Jump to content

Xiaomi Mi 2S


cableguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Quoteάρω το πρώτο σου ποστ.

Είσαι σίγουρος ότι γράφει 4.1.2;

 

Μπορεις να βγάλεις ένα screen short να μας από το about phone από τα settings του κινητού να μας το δείξεις;

Cpu-z, antutu X στα specs τι σου γράφει, screen short αν μπορείς, τι σκορ βγάζει.

 

Αν δεν μπορείς να περάσεις update με κανένα από τους τρόπους που σου έδωσα λινκ παραπάνω δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα.

στο antutu μου εβγαλε γυρω στο 16900...αλλα δεν μπορω να το κανω screen short ,δεν ξερω γιατι δεν μου το κανει.

σου βαζω screen short απο το about phone [ATTACH]44253[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 895
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά,έχει το δικό μου 21 και μπορώ να κάνω update σε 33 jbl από το updater. Να το κάνω? Θα χαθεί τίποτα? Επειδή τώρα είχε μέσα και.play store και ελληνικά και root και όλα. Θα χαθούν?
Link to comment
Share on other sites

στο antutu μου εβγαλε γυρω στο 16900...αλλα δεν μπορω να το κανω screen short ,δεν ξερω γιατι δεν μου το κανει.

σου βαζω screen short απο το about phone [ATTACH]44253[/ATTACH]

 

Λυπάμαι που θα στο πω αλλά έχω την εντύπωση ότι ο Κινέζος σου πούλησε μαϊμού.

-Το mi2 όπως και το mi2s έχουν Android 4.1.1 και όχι 4.1.2, όταν το πρωτοείδα στο ποστ σου νόμιζα έκανες λάθος...

-Το mi2 ξεπερνά εύκολα τα 20κ στο antutu (4 core s4 pro 1.5ghz με adreno 320)

-Ο αναγραφόμενος ελεύθερος χώρος είναι πάρα πολύς για 16αρι.

 

Σου ζήτησα antutu specs και Cpu z μήπως και βλέπαμε το μοντέλο του επεξεργαστή που λογικά είναι mediatek (mtk), ρίξε μια ματιά τι μοντέλο λέει. ή Quick System Info PRO

Edited by FrOsT_frt
Link to comment
Share on other sites

-Το mi2 ξεπερνά εύκολα τα 20κ στο antutu (4 core s4 pro 1.5ghz με adreno 320)

 

Έχω το LG Optimus G με ίδια χαρακτηριστικά (s4@1,5+adr320) αλλά τα 20.000 στο antutu δύσκολα τα πιάνω.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που θα στο πω αλλά έχω την εντύπωση ότι ο Κινέζος σου πούλησε μαϊμού.

-Το mi2 όπως και το mi2s έχουν Android 4.1.1 και όχι 4.1.2, όταν το πρωτοείδα στο ποστ σου νόμιζα έκανες λάθος...

-Το mi2 ξεπερνά εύκολα τα 20κ στο antutu (4 core s4 pro 1.5ghz με adreno 320)

-Ο αναγραφόμενος ελεύθερος χώρος είναι πάρα πολύς για 16αρι.

 

Σου ζήτησα antutu specs και Cpu z μήπως και βλέπαμε το μοντέλο του επεξεργαστή που λογικά είναι mediatek (mtk), ρίξε μια ματιά τι μοντέλο λέει. ή Quick System Info PRO

 

 

απο το μεσημερι ζητησα full refund & μου εκανε προταση να κρατησω το κινητο & να μου επιστρεψει 100$ πισω!...το παλιολαμογιο ........μαλλον θα το παω στα ακρα & θ αρνηθω ........το προβλημα ειναι οτι δεν μου χει ξανατυχει κατι τετοιο & δεν ξερω την αντιδραση της ομαδασ του aliexpress που θ αναλαβει την υποθεση μετα το escalate dispute

σου επισυναπτω & μια φωτο απο το cpu-z

[ATTACH]44271[/ATTACH]

δυστυχως εμπλεξα

Link to comment
Share on other sites

απο το μεσημερι ζητησα full refund & μου εκανε προταση να κρατησω το κινητο & να μου επιστρεψει 100$ πισω!...το παλιολαμογιο ........μαλλον θα το παω στα ακρα & θ αρνηθω ........το προβλημα ειναι οτι δεν μου χει ξανατυχει κατι τετοιο & δεν ξερω την αντιδραση της ομαδασ του aliexpress που θ αναλαβει την υποθεση μετα το escalate dispute

σου επισυναπτω & μια φωτο απο το cpu-z

[ATTACH]44271[/ATTACH]

δυστυχως εμπλεξα

 

Αν παραδέχθηκε ότι είναι fake και σου έκανε αντιπρόταση πιστεύω το aliexpress θα σε δικαιώσει και θα πάρεις full refund.

Αφού λες κιόλας ότι η συσκευή έχει προβλήματα στην λειτουργία δεν υπάρχει λόγος να συμβιβαστείς.

 

Έχω το LG Optimus G με ίδια χαρακτηριστικά (s4@1,5+adr320) αλλά τα 20.000 στο antutu δύσκολα τα πιάνω.

 

Και το nexus 4 με το ίδιο chipset σκοράρει ακόμα πιο χαμηλά, όπως και σε άλλες συσκευές με Snapdragon 800 πχ υπάρχει αρκετά μεγάλη απόκλιση.

Τα specs τα ανέφερα γιατί στην αρχή ο mankap7 είχε πει για mi2s.

Edited by FrOsT_frt
Link to comment
Share on other sites

Αντε να βγάλεις άκρη τώρα. Αν διάβασα σωστά είναι αυτός που το είχε - 40% στη τιμή; Πιστεύω έχει δίκιο ο @FrOsT_frt. Κυνήγησε το όσο μπορείς να πάρεις τα λεφτά σου πίσω.
Link to comment
Share on other sites

:cool:

Λόγο φόρτου εργασίας δεν έφυγα από την εταιρία καθόλου 2 μέρες (Τρίτη - Τετάρτη) οπότε έγινε χαλαρή χρήση.

Μόνιμα σε 2g, δεδομένα κυρίως από wifi με λίγο 2g,περίπου 3 ώρες 720p video, καμιά ώρα YouTube, κάνα 30λεπτο κλήσεις, η υπόλοιπη χρήση κυρίως Tapatalk και browser. Φωτεινότητα στο αυτόματο στην μέση ή τέρμα ανοιχτή, χειροκίνητη φωτεινότητα για 15 λεπτά στο τέρμα. 3 email accounts με sync κάθε 1 ώρα (στην προηγούμενη φόρτιση τα είχα με push και είχα παρόμοια αποτελέσματα, βέβαια αυτό εξαρτάται και από τα πόσα mail λαμβάνεις κάποιος την μερα).

Όλα τα άλλα sync κλειστά. Balanced profile. Miui 4.4.18

 

http://img.tapatalk.com/d/14/04/24/4ypymaqe.jpg

 

http://img.tapatalk.com/d/14/04/24/my9a2ume.jpg

 

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν δεν είχες αυτά ''περίπου 3 ώρες 720p video, καμιά ώρα YouTube'' θα σου έβγαζε 3 ημέρες?
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Nαι και ίσως και παραπάνω θα του έβγαζε... στο δικό μου με απλή χρήση και την λειτουργία εξοικονόμηση ενέργειας, πέτυχα διάρκεια 4 ημέρες (εντάξει έκανα το πολύ 1 με 2 τηλέφωνα την ημέρα όμως).

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν δεν είχες αυτά ''περίπου 3 ώρες 720p video, καμιά ώρα YouTube'' θα σου έβγαζε 3 ημέρες?

 

Λογικά ναι, όσο λιγότερο το χρησιμοποιείς τόσο περισσότερο κρατάει :p

Το σημαντικό για μένα είναι πόσο κρατάει σε χρήση, σε αναμονή όλα κρατάνε αν "κοιμούνται" δεν τα σκίσεις να κάνουν sync κάθε δευτερόλεπτο.

 

btw αυτά είναι με την μεγάλη μπαταρία όχι αυτή που έρχεται με το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το xiaomi framework η xiaomi services πως μπορώ να το σταματήσω (freeze) ?? Το διάβασα σε άλλο φόρουμ να το'χει κάνει άλλο παιδί (end.miui.com) στο Ρομ του wajk (wiui) αλλά δεν μπορώ να πιστέψω εκεί (άλλο θέμα είναι αυτό η κατάσταση του λογαριασμού μου είναι waiting for confirmation, an email will be sent. Και τίποτα δεν μου ήρθε) τάπα...
Sent from my MI 2S using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά επειδή ψήνομαι για αυτο το κινητό και το έχω βρει σε αυτήν την τιμή και στο σε αυτό το site http://dhl.to2c.com/xiaomi-mi2s-dhl.html θα ήθελα να μου πείτε τα μειονεκτήματα που έχει για τα λεφτά του και αν αξίζει για πρώτο κινητό!!!

επίσης κατα την κρίση σας αν το παραγγειλω θα πρέπει να ζητήσω κατι άλλο όπωσ π.χ power adapter EU ή να με βάλουν ελληνικό μενου ή κάτι άλλο .ευχαριστω για τον χρόνο σας!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά επειδή ψήνομαι για αυτο το κινητό και το έχω βρει σε αυτήν την τιμή και στο σε αυτό το site http://dhl.to2c.com/xiaomi-mi2s-dhl.html θα ήθελα να μου πείτε τα μειονεκτήματα που έχει για τα λεφτά του και αν αξίζει για πρώτο κινητό!!!

επίσης κατα την κρίση σας αν το παραγγειλω θα πρέπει να ζητήσω κατι άλλο όπωσ π.χ power adapter EU ή να με βάλουν ελληνικό μενου ή κάτι άλλο .ευχαριστω για τον χρόνο σας!!!

Από εκεί που το έχεις βρει ελληνικά στο μενού λέει ότι έχει, αυτό που δεν ξέρω τι ισχύει είναι για την έκδοση κινητού, είναι αυτή με 16GB+8Mp κάμερα ή 32GB+13Mp κάμερα...

 

Επίσης προσοχή και σε αυτό το DHL Free Shipping γιατί είναι πολύ συχνό φαινόμενο να περνούν «επίσκεψη» από το τελωνείο...

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά επειδή ψήνομαι για αυτο το κινητό και το έχω βρει σε αυτήν την τιμή και στο σε αυτό το site http://dhl.to2c.com/xiaomi-mi2s-dhl.html θα ήθελα να μου πείτε τα μειονεκτήματα που έχει για τα λεφτά του και αν αξίζει για πρώτο κινητό!!!

επίσης κατα την κρίση σας αν το παραγγειλω θα πρέπει να ζητήσω κατι άλλο όπωσ π.χ power adapter EU ή να με βάλουν ελληνικό μενου ή κάτι άλλο .ευχαριστω για τον χρόνο σας!!!

 

Καλύτερα να ακολουθήσεις την πεπατημένη, ibuygou ή merimobiles.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ακολουθήσεις την πεπατημένη, ibuygou ή merimobiles.

Γνωστός πήρε το Mi3 από εκεί, ήρθε κανονικά με ελληνικά, αυθεντικό και σχετικά γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σήμερα παρατήρησα το εξής περίεργο, είχα συνηθίσει απο το Htc να απαντάω σέρνοντας το δάκτυλο στην οθόνη προς τα κάτω και όχι στο πλάι όπως έχει την βασική του επιλογή το Μi2s. Έτσι πήγα και το άλλαξα από τις ρυθμίσεις και το έβαλα να απαντάω με κάθετη κύλιση. Αλλά σήμερα σε δυο απανωτά τηλεφωνήματα φαινόταν σαν να μην αποκρίνεται η οθόνη στο άγγιγμα για να απαντήσω! Στην πρώτη περίπτωση το καταφερα μετά από 10-12 προσθάθειες ενώ στην δεύτερη, ανοιγόκλεισα την οθόνη από το κουμπί ον/οφ (όταν είδα πως δεν αποκρινόταν το τατς) και με το που ξανάνοιξε η οθόνη λειτούργησε και το touch κανονικά. Έχει συμβεί και σε άλλον αυτό ?

Μετά από τα παραπάνω βέβαια, ξαναγύρισα την απάντηση στις κλήσεις με τον οριζόντιο τρόπο που είχε αρχικά.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

UOTE=mankap7;5355683]απο το μεσημερι ζητησα full refund & μου εκανε προταση να κρατησω το κινητο & να μου επιστρεψει 100$ πισω!...το παλιολαμογιο ........μαλλον θα το παω στα ακρα & θ αρνηθω ........το προβλημα ειναι οτι δεν μου χει ξανατυχει κατι τετοιο & δεν ξερω την αντιδραση της ομαδασ του aliexpress που θ αναλαβει την υποθεση μετα το escalate dispute

σου επισυναπτω & μια φωτο απο το cpu-z

[ATTACH]44271[/ATTACH]

δυστυχως εμπλεξα

 

 

Καλησπερα & παλι ....συνεχιζονται ακομα οι διαπραγματευσεις με το λαμογιοκινεζο...μου δινει 135$ & να κρατησω το κινητο....ερωτηση προς εσας ,σας επισυναπτω καποιες φωτο & θα ηθελα να μου πειτε εαν γνωριζετε, εαν μπορουμε να διορθωσουμε τη συσκευη ,να τις περασω ελληνικη γλωσσα και οτι αλλο μπορει να γινει.Γενικως παντως αφου ελυσα μονος μου καποια μικροπροβληματα με τις επαφες & τον browser το κινητο δουλευει πολυ καλα .να στε καλα :)

[ATTACH]44461[/ATTACH]

 

[ATTACH]44462[/ATTACH]

 

[ATTACH]44464[/ATTACH]

 

[ATTACH]44465[/ATTACH]

 

[ATTACH]44466[/ATTACH]

Edited by mankap7
Link to comment
Share on other sites

UOTE=mankap7;5355683]Καλησπερα & παλι ....συνεχιζονται ακομα οι διαπραγματευσεις με το λαμογιοκινεζο...μου δινει 135$ & να κρατησω το κινητο....ερωτηση προς εσας ,σας επισυναπτω καποιες φωτο & θα ηθελα να μου πειτε εαν γνωριζετε, εαν μπορουμε να διορθωσουμε τη συσκευη ,να τις περασω ελληνικη γλωσσα και οτι αλλο μπορει να γινει.Γενικως παντως αφου ελυσα μονος μου καποια μικροπροβληματα με τις επαφες & τον browser το κινητο δουλευει πολυ καλα .να στε καλα

 

Έχεις πάρει μαϊμού. Δες κανονικό cpuz

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες, έχω ένα θεματάκι με τη συσκευή. Ότι την παρέλαβα, την είχα ζητήσει Multilanguage όλα ωραία και καλά. Ψάχνοντας βρήκα το update app και φυσικά έκανα update. Μετά το update λοιπόν μου βγάζει για επιλογές γλώσσας μόνο αγγλική και κινέζικη. Τι πρέπει να κάνω για να βάλω την ελληνική?
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις update,συνδέεσαι με xiaomi και κατεβάζεις την official miui που έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα.Ελληνικά εδώ

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4929-%CE%A3%CE%B5-%CE%BB%CE%AF%CE%B3%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%AD%CF%81%CE%B5%CF%82-%CE%B8%CE%B1-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%AD%CF%84%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CE%B7-%CE%B7-100-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-MIUI-ROM/

Link to comment
Share on other sites

σε φιλο δεν δουλευει το light sensor ... αγορα απο merimobiles ...

υπαρχει περιπτωση με καποιο τροπο να φτιαξει η πρεπει να σταλει πισω ;

 

5tbq.jpg

 

https://imagizer.imageshack.us/v2/399x709q90/842/5tbq.jpg

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Περιμενω κ εγω ενα δεμα.Η αγορα εγινε απο merimobiles.Μπηκα σημερα να δω που βρισκεται το δεμα κ βλεπω οτι εχει φτασει ελλαδα και για την ακριβεια μου βγαζει οτι εχει γινει εισαγωγη στο τελωνειο κ τωρα λεει Kλεισιμο απο κατ. αεροδρομιου (ems). Λογικα εχει περασει το τελωνειο ή ενδέχεται να μου στειλουν καμια ειδοποιηση για τελωνειο?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...