Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 625


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρήκα το 625 στα 100 Ευρώ (εκθεσιακό κομμάτι). Τι λέτε ; Αξίζει ή να πάω σε κάτι άλλο ; (Τι ;;; )

Ευχαριστώ.

Αν στο δώσουν σεταρισμένο με την full version τότε ναι!

Βέβαια αν το θες του κουτιού, το έχει τώρα σε προσφορά ο Γερμανός στα 130.

Διαφορετικά,όπως είπε και ένας φίλος πιο πάνω, περίμενε να βγει το 535. Στα ίδια λεφτά περίπου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια τι σπάσιμο ειναι αυτο με την δόνηση οταν σε παίρνουν, δονείται 2 φορες στην αρχη και μετα σταματαει ενω ο ηχος συνεχιζει να βαραει και οταν το εχεις στην τσέπη δεν καταλαβαινεις τιποτα. Υπαρχει κανένας τροπος να δονείται καθολη την διάρκεια της κλησης?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι σπάσιμο ειναι αυτο με την δόνηση οταν σε παίρνουν, δονείται 2 φορες στην αρχη και μετα σταματαει ενω ο ηχος συνεχιζει να βαραει και οταν το εχεις στην τσέπη δεν καταλαβαινεις τιποτα. Υπαρχει κανένας τροπος να δονείται καθολη την διάρκεια της κλησης?

 

Δονειται συνεχεια μονο οταν το εχεις αθορυβο. Δηλαδη την ενταση στο 0.

Οντως μεγαλη κοτσανα απο μερους microsoft να μην δινει ελεγχο και επιλογες στην δονηση.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Οντως αυτό είναι αρνητικό. Ομως και πάλι υπάρχει λύση.

Η΄το έχεις στο τέρμα όταν είσαι έξω ή το βαζείς στο 0 και να έχεις μόνο τη δόνηση.

Πάντως για μενα προσωπικά οι 2 φορές που θα δονηθεί στην αρχή είναι αρκετά αισθητές, τουλάχιστον για να σε κεντρίσει να κοιτάξεις το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πήρα κι εγώ μεταχειρισμένο ως μια πρώτη γνωριμία των Windows πριν πάω στο μεγάλο αδελφό το 1520, μια δυο ερωτήσεις για να το στήσω, βάζω οποιοδήποτε email για να δουλέψει το store; Μπορώ δλδ να χρησιμοποιήσω και το Gmail μου ή πρέπει να κάνω καινούργιο, και αν ναι που πάω;

Το τηλ έχει ήδη email περασμένο μέσα, πως το διαγράφω;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ μεταχειρισμένο ως μια πρώτη γνωριμία των Windows πριν πάω στο μεγάλο αδελφό το 1520, μια δυο ερωτήσεις για να το στήσω, βάζω οποιοδήποτε email ������ για να δουλέψει το store; Μπορώ δλδ να χρησιμοποιήσω και το Gmail μου ή πρέπει να κάνω καινούργιο, και αν ναι που πάω;

Το τηλ έχει ήδη email περασμένο μέσα, πως το διαγράφω;

 

Για να μπορείς να χρησιμοποιείς όλες τις λειτουργίες των Windows Phone χρειάζεσαι έναν λογαριασμό Microsoft (είτε hotmail είτε outlook).

Μπορείς να τον δημιουργήσεις από τον υπολογιστή σου είτε κατά την πρώτη ενεργοποίηση της συσκευής που σου έχει επιλογή να δημιουργήσει εκείνη τη στιγμή λογαριασμό. Για να διαγράψεις τον προηγούμενο μπορείς να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Για να μπορείς να χρησιμοποιείς όλες τις λειτουργίες των Windows Phone χρειάζεσαι έναν λογαριασμό Microsoft (είτε hotmail είτε outlook).

Μπορείς να τον δημιουργήσεις από τον υπολογιστή σου είτε κατά την πρώτη ενεργοποίηση της συσκευής που σου έχει επιλογή να δημιουργήσει εκείνη τη στιγμή λογαριασμό. Για να διαγράψεις τον προηγούμενο μπορείς να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Να συμπληρώσω ότι ακόμα και κάποιος λογαριασμός gmail μπορεί να δηλωθεί και να μετατραπεί σε λογαριασμό Microsoft, χωρίς να χάνει τις ιδιότητές του ως gmail. Ακούγεται παράδοξο, αλλά το Microsoft account είναι απλός η ''αναγνωριστική σφραγίδα/βραχιολάκι" για τις υπηρεσίες της MS. Το ποιος λογαριασμός θα φέρει αυτό το αναγνωριστικό δεν την πειράζει νομίζω. Αν κάνω λαθος ας με διορθώσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

https://login.live.com/login

Κύριε mod, εδώ που έκανα email μετράει η πρέπει να κάνω εκεί που μου υποδείξατε;

Και μια ερώτηση ακόμα, πως κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

Να συμπληρώσω ότι ακόμα και κάποιος λογαριασμός gmail μπορεί να δηλωθεί και να μετατραπεί σε λογαριασμό Microsoft, χωρίς να χάνει τις ιδιότητές του ως gmail. Ακούγεται παράδοξο, αλλά το Microsoft account είναι απλός η ''αναγνωριστική σφραγίδα/βραχιολάκι" για τις υπηρεσίες της MS. Το ποιος λογαριασμός θα φέρει αυτό το αναγνωριστικό δεν την πειράζει νομίζω. Αν κάνω λαθος ας με διορθώσει κάποιος.

 

Δηλαδή μπορώ να χρησιμοποιήσω τον λογαριασμό του Gmail που έχω και να δουλέψει κανονικά το store των Windows;

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

https://login.live.com/login

Κύριε mod, εδώ που έκανα email μετράει η πρέπει να κάνω εκεί που μου υποδείξατε;

Και μια ερώτηση ακόμα, πως κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

 

Δηλαδή μπορώ να χρησιμοποιήσω τον λογαριασμό του Gmail που έχω και να δουλέψει κανονικά το store των Windows;

 

Σωστή είναι η σελίδα. Χρησιμοποιείται και για όλους του Microsoft λογαρισμούς.

Για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πηγαίνεις ρυθμίσεις>πληροφορίες>επαναφορά του τηλεφώνου σας.

Φρόντισε να κρατήσεις αντίγραφο ασφαλείας των δεδομένων σου γιατί διαγράφονται τα πάντα από την συσκευή.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σωστή είναι η σελίδα. Χρησιμοποιείται και για όλους του Microsoft λογαρισμούς.

Για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πηγαίνεις ρυθμίσεις>πληροφορίες>επαναφορά του τηλεφώνου σας.

Φρόντισε να κρατήσεις αντίγραφο ασφαλείας των δεδομένων σου γιατί διαγράφονται τα πάντα από την συσκευή.

 

Καλά για αντίγραφα δεν καίγομαι, γιατί το τηλ είναι μεταχειρισμένο όπως προείπα. Με ενδιαφέρει να σβήσουν όλα.

Σας ευχαριστώ πολύ, ελπιζω να μην δυσκολευτώ τραγικά με τα Windows.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλά για αντίγραφα δεν καίγομαι, γιατί το τηλ είναι μεταχειρισμένο όπως προείπα. Με ενδιαφέρει να σβήσουν όλα.

Σας ευχαριστώ πολύ, ελπιζω να μην δυσκολευτώ τραγικά με τα Windows.

 

Δεν θα δυσκολευτείς! Κάποιες βασικές απορίες βρίσκονται απαντημένες στο θέμα Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Nokia Lumia FAQ. Για ότι έχει να κάνει με το λειτουργικό και τις εφαρμογές ρίξε μια ματιά στην ενότητα της πλατφόρμας των Windows Phone και για ότι χρειαστείς εδώ είμαστε! Καλώς ήρθες στην παρέα μας! :)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορώ να σβήσω τον λογαριασμό που έχει ήδη μέσα το τηλ περασμένο ή πρέπει να κάνω επαναφορά για να σβήσουν όλα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορώ να σβήσω τον λογαριασμό που έχει ήδη μέσα το τηλ περασμένο ή πρέπει να κάνω επαναφορά για να σβήσουν όλα.

 

Για να διαγράψεις τον Microsoft λογαριασμό που έχει χρησιμοποιηθεί κατά την ενεργοποίηση της συσκευής χρειάζεται να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Πας ρυθμίσεις>πληροφορίες>επαναφορά του τηλεφώνου σας.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Οκ σας ευχαριστώ κύριε mod, απλώς είπα μήπως και γλιτώσω την επαναφορά με κάποιο πιο εύκολο τρόπο.

 

Πρώτη εντύπωση με το 625 και τα Windows και δεν έχω λόγια, σε όλα τέλειο.

Τώρα εφαρμογές του τύπου να μπορώ να παραμετροποιήσω τα πάντα μπορείς να μην έχει, αλλά όλοι έχουμε ένα Android για να παίζουμε..... Πάμε τώρα για το μεγαλύτερο αδερφάκι, ακόμα πάντως διίσταμαι, να πάρω το νεότερο 930 η αυτό με τις περισσότερες καινοτομίες όπως ανακοίνωσε Η Nokia, το 1520.

 

Ρε παιδιά συγνώμη ξανά αλλά πως μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές που έχω στο Gmail μου, έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει κάτι σχετικό.

Μια βοήθεια σας παρακαλώ.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη ξανά αλλά πως μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές που έχω στο Gmail μου, έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει κάτι σχετικό.

Μια βοήθεια σας παρακαλώ.

 

Μάλλον δεν έψαξες στο σωστό θέμα! ;)

Ρίξε μια ματιά στο ποστ του θέματος [Επίσημο] Windows Phone 8 Series.

Για απορίες σχετικά με το λειτουργικό παρακαλώ να απευθυνόμαστε στο ανάλογο θέμα στην ενότητα της πλατφόρμας των Windows Phone! και όχι στα επίσημα θέματα των συσκευών.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Στο φάκελο λήψεις πως θα πάω βρε παιδιά, του τηλεφώνου εννοείται γιατί δεν έχω ακόμα κάρτα μέσα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Στο φάκελο λήψεις πως θα πάω βρε παιδιά, του τηλεφώνου εννοείται γιατί δεν έχω ακόμα κάρτα μέσα.

 

Χρησιμοποίησε την εφαρμογή "Αρχεία".

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε την εφαρμογή "Αρχεία".

 

Σας ευχαριστώ, με βοηθάτε πολύ. Και μια ερώτηση ακόμα, .zip αρχεία πως μπορούμε να τα κάνουμε extract έψαξα κι εδώ αλλά και στο store και δεν έχω βρει κάτι.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ, με βοηθάτε πολύ. Και μια ερώτηση ακόμα, .zip αρχεία πως μπορούμε να τα κάνουμε extract έψαξα κι εδώ αλλά και στο store και δεν έχω βρει κάτι.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ την εφαρμογή που αναφέρεται σε αυτό το ποστ στο θέμα Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8. Καλύτερα να απευθύνεσαι σε εκείνο το θέμα όταν ψάχνεις κάποια εφαρμογή γιατί στα θέματα των συσκευών είμαστε off topic.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χρησιμοποιώ την εφαρμογή που αναφέρεται στό το ποστ στο θέμα Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8. Καλύτερα να απευθύνεσαι σε εκείνο το θέμα όταν ψάχνεις κάποια εφαρμογή γιατί στα θέματα των συσκευών είμαστε off topic.

 

Σας ευχαριστώ πολύ, αλλά ακόμα νέος στα Windows και ψάχνομαι σαν πρωτάρης. Μόλις έστειλα με Bluetooth κάτι στην συσκευή αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να βρω που πήγε, μπαίνω στο πρόγραμμα ''ΑΡΧΕΊΑ'' που προτείνατε αλλά δεν βρίσκω τίποτα, αρχίζω και αισθάνομαι εντελώς άσχετος.....

 

Πάντως σήμερα που ασχολήθηκα αρκετά με το τηλέφωνο καθώς και με το store, έχω να πω πως άσχετα με το αν έχει πολλές εφαρμογές εντούτοις οι εφαρμογές αυτές θέλουν πολύ δουλειά ακόμη.

Άλλες είναι τις πλάκας και κρασάρουν εύκολα και γενικά είναι δύσκολο να συνηθίσεις την ευκολία που έχει το Android κυρίως λόγω του ότι έχουν πέσει όλοι επάνω του.

Ελπίζω το επόμενο χρονικό διάστημα στο κοντινό μέλλον να διορθώσουν αρκετά πράγματα.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τα Lumia 625 από τις ακόλουθες χώρες της Ευρώπης έχουν αναβαθμιστεί σε Lumia Denim:

Φινλανδία, ΗΒ, Σουηδία, Ρουμανία, Ιταλία, Πορτογαλία, Νορβηγία, Ιρλανδία, Ισλανδία, Γερμανία και Δανία.

Link to comment
Share on other sites

Τα Lumia 625 από τις ακόλουθες χώρες της Ευρώπης έχουν αναβαθμιστεί σε Lumia Denim:

Φινλανδία, ΗΒ, Σουηδία, Ρουμανία, Ιταλία, Πορτογαλία, Νορβηγία, Ιρλανδία, Ισλανδία, Γερμανία και Δανία.

 

Εμάς πότε θα μας πάρει σειρά φίλε μου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εμάς πότε θα μας πάρει σειρά φίλε μου.

 

Λογικά τις επόμενες ημέρες θα γίνει διαθέσιμη η Denim και στην υπόλοιπη Ευρώπη και ύστερα και στα branded, ήδη τα ελληνικά Vodafone έχουν Denim.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το τηλ μου είναι από Ιταλία, αλλά ακόμα είναι στην έκδοση cyan αν το λέω καλά. Και στην ενημέρωση που μόλις του έκανα μου λέει πως έχω την τελευταία έκδοση.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Είναι unbranded? Δηλαδή Country variant....?

 

Αν ναι, αρχικά έχεις τα χαρακτηριστικά της denim? Δηλαδή να δημιουργείς Live Folders, να μπορείς να βάλεις τα δεδομένα κινητής στη status bar του action center...?

 

Κάνε ένα check για ενημερώσεις στο store... Τις τελευταίες μέρες υπήρχε ένα θέμα με το Πρόσθετα και Πληροφορίες και βγήκε update χθες το βράδυ...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...