Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 625


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδιά μη λέτε ότι θέλετε (αν και έχει πλάκα τελικά...) και μην αγχώνεστε. Αν βιάζεστε στη τελική βάλτε την 8.1 Preview for developers ( ο τρόπος καμμιά 10αρια σελίδες πίσω ) όπως το έχουμε κάνει αρκετοί εδώ πέρα, χωρίς πρόβλημα

 

(ακου δεν θα το πάρουν τα Lumia με 512........)

Edited by TopG
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βρε παιδιά μη λέτε ότι θέλετε (αν και έχει πλάκα τελικά...) και μην αγχώνεστε. Αν βιάζεστε στη τελική βάλτε την 8.1 Preview for developers ( ο τρόπος καμμιά 10αρια σελίδες πίσω ) όπως το έχουμε κάνει αρκετοί εδώ πέρα, χωρίς πρόβλημα

 

(ακου δεν θα το πάρουν τα Lumia με 512........)

 

Εγώ το έχω κάνει, αλλά έχει κάποια bugs.

Θα το πάρουν αργότερα τα Lumia με 512.

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο μοναδικός είσαι

 

Και δεν καταλαβαίνω γιατί, δεν το ζορίζω πολύ το κινητό και λογικά όοοοοταν δώσει την Lumia Cyan η Wind, θα διορθωθούν.

Link to comment
Share on other sites

Η υποστήριξη για το 625 τελειώνει τον Ιούλιο του 2016. Αν ένα update έρθει τον Ιούνιο του 2016 για τα debranded και η Wind δε το δώσει ούτε τον Ιούνιο ούτε τον Ιούλιο, θα έχω δικαίωμα να το πάρω έστω και τον Αύγουστο;
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τότε θα χεις αλλάξει συσκευή... Το βάζω και στοίχημα.

Όπως και να χει όμως η ερώτηση είναι λίγο κάπως. Θα πάρεις τις αναβαθμίσεις όποτε τις βγάζει η ms.

Ποσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται.... έστω και στο περίπου...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τότε θα χεις αλλάξει συσκευή... Το βάζω και στοίχημα.

Όπως και να χει όμως η ερώτηση είναι λίγο κάπως. Θα πάρεις τις αναβαθμίσεις όποτε τις βγάζει η ms.

Ποσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται.... έστω και στο περίπου...

 

Δεκατρία-δεκατέσσερα.

Ναι, όλες μου οι ερωτήσεις είναι λίγο κάπως, αλλά αναρωτιόμουν.

Είπα τη Wind γιατί το κινητό μου είναι wind it branded και μου έχει σπάσει τα νεύρα η αναμονή για τη Cyan.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, δικαιολογημένες οι ερωτήσεις τότε λόγο ηλικίας... :lol:

Μην σε αγχώνουν τέτοιες χαζομάρες. Κοίτα να χαρείς την συσκευή σου... ;)

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα, γίνεται να φτιάξω θέματα και να τα αλλάζω, πχ βαθύ μπλε χρώμα, μια συγκεκριμένη φωτογραφία για τα Tiles και μια άλλη φωτογραφία για την οθόνη κλαιδώματος; Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμα στο πιατο τα θες .... Ρυθμισεις ---> εναρξη+θεμα (για το θεμα και τα χρωματα)

οθονη κλειδωματος (για την οθονη κλειδωματος :lol::lol::lol: )

Για τα tiles κατεβασε app απο το store , υπαρχουν αρκετα και τσαμπα

Προς Θεου μην ρωτησεις πως κατεβαζουμε..... Αν το κανεις ασε τα smartphones :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμα στο πιατο τα θες .... Ρυθμισεις ---> εναρξη+θεμα (για το θεμα και τα χρωματα)

οθονη κλειδωματος (για την οθονη κλειδωματος :lol::lol::lol: )

Για τα tiles κατεβασε app απο το store , υπαρχουν αρκετα και τσαμπα

Προς Θεου μην ρωτησεις πως κατεβαζουμε..... Αν το κανεις ασε τα smartphones :whistle:

 

Γιατί γίνεσαι ειρωνικός;

Άλλο ρωτάω: Ρωτάω αν μπορώ να αποθηκεύσω τον συνδυασμό που έχω φτιάξει ,να τον αποθηκεύσω και να τον επιλέξω ανά πάσα στιγμή χωρίς να αλλάζω τα χρώματα ξεχωριστά.

Για πόσο ανίδεο με περνάς; :blink:

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Aν μπορείτε αναφέρετε τι από τα παρακάτω δεν ισχύει:

 

-Δεν δουλεύει η αφύπνιση όταν είναι κλειστό.

-Δεν μπορεί να μπει σε 3G only επιλογή δικτύου.

-Δεν υποστηρίζει USB on the go

-Μη ύπαρξη handsfree στο κουτί, αλλά και μη συμβατότητα με παλιότερα NOKIA

-Δεν υπάρχει δυνατότητα διαχείρισης των επαφών της SIM (απλή αντιγραφή γίνεται)

-Δεν φορτίζει κλειστό

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Aν μπορείτε αναφέρετε τι από τα παρακάτω δεν ισχύει:

 

-Δεν δουλεύει η αφύπνιση όταν είναι κλειστό.

-Δεν μπορεί να μπει σε 3G only επιλογή δικτύου.

-Δεν υποστηρίζει USB on the go

-Μη ύπαρξη handsfree στο κουτί, αλλά και μη συμβατότητα με παλιότερα NOKIA

-Δεν υπάρχει δυνατότητα διαχείρισης των επαφών της SIM (απλή αντιγραφή γίνεται)

-Δεν φορτίζει κλειστό

Απαντώ σε ορισμένα, αν και έχουν ξαναπαντηθεί τα επίμονα ερωτήματα:

 

Την ώρα που εκκινεί το κινητό, δε βάζεις το pin και το κινητό ανοίγει σε κατάσταση εκτός σύνδεσης με ξυπνητήρι και τα πάντα όλα.

 

Είναι έργο θεάρεστο που υπάρχει επιλογή 'μέχρι 3g' και όχι 'μόνο 3g'.

 

USB on the go προς το παρόν τουλάχιστον δεν υπάρχει.

 

Υπάρχουν μοντέλα Lumia που έχουν handsfree και άλλα που δεν έχουν στο κουτί. Μάλλον πάνε να τα καταργήσουν στη συσκευασία αγοράς του κινητού, εκτός αν πρόκειται για γαλλικής διάθεσης συσκευές.

 

Στο θέμα handsfree μη συμβατότητα με παλιά nokia, η υποδοχή είναι3,5" και δέχεται τα αντίστοιχα 3,5" handsfree, από κει και μετά εξαρτάται αν μιλάμε και για λειτουργικότητα των πλήκτρων. Γενικά τα παλιά εξαρτήματα της Nokia δεν ήταν καλά καλά συμβατά μεταξύ τους, θα είναι με WP;...

 

Διαχείριση των επαφών της SIM εκτός από αντιγραφή, δεν ξέρω. Από τη στιγμή που σε κανένα smartphone που έχω υπόψιν δε γίνεται αποκλειστική διατήρηση των επαφών τοπικά, η χρήση της SIM δεν έχει νόημα.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Απλώς σε προβληματικές περιοχές 3G

εν γνώσει σου βάζεις για ένα μικρό

διάστημα το 3g only όταν το χρειάζεσαι

με το ρίσκο να πέσει πιθανή κλήση.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Απλώς σε προβληματικές περιοχές 3G

εν γνώσει σου βάζεις για ένα μικρό

διάστημα το 3g only όταν το χρειάζεσαι

με το ρίσκο να πέσει πιθανή κλήση.

 

Σε προβληματικές περιοχές 3G η επιλογή 'μόνο 3g' σημαίνει μπελάς και ρίσκο.

Αντίθετα η επιλογή 'μέχρι 3g' σημαίνει ευκολία και σιγουριά ότι πάντα θα έχεις σήμα μια και θα υπάρχει το 2g σε εφεδρεία.

Τη μέγιστη ταχύτητα του 3g θα την απολαμβάνεις και στις δύο περιπτώσεις όποτε είναι δυνατόν, στην περίπτωση όμως του 'μέχρι 3g' δε θα μένεις και ποτέ εκτός σύνδεσης.

Ποιο είναι το καλύτερο, είναι ολοφάνερο.

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...