Jump to content

Xiaomi Mi 2S


cableguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά δεν κρατήθηκα και παρήγγειλα τα Piston. Στο meromobiles τα έχουν στα €14.42 με δωρεάν μεταφορικά, οπότε θεώρησα πως είναι καλή η στιγμή, δύσκολα να πέσουν πιο κάτω. Tαυτόχρονα παρήγγειλα και από το ibuygou το MiKey, άντε να δούμε τί κάνει και αυτό!..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 895
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά δεν κρατήθηκα και παρήγγειλα τα Piston. Στο meromobiles τα έχουν στα €14.42 με δωρεάν μεταφορικά, οπότε θεώρησα πως είναι καλή η στιγμή, δύσκολα να πέσουν πιο κάτω. Tαυτόχρονα παρήγγειλα και από το ibuygou το MiKey, άντε να δούμε τί κάνει και αυτό!..

 

δεν εχω καταλαβει τι κανει το mikey

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταλαβει τι κανει το mikey

 

Στην ουσια ειναι ενα ακομα κουμπι που προστιθεται πολυ χρησιμο γιατι το ρυθμιζεις να ανοιγει οποια εφαρμογη θες με ενα κλικ και με δυο μια αλλη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... μόλις παρέλαβα το xiaomi mi2s.... ψάχνω άτομα που έχουνε το ίδιο ή άλλο κινητό αντιστοιχης εταιρίας!?!?

ξέρουνε ώρεσ φόρτησης???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Mi2S

έκανα μια έρευνα αγοράς σε διάφορα site και έιδα και αυτό

aliexpress

70% έκτπωση.

 

Τι λέτε είναι μουφα?

Καλυτερα να κοιτάξω αλλού?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Mi2S

έκανα μια έρευνα αγοράς σε διάφορα site και έιδα και αυτό

aliexpress

70% έκτπωση.

 

Τι λέτε είναι μουφα?

Καλυτερα να κοιτάξω αλλού?

 

Φίλε μακριά απ'αυτο το site είναι μουφα.

Την πάτησε ένας φίλος εδώ στο φόρουμ αν κοιτάξεις κάποιες σελίδες πισω.

 

Πάρε από Ibuygo ή merimobiles είναι αξιόπιστα

Sent from my MI 2S using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά εχθες παράγγειλα και εγω το κινητο :) σε μαυρο 32αρι απο merimobiles και ειχε και επιλογή να σταλεί απο το υποκατάστημα Ελλάδας με 25$ και ACS σε 3 ημερες χωρίς να ρισκάρουμε τελωνείο κλπ...

Δεν κρατήθηκα και το επέλεξα αφού μου έδωσε κουπόνι -5$ οποτε... με 13 ΕΥΡΩ περίπου διαφορα θα το εχω αυριο λογικά τι παίζει με το σενάριο αυτο μου έκανε εντύπωση... :D

Δωράκια δεν δίνουν όμως αν και εγω του ζήτησα μια σιλικονουχα case για να δουμε...:O

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά εχθες παράγγειλα και εγω το κινητο :) σε μαυρο 32αρι απο merimobiles και ειχε και επιλογή να σταλεί απο το υποκατάστημα Ελλάδας με 25$ και ACS σε 3 ημερες χωρίς να ρισκάρουμε τελωνείο κλπ...

Δεν κρατήθηκα και το επέλεξα αφού μου έδωσε κουπόνι -5$ οποτε... με 13 ΕΥΡΩ περίπου διαφορα θα το εχω αυριο λογικά τι παίζει με το σενάριο αυτο μου έκανε εντύπωση... :D

Δωράκια δεν δίνουν όμως αν και εγω του ζήτησα μια σιλικονουχα case για να δουμε...:O

 

Με το καλό να σου έρθει!

 

Αν σου έδωσαν τέτοια επιλογή μάλλον δεν έχουν κάνει update το site του Greek Warehouse που δείχνει μόνο ένα zoppo....

 

Όταν λες "σε μαύρο" τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω

Εγω κανονικά ειχα προβεί για παραγγελία στο Κινεζικο site merimobiles αλλα μολις έφθασα να ολοκληρώσω με πληρωμή μου ειχε και επιλογή μόνο για πελάτες εντος Ελλάδος να παραλάβουν απο το τοπικο υποκατάστημα με 25 ευρω παραπάνω μεσω ACS και το εκανα...

Μαύρο case πισω το ειχε και μαμισιο το 32αρι...

Edited by spirosmeg
Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Δίνουν και tracking number για την ACS;

Για το χρώμα ρωτάω γιατί είχα την εντύπωση ότι βγαίνει μόνο με άσπρο και ο μόνος άλλος που ξέρω ότι παρήγγειλε μαύρο κατέληξε με άσπρο και Bluetooth σαν δώρο για την ταλαιπωρία - λάθος.

Edited by FrOsT_frt
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω tracking number κανονικά ολες οι courier δεινουν εδω δεν δουλεύουν αλλιως νομιζω τωρα μονο το 32αρι εχει επιλογή λευκο η μαυρο αλλα απο οτι ειδα υπάρχουν πληθώρα πισω καπάκια παντου ειδικά στο aliexpress ο χαμός και πολυ ζορικα: http://www.aliexpress.com/item/22-colors-Fashion-Original-case-for-xiaomi-mi2s-m2s-M2-mi2-back-cover-Fashion-personality-Top/1512464918.html

 

Θέλω να πιστεύω να άξιζε η διαφορά χρημάτων του 32 στην κάμερα πιο πολύ που θέλω από το 16αρι ετσι και αλλιως δεν παίρνει και SD το εργαλείο δεν βλέπω πουθενά ομως να το αναφέρουν ?

Μεχρι αυτη την στιγμή δεν εχουν εκτελέσει την παραγγελία για να δουμε ποσο φερέγγυοι ειναι στα λεγόμενα τους 2-3 ημερες...

Edited by spirosmeg
Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από merimobiles το πήρα, αξιόπιστο μαγαζί, δεν είχα ποτέ πρόβλημα μαζί τους.

Προσωπικά πήρα το 32αρι γιατί τα 16 είναι πολύ λίγα, τουλάχιστον για μένα. Για την κάμερα δεν έχω δει το 16αρι για να συγκρίνω.

Καπάκια υπάρχουν πολλά, και από την Xiaomi και από 3ους και με διαφορα υλικά!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από merimobiles το πήρα, αξιόπιστο μαγαζί, δεν είχα ποτέ πρόβλημα μαζί τους.

Προσωπικά πήρα το 32αρι γιατί τα 16 είναι πολύ λίγα, τουλάχιστον για μένα. Για την κάμερα δεν έχω δει το 16αρι για να συγκρίνω.

Καπάκια υπάρχουν πολλά, και από την Xiaomi και από 3ους και με διάφορα υλικά!

 

Λύσε μου μια απορία μια και εχεις το τηλέφωνο στα χερια σου, αυτο παιρνει SD card γιατι μου κανει εντύπωση γιατι να βγαίνει με 32 ROM αφου κυκλοφορούν 64αρες πλεον SD και χαμηλώνουν ολο και περισσότερο οι τιμες τους...

Ευχαριστω.

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Λύσε μου μια απορία μια και εχεις το τηλέφωνο στα χερια σου, αυτο παιρνει SD card γιατι μου κανει εντύπωση γιατι να βγαίνει με 32 ROM αφου κυκλοφορούν 64αρες πλεον SD και χαμηλώνουν ολο και περισσότερο οι τιμες τους...

Ευχαριστω.

 

το mi2s δεν δέχεται sd

Edited by myCellular
Link to comment
Share on other sites

Λύσε μου μια απορία μια και εχεις το τηλέφωνο στα χερια σου, αυτο παιρνει SD card γιατι μου κανει εντύπωση γιατι να βγαίνει με 32 ROM αφου κυκλοφορούν 64αρες πλεον SD και χαμηλώνουν ολο και περισσότερο οι τιμες τους...

Ευχαριστω.

 

Όχι, ούτε το mi2s ούτε το mi3 παίρνουν SD.

Μόνο το hongmi παίρνει SD.

Τωρα γιατί δεν βάζουν SD όλοι ο κατασκευαστες, δεν ξέρω!

Τουλάχιστον τα 64gb έχουν αρχίσει να γίνονται πιο mainstream.

Βέβαια υπάρχουν και αυτοί που τους φτάνουν τα 16gb χωρίς sd πχ οπότε υπάρχει αγορά και για αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Αν παραγγείλω το mi2s από minideal στα 182€ που το έχει αυτή είναι τελική τιμή με μεταφορικά μέσα?Χρειάζεται να πληρώσω κάτι άλλο όπως τελωνειο?

(Δεν έχω αγοράσει ξανα απο Κίνα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ενημερώσω για να μην υπάρξει στρέβλωση και ψευδαίσθηση για μελλοντικούς αγοραστές σχετικα με το καταστημα mairimobiles.

Μετα απο 2 ημερες που αγορασα το κινητο μου εστειλαν το παρακατω email:

 

Hi Spiros,

Thank you for your order! Please be advised that the ACS or Greece Shipping is only applicable to items available in the Greek warehouse. Please see the link for the available items for now:

http://www.merimobiles.com/greece-warehouse/

We suggest that you change your shipping method to EMS, as the phone you ordered is not available in the Greek Warehouse and we will refund you of the $7 price difference for the shipping fee, we can give it back to you as a store credit which you can use in your next order.

Best regards,

Jerlyn

Merimobiles.com

 

Τα συμπεράσματα δικά σας

Ετσι και εγω ζήτησα ακύρωση παραγγελίας μου αφου τα δεδομένα πλέον ειχαν αλλάξει και η απάντηση που πήρα είναι:

MeriMobiles.com Said:

Hi Spiros, ok you can expect to receive the refund within 72 Business hours

thank you

Carlo

Μακακας ειμαι να το πάρω σε αυτη την τιμη και να φάω και ξώφαλτσα το τελωνείο στην μάπα...

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ενημερώσω για να μην υπάρξει στρέβλωση και ψευδαίσθηση για μελλοντικούς αγοραστές σχετικα με το καταστημα mairimobiles.

Μετα απο 2 ημερες που αγορασα το κινητο μου εστειλαν το παρακατω email:

 

Hi Spiros,

Thank you for your order! Please be advised that the ACS or Greece Shipping is only applicable to items available in the Greek warehouse. Please see the link for the available items for now:

http://www.merimobiles.com/greece-warehouse/

We suggest that you change your shipping method to EMS, as the phone you ordered is not available in the Greek Warehouse and we will refund you of the $7 price difference for the shipping fee, we can give it back to you as a store credit which you can use in your next order.

Best regards,

Jerlyn

Merimobiles.com

 

Τα συμπεράσματα δικά σας

Ετσι και εγω ζήτησα ακύρωση παραγγελίας μου αφου τα δεδομένα πλέον ειχαν αλλάξει και η απάντηση που πήρα είναι:

MeriMobiles.com Said:

Hi Spiros, ok you can expect to receive the refund within 72 Business hours

thank you

Carlo

Μακακας ειμαι να το πάρω σε αυτη την τιμη και να φάω και ξώφαλτσα το τελωνείο στην μάπα...

 

Τα δεδομένα που άλλαξαν είναι ότι δεν υπάρχει σε ελληνική αποθήκη;

Τελωνείο γιατί να πληρώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια άλλο είναι να το πάρεις σε 2-3 ήμερες και εξασφαλισμένο οτι δεν θα πληρώσεις τελωνείο και αλλο σε 8-10 ημέρες και με το ρίσκο οτι μπορεί...

Ενας φίλος μου πριν λίγες μέρες το φυσάει και δεν κρυώνει πήρε ενα Zopo 1000 με EMS και δυστυχώς έπεσε στην περίπτωση ενω είχε δηλωθεί Gift μάλλον το άνοιξαν και τον ειδοποίησαν να πληρώσει 85 ευρώ για να το παραλάβει...

Παιδιά μάλλον ξύπνησαν και τέρμα αυτά που ξέραμε εχει γίνει μεγάλος σάλος με τα τηλέφωνα ...

Εγω πάντως δεν το ρισκάρω αμα το φέρουν στην ελληνική αποθήκη θα το πάρω η θα δω τώρα βγήκε το Xiaomi Hongmi 1S RedMi με Snapdragon MSM8228 Quad στα 1.6GHz στα 165$ ΕΔΩ: http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-1s-redmi-basic.html

Τα χαρακτηριστικά πλέον ειναι παρόμοια εκτός βέβαια της RAM άλλα έχεις δυνατότητα να έχεις περισσότερο αποθηκευτικό ομως με μια SD

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! πριν 3 μερες πηρα κι εγω το Mi2s και επειδη ειναι η πρωτη μου επαφη με MIUI θα ηθελα να κνω μια ερωτηση. Δεν μου ερχονται ειδοποιησεις απο το facebook, ενω αργουν να ερθουν και απο το watsapp και το viber. Υπαρχει καποιο γενικοτερο προβλημα στη rom? η πρεπει να κανω καποιες εξτρα ρυθμισεις για να ερχονται?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! πριν 3 μερες πηρα κι εγω το Mi2s και επειδη ειναι η πρωτη μου επαφη με MIUI θα ηθελα να κνω μια ερωτηση. Δεν μου ερχονται ειδοποιησεις απο το facebook, ενω αργουν να ερθουν και απο το watsapp και το viber. Υπαρχει καποιο γενικοτερο προβλημα στη rom? η πρεπει να κανω καποιες εξτρα ρυθμισεις για να ερχονται?

 

Ποια ROM έχεις; Το auto sync το έχεις ενεργοποιημένο;

Link to comment
Share on other sites

την τελευταια, 4.5.9. Δεν ξερω, πως κανω auto sync?

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια ROM έχεις; Το auto sync το έχεις ενεργοποιημένο;

 

την τελευταια, 4.5.9. Δεν ξερω, πως κανω auto sync?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...