Jump to content

Xiaomi Mi 2S


cableguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίταξε, και τα δυο σιτε ειναι αξιόπιστα, ibuygou & minideal, οσον αφορά την αποστολή και την παράδοση.

Διαφορά έχουν στις τιμές, το αποφασίζεις εσύ.

Δες λιγες σελιδες πίσω εχω αναρτήσει ενα λινκ για ενα σετακι προσφοράς στο ibuygou τσεκαρε τα

Sent from my MI 2S using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 895
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για κάποιον λόγο περίεργο,το ibuygou έχει χαμηλότερη τιμή σε usd αλλά στη μετατροπή γίνεται 196ευρω,ενω το minideal με υψηλότερη τιμή σε usd κάνει 190 ευρώ...Τι φάση?
Link to comment
Share on other sites

Κάντε λίγη υπομονή το merimobiles άνοιξε αποθήκη εδώ στην Ελλάδα. Τώρα έχουν μόνο 3 μοντέλα αλλά λογικά θα δούμε περισσότερα σύντομα.

http://www.merimobiles.com/greece-warehouse/

Link to comment
Share on other sites

Κάντε λίγη υπομονή το merimobiles άνοιξε αποθήκη εδώ στην Ελλάδα. Τώρα έχουν μόνο 3 μοντέλα αλλά λογικά θα δούμε περισσότερα σύντομα.

http://www.merimobiles.com/greece-warehouse/

 

αυτο ξερεις ποτε το ξεκινησε? και δηλαδη αν επιλεξει καποιος συσκευη απο αυτες τις τρεις 8α την εχει μπαμ μπαμ? το εχεις δοκιμασει?

Link to comment
Share on other sites

αυτο ξερεις ποτε το ξεκινησε? και δηλαδη αν επιλεξει καποιος συσκευη απο αυτες τις τρεις 8α την εχει μπαμ μπαμ? το εχεις δοκιμασει?

 

Ναι, διάβασε εδώ:

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4643-%CE%86%CE%BD%CE%BF%CE%B9%CE%BE%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-Warehouse-%CE%91%CF%80%CE%BF%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B7%CE%BD-Merimobiles-com/?postID=7513#post7513

Link to comment
Share on other sites

αντε να φερουν συσκευες και θα γινει μονοπωλιο στην ελλαδα το merimobiles ... αν ειχε και λιγο χαμηλοτερα την αποστολη ... απο 25$ θα ηταν μια χαρα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ,βρηκα το Xiaomi Mi2S (16gb) στα 162 ευρω & ειμαι ετοιμος να το χτυπησω. Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι ο κινεζος δεν μπορει να μου το ετοιμασει στα Ελληνικα & επειδη ειμαι τελειως ασχετος απο αυτα θα ηθελα τη βοηθεια σας .

Ο πωλητης μου ειπε οτι ειναι πανευκολο αλλα ειμαι λιγο αγχωμενος !!

Link to comment
Share on other sites

Μακρυα απο ibuygou παιδια. Το aftersales τους ειναι τραγικο...

 

Χμμμ δηλαδη εχουν κακη εξυπηρετηση προς τους αγοραστες? Εγω τους εστειλα 3 εμαιλ και δεν μου απαντησανε. Παρακολουθω στην πορεια αποστολης απο τις 5 του μηνος ακομα δεν εμφανιστηκε μεχρι τωρα! Τι να κανω? Να στειλω τα παραπονα μου στο Paypal?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα σε ολους ,βρηκα το Xiaomi Mi2S (16gb) στα 162 ευρω & ειμαι ετοιμος να το χτυπησω. Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι ο κινεζος δεν μπορει να μου το ετοιμασει στα Ελληνικα & επειδη ειμαι τελειως ασχετος απο αυτα θα ηθελα τη βοηθεια σας .

Ο πωλητης μου ειπε οτι ειναι πανευκολο αλλα ειμαι λιγο αγχωμενος !!

 

Έχεις σιγουρευτεί ότι πρόκειται για γνήσιο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,του ζητησα το ΙΜΕΙ & SN number & το τσεκαρα απο το επισημο σαιτ της εταιρειας που μου εδειξε οτι ειναι γνησιο,για την ακριβεια μου εγραψε οτι εφυγε απο το εργοστασιο στις 15 Ιουνη του 2013.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις σιγουρευτεί ότι πρόκειται για γνήσιο;

Καλημερα ,του ζητησα το ΙΜΕΙ & SN number & το τσεκαρα απο το επισημο σαιτ της εταιρειας που μου εδειξε οτι ειναι γνησιο,για την ακριβεια μου εγραψε οτι εφυγε απο το εργοστασιο στις 15 Ιουνη του 2013.

Link to comment
Share on other sites

 

Χαρά στο κουράγιο σου! (εσυ και ένας Ισραηλινός το τολμήσατε, ο πωλητής δεν έχει κάνει καμια άλλη πώληση...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ δηλαδη εχουν κακη εξυπηρετηση προς τους αγοραστες? Εγω τους εστειλα 3 εμαιλ και δεν μου απαντησανε. Παρακολουθω στην πορεια αποστολης απο τις 5 του μηνος ακομα δεν εμφανιστηκε μεχρι τωρα! Τι να κανω? Να στειλω τα παραπονα μου στο Paypal?

 

Πες τους πως αν δεν απαντήσουν στα emails σου θα κάνεις dispute στο paypal.

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοον :):):D

Όπως βλέπετε και στην υπογραφή μου, ηρθε το τέρας, απο προχθες μου εφεραν ειδοποιητηριο, και χθες το πήρα απο ΕΛΤΑ

Ολα κομπλε, μαζι με τρεις ζελατινες full hd ακουστικα, 2η μπαταρία με το κάλυμμα της.

 

Εντυπώσεις:

*Απλα ΦΟΒΕΡΌ κινητό ... Κινητάρα!!

Τα ακουστικα τους ειναι τα καλυτερα που εχω δοκιμάσει ποτέ (κανονικά εχω τα dr.dre η beats) αλλά καμία σχέση, αυτα της xiaomi ειναι τέλεια

*Το καλώδιο ειναι με high data transfer rate.

*ολα τα αλλα καλά λόγια που λενε οσοι το εχουν ισχύουν 100% οποτε να μην τα ξανά πω

 

Προβλήματα:

1.το led φωτακι που ειναι κατω στην μέση, δεν αλλαζει χρωματα ετσι οπως το ρυθμίζω (πχ. Για τις αναπάντητες εβαλα πρασινο, για μυνήματα μπλε και για ειδοποιήσεις κόκκινο)

Αλλα μου τα βγάζει όλα άσπρο-μοβ

 

2.δεν αναγνωρίζει αραβικούς χαρακτήρες ουτε στο πληκτρολόγιο ουτε στις εφαρμογές παρά μονο στο browser στο search box της google :confused::confused: (Εχω WIUI) εστειλα μύνημα στο wajk (o developer toυ rom, αλλά τίποτα παρόλο που ηταν online :rolleyes::eek:

 

Αυτά παιδια, υπομονή σε οσους το περιμένουν, και ibuygou.com για όσους σκεφτονται ν το πάρουν.

 

Επίσης όσοι απο εσάς χρεισημοποιουν linux, θα'χουν πρόβλημα με τήν συνδεση του κινητού ώς usb, στειλτε μυνημα αμα είναι να σας πω πώς θα το φτιάξετε

Edited by jordany91
Sent from my MI 2S using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Έχω WIUI 4.2.28

Το LED σε εμένα δουλεύει κανονικά.

Αραβικούς χαρακτήρες τί εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

@voodooman

Εγω εχω την WIUI 4-3-14λες να κάνω downgrade???

Αραβικοι χαρακτηροι δλδ, να διαβάζει και να γράφει Αραβικά. Και να'νοιξει εφαρμογές που έχουν αραβικό UI

Sent from my MI 2S using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

@voodooman

Εγω εχω την WIUI 4-3-14λες να κάνω downgrade???

Αραβικοι χαρακτηροι δλδ, να διαβάζει και να γράφει Αραβικά. Και να'νοιξει εφαρμογές που έχουν αραβικό UI

 

Τί να πω; Μου φαίνεται δύσκολο να έχουν κάνει τέτοιο λάθος σε νεότερη έκδοση, από την άλλη σε εμένα δουλεύει κανονικά.

Για τους αραβικούς χαρακτήρες, έλεγξες στο Settings>Language and input; Εκεί μπορείς να επιλέξεις τα πάντα, δεν νομίζω να είναι κάτι σοβαρό αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φλασαρα την WIUI 4.2.28, όλα δουλεύουν κανονικά τώρα, και το LED και το άλλο με τους αραβικους χαρακτήρες (thanks to you)

δοκίμασα τα πάντα στην καινούρια έκδοση ούτε LED ούτε αραβικοι χαρακτήρες.

Επίσης μόλις φλασαρα την MIUI 4.3.14 και πάλι το ίδιο πρόβλημα με τους αραβικους χαρακτήρες (δεν τσέκαρα αν δουλεύει το LED η όχι. Ενώ σε παλιές εκδόσεις μια χαρά διαβάζει αραβική γλώσσα...

 

Πάντως είναι σοβαρό, δεν είναι θέμα πληκτρολογίου αλλά συστήματος δοκίμασα να περάσω τα fonts χειροκίνητα (στην WIUI 4.3.14)αλλά πάλι τίποτα...

Sent from my MI 2S using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία! Την 4.3.14 ευτυχώς δεν την δοκίμασα καν, δεν βρήκα κάτι που να χρειάζομαι στο changelog της και την άφησα.

Για να πριζώσω τώρα λίγο τους μερακλήδες!..

Πήρα αυτό το case, ευχαριστώ τον pikosapikos που μου το επεσήμανε. Κόστιζε γύρω στα €10, δωρεάν μεταφορικά και έκανε ακριβώς έναν μήνα για να έρθει.

Βγάζουμε το εργοστασιακό, βάζουμε αυτό. Άψογο ματ υλικό στην όψη, άψογο κράτημα, τέλεια εφαρμογή, προσθέτει προσωπικότητα σε σχέση με το τελείως άχρωμο εργοστασιακό. Οι μαύρες ταινίες επάνω-κάτω μου αρέσουν πολύ, αλλά ακούω σχόλια από iphonaκηδες και εκνευρίζομαι!.. Επίσης το case είναι απειροελάχιστα μεγαλύτερο από το εργοστασιακό, άρα θήκη δεν βάζουμε. Σε συνδυασμό και με μία ματ ζελατίνα έχουμε ένα πολύ ωραίο stealth look! :up:

 

 

http://i464.photobucket.com/albums/rr7/konos650/th_IMG_5686_zps26886bfe.jpg http://i464.photobucket.com/albums/rr7/konos650/th_IMG_5689_zps2b6227f6.jpg http://i464.photobucket.com/albums/rr7/konos650/th_IMG_5685_zpsf35ab125.jpg

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Τα σπάει το καπάκι!

 

Από αυτονομία πώς τα πάει; πόσες ώρες οθόνη βγάζετε, με τι χρηση;

Αν μπορείτε να μου πείτε και διαφορά στην μπαταρία miui Vs wiui θα με υποχρεώναται.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον απο προσωπικη εμπειρια ...

εχω δοκιμασει οοοοολες τις ρομ και σαν την εργοστασιακη δεν ειναι καμια.

την στα8εροτητα της miui δεν μπορει να την φτασει καμια , ακομα και με την wiui μετα απο 3-4 μερες χρησης εμφανιστηκαν σκαλωματα.

μπαταρια , αν μα8εις να το δουλευεις σωστα , οταν πρεπει save mode και οταν χρειαζεται power mode( που περα απο την πλακα με το νορμαλ εισαι σε ολα 90% καλυμενος) με την μαμα μπαταρια χτυπαω 4 ωρες ο8ονη και σε γενικες γραμμες βγαζει ανετα την μερα , με wifi παντα στο ον...

με την εργοστασιακη miui δεν εχω δει ποτε σκαλωμα αλλα στο μονο που αργει μερικες φορες ειναι στο μαρκετ με τα θεματα.

ο browser δεν ειναι και ο πιο γρηγορος ( της cm ειναι αρκετα γρηγοροτερος) αλλα στεινετε τελεια και παλι 0 σκαλωμα και δουλευει ομαλωτατα.

αυτες ειναι οι δικες μου εμπειριες.

 

και στον φιλο ποιο πανω με την θηκη , ναι ειναι πολυ ωραια , αλλα ειναι αντιγραφη iphone .. και να μου την κανα δωρο 8α την πετουσα... ( φιλικα παντα )

Link to comment
Share on other sites

Για να πριζώσω τώρα λίγο τους μερακλήδες!..

Πήρα αυτό το case, ευχαριστώ τον pikosapikos που μου το επεσήμανε. Κόστιζε γύρω στα €10, δωρεάν μεταφορικά και έκανε ακριβώς έναν μήνα για να έρθει.

Βγάζουμε το εργοστασιακό, βάζουμε αυτό. Άψογο ματ υλικό στην όψη, άψογο κράτημα, τέλεια εφαρμογή, προσθέτει προσωπικότητα σε σχέση με το τελείως άχρωμο εργοστασιακό. Οι μαύρες ταινίες επάνω-κάτω μου αρέσουν πολύ, αλλά ακούω σχόλια από iphonaκηδες και εκνευρίζομαι!.. Επίσης το case είναι απειροελάχιστα μεγαλύτερο από το εργοστασιακό, άρα θήκη δεν βάζουμε. Σε συνδυασμό και με μία ματ ζελατίνα έχουμε ένα πολύ ωραίο stealth look! :up:

 

Την έχει και σε μαυρο χρώμα αν ενδιαφέρεσαι.Εγω ακόμη περιμένω την κόκκινη.Αααααν έρθει γιατι χλωμο το βλέπω (έπεσε dispute)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...