Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 625


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα με το 3G είναι το πιο σημαντικό

που αντιμετώπισα.

 

Υπάρχει ανάγκη κάποιο διάστημα

να μπει σε 3G, τότε έχει αλλά πιέζεται πολύ κι

η μπαταρία.

Μπορεί να μπει και να χει μια ειδοποιηση

να σου λέει ότι μπορεί να μείνει χωρίς σήμα.

 

Επίσης καλή περίπτωση είναι αυτό που

έχουν μερικά να έχουν μια επιλογή επιπλέον

που λέγεται: ως 3G και το πάει όποτε

μπορεί σε 3G.

 

Γι αυτό το βάζουν κι οι άλλες εταιρίες σαν επιλογή.

 

Να σημειώσω ότι με την 12397.895 είδα διαφορά,

αλλά λίγο ακόμα χρειάζεται, αν και επίσης πέφτει

περισσότερο η μπαταρία, ίσως να είχε δυο επιλογες

3G.

 

Τέλος πάντων νομίζω ότι με field γίνεται,

μένει να βρω σε ποιά τρέχει.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα φλασάρω το ιταλικό CV firmware και θα πάρω τη cyan τελικά γιατί σιγά μη φιλοτιμηθεί η wind να τη δώσει.
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό??

 

Το είχαμε ξαναπεί τις προάλλες!

 

Μπορείς να ακολουθήσεις τον οδηγό που έχουμε φτιάξει στο φόρουμ, αν διαθέτεις κάποια σχετική εμπειρία αλλά να γνωρίζεις ότι πιθανόν χάνεις την εγγύηση εφόσον επεμβαίνεις στη συσκεύη σου. Τα 2 nokia care στα Γιάννενα κλείσανε και άνοιξαν με γενικό service κινητών και όχι μόνο της nokia οπότε αναγκαστικά θα πρέπει να πληρώσεις για να σου το κάνουν unbranded.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τα 2 nokia care στα Γιάννενα κλείσανε και άνοιξαν με γενικό service κινητών και όχι μόνο της nokia οπότε αναγκαστικά θα πρέπει να πληρώσεις για να σου το κάνουν unbranded.

 

Μια που το αναφέρεις, αυτό που έιναι στη Ν. Ζέρβα και έχει το service για Nokia τι στο καλό είναι τότε?

Γιατί η βιτρίνα του έχει όλο Lumia.

Link to comment
Share on other sites

Μια που το αναφέρεις, αυτό που έιναι στη Ν. Ζέρβα και έχει το service για Nokia τι στο καλό είναι τότε?

Γιατί η βιτρίνα του έχει όλο Lumia.

 

Ήταν nokia care και έγινε ανεξάρτητο service όλων των κινητών πλέον!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο??

 

Με συγχωρεις αν σε ζαλίζω

 

Δεν ξέρω γιατί εδώ στη Ζάκυνθο δεν έκλεισαν τα ΝΟΚΙΑ Care. Συγγνώμη που σε απογοήτευσα, το Niothero ρώτα που είναι από τα Ιωάννινα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάτι για 16 ευρώ είχαν πει...

 

Αλλά Niotheros, είναι απλά σέρβις κινητών ή έχει και έπισημη αντιπροσωπεία της Νόκια... Αν ισχύειε το πρώτο ότι θέλουν ζητάνε, αν ισχύει το δεύτερο είναι δωρεάν...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω και εγώ το ιταλικό της wind και ακόμη να έρθει η αναβάθμιση. Αυτη η ιταλικη έκδοση που λέτε ότι φλασαρετε μερικοί ποια ακριβώς ειναι η πλήρη ονομασία της; Ειναι η ποιο αξιόπιστη; Με αυτή τη rom θα πάρω αμέσως μετά και την 8,1; Αν δοκιμάσω να το κάνω και εκείνη την ώρα κοπεί το ρεύμα η αποσυνδεθεί το usb χαλάει και το κινητό; Στο πάνω αριστερο μέρος της οθόνης διπλα απο την μπάρα με το σήμα γραφει 3G ενώ έχω κλειστά τα δεδομενα. Έχει απο μόνο του ανοιχτο το 3G και τρωει μπαταρία τι στο καλό κάνει; Συνολικό χώρο αποθήκευσης της συσκευής μου βγαζει 7,2 gb, χρησιμοποιήσιμο 3,6 και ελεύθερο 3,6 Το κινητό ειναι καινούργιο. Που γέμισαν τα 3,6gb;; Αυτα τα λίγα περίεργα έχω δει 2 μέρες τώρα που έχω το κινητό κατά τα αλλα η συσκευή είναι πυραυλος! Δεν το περίμενα τόσο καλό ποιοτικά και γρήγορο. Πραγματικά ξεχνάς μεγέθη απο μνήμες και επεξεργαστές με τα windows phone, γιατι ειναι παναλαφρο σαν λειτουργικό. Edited by nikosa2009
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω και εγώ το ιταλικό της wind και ακόμη να έρθει η αναβάθμιση. Αυτη η ιταλικη έκδοση που λέτε ότι φλασαρετε μερικοί ποια ακριβώς ειναι η πλήρη ονομασία της; Ειναι η ποιο αξιόπιστη; Με αυτή τη rom θα πάρω αμέσως μετά και την 8,1; Αν δοκιμάσω να το κάνω και εκείνη την ώρα κοπεί το ρεύμα η αποσυνδεθεί το usb χαλάει και το κινητό; Στο πάνω αριστερο μέρος της οθόνης διπλα απο την μπάρα με το σήμα γραφει 3G ενώ έχω κλειστά τα δεδομενα. Έχει απο μόνο του ανοιχτο το 3G και τρωει μπαταρία τι στο καλό κάνει; Συνολικό χώρο αποθήκευσης της συσκευής μου βγαζει 7,2 gb, χρησιμοποιήσιμο 3,6 και ελεύθερο 3,6 Το κινητό ειναι καινούργιο. Που γέμισαν τα 3,6gb;; Αυτα τα λίγα περίεργα έχω δει 2 μέρες τώρα που έχω το κινητό κατά τα αλλα η συσκευή είναι πυραυλος! Δεν το περίμενα τόσο καλό ποιοτικά και γρήγορο. Πραγματικά ξεχνάς μεγέθη απο μνήμες και επεξεργαστές με τα windows phone, γιατι ειναι παναλαφρο σαν λειτουργικό.

Στον αποθηκευτικό χώρο του κινητού των 7,2 gb, το (προσφάτως εγκατεστημένο) λειτουργικό καταλαμβάνει χώρο λιγότερο από 2 gb. Εσύ μάλλον λες ότι έχεις χρησιμποιημένο χώρο 3,6 gb. Από τα <2 ως τα 3,6 gb θα ρώταγα να μάθω πού πήγε ο χώρος. Φαντάζομαι θα 'ναι τίποτε εφαρμογές, προσωρινά αρχεία κλπ.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω ρε παιδιά. Θεωρητικά η 8.1 cyan έχει βγει για lumia 625 σύμφωνα τη Nokia : http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/

Εγώ έχω Vodafone. Όμως ακόμα να μου έρθει η αναβάθμιση. Έχω τα 8.1 preview. Eιναι θέμα της Vodafone λέτε;

Edited by Panagiotisg
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω ρε παιδιά. Θεωρητικά η 8.1 cyan έχει βγει για lumia 625 σύμφωνα τη Nokia : http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/

Εγώ έχω Vodafone. Όμως ακόμα να μου έρθει η αναβάθμιση. Έχω τα 8.1 preview. Eιναι θέμα της Vodafone λέτε;

 

Για τη VODAFONE GREECE είναι διαθέσιμη η Κυανή, μήπως να γυρίσεις στην 8 και να ελέγξεις για αναβαθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Επισκευτηκα το Nokia care σήμερα για να απαλλαγώ από την IT Wind και μου είπαν ότι πρέπει να στείλουν ένα mail στη Nokia για να δουν αν επιτρέπεται.

 

Δεν είναι λίγο κουφο??

Link to comment
Share on other sites

Επισκευτηκα το Nokia care σήμερα για να απαλλαγώ από την IT Wind και μου είπαν ότι πρέπει να στείλουν ένα mail στη Nokia για να δουν αν επιτρέπεται.

 

Δεν είναι λίγο κουφο??

 

Εμένα μου είχαν πει ότι δεν γίνεται οπότε το έκανα μόνος μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν έχω εμπειρία κ το φοβάμαι να το επιχειρησω μόνος μου :-(

 

Μα ούτε εγώ είχα. Καλύτερα να περιμένεις την απάντηση της ΝΟΚΙΑ όμως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...