Jump to content

Xiaomi Mi 2S


cableguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαζεύτηκε η παρέα.

Xiaomi Mi2S 32gb

Xiaomi BM30 3100mAh + Xiaomi Silver metal back

Xiaomi desktop charger for Mi2-Mi2S

Xiaomi Pistons brown v2

Μεσα στην συσκευασία του τηλεφώνου βρήκα και μια Toshiba micro SD 4gb c4! Η συσκευή δεν δέχεται SD!

 

http://img.tapatalk.com/d/14/04/11/ynebe7a6.jpg

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

 

:up::up::up::up:

Πω πω αδερφε .......... καλοοοοο ............... ψηνωμαιιιιιιιιιι .............:O

Ποσο πηγαν ολα μαζι ?

Γιατι 32αρι και οχι 16αρι ?

Την μπαταρια δεν γινοταν να την παραγγειλης μαζι με το κινητο ωστε να γλυτωσεις το επιπλεον κοστος αφου τωρα η μικρη θα σου ειναι αχρηστη ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 895
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μαζεύτηκε η παρέα.

Xiaomi Mi2S 32gb

Xiaomi BM30 3100mAh + Xiaomi Silver metal back

Xiaomi desktop charger for Mi2-Mi2S

Xiaomi Pistons brown v2

Μεσα στην συσκευασία του τηλεφώνου βρήκα και μια Toshiba micro SD 4gb c4! Η συσκευή δεν δέχεται SD!

 

http://img.tapatalk.com/d/14/04/11/ynebe7a6.jpg

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Με γεια, να το χαρείς. Δεν είναι πανέμορφα τα ακουστικά;

Link to comment
Share on other sites

:up::up::up::up:

Πω πω αδερφε .......... καλοοοοο ............... ψηνωμαιιιιιιιιιι .............:O

Ποσο πηγαν ολα μαζι ?

Γιατι 32αρι και οχι 16αρι ?

Την μπαταρια δεν γινοταν να την παραγγειλης μαζι με το κινητο ωστε να γλυτωσεις το επιπλεον κοστος αφου τωρα η μικρη θα σου ειναι αχρηστη ?

 

Το 16αρι έχει μόνο ~9gb, σκέψου ότι τώρα έχω 16αρι Note με 64αρα SD, παρόλα αυτά στην αρχή λέω, δεν θα πετάω μέσα τα πάντα και θα χρησιμοποιώ περισσότερο το otg και παραγγέλνω το 16αρι ~188ε (Παρασκευή βράδυ) που το θεώρησα πολύ καλή ευκαιρία. Δευτέρα που γυρίζω από την δουλειά βλέπω το 32αρι να έχει πέσει 30ε+ στα 220ε, το παίρνω για σημάδι από τον θεό (άλλο που δεν ήθελα) και μετά από συνεννόηση με το 24/7 live chat του merimobiles αλλάζει η παραγγελία σε 32αρι :p. Έχει και κουπονάκια με 5-6$ οπότε μου βγήκε πολύ κοντά στο πρώτο mi2s 16gb που είχα παραγγείλει από ibuygou!

Δεν ξέρω αν γίνεται να το στείλουν κατευθείαν με μεγάλη μπαταρία και καπάκι, δεν ξέρω αν μπορείς να γλιτώσεις κάτι μιας και η μπαταρία με το καπάκι είναι extra και θα τους μείνουν η κανονική με το άσπρο καπάκι που δεν θα μπορούν να πουλήσουν. Δεν είχαν διαθέσιμα όταν έκανα την παραγγελιά οπότε δεν ρώτησα καν. Πάντως είναι πολύ εξυπηρετικοί και γρήγοροι στο chat οπότε δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις.

Με τον επιτραπέζιο φορτιστή πάντως είναι πολύ πιο εύκολο αν θελήσω να χρησιμοποιήσω και την μικρή μιας και δεν θα χρειάζεται να φορτίζω μπαταρία στο κινητό, μόλις τελειώνει η μία θα μπαίνει πάνω η άλλη.

Τα ακουστικά δεν έγραφε αν ήταν τα updated όταν παρήγγειλα το κινητό και μπαταρίες δεν είχε, όποτε τα παρήγγειλα από xiaomiworld όπου ο φορτιστής ήταν μαζί με την μπαταρία και το καπάκι.

 

Με γεια, να το χαρείς. Δεν είναι πανέμορφα τα ακουστικά;

 

Έχω εδώ και 4 μήνες 2 ζευγάρια se mh1, πάρα πολύ καλά ακουστικά, τα piston είναι ένα σκαλί πάνω στον ήχο και αφήνουν μια απίστευτη premium αίσθηση λόγο του ότι είναι μεταλλικά τα καλύμματα στα controlls-βύσμα-ακούστηκα. Eιδικά όταν τα πιάνεις στο χέρι σου πρώτη φορά και καταλαβαίνεις πόση περισσότερη πρόσφυση δίνουν στα δάχτυλα οι ραβδώσεις στην επιφάνεια του μετάλλου!

Edited by FrOsT_frt
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να τρέχει Cyanogenmod και να έχει τα Piston; Μπορεί να επιβεβαιώσει αν δουλεύουν τα τρία πλήκτρα; Με τρώει το χέρι μου να τα παραγγείλω εδώ και κανένα δίμηνο, αλλά τώρα δεν τολμάω, μην τυχόν και δεν μου δουλεύουν τα πλήκτρα.
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω εγώ τα έχω δοκιμάσει σε τρεις συσκευές (nexus 4, galaxy s 4 και galaxy s plus) αλλά όχι στην συγκεκριμένη και σε καμιά δεν δουλεύει τίποτα παρά το παρατεταμένο press για το google voice ενώ τα ακουστικά του s4 δουλεύουν μιά χαρά και στις τρεις

Αλλά τίποτα σαν τα xiaomi pistons (όπως στην φώτο του φίλου από πανω)

 

 

Επίσης υπάρχει θέμα με το μικρόφωνο των pistons σε cyanogenmon (σχεδόν δεν με ακούνε στην άλλη γραμμή)

Edited by jordany91
Sent from my MI 2S using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να τρέχει Cyanogenmod και να έχει τα Piston; Μπορεί να επιβεβαιώσει αν δουλεύουν τα τρία πλήκτρα; Με τρώει το χέρι μου να τα παραγγείλω εδώ και κανένα δίμηνο, αλλά τώρα δεν τολμάω, μην τυχόν και δεν μου δουλεύουν τα πλήκτρα.

 

Εχω περασει την τελευταια cm11 και εχω τα pistons, οχι δεν δουλευει κανενα κουμπι. Με την mui/wui ολα δουλευαν κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση! Μπλέξιμο η κατάσταση, αρχίζω να το ψάχνω λίγο περισσότερο στα fora του CyanogenMod, να δω τί λύση μπορεί να βρεθεί. Δεν είναι λόγος να βγάλω την Cyanogenmod από το κινητό, αλλά με τρώει κιόλας!..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα στην παρέα και από εμένα.

Μόλις σήμερα παρέλαβα και εγώ το δικό μου ΜΙ2s (2/16). Ήρθε ταχύτατα, δεν το περίμενα, παραλαβή από το ταχυδρομείο της Σιγκαπούρης 31/3 και την Παρασκευή 11/4 πήρα το ειδοποιητήριο από το ταχυδρομείο.

Η παραγγελία έγινε από το buyincoins και το κινητό δυστυχώς ήρθε με την κινέζικη ΡΟΜ.

Για να του περάσω την πολύγλωσση που έχει και τα ελληνικά (και βέβαια να έχω και τις ota αναβαθμίσεις) αυτή εδώ στην τρίτη γραμμή του πίνακα που λέει "Xiaomi MI-2/MI-2S aries" είναι εντάξει ? Ή να βάλω κάποια άλλη?

Μετά από λίγο ψάξιμο βρήκα και στο ελληνικό φόρουμ μια αντίστοιχη που είναι αυτή στο πρώτο πρώτο ποστ με αριθμό έκδοσης 4.4.11, κάνει και αυτή? Να επιλέξω αυτή που δίνουν στο ελληνικό φόρουμ?

 

Παναγιώτης

Edited by aboulafia
Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Η ίδια rom πρέπει να είναι και στα 2 link, εγώ το έχω περάσει από το πρώτο link γιατί εκεί βγαίνει πρώτα και μετά την παίρνουν αλλού, ακόμα και η ota έρχεται αργότερα.

Έχω την εντύπωση ότι η ems αυτή τη εποχή καθυστερεί περισσότερο από τα ταχυδρομεία, και μένα με postnl ήρθαν τα πράγματα 1 βδομάδα νωρίτερα!

 

Το mi2 δεν είχες; τι σε έκανε να αλλάξεις;

Link to comment
Share on other sites

Η ίδια rom πρέπει να είναι και στα 2 link, εγώ το έχω περάσει από το πρώτο link γιατί εκεί βγαίνει πρώτα και μετά την παίρνουν αλλού, ακόμα και η ota έρχεται αργότερα.

Έχω την εντύπωση ότι η ems αυτή τη εποχή καθυστερεί περισσότερο από τα ταχυδρομεία, και μένα με postnl ήρθαν τα πράγματα 1 βδομάδα νωρίτερα!

 

Το mi2 δεν είχες; τι σε έκανε να αλλάξεις;

 

Μπά τίποτα, από το τηλέφωνο είμαι κατευχαριστημένος! Απλά το είδε ο αδελφός μου και ψηνότανε για αγορά και αυτός, αλλά δεν είχε λεφτά τώρα, οπότε του πρότεινα και εγώ να βάλει τα μισά, να πάρω εγώ το καινούριο και να του δώσω αυτουνού το ΜΙ2.

Βέβαια το ΜΙ2 είναι η έκδοση με 2/32 εγώ το ΜΙ2s που πήρα είναι το 2/16, αλλά ούτως ή άλλως δεν την γεμίζω γενικά τη μνήμη. Και στο desire μου με μια καρτούλα 8Gb ήμουν και ήταν σχεδόν άδεια.

αλλά από το τηλέφωνο και από την MIUI γενικά είμαι κατευχαριστημένος οπότε ξαναπήρα το ίδιο, ειδικά στην τιμή που το δίνουν τώρα νομίζω πως είναι τρομερή ευκαιρία.

 

Παναγιώτης

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αχα, έτσι εξηγείται, δεν ειχα προσέξει κάτι τέτοιο στο Site τους.

Το κινητό από merimobiles.com, τα υπόλοιπα από Xiaomiworld.com.

 

Αυτό το σάιτ είναι αξιόπιστο? Θέλω να του πάρω και εγώ μερικά πραγματάκια (τη μεγάλη μπαταρία, μια θηκούλα και ακουστικά).

Δεν είχες κάποιο πρόβλημα γενικα? Τα ακουστικά τα έλεγξες αν είναι τα αυθεντικά ?

Γίνεται πολύς ντόρος στο νετ για τα πλαστά ΧΙΑΟΜΙ.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σάιτ είναι αξιόπιστο? Θέλω να του πάρω και εγώ μερικά πραγματάκια (τη μεγάλη μπαταρία, μια θηκούλα και ακουστικά).

Δεν είχες κάποιο πρόβλημα γενικα? Τα ακουστικά τα έλεγξες αν είναι τα αυθεντικά ?

Γίνεται πολύς ντόρος στο νετ για τα πλαστά ΧΙΑΟΜΙ.

 

Παναγιώτης

 

Στην αρχή είχα και εγώ ενδοιασμούς, είχα δει τα threads που έλεγαν προσοχή κλπ στο συγκεκριμένο μαγαζί.

Αλλά είδα στο ιταλικό miui forum ότι όσοι πήραν δεν είχαν κάποιο πρόβλημα, και επίσης το μαγαζί έχει στείλει συσκευές για review στο Ce4tech (youtube), έτσι πείστηκα ότι έχει γνήσια πράγματα. Ότι μου έστειλαν ήταν γνήσιο, η μόνη παραφωνία ας πούμε που είχα ήταν τα piston που δεν είναι η τελευταία έκδοση, αν και δεν μπορώ να τους κατηγορήσω μιας ακόμα και η ίδια η xiaomi δεν ξεχωρίζει στην έκδοση v2.0 που στην αρχή ήταν χωρίς κλιπ και μετά βάλαν κλιπ και κάτι άλλες αλλάγουλες, μόνος τρόπος να τα ξεχωρίσεις είναι να ανοίξεις το χάρτινο κουτί, να ξετυλίξουν το πλαστικό και να δεις το ταμπελακι στον πατώ του κουτιού η να ανοίξουν το κουτί να βγάλουν τα ακουστικά και να δουν αν έχει κλιπ από κατω. Οπότε αν το μαγαζί προμηθεύτηκε κομμάτια πριν την αλλαγή θα έχει στοκ αυτά χωρίς το κλιπ.

Edited by FrOsT_frt
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή είχα και εγώ ενδοιασμούς, είχα δει τα threads που έλεγαν προσοχή κλπ στο συγκεκριμένο μαγαζί.

Αλλά είδα στο ιταλικό miui forum ότι όσοι πήραν δεν είχαν κάποιο πρόβλημα, και επίσης το μαγαζί έχει στείλει συσκευές για review στο C4tech (youtube), έτσι πείστηκα ότι έχει γνήσια πράγματα. Ότι μου έστειλαν ήταν γνήσιο, η μόνη παραφωνία ας πούμε που είχα ήταν τα piston που δεν είναι η τελευταία έκδοση, αν και δεν μπορώ να τους κατηγορήσω μιας ακόμα και η ίδια η xiaomi δεν ξεχωρίζει στην έκδοση v2.0 που στην αρχή ήταν χωρίς κλιπ και μετά βάλαν κλιπ και κάτι άλλες αλλάγουλες, μόνος τρόπος να τα ξεχωρίσεις είναι να ανοίξεις το χάρτινο κουτί, να ξετυλίξουν το πλαστικό και να δεις το ταμπελακι στον πατώ του κουτιού η να ανοίξουν το κουτί να βγάλουν τα ακουστικά και να δουν αν έχει κλιπ από κατω. Οπότε αν το μαγαζί προμηθεύτηκε κομμάτια πριν την αλλαγή θα έχει στοκ αυτά χωρίς το κλιπ.

 

Αφού είναι έτσι όλα καλά, να κάνω και γω την παραγγελία μου, γιατί θέλει και ο αδελφός μου αυτή την θήκη με την γυάλινη πίσω πλάτη και δεν την βρήκα αλλού.

 

Και κάτι που μου ήρθε σαν φλασιά τώρα...

Αφού τα δυο τηλέφωνα φοράνε την ίδια ΡΟΜ, μπορώ να "κλωνοποιήσω" με κάποιο τρόπο αυτή που έχω ήδη επάνω στο ΜΙ2 και να την περάσω κατευθείαν στο νέο ? (μια και το έχω φτιάχει τώρα στα γούστα μου)

Επίσης μπορώ να σβήσω από το ΜΙ2 τα "ίχνη" μου (βασικά τις επαφές μου και τον λογαριασμό μου) χωρίς να του κάνω επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων και να του το δώσω έτσι, ή για να φύγουν όλα από μέσα να κάνω επαναφορά?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι έτσι όλα καλά, να κάνω και γω την παραγγελία μου, γιατί θέλει και ο αδελφός μου αυτή την θήκη με την γυάλινη πίσω πλάτη και δεν την βρήκα αλλού.

 

Και κάτι που μου ήρθε σαν φλασιά τώρα...

Αφού τα δυο τηλέφωνα φοράνε την ίδια ΡΟΜ, μπορώ να "κλωνοποιήσω" με κάποιο τρόπο αυτή που έχω ήδη επάνω στο ΜΙ2 και να την περάσω κατευθείαν στο νέο ? (μια και το έχω φτιάχει τώρα στα γούστα μου)

Επίσης μπορώ να σβήσω από το ΜΙ2 τα "ίχνη" μου (βασικά τις επαφές μου και τον λογαριασμό μου) χωρίς να του κάνω επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων και να του το δώσω έτσι, ή για να φύγουν όλα από μέσα να κάνω επαναφορά?

 

Παναγιώτης

 

Κανε backup απο το security center στο mi2.

Και αφου φλασαρεις to clockworkmod μαζί με την Ρομ που θες στο mi2s

Βάλε το backup στο mi2s και κανε restore.

 

Ώστε για τους επαφές και γενικά τα ίχνη που λες. Απ'τις ρυθμίσεις > λογαριασμοί κανε αποσύνδεση και διαγραφγ για κάθε λογαριασμό που έχεις συνδεδεμένο. Και σβήσε (batch delete) τους επαφές που έχεις αποθηκεύσει στο κινητό.

Και κανονική διαγραφή των αρχείων σου από το explorer και clear data/cache για όλες τις εφαρμογές που έχουν προσωπικές πληροφορίες. (facebook, eBay, PayPal etc...)

 

Επίσης μπορείς από το security center>security > Cleaner > scan και να σβησεις όλα τα cache files :)

Sent from my MI 2S using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Κανε backup απο το security center στο mi2.

Και αφου φλασαρεις to clockworkmod μαζί με την Ρομ που θες στο mi2s

Βάλε το backup στο mi2s και κανε restore.

 

Ώστε για τους επαφές και γενικά τα ίχνη που λες. Απ'τις ρυθμίσεις > λογαριασμοί κανε αποσύνδεση και διαγραφγ για κάθε λογαριασμό που έχεις συνδεδεμένο. Και σβήσε (batch delete) τους επαφές που έχεις αποθηκεύσει στο κινητό.

Και κανονική διαγραφή των αρχείων σου από το explorer και clear data/cache για όλες τις εφαρμογές που έχουν προσωπικές πληροφορίες. (facebook, eBay, PayPal etc...)

 

Επίσης μπορείς από το security center>security > Cleaner > scan και να σβησεις όλα τα cache files :)

 

Ευχαριστώ!

Αυτό ερχόμουν να προσθέσω τώρα, ότι πριν από κάθε αναβάθμιση με ρωτάει για μπακ-απ και πάντα του κάνω και μετά τα τραβάω στον υπολογιστή τα αρχεία να μην γεμίζει η μνήμη του.

Οπότε αυτό μου ήρθε και μένα, να περάσω πίσω ένα τέτοιο αρχείο με ριστορ.

Βασικά το gmail με ενδιαφέρει περισσότερο από εφαρμογές, να διώξει τα μέιλ μου και τ λοιπά από μέσα, ο αδελφός δεν έχει ΦΒ οπότε θα το κάνω απεγκατάσταση αυτό τελείως.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχασεις να κανεις clear cache (batch clear δλδ για ολα) απο το cleaner.

Και να άδειάσει το κινητό από διαφορα άχρηστα αρχεία αλλά και να κοιμάσαι εσύ ήσυχος ;)

Sent from my MI 2S using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επανήλθα πλεον ως κάτοχος και επισήμως του ΜΙ2s.

Ήταν η πιο γρήγορη μετάβαση που έχω κάνει από τηλέφωνο σε τηλέφωνο και η πιο χαλαρή.

Αν δε είχα από πριν σκεφτεί και οργανώσει λίγο τις κινήσεις μου, μονο το να αλλάξω ΣΙΜ θα ήταν πιο απλό από αυτό.

Όλα έγιναν αστενοχώρητα και γρήγορα και τα καθάρισμα του παλιού και η διαμόρφωση του νέου. Αφου να φανταστείτε πως δεν χρειάστηκε ούτε το ξυπνητήρι μου να ξαναορίσω!

'Οσο πάει αυτό το τηλέφωνο και αυτή η MIUI με αφήνουν όλο και πιο έκπληκτο.

Όσο για την ΡΟΜ, δεν χρειάστηκε καν να δω πια θα κατεβάσω, αφού στο "παλιό" μου τηλέφωνο ΜΙ2 υπήρχε η προηγούμενη ΡΟΜ που είχα κατεβάσει η έκδοση 4.4.11 και πέρασα αυτή!

Και να σβήσω το παλιό επίσης δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου, με την κατάργηση του λογαριασμού μου και τον "καθαρισμό" μόνο 3 επαφές ασυγχρόνιστες είχαν μείνει και 3 μηνύατα!

Αυτά για να μην μακρυγορώ.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επανήλθα πλεον ως κάτοχος και επισήμως του ΜΙ2s.

Ήταν η πιο γρήγορη μετάβαση που έχω κάνει από τηλέφωνο σε τηλέφωνο και η πιο χαλαρή.

Αν δε είχα από πριν σκεφτεί και οργανώσει λίγο τις κινήσεις μου, μονο το να αλλάξω ΣΙΜ θα ήταν πιο απλό από αυτό.

Όλα έγιναν αστενοχώρητα και γρήγορα και τα καθάρισμα του παλιού και η διαμόρφωση του νέου. Αφου να φανταστείτε πως δεν χρειάστηκε ούτε το ξυπνητήρι μου να ξαναορίσω!

'Οσο πάει αυτό το τηλέφωνο και αυτή η MIUI με αφήνουν όλο και πιο έκπληκτο.

Όσο για την ΡΟΜ, δεν χρειάστηκε καν να δω πια θα κατεβάσω, αφού στο "παλιό" μου τηλέφωνο ΜΙ2 υπήρχε η προηγούμενη ΡΟΜ που είχα κατεβάσει η έκδοση 4.4.11 και πέρασα αυτή!

Και να σβήσω το παλιό επίσης δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου, με την κατάργηση του λογαριασμού μου και τον "καθαρισμό" μόνο 3 επαφές ασυγχρόνιστες είχαν μείνει και 3 μηνύατα!

Αυτά για να μην μακρυγορώ.

 

Παναγιώτης

Πως έκανες την μετάβαση ? με κάποιο πρόγραμμα?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Πως έκανες την μετάβαση ? με κάποιο πρόγραμμα?

 

Όχι τίποτα.

Βασικά μετέφερα από το ΜΙ2 την ΡΟΜ που είχε μέσα, μετά από το update (ένα zip file) και αυτήν πέρασα στο καινούριο.

Μετά έκανα εκείνη τη στιγμή ένα μπακάπ και το μετέφερα πάλι στο καινούριο και το έκανα ριστόρ.

Τελος έκανα κόπυ τη μουσική μου από το ένα στο άλλο.

Δεν χρειάστηκε κάτι άλλο να κάνω, όλα ήρθαν πίσω όπως ήταν και στο παλιό.

Όπως είπα και πριν μέχρι και οι ρυθμίσεις στο ξυπνητήρι ήρθαν πλήρως.

 

Γιαυτό λέω πως έγινε αστενοχώρητα.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, το MI 2S σε δίκαρτο υπάρχει;

Ενδιαφέρεται φίλος και δεν γνωρίζω τίποτε από Xiaomi, ευχαριστώ.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, το MI 2S σε δίκαρτο υπάρχει;

Ενδιαφέρεται φίλος και δεν γνωρίζω τίποτε από Xiaomi, ευχαριστώ.

 

δεν βγαινει σε δικαρτο...εκτος αν θελει να παρει το Xiaomi Hongmi

Link to comment
Share on other sites

δεν βγαινει σε δικαρτο...εκτος αν θελει να παρει το Xiaomi Hongmi

 

Τώρα είναι αργά, το πήρε ήδη και αφού το παρέλαβε, διαπίστωσε πως είναι μονόκαρτο!

Μου είπε πως μπέρδεψε το dual sim με το dual cam...

Τώρα θέλει να το πουλήσει και θα το βάλω εγώ αγγελία εδώ...

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είναι αργά, το πήρε ήδη και αφού το παρέλαβε, διαπίστωσε πως είναι μονόκαρτο!

Μου είπε πως μπέρδεψε το dual sim με το dual cam...

Τώρα θέλει να το πουλήσει και θα το βάλω εγώ αγγελία εδώ...

 

γεια σου φιλε μου,

με ενδιαφερει το κινητο που εχει ο φιλος σου.

το εχει ακομα?

φιλικα,Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Έχω έκδοση miui 14.04.11 σε κινητό X7s....ωραία ρομ αλλά ενώ ρύθμισα άνετα τις επαφές με το λογαριασμό google.. έφτιαξα και mi cloud λογαριασμό..αρνείται να περάσει το hotmail που έχω.Πάω στο accounts ,add account ,mail....βάζω το mail και το pass αλλά τίποτα..βγάζει checking incoming server settings....και μετά από λίγο (3-4 λεπτά) βγάζει couldnt finish ...cant connect to server....αναγκάστηκα να βάλω το Κ9 mail(μέχρι να βρω λύση) αλλά αφού έχει την επιλογή για να προσθέσω λογαριασμούς γιατί να έχω έξτρα προγράμματα...

Το γράφω εδώ το πρόβλημα μου γιατί είναι το λειτουργικό σας το miui , οπότε μπορεί να το έχεται αντιμετωπίσει και εσείς αυτό... αν νομίζεται ότι πρέπει να το βάλω σε κάποιο άλλο σημείο παρακαλώ να μου το πείτε..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία έκδοση 4.4.18 υπάρχει ανανεωμένο app που είναι πολύ ευκολότερο να βάζεις λογαριασμούς email, Hotmail, yahoo, Gmail όλα πέρασαν αυτόματα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

 

*και πριν το update μόνο με Yahoo χρειάστηκα τις χειροκίνητες ρυθμίσεις. Για Hotmail αν θυμάμαι καλά είχε 2 επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...