέσεις το κινητό στο Nokia care suite, σου δείχνει product code & product type που έχει πάνω.

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω, απλως θέλω να κάνω flash. Έχω Lumia 625 με παροχο Cosmote και έχω και 4G. Product Code 059T9P2. Αμα κάνω flash με το product code που με δωσες θα χω 4G? Αυτη είναι η ανησυχία μου. Και αμα θα ναι παρόμοιο το λογισμικό. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπέρα το παράγγειλα στον αδερφό μου . Ως τώρα φαίνεται σουπερ για αυτη τη τιμη !πολυ σμουθ :)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα το παράγγειλα στον αδερφό μου . Ως τώρα φαίνεται σουπερ για αυτη τη τιμη !πολυ σμουθ :)

 

Τι λες φίλε αξίζει; Το παρήγγειλα σήμερα από το Πλαίσιο για αγαπημένο μου πρόσωπο. Ελπίζω να μη μου το φέρει στο κεφάλι αφού έχει συνηθίσει android. Αλλά που θα πάει θα την προσυλιτίσω με το ζόρι! :lol:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

- Το πηρα πριν δυο εβδομάδες.

- Η αλήθεια είναι ότι μου γυαλισε το 925 που ειχα πιάσει τυχαία σε μια αλυσίδα και ξαναενθουσιαστηκα με την ομαλότητα του λειτουργικού αλλά και την ποιότητα της συσκευής, συμπαγής λεπτή με πολύ καλή οθόνη !!... αν και μικρή για μένα ...

- Πέρυσι το Μαρτιο ειχα πάρει το 820 το οποίο κρατησα κανα 6μηνο.

- Έτσι μιας και το 925 έχει τον ίδιο ακριβώς κινητηρα με το αρχαιο 820 (ενός έτους και βαλε .. 11/2012) ,αλλά και λόγω της μικρής σχετικά οθόνης, συν τη μη ύπαρξη υποδοχής κάρτας μνήμης ,συν την μεγάλη σχετικά τιμή κτήσης ... ,επελεξα το 625!

- Με κόστος κάτω από 200€ ,μεγαλύτερη οθόνη έστω και με μικρότερη ανάλυση(μονο ο Στηβ Ωστιν και κάποιοι περιεργοι που κυκλοφορούν με μεγεθυντικούς φακούς θα έχουν πρόβλημα ,... αν σκεφτούμε δε ότι το ipad2 που παρα πολλοί το εκθειάζουν ακόμα και σήμερα ,εχει πυκνότητα ... 132ppi !!!!! ... ενώ το 625 μόλις 199!!!!), με υποδοχή μνήμης μέχρι 64γιγα και δυνατότητα αλλαγής κελύφους , το θεωρησα καλύτερη επιλογή!!

- Το θέμα της λιγης ραμ (512) πιστεύω ότι δεν θα είναι πρόβλημα μιας και δεν παίζω γενικά παιχνίδια ,αλλα ουσιαστικά πρόβλημα θα υπάρχει μόνο σε κάποια πολύ απαιτητικά που χρειάζονται μεγάλο buffer μνήμης. Επίσης δεν είμαι από αυτούς που ανοίγουν ότι εφαρμογή έχουν και την αφήνουν να υπάρχει στο παρασκήνιο ... το να χρειαστεί να έχω τρεις με τέσσερεις εφαρμογές κάποια στιγμή ανοιχτές δεν νομίζω να υπάρξει θέμα!!

- Ο 1200αρης κινητήρας διπλού πυρήνα ,(με μοτέρ γραφικών 305 μονης προσπέλασης μνήμης,.... είναι πιο γρήγορο από το 225 διπλής προσπέλασης χωρίς αυτο να συνεπάγεται ότι είναι καλύτερο ,όμως ούτε και πολύ χειρότερο!! ) υστερεί εναντι του 1500αρη του 925 ,αλλά δεν διαταράσσεται η εμπειρία χρήσης!

- Η μπαταρία του είναι 2 αμπερωρια ,οση και του 925 ,αλλά εδώ είναι το θέμα!!! Δεν μασάει με τίποτα ... είμαι στην πέμπτη φόρτιση και κρατάει σταθερά 2 μερόνυχτα !!!!! Έχω ανοιχτά μόνιμα WiFi data με πολύ διαβαζμα τροφοδοσίες και δοκιμές κάποιων εφαρμογών ,δεν θέλει να κατεβει!!! Τώρα είμαι στις δυο μέρες με 16% !!!! Άριστες εντυπώσεις λοιπόν σπο την μπαταρία !!!! Το 925 με την ιδια χωρητικότητα ,διαβάζω την παλεύει δεν την παλεύει να βγάλει τη μέρα!!! Οι αναλύσεις τους μαρανανε στις 4,5" πανάθεμα τους !!

- Συνοψίζοντας ,μετα από 2 βδομάδες ,εχω πολύ καλές εντυπώσεις από το 625 με κορυφαία αυτή της μπαταρίας!

- Όποτε έχουμε:

» 4,7" οθόνη ,την μεγαλύτερη σε μέσου μεγέθους συσκευές windows phone.

» υποδοχή μνήμης μέχρι 64γιγα με ότι αυτο συνεπάγεται !!!

» αποσπώμενη πλάτη που σε περίπτωση που αλλοιωθεί ,αλλαζεται με καινούρια σε οποίο χρώμα θέλουμε

» πολύ καλή αυτονομία μπαταρίας!!

» modem LTE, πρωτοποριακο σε χαμηλού κόστους συσκευή !!

» κόστος κτήσης 200€ και κάτω !!

» θα πάρει την αναβάθμιση των wp 8.1

 

- Το μόνο μέχρι στιγμής αρνητικο που του προσαπτω είναι η ευκρίνεια της οθόνης κάτω από τον ήλιο!! Η επιφάνεια της έχει μεγάλο βαθμο ανάκλασης και αν δεν έχεις φουλ φωτεινοτητα δεν βλέπεις τίποτα σχεδόν!!! Αλλά μέχρι εκεί ,σε όλες τις άλλες περιπτώσεις είναι άψογη. Είμαι φαν του υποφωτισμου όποτε είναι λογικο να έχω αυτο το αποτέλεσμα.

 

Φιλικά

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...