Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 625


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιγραφω από Wikipedia:

"T-Mobile International AG is a holding company for Deutsche Telekom AG's various mobile communications subsidiaries outside Germany" και

"The T-Mobile brand is present in 11 European countries – Austria, Croatia, Czech Republic, Germany (as Telekom), Hungary, Republic of Macedonia, Montenegro, the Netherlands, Poland, Slovakia, and the United Kingdom, as well as the United States, Puerto Rico, and the U.S. Virgin Islands."

Και φυσικα ειναι γνωστο οτι εδω και χρονια η Deutsche Telecom ειναι η "μητρικη" του ομιλου ΟΤΕ-Cosmote. Μάλιστα προ καιρού υπήρχαν φήμες περί αλλαγής ονομασίας και της cosmote που τελικά δεν προχώρησαν... Αυτά :)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω το κινητο καποιες μερες.μολις το πηρα εκανε 2 updates και περασε σε 8.1.απ οτι ειδα ειναι απο ουγγαρια.οπως εχει αναφερθει και σε παλαιοτερα post ειναι ενα αξιολογο κινητο με πολυ καλη μπαταρια και μια πολυ καλη προταση στα 125 ευρω.σας παραθετω ενα screenshot απο τον ie οπου 2,3 φορες που εχω προσπαθησει να δω βιντεο μεσα σε καποιο site μου εχει κολλησει και ξεκολλαει μονο με soft reset.ενδεχεται να μην εχει πατησει καλα το update ειναι προβλημα μικρης ram (δεν νομιζω) η ειναι καποιο αλλο προβλημα;

εαν μπορει καποιος να μπει στον κοπο ας πατσει απο το κινητο του σε αυτο το link http://tinyurl.com/mlonfhg και να ανοιξει το βιντεο και να μου πει αν εχει προβλημα.

Edited by nasos_79
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα σε Lumia 925 με επίσημο Cyan update και μου παίζει κανονικά και το site και το βίντεο και σε full screen.

Αν επιμένει το πρόβλημα και έχεις ανάλογο θέμα με άλλα sites, θα πρότεινα ένα soft reset πρώτα κι αν δεν λυθεί ένα hard reset, μήπως για κάποιο λόγο δεν έκατσε καλά το update.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα σε Lumia 925 με επίσημο Cyan update και μου παίζει κανονικά και το site και το βίντεο και σε full screen.

Αν επιμένει το πρόβλημα και έχεις ανάλογο θέμα με άλλα sites, θα πρότεινα ένα soft reset πρώτα κι αν δεν λυθεί ένα hard reset, μήπως για κάποιο λόγο δεν έκατσε καλά το update.

οκ σ ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω το S4 αλλά τώρα τελευταία το Android έχει αρχίσει να μ' ενοχλεί πολύ και οι 5 ίντσες μου φαίνονται μεγάλες. Και σκέφτομαι να πάρω το 625, γιατί είχα το HTC 8S και πραγματικά ήμουν απίστευτα ευχαριστημένος. Θα το κάνατε το βήμα στη θέση μου; Δεδομένων των χαρ/κών της συσκευής που έχω, θεωρείτε ότι η μετάβαση θα μου κακοφανεί; Η μπροστινή κάμερα πώς είναι; Απλά θεωρώ ότι είναι ένα πανέμορφο τηλέφωνο και μου αρέσει η πλατφόρμα πολύ και 130 ευρώ είναι μια χαρά τιμή!

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω το S4 αλλά τώρα τελευταία το Android έχει αρχίσει να μ' ενοχλεί πολύ και οι 5 ίντσες μου φαίνονται μεγάλες. Και σκέφτομαι να πάρω το 625, γιατί είχα το HTC 8S και πραγματικά ήμουν απίστευτα ευχαριστημένος. Θα το κάνατε το βήμα στη θέση μου; Δεδομένων των χαρ/κών της συσκευής που έχω, θεωρείτε ότι η μετάβαση θα μου κακοφανεί; Η μπροστινή κάμερα πώς είναι; Απλά θεωρώ ότι είναι ένα πανέμορφο τηλέφωνο και μου αρέσει η πλατφόρμα πολύ και 130 ευρώ είναι μια χαρά τιμή!

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Η οθόνη ίσως σε ενοχλήσει λιγάκι αλλά είναι ικανοποιητική σε γενικές γραμμές. Η μπροστά κάμερα είναι μια τυπική VGA, δηλαδή σε σκοτάδι δεν φαίνεται τίποτα. Αυτό που είναι το μεγάλο + του είναι το πόσο καλά πηγαίνει με τα 512 RAM σε σύγκριση με το Android. Αλλά στα 130 που βρίσκεται, είναι ίσως από τις καλύτερες προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τον Μάιο αγόρασα το nokia lumia 625 και ήμουν πολύ ενθουσιασμένος και καλά έκανα.Τέλειο κινητό,το ηχείο του είναι από τα καλύτερα που έφτιαξε η nokia,η φωτογραφική μηχανή εξαίσια,όλα καλά τέλος πάντων ειδικά με τις αναβαθμίσεις.Δυστηχως,σε μια εγκατάσταση που έκανα στο κινητό μου από τον υπολογιστή μέσω usb για να διαγράψω τα previews for developers και να βάλω τα παλιά windows 8 τράβηξα απότομα το καλώδιο!

 

Το έστειλα στα κεντρικά nokia care και αυτοί το έστειλαν στο εξωτερικό.Έγινε με επιτυχία αντικατάσταση πλακέτας όπως με ενημέρωσαν και θα μου κοστίσει 200ευρώ.Σκεφτόμουν αν πάρω ένα νέο εφόσον κοστίζει μόλις 120ευρώ στο skroutz.

 

Τι να κάνω 200ευρώ είναι πολλά!!! :O

Link to comment
Share on other sites

200ευρω????? WTF?!?!?!

 

Εγω στην θεση σου θα αγοραζα ενα νεο και θα τελειωνε η υποθεση...200 ευρω ειναι παρα πολλα οταν καινουργιο εχει 120!!!

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να δώσω 200ευρώ είναι πάρα πολλά λεφτά για εμένα.Αυτοί φταίνε διότι τους έστειλα το κινητό για να το ελέγξουν και μετά με αγνόησαν.Και όταν τους πήρα μετά από 3 ημέρες εντελώς τυχαία τηλέφωνο,με ενημέρωσαν ότι το έστειλαν εξωτερικό για επισκευή.Με ρώτησαν οι *******;;;;

 

Μια λύση είναι να το αγνοήσω αλλά μήπως με πάνε δικαστικώς;;

Link to comment
Share on other sites

Αν οι ίδιοι δεν σε ρώτησαν πριν το στείλουν δεν έχεις κάποια ευθύνη νομίζω... Το service κάνει τον έλεγχο και μετά ενημερώνει τον πελάτη για το κόστος και για το αν θέλει ή όχι να το προχωρήσει...

 

Για αυτό πχ πολλές αλυσίδες χρεώνουν τον έλεγχο (βλ. Πλαίσιο, Γερμανός) σε περίπτωση που δεν κάνεις την επισκευή... Λες και δεν είχαν από που να πάρουν :p

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω το S4 αλλά τώρα τελευταία το Android έχει αρχίσει να μ' ενοχλεί πολύ και οι 5 ίντσες μου φαίνονται μεγάλες. Και σκέφτομαι να πάρω το 625, γιατί είχα το HTC 8S και πραγματικά ήμουν απίστευτα ευχαριστημένος. Θα το κάνατε το βήμα στη θέση μου; Δεδομένων των χαρ/κών της συσκευής που έχω, θεωρείτε ότι η μετάβαση θα μου κακοφανεί; Η μπροστινή κάμερα πώς είναι; Απλά θεωρώ ότι είναι ένα πανέμορφο τηλέφωνο και μου αρέσει η πλατφόρμα πολύ και 130 ευρώ είναι μια χαρά τιμή!

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Μόνο μείον η Non clearblack οθόνη.

Για 130€ όμως δε το συζητάμε καν. Το κινητό πετάει.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες

 

Για τα λεφτά του πετάει , συμφωνώ και επαυξάνω αλλά μπορεί κάποιος τελικά να μου πει η κάμερα είναι 5 ή 3.1Mp

 

Ξέρω οτι δεν αγόρασα camera phone δεν είναι αυτός ο αντικειμενικός σκοπός της ερώτησης μου.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με την ερώτηση σου αλλά από περιέργεια, μπορείς να μας πεςι από ποια εφαρμογή είναι το screenshot? :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

To τσεκάρω και επανέρχομαι :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

******* γράφει... Και σε μένα με Lumia 1020 3.1megapixel μου γράφει :lol:

Edited by niotheros
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

μπορει να ανακοινωθηκε ακριβως πριν ενα χρονο ( καλοκαιρι 2013 ) αλλα αυτο κινητο με τραβηξε την προσοχη

παραπανω και απο 630 και 635 μπορω να πω

 

+ εχει καλουτσικη καμερα με φλας ! που δεν εχουν τα παραπανω

+ εχει 2η καμερα στο μπροστινο μερος του

+ εχει ελαφρως καλυτερη μπαταρια

 

θα μπορουσατε εσεις οι κατοχοι αλλα και μη να μου πειτε λιγα λογια για το κινητο ?

θετικα και αρνητικα

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ανακοινωθηκε ακριβως πριν ενα χρονο ( καλοκαιρι 2013 ) αλλα αυτο κινητο με τραβηξε την προσοχη

παραπανω και απο 630 και 635 μπορω να πω

 

+ εχει καλουτσικη καμερα με φλας ! που δεν εχουν τα παραπανω

+ εχει 2η καμερα στο μπροστινο μερος του

+ εχει ελαφρως καλυτερη μπαταρια

 

θα μπορουσατε εσεις οι κατοχοι αλλα και μη να μου πειτε λιγα λογια για το κινητο ?

θετικα και αρνητικα

 

Δεν έχει Clearblack που έχουν τα άλλα δύο και λιγότερα pixels ανά ίντσα, 200 αντί για 218 των άλλων δύο και ίσως σου κακοφανεί η οθόνη του λιγάκι, αλλά είναι ικανοποιητική για την κατηγορία τιμής του.

Παρά τα 512MB RAM είναι πολύ γρήγορο και smooth, καμία σχέση με τα Android low end.

Γενικά νομίζω θα μείνεις ευχαριστημένος στα 130 που κοστίζει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κυκλοφορησει καμια νεοτερη ειδηση που μου ξεφυγε όσον αφορα την διαθεση του Update1 των 8.1??

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Χρειαζομαι τα φωτα σας.

Αγορασα απο cosmote ενα Lumia 625.

Στις πληροφοριες γραφει

Λογισμικο: Windows Phone 8.0

Αριθμος αναθεωρησης υλικολογισμικου 3046.0000.1328.1001

Απ οτι εχω δει στο site της Nokia εχει νεοτερο λογισμικο 3058.50000.1424.0003 για coutry variant, και ενα αλλο για vodafone 3058.50000.1424.0006

Στις αναβαθμισεις (ενημερωση τηλεφωνου δε μου βγαζει καποια αναβαθμιση για 8.1)

Πως θα γινει να το αναβαθμισω σε 8.1; Παιζει ρολο η συνδεση της καρτας SIM η οχι;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Χρειαζομαι τα φωτα σας.

Αγορασα απο cosmote ενα Lumia 625.

Στις πληροφοριες γραφει

Λογισμικο: Windows Phone 8.0

Αριθμος αναθεωρησης υλικολογισμικου 3046.0000.1328.1001

Απ οτι εχω δει στο site της Nokia εχει νεοτερο λογισμικο 3058.50000.1424.0003 για coutry variant, και ενα αλλο για vodafone 3058.50000.1424.0006

Στις αναβαθμισεις (ενημερωση τηλεφωνου δε μου βγαζει καποια αναβαθμιση για 8.1)

Πως θα γινει να το αναβαθμισω σε 8.1; Παιζει ρολο η συνδεση της καρτας SIM η οχι;

 

Θα πρέπει να συνδεθείς σε δίκτυο WiFi και να πας στις ρυθμίσεις και από εκεί στην ενημέρωση λογισμικού. Μετά, κάνεις έλεγχο και αν έχεις διαθέσιμη ενημέρωση πατάς λήψη. Μόλις κατέβει, περιμένεις να την εγκαταστήσει και μετά είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Χρειαζομαι τα φωτα σας.

Αγορασα απο cosmote ενα Lumia 625.

Στις πληροφοριες γραφει

Λογισμικο: Windows Phone 8.0

Αριθμος αναθεωρησης υλικολογισμικου 3046.0000.1328.1001

Απ οτι εχω δει στο site της Nokia εχει νεοτερο λογισμικο 3058.50000.1424.0003 για coutry variant, και ενα αλλο για vodafone 3058.50000.1424.0006

Στις αναβαθμισεις (ενημερωση τηλεφωνου δε μου βγαζει καποια αναβαθμιση για 8.1)

Πως θα γινει να το αναβαθμισω σε 8.1; Παιζει ρολο η συνδεση της καρτας SIM η οχι;

 

Όχι η κάρτα sim δεν παίζει κάποιο ρόλο στην αναβάθμιση. Θα βοηθούσε αν μας έλεγες τι σου γράφει στο Manufacturer Name και στο Mobile Operator. Για να τα βρείς πας ρυθμίσεις-> πρόσθετα+ πληροφορίες και πατάς εκεί που λέει περισσότερες πληροφορίες.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Χρειαζομαι τα φωτα σας.

Αγορασα απο cosmote ενα Lumia 625.

Στις πληροφοριες γραφει

Λογισμικο: Windows Phone 8.0

Αριθμος αναθεωρησης υλικολογισμικου 3046.0000.1328.1001

Απ οτι εχω δει στο site της Nokia εχει νεοτερο λογισμικο 3058.50000.1424.0003 για coutry variant, και ενα αλλο για vodafone 3058.50000.1424.0006

Στις αναβαθμισεις (ενημερωση τηλεφωνου δε μου βγαζει καποια αναβαθμιση για 8.1)

Πως θα γινει να το αναβαθμισω σε 8.1; Παιζει ρολο η συνδεση της καρτας SIM η οχι;

 

Περιέργως δεν υπάρχει πρόβλεψη για τα 625 της cosmote. Το θεωρώ γελοίο. Πάντως μην αγχώνεσαι. Υπάρχει η πολύ εύκολη λύση να περάσεις τη country variant ROM και να είσαι ok.

Πήγαινε στους σχετικούς οδηγούς του site εδώ και κάνε οτι σου λένε.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Αλλα επειδη βρισκω ενα σωρο και διαφορα usergroupsconfiguration.cfg μπορω να εχω ενα σιγουρα σωστο με π.μ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Αλλα επειδη βρισκω ενα σωρο και διαφορα usergroupsconfiguration.cfg μπορω να εχω ενα σιγουρα σωστο με π.μ;

 

Όποιο βρεις σωστό είναι. Απλά κοίτα να κάνεις τον offline τροπο είναι πιο σίγουρος.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...