Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 625


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αντίγραφα ασφαλειας πρέπει να έχεις συνδεθεί στο OneDrive με WiFi κατά προτίμηση. Για την Cortana τώρα για να την δεις, πρέπει να αλλάξεις το region σε US καθώς και την γλώσσα σε US English
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συγγνωμη για την καθυστερηση...Ναι εχω συνδεθει στο oneDrive.Τωρα δεν ξερω τι εννοειτε συνδεση οταν μπαινω μου βγάζει αρχεία και απο κατω δημοσιος,εγγραφα,εικονες...Και αν πατησω + μπορω να βαλω χειροκινητα καποιες εικονες και ηχους ειτε απο την καρτα ειτε απο το τηλεφωνο(στην καρτα τα εχω αποθηκευμενα ολα) οι ρυθμισεις μου ομως??και καλα να βαλω τις εικονες χειροκινητα και τα τραγουδια ισως...οι ρυθμισεις οθονης που εχω φτιαξει?Τεσπα τι να πω?εκτος αν πρεπει να συγχρονισω η κανω τιποτα συνδεση με το pc μου...αυτο δεν το ξερω και συγχωρειστε τις παραπανω βλακειες που διαβασατε αλλα ακομα δεν μπορω να το κανω(αντιγραφα ασφαλειας) Μου γραφει απλα τελευταια δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας πριν ενα μηνα!μια φορα ειχε γινει.Μετα...Τελος Edited by pinguin30
Link to comment
Share on other sites

Kaλησπερα, 2 ερωτησεις για οποιον γνωριζει.

 

Για αγορα νεας συσκευης προτεινεται το 625 εναντι του πιο καινουριου 630;

Αν εξαιρεσουμε την ελαφρως μεγαλυτερη αναλυση του 630 στα χαρτια το 625 φαινεται καλυτερο, ισχυει;

 

Δευτερον, αν αγορασω το 625, υπαρχει τροπος να αναβαθμιστει στα 8.1 διχως καρτα sim;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων οποιον ασχοληθει. :)

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Kaλησπερα, 2 ερωτησεις για οποιον γνωριζει.

 

Για αγορα νεας συσκευης προτεινεται το 625 εναντι του πιο καινουριου 630;

Αν εξαιρεσουμε την ελαφρως μεγαλυτερη αναλυση του 630 στα χαρτια το 625 φαινεται καλυτερο, ισχυει;

 

Δευτερον, αν αγορασω το 625, υπαρχει τροπος να αναβαθμιστει στα 8.1 διχως καρτα sim;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων οποιον ασχοληθει. :)

 

Καλησπέρα! Εξαρτάται τι απαιτήσεις έχεις από τη συσκευή. Το 630 δεν έχει μπροστινή κάμερα αλλά ούτε και led flash στην πίσω σε αντίθεση με το 625 που και μπροστινή κάμερα έχει αλλά και led flash στην πίσω κάμερα. Από την άλλη το 630 έχει τετραπύρηνο επεξεργαστή σε αντίθεση με το 625 που έχει διπύρηνο (όχι ότι θα δείς χαώδη διαφορά στις επιδόσεις- νεράκι θα τρέχουν και τα δύο).

Τέλος, η αναβάθμιση δεν επηρεάζεται από την κάρτα sim οπότε δεν θα συναντήσεις κάποιο πρόβλημα!

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου.

Ομολογω, η "λεπτομερια" των 2 εξτρα πυρηνων μου ειχε διαφυγει.

 

Ειδα και τα δυο κινητα σε display και οντως ετρεχαν νερακι, ωστοσο το 625 ειχε τα 8, οχι τα 8.1 .

Οποτε μηπως με τα 8.1 αρχισει να ζοριζεται.

Εσυ οπως τα εχεις δει, ειναι "βαρυτερα" απο τα 8;

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου.

Ομολογω, η "λεπτομερια" των 2 εξτρα πυρηνων μου ειχε διαφυγει.

 

Ειδα και τα δυο κινητα σε display και οντως ετρεχαν νερακι, ωστοσο το 625 ειχε τα 8, οχι τα 8.1 .

Οποτε μηπως με τα 8.1 αρχισει να ζοριζεται.

Εσυ οπως τα εχεις δει, ειναι "βαρυτερα" απο τα 8;

 

Δεν μου έχουν φανεί βαρύτερα προσωπικά (αν και η συσκευή μου δεν έχει αναβαθμιστεί επίσημα), ίσα ίσα μου φαίνονται να ανοίγουν και πιο άμεσα οι εφαρμογές στα 8.1.

Αν σε ξαναβγάλει ο δρόμος από το κατάστημα που τα είδες βάλ'το και το 625 να κάνει το update για να τις δεις ιδίοις όμμασι και τις δύο συσκευές με τα 8.1 και να αποφασίσεις καλύτερα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ξαναβγάλει ο δρόμος από το κατάστημα που τα είδες βάλ'το και το 625 να κάνει το update για να τις δεις ιδίοις όμμασι και τις δύο συσκευές με τα 8.1 και να αποφασίσεις καλύτερα!

χαχαχα:D προσπαθησα ηδη, αλλα δεν ειμαι εξοικιωμενος με τα wp και δεν βρηκα πως γινεται!

 

Συγνωμη, δεν εχω προθεση να βγω offtopic, το δικο σου δεν ειναι το 1020;

Πως ειναι δυνατον να εχει βγει η αναβαθμιση για το "φθηνιαρικο" 625 και οχι για την ναυαρχιδα;

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα:D προσπαθησα ηδη, αλλα δεν ειμαι εξοικιωμενος με τα wp και δεν βρηκα πως γινεται!

 

Συγνωμη, δεν εχω προθεση να βγω offtopic, το δικο σου δεν ειναι το 1020;

Πως ειναι δυνατον να εχει βγει η αναβαθμιση για το "φθηνιαρικο" 625 και οχι για την ναυαρχιδα;

 

To 920 έχω! Ακόμα δεν έχουμε καταλάβει με ποιά λογική-σειρά βγάζει η MS-Nokia τις αναβαθμίσεις για τις συσκευές της! :blink:

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα και εγώ την ιταλικη έκδοση της wind και τώρα που το φλασαρα έχω την απλή ιταλική CV με 8.1. Στην ταχύτητα απόκρισης είναι ίδιο το κινητό, μόνο όταν ανοίγω τον φακελο games έχω προσέξει ότι κάνει 4-5 δευτερόλεπτα να εμφανισει τα παιχνιδια ενω πριν τα εδιχνε αμέσως. Πάνω αριστερά που γράφει xbox από κάτω γράφει updating... Και φορτώνει για λίγο. Το έχει προσέξει κανεις άλλος αυτό; γίνεται να το βγάλω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έρχομαι από Android και σκέφτομαι σοβαρά να αποκτήσω το εν λόγω κινητό. Είχα την ευκαιρία να το δω σε Nokia care και έμεινα έκπληκτος με το λειτουργικό.

 

Έχω ενδοιασμούς για την 512 που κουβαλάει. Στο multitasking έχετε δει καθυστερήσεις?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έρχομαι από Android και σκέφτομαι σοβαρά να αποκτήσω το εν λόγω κινητό. Είχα την ευκαιρία να το δω σε Nokia care και έμεινα έκπληκτος με το λειτουργικό.

 

Έχω ενδοιασμούς για την 512 που κουβαλάει. Στο multitasking έχετε δει καθυστερήσεις?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Δεν έχω δει κάποια καθυστέρηση και το multitasking είναι μια χαρά (να μην το ματιάσω :p)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Αποκτησα εχθες το 625 και ηθελα καποιες συμβουλες για οποιον εχει διαθεση.

 

Κατ'αρχας να πω πως ενω ειναι το λευκο, στο κουτακι περιεχει και μαυρο πισω καπακι.

Το κουτι του κινητου εχει ενα αυτοκολλητο στο πισω μερος με ενα κειμενακι και τιτλο "GARANZIA ITALIA" μου μαλλον σημαινει οτι ειναι παραεισαγωγης και οχι ελληνικο, σωστα;

 

Το κινητο ειχε ηδη περασμενη την Nokia Cyan με win 8.1 . Υποθετω εργοστασιακα και οχι απο καποιον ιταλο μεταπωλητη.

Ωστοσο η μονη Νοκια εφαρμογη εγκατεστημενη ειναι η Nokia Creative studio και το maps.

Οχι HERE maps, σκετο maps το οποιο ειναι και στα αγγλικα και οχι στα ελληνικα, ειναι το bing maps αυτο;

 

Δεν εχει εγκατεστημενη καμια αλλη εφαρμογη της nokia, ουτε nokia here maps/drive/camera/music/panorama/xpress/smartcam ουτε σχεδον καμια απο οσες εχω δει σε διαφορα βιντεακια για τα 8.1.

Δεν υπαρχουν ουτε file manager, weather κλπ.

 

Φταιει κατι; Πρεπει να ενεργοποιηθουν απο καπου ή πρεπει να τις κατεβασω μια-μια;

Δεν θα επρεπε να υπαρχουν ηδη μεσα; Αν παιζει κανενα ρολο δεν εχει ακομα καρτα sim η συσκευη.

 

Τελος, το κουτακι εχει αυτο το αυτοκολλητο που απο οτι καταλαβαινω ειναι καποια προσφορα/κουπονι την οποια δεν ξερω πως να ενεργοποιησω. Οποια βοηθεια δεκτη.

[ATTACH]48262[/ATTACH]

 

Ευχαριστω και συγνωμη για το σεντονι, ειναι η πρωτη μου επαφη με wp μετα απο πολλα χρονια symbian.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Αποκτησα εχθες το 625 και ηθελα καποιες συμβουλες για οποιον εχει διαθεση.

 

Κατ'αρχας να πω πως ενω ειναι το λευκο, στο κουτακι περιεχει και μαυρο πισω καπακι.

Το κουτι του κινητου εχει ενα αυτοκολλητο στο πισω μερος με ενα κειμενακι και τιτλο "GARANZIA ITALIA" μου μαλλον σημαινει οτι ειναι παραεισαγωγης και οχι ελληνικο, σωστα;

 

Το κινητο ειχε ηδη περασμενη την Nokia Cyan με win 8.1 . Υποθετω εργοστασιακα και οχι απο καποιον ιταλο μεταπωλητη.

Ωστοσο η μονη Νοκια εφαρμογη εγκατεστημενη ειναι η Nokia Creative studio και το maps.

Οχι HERE maps, σκετο maps το οποιο ειναι και στα αγγλικα και οχι στα ελληνικα, ειναι το bing maps αυτο;

 

Δεν εχει εγκατεστημενη καμια αλλη εφαρμογη της nokia, ουτε nokia here maps/drive/camera/music/panorama/xpress/smartcam ουτε σχεδον καμια απο οσες εχω δει σε διαφορα βιντεακια για τα 8.1.

Δεν υπαρχουν ουτε file manager, weather κλπ.

 

Φταιει κατι; Πρεπει να ενεργοποιηθουν απο καπου ή πρεπει να τις κατεβασω μια-μια;

Δεν θα επρεπε να υπαρχουν ηδη μεσα; Αν παιζει κανενα ρολο δεν εχει ακομα καρτα sim η συσκευη.

 

Τελος, το κουτακι εχει αυτο το αυτοκολλητο που απο οτι καταλαβαινω ειναι καποια προσφορα/κουπονι την οποια δεν ξερω πως να ενεργοποιησω. Οποια βοηθεια δεκτη.

[ATTACH]48262[/ATTACH]

 

Ευχαριστω και συγνωμη για το σεντονι, ειναι η πρωτη μου επαφη με wp μετα απο πολλα χρονια symbian.

 

Τις εφαρμογές πρέπει να τις κατεβάσεις από το store. Το κουπόνι λειτουργεί αν κατεβάσεις μια εφαρμογή αλλά δε θυμάμαι και πολλά πράγματα καθώς σε εμένα δε δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Αποκτησα εχθες το 625 και ηθελα καποιες συμβουλες για οποιον εχει διαθεση.

 

Κατ'αρχας να πω πως ενω ειναι το λευκο, στο κουτακι περιεχει και μαυρο πισω καπακι.

Το κουτι του κινητου εχει ενα αυτοκολλητο στο πισω μερος με ενα κειμενακι και τιτλο "GARANZIA ITALIA" μου μαλλον σημαινει οτι ειναι παραεισαγωγης και οχι ελληνικο, σωστα; ΛΟΓΙΚΑ...

 

Το κινητο ειχε ηδη περασμενη την Nokia Cyan με win 8.1 . Υποθετω εργοστασιακα και οχι απο καποιον ιταλο μεταπωλητη.

Ωστοσο η μονη Νοκια εφαρμογη εγκατεστημενη ειναι η Nokia Creative studio και το maps.

Οχι HERE maps, σκετο maps το οποιο ειναι και στα αγγλικα και οχι στα ελληνικα, ειναι το bing maps αυτο; ΛΟΓΙΚΑ...

 

Δεν εχει εγκατεστημενη καμια αλλη εφαρμογη της nokia, ουτε nokia here maps/drive/camera/music/panorama/xpress/smartcam ουτε σχεδον καμια απο οσες εχω δει σε διαφορα βιντεακια για τα 8.1.

Δεν υπαρχουν ουτε file manager, weather κλπ.

 

Φταιει κατι; Πρεπει να ενεργοποιηθουν απο καπου ή πρεπει να τις κατεβασω μια-μια;

Δεν θα επρεπε να υπαρχουν ηδη μεσα; ΟΧΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑΑν παιζει κανενα ρολο δεν εχει ακομα καρτα sim η συσκευη.

 

Τελος, το κουτακι εχει αυτο το αυτοκολλητο που απο οτι καταλαβαινω ειναι καποια προσφορα/κουπονι την οποια δεν ξερω πως να ενεργοποιησω. Οποια βοηθεια δεκτη.ΛΟΓΙΚΑ, Μπαίνεις νομίζω μέσω browser στο Microsoft account στο live.com και στις ρυθμίσεις λογαριασμού πας στην ενότητα Χρέωση

[ATTACH]48262[/ATTACH]

 

Ευχαριστω και συγνωμη για το σεντονι, ειναι η πρωτη μου επαφη με wp μετα απο πολλα χρονια symbian.

καλώς ήρθες

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Χθες φόρτισα το κινητό μου και το βράδυ που έπεσα για ύπνο και έκλεισα τα πάντα, WiFi, Bluetooth, GPS, δεδομένα για να μην μου τρώνε μπαταρία. Σήμερα, πατώ το κουμπί για να ανάψει η οθόνη και δεν άνοιγε με τίποτα, δοκίμασα τον συνδιασμό για το soft reset και δεν αντέδρασε, το συνδέω σε ένα φορτιστή και άνοιξε, μετά μου έδειξε μια μπαταρία κόκκινη και το σήμα του φορτιστή. Σας έχει συμβεί αυτό; Έχω Lumia Cyan GDR1 DP. Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

μεταξυ του 625 και 635 ποιο ειναι καλυτερο;

 

Μπορείς να ανοίξεις ένα νέο θέμα στην ενότητα Επιλογή συσκευής για να πάρεις απάντηση στο ερώτημά σου!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Αποκτησα εχθες το 625 και ηθελα καποιες συμβουλες για οποιον εχει διαθεση.

 

Κατ'αρχας να πω πως ενω ειναι το λευκο, στο κουτακι περιεχει και μαυρο πισω καπακι.

Το κουτι του κινητου εχει ενα αυτοκολλητο στο πισω μερος με ενα κειμενακι και τιτλο "GARANZIA ITALIA" μου μαλλον σημαινει οτι ειναι παραεισαγωγης και οχι ελληνικο, σωστα;

 

Το κινητο ειχε ηδη περασμενη την Nokia Cyan με win 8.1 . Υποθετω εργοστασιακα και οχι απο καποιον ιταλο μεταπωλητη.

Ωστοσο η μονη Νοκια εφαρμογη εγκατεστημενη ειναι η Nokia Creative studio και το maps.

Οχι HERE maps, σκετο maps το οποιο ειναι και στα αγγλικα και οχι στα ελληνικα, ειναι το bing maps αυτο;

 

Δεν εχει εγκατεστημενη καμια αλλη εφαρμογη της nokia, ουτε nokia here maps/drive/camera/music/panorama/xpress/smartcam ουτε σχεδον καμια απο οσες εχω δει σε διαφορα βιντεακια για τα 8.1.

Δεν υπαρχουν ουτε file manager, weather κλπ.

 

Φταιει κατι; Πρεπει να ενεργοποιηθουν απο καπου ή πρεπει να τις κατεβασω μια-μια;

Δεν θα επρεπε να υπαρχουν ηδη μεσα; Αν παιζει κανενα ρολο δεν εχει ακομα καρτα sim η συσκευη.

 

Τελος, το κουτακι εχει αυτο το αυτοκολλητο που απο οτι καταλαβαινω ειναι καποια προσφορα/κουπονι την οποια δεν ξερω πως να ενεργοποιησω. Οποια βοηθεια δεκτη.

[ATTACH]48262[/ATTACH]

 

Ευχαριστω και συγνωμη για το σεντονι, ειναι η πρωτη μου επαφη με wp μετα απο πολλα χρονια symbian.

 

Καλημέρα,

 

Απέκτησα και εγώ την συσκευούλα εχθές.

 

Το κουπόνι έδινε μέσω Nokia και μιας συγκεκριμένης εφαρμογής στο store 25€ σε διάφορες αγορές, νομίζω όμως οτι πλέον η προσφορά έχει λήξει , πήρε το μάτι μου ημερομηνία 31.07.2014

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Απέκτησα και εγώ την συσκευούλα εχθές.

 

Το κουπόνι έδινε μέσω Nokia και μιας συγκεκριμένης εφαρμογής στο store 25€ σε διάφορες αγορές, νομίζω όμως οτι πλέον η προσφορά έχει λήξει , πήρε το μάτι μου ημερομηνία 31.07.2014

 

Εγώ δεν μπορούσα να κάνω αυτό με το κουπόνι και πριν της 31/7, έλεγε ότι η εφαρμογή κατέβηκε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλολογικα και μονο, εχουμε καμια ιδεα γιατι στην γνωστη σελιδα lumia updates availability της ΝΟΚΙΑ δεν υπαρχει η Cosmote εκδοση που αγορασα σημερα?

By the way, αναβαθμιστηκα με την εκκινηση σε cyan με firmware 3058.50000.1424.0004, που απο οτι βρηκα στα γρηγορα, πραγματι αντιστοιχει σε Cos-GR TMobile MK RO SK country codes οπως γραφει και το IMEI sticker on the box...

 

PS: Το τηλεφωνο ειναι ενα καταπληκτικο vfm Windows phone όπως ακριβως το ηθελα για το ετερον ημισυ και το ειχα ψαξει από πριν - περισσοτερα για αυτο εντος ΣΚ :)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλολογικα και μονο, εχουμε καμια ιδεα γιατι στην γνωστη σελιδα lumia updates availability της ΝΟΚΙΑ δεν υπαρχει η Cosmote εκδοση που αγορασα σημερα?

By the way, αναβαθμιστηκα με την εκκινηση σε cyan με firmware 3058.50000.1424.0004, που απο οτι βρηκα στα γρηγορα, πραγματι αντιστοιχει σε Cos-GR TMobile MK RO SK country codes οπως γραφει και το IMEI sticker on the box...

 

Αλήθεια, τι σχέση έχει η T-Mobile με την Cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...