Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 625


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα φιλοι.Μπορω να παραθεσω την απορια μου?χθες το βραδυ το αφησα το κινητο ανοιχτο οταν κοιμηθηκα με μιση μπαταρια και οταν ξυπνησα πηγα να το κοιταξω και ειχε κλεισει...:confused: γιατι? Να τρεχει κατι απο πισω?δεν κατεβασα τιποτα μονο το lock screen που αγορασα για να το κλεινω με ενα πατημα κ να μην χρησιμοποιω το κουμπι συνεχεια και εφτιαξα και avatar στο xbox...γενικοτερα δεν εχω πολλες εφαρμογες.Να προσθεσω οτι το κινητο το εχω απο τη δευτερα.ειναι καινουργιο.

Υ.Γ Ειμαι πολυ ευχαριστημενος και με το λογισμικο και με το τηλ.δεν ζηταω και παπαδες!Σας ευχαριστω..Δωστε μου μια απαντηση για να ξερω τι επαθε...?

 

υποψιάζομαι ότι η εφαρμογή για το lockscreen φταίει γιατι κρατάει ενεργοποιημένο μόνιμα το digitizer της οθόνης . Τσέκαρε το

 

επίσης ισως να κάποιος λογαριασμός που έχεις βάλει μπορεί να κόλλησε και να συγχρονίζει συνέχεια με αποτέλεσμα να τρώει μπαταρία (από black και μετά εχει εκλείψει αυτό )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οκ σε ευχαριστω πολυ θα το τσεκαρω...Ισως το gmail μου να κολλησε που συγχρονιζε αρκετη ωρα χθες αλλα μετα σταματησε τι να πω?Κριμα για το lock που θα μαι αναγκασμενος να το σβησω...Δεν πειραζει αρκει να μην ξανασυμβει διοτι πρεπει να φυγω τωρα και δεν εχω καθολου μπαταρια!Να σαι καλα.Εντω μεταξυ τωρα που το σκεπτομαι το lock screen ειναι απο μεσα προς τα εξω γιατι να κραταει το degitizer?το εχω βαλει στην αρχικη οθονη για να το παταω και να κλειδωνει...Να μου πεις οτι το διπλο tap για να ξεκλειδωσει την τρωει επειδη οντως κραταει το digitizer οκ..τι να πω εσυ ξερεις καλυτερα σαφως. Edited by pinguin30
Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστω πολυ θα το τσεκαρω...Ισως το gmail μου να κολλησε που συγχρονιζε αρκετη ωρα χθες αλλα μετα σταματησε τι να πω?Κριμα για το lock που θα μαι αναγκασμενος να το σβησω...Δεν πειραζει αρκει να μην ξανασυμβει διοτι πρεπει να φυγω τωρα και δεν εχω καθολου μπαταρια!Να σαι καλα.Εντω μεταξυ τωρα που το σκεπτομαι το lock screen ειναι απο μεσα προς τα εξω γιατι να κραταει το degitizer?το εχω βαλει στην αρχικη οθονη για να το παταω και να κλειδωνει...Να μου πεις οτι το διπλο tap για να ξεκλειδωσει την τρωει επειδη οντως κραταει το digitizer οκ..τι να πω εσυ ξερεις καλυτερα σαφως.

 

μια υπόθεση έκανα , δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αλλά αφού δεν έβαλες κάτι άλλο μάλλον αυτό είναι ,

το αλλό με τον συγχρονισμό το έχουμε πάθει σχεδόν όλοι πάντως :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το lock screen παντως ειναι συχνο φαινομενο να καταπινει την μπαταρια,οποτε παιζει αυτο να φταιει για το προβλημα σου.

Το αλλο οπως ειπε κ ο απο πανω μου ισως ειναι το mail

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Aυτό με το lock screen πάντως,εμένα δεν μου δημιουργεί κανένα πρόβλημα.

Πήγαινε ρυθμίσεις---> εφαρμογές--->εργασίες στο παρασκήνιο.

Δες ποιες και πόσες τρέχουν και απενεργοποίησε αυτές που δεν χρειάζεσαι. Θα δεις αρκετή διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας.

Εμένα μου κρατάει εύκολα 2 μερες με νορμάλ χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ψάχνω εφαρμογες δεν βρισκω...Χεχεχε!Που στις ρυθμισεις ειναι? Οκ το βρηκα συγγνωμη και σε ευχαριστω φιλε μου.. Edited by pinguin30
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ψάχνω εφαρμογες δεν βρισκω...Χεχεχε!Που στις ρυθμισεις ειναι?

 

ρυθμίσεις ---> swipe αριστερά ή δεξια ---->εργασίες στο παρασκήνιο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, τελικά πήρα σήμερα το 625. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, αλλά έχω 2 προβλήματα. 1) Δεν μπορώ να πάω στις ρυθμίσεις στους χάρτες για να τους αποθηκεύω στην κάρτα και 2) το συνδέω στο laptop που έχω windowq xp και ούτε με nokia suite ούτε με zune δεν μπορώ να το συνδέσω. Κανένα από τα δύο προγράμματα δεν το αναγνωρίζει. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, τελικά πήρα σήμερα το 625. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, αλλά έχω 2 προβλήματα. 1) Δεν μπορώ να πάω στις ρυθμίσεις στους χάρτες για να τους αποθηκεύω στην κάρτα και 2) το συνδέω στο laptop που έχω windowq xp και ούτε με nokia suite ούτε με zune δεν μπορώ να το συνδέσω. Κανένα από τα δύο προγράμματα δεν το αναγνωρίζει. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Και τα δύο σου προβλήματα δεν είναι προβλήματα.

Οι χάρτες και γενικά οι εφαρμογές δεν αποθηκεύονται στη κάρτα. Στα 8.1 που θα πάρεις επίσημα σε κανα μήνα θα μπορείς.

Όσο για τη σύνδεση με το λάπτοπ τα wp 8 δε χρησιμοποιούν zune ή κάποιο άλλο πρόγραμμα για να συνδεθείς. Απλά τα συνδέεις με usb και έχεις πρόσβαση στα αρχεία του τηλεφώνου έτσι απλά σα usb stick. Αν δε το βλέπεις είναι γιατί τα Xp είναι παλιό λειτουργικό και δε το αναγνωρίζει χωρίς τον κατάλληλο driver. Googlare το και θα το βρεις. Πέρασέ τον και βουαλά θα τα δεις όλα.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες στα Lumia με WP 8.0 αποθηκεύονται στη micro SD αλλά πρώτα πρέπει να γίνει η ρύθμιση αναλόγως, μέσα από την εφαρμογή Lumia storage beta.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες στα Lumia με WP 8.0 αποθηκεύονται στη micro SD αλλά πρώτα πρέπει να γίνει η ρύθμιση αναλόγως, μέσα από την εφαρμογή Lumia storage beta.

 

Έχεις δίκιο λάθος μου. Είδες άμα πηγαίνεις από 925 32gb χωρίς sd σε 1020 32gb πάλι χωρίς sd..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εχω μερικές απορίες για το 625.

 

1. Δεν υπάρχει explorer? και αν ναι που στο καλό είναι !!

2. Γιατί τις φωτογραφίες και τα βίντεο όταν τα αντιγράφω στην sd αυτές παραμένουν και στο τηλέφωνο με αποτέλεσμα να τις έχω δυο φορές, αλλά έλλειψη explorer δεν μπορώ να καταλάβω ποιες είναι που και να σβήσω.

3. Αφού το έχω ρυθμίσει να αποθηκεύει στην sd γιατί συνεχίζει να τις βάζει στο τηλέφωνο?

4. backup τις επαφές τις παίρνω μόνο μέσω hotmail?

5. Γιατί εαν προσθέσω και άλλους λογαριασμούς π.χ. FB, Yahoo, Skype, στις επαφές μου παίρνει όλα τα ονόματα από όλους τους λογαριασμούς! Και γίνετε ο κακός χαμός....

5. Πως μπορώ να βάλω ρολόι μπροστά (κάπου το είδα εδώ γραμμένο αλά δεν το βρίσκω).

:cry::cry::cry:

Edited by George_Kont

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εχω μερικές απορίες για το 625.

 

1. Δεν υπάρχει explorer? και αν ναι που στο καλό είναι !!

2. Γιατί τις φωτογραφίες και τα βίντεο όταν τα αντιγράφω στην sd αυτές παραμένουν και στο τηλέφωνο με αποτέλεσμα να τις έχω δυο φορές, αλλά έλλειψη explorer δεν μπορώ να καταλάβω ποιες είναι που και να σβήσω.

3. Αφού το έχω ρυθμίσει να αποθηκεύει στην sd γιατί συνεχίζει να τις βάζει στο τηλέφωνο?

4. backup τις επαφές τις παίρνω μόνο μέσω hotmail?

5. Γιατί εαν προσθέσω και άλλους λογαριασμούς π.χ. FB, Yahoo, Skype, στις επαφές μου παίρνει όλα τα ονόματα από όλους τους λογαριασμούς! Και γίνετε ο κακός χαμός....

5. Πως μπορώ να βάλω ρολόι μπροστά (κάπου το είδα εδώ γραμμένο αλά δεν το βρίσκω).

:cry::cry::cry:

 

1. File explorer στα 8.1 έρχεται σε λίγες μέρες

2. Σβήσε τις από το pc αφού από εκεί μπορείς να διαχειριστείς όλα τα αρχεία αυτή τη στιγμή

3. Δεν έχω sd δε μπορώ να σου απαντήσω...

4. Νομίζω ναι, δεν χρησιμοποιώ gmail δε μπορώ να σου απαντήσω

5. Φι αυτό υπάρχει η αλυσιδίτσα κάτω στις επαφές για να ενώσεις τις επαφές σου και να μη βλέπεις το κακό χαμό.

6. Ρολόι σε tile μόνο στα 8.1 με ανάλογη εφαρμογή.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε αλλά η κατανάλωση μπαταρίας δεν με νοιάζει και πολύ γιατί θα το φορτίζω κάθε μέρα μάλλον γιατί το βρήκα από 2 χέρι
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε αλλά η κατανάλωση μπαταρίας δεν με νοιάζει και πολύ γιατί θα το φορτίζω κάθε μέρα μάλλον γιατί το βρήκα από 2 χέρι

 

To double tap αμα το συνηθίσεις δε γυρνάς ποτέ πίσω :)

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

1. File explorer στα 8.1 έρχεται σε λίγες μέρες

2. Σβήσε τις από το pc αφού από εκεί μπορείς να διαχειριστείς όλα τα αρχεία αυτή τη στιγμή

3. Δεν έχω sd δε μπορώ να σου απαντήσω...

4. Νομίζω ναι, δεν χρησιμοποιώ gmail δε μπορώ να σου απαντήσω

5. Φι αυτό υπάρχει η αλυσιδίτσα κάτω στις επαφές για να ενώσεις τις επαφές σου και να μη βλέπεις το κακό χαμό.

6. Ρολόι σε tile μόνο στα 8.1 με ανάλογη εφαρμογή.

 

Σ ευχαριστώ φίλε μου!!!!!!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ φίλε μου!!!!!!!

 

Μάλλον με την αλυσιδίτσα χάρηκες περισσότερο :lol

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα παιδιά!!Μια ερώτηση εχω που με απασχολει...Προσπαθω αρκετη ωρα να βρω πως θα στειλω ηχο και εικονα με bluetooth και δεν βρισκω ακρη...Δεν στελνει???ειναι δυνατον??

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα παιδιά!!Μια ερώτηση εχω που με απασχολει...Προσπαθω αρκετη ωρα να βρω πως θα στειλω ηχο και εικονα με bluetooth και δεν βρισκω ακρη...Δεν στελνει???ειναι δυνατον??

:mad:

 

ανοίγεις το Bluetooth , πας στην κοινοποίηση και βρίσκεις εκεί την επιλογή για να στείλεις με κοινοποίηση μέσω bluetooth

Link to comment
Share on other sites

....Να σαι καλά φίλε μου...Να ψάχνω μια ώρα και να μην μπορώ και να ναι τοσο ευκολο??...Χμμμμ δεν φημιζομαι για U.F.O. Τεσπα... :) Σε ευχαριστώ πολύ!Να ρωτησω και κατι ακομα που μολις παρατηρησα?το κινητακι ειναι λιγο ζεστο απο πισω...παιζει τιποτα?να τρομαξω?Εχω βεβαια σχεδον ολη μερα το WIFI ανοιχτο...Αλλα ειχα διαβασει οτι δεν ζεσταινεται αυτο...εντωμεταξυ κατεβασα και το kinectimals το παιχνιδι και οποτε επαιζα και το εκλεινα κανονικα μαλλον αυτο δουλευε ακομα και 3 φορες καπουτ η μπαταρια το πρωι!!Το εσβησα και οκ νορμαλ...Πηγαινα και εργασιες στο παρασκηνιο και δεν υπηρχε οποτε ελεγα οκ δεν τρεχει αλλά...Μαλλον μου την ετρωγε!Αν ειναι να μην μπορω να κατεβασω παιχνιδιιιιι ζητω που καηκαμε αν κ δεν παιζω σχεδον καθολου αλλα ουτε ενα???τεσπα ευχαριστω εκ των προτερων! Edited by pinguin30
Link to comment
Share on other sites

....Να σαι καλά φίλε μου...Να ψάχνω μια ώρα και να μην μπορώ και να ναι τοσο ευκολο??...Χμμμμ δεν φημιζομαι για U.F.O. Τεσπα... :) Σε ευχαριστώ πολύ!Να ρωτησω και κατι ακομα που μολις παρατηρησα?το κινητακι ειναι λιγο ζεστο απο πισω...παιζει τιποτα?να τρομαξω?Εχω βεβαια σχεδον ολη μερα το WIFI ανοιχτο...Αλλα ειχα διαβασει οτι δεν ζεσταινεται αυτο...εντωμεταξυ κατεβασα και το kinectimals το παιχνιδι και οποτε επαιζα και το εκλεινα κανονικα μαλλον αυτο δουλευε ακομα και 3 φορες καπουτ η μπαταρια το πρωι!!Το εσβησα και οκ νορμαλ...Πηγαινα και εργασιες στο παρασκηνιο και δεν υπηρχε οποτε ελεγα οκ δεν τρεχει αλλά...Μαλλον μου την ετρωγε!Αν ειναι να μην μπορω να κατεβασω παιχνιδιιιιι ζητω που καηκαμε αν κ δεν παιζω σχεδον καθολου αλλα ουτε ενα???τεσπα ευχαριστω εκ των προτερων!

 

 

το να ζεσταίνεται λίγο μετά από απαιτητικά παιχνίδια είναι φυσιολογικό ειδικά τώρα το καλοκαίρι κιόλας και το kinectimals είναι αρκετά βαρύ λόγω γραφικών αλλά δεν ξέρω αν τρώει το συγκεκριμένο σκαλώματα με την μπαταρία . Τσέκαρε και τους λογαριασμούς που έχεις συγχρονίσει αν έχει κολλήσει κάποιος και συγχρονίζει συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον κάποιος λογαριασμός σου κολλάει και συγχρονίζει συνέχεια. Γι' αυτό ζεσταίνεται και ξεφορτίζεται γρήγορα.

Το ίδιο προβλημα είχα κι εγώ γιατί κολλούσε το google mail.

Μπήκα στις ρυθμίσεις, έβαλα μη αυτόματο συγχρονισμό και από τότε όλα οκ.

Γενικά πάντως, είναι λογικό να ζεσταίνεται αν σερφάρεις για αρκετή ώρα ή αν παίζεις κάποιο παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σερφαρα απλα ειχα μονιμα ανοιχτο το wifi τι να πω?πως θα κανω αποσυγχρονισμο?δεν ξερω μπορειτε να μου πειτε?απο ρυθμισεις?αν και εχω μονο το Yahoo να τρεχει και το kinectimals το εσβησα.Αυτα που εχω να τρεχουν στο παρασκηνιο ειναι το fb,viber,what's app,weather αυτα τα 4....Σας ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...