Jump to content

Xiaomi Mi 2S


cableguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://xiaomi-miui.gr/

Εδώ θα σου λυθούν οι απορίες σου. Η rom που φοράει δεν υποστηρίζει πλήρως τα ελληνικά. Βάλε από αυτές που σου προτείνουν εδώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 895
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το περίεργο με αυτό το κινητό είναι ότι δεν έχει ακολουθήσει την πτώση του mi3, ενώ θα μπορούσε να βρει κοινό λόγω του μικρότερου μεγέθους του, εντούτοις η υψηλή τιμή του σε σχέση με το μεγαλύτερο αδερφό δεν το καθιστούν vfm επιλογή....

 

Ένα από τα παράδοξα της xiaomi...

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο με αυτό το κινητό είναι ότι δεν έχει ακολουθήσει την πτώση του mi3, ενώ θα μπορούσε να βρει κοινό λόγω του μικρότερου μεγέθους του, εντούτοις η υψηλή τιμή του σε σχέση με το μεγαλύτερο αδερφό δεν το καθιστούν vfm επιλογή....

 

Ένα από τα παράδοξα της xiaomi...

 

Ακριβώς για αυτό πιστεύω ότι δεν πέφτει η τιμή του, επειδή αυτός που θέλει μικρότερο αλλά δυνατό κινητό δεν έχει άλλη επιλογή εκτός από το πολύ ακριβότερο Z1 compact.

Πάντως έχω μείνει τρομερά ικανοποιημένος από το κινητό, αν αύριο το πρωί μου χαλούσε, πάλι το ίδιο θα αγόραζα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς για αυτό πιστεύω ότι δεν πέφτει η τιμή του, επειδή αυτός που θέλει μικρότερο αλλά δυνατό κινητό δεν έχει άλλη επιλογή εκτός από το πολύ ακριβότερο Z1 compact.

Πάντως έχω μείνει τρομερά ικανοποιημένος από το κινητό, αν αύριο το πρωί μου χαλούσε, πάλι το ίδιο θα αγόραζα.

Τι να σου πω φίλε μου δεν ξέρω τελικά τι από όλα συμβαίνει, εδώ:

http://searchex.yixun.com/html?area=1&charset=utf-8&as=1&key=mi2s&YTAG=3.21000401

Παίζει από τα 1000 γουάν, με τέτοια τιμή καθίσταται άκρως ανταγωνιστικό για όσους θέλουν κάτι ποιο μαζεμένο, με την τιμή που το έχουν τα γνωστά κινεζομάγαζα συμφέρει καλύτερα να πας προς mi3 αφού έχουν τα ίδια χρήματα!!!

 

Από εκεί και πέρα και εγώ το mi2s 32Gb είχα καταλήξει με 3000mAh μπαταρία, αλλά με αυτές τις τιμές είδα ότι μπορείς να πας στο αρκετά καλύτερο μεγαλύτερο αδελφάκι του...

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί και πέρα και εγώ το mi2s 32Gb είχα καταλήξει με 3000mAh μπαταρία, αλλά με αυτές τις τιμές είδα ότι μπορείς να πας στο αρκετά καλύτερο μεγαλύτερο αδελφάκι του...

 

Αυτό λέω, μάλλον υπάρχει κόσμος που δεν ενδιαφέρεται να πάει στο μεγαλύτερο αδερφάκι, προτιμά κάτι πιο μαζεμένο σε διαστάσεις και ας είναι λίγο πιο αργό. Εγώ ας πούμε ούτε που θα κοιτούσα το MI3 ακόμη και αν ήταν φθηνότερο από το MI2S, πολύ μεγάλο για εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα ένα mi2s και έχω θέμα με τη φόρτιση. Το έχω βάλει να φορτίζει, λεει 0% στη μπαταρία και το κόκκινο φωτάκι αναβοσβήνει. Το θεώρησα λογικό, αλλά η στάθμη της μπαταρίας δεν έχει αυξηθεί καθόλου. Πού μπορεί να οφείλεται αυτό? Edited by Zep
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα ένα mi2s και έχω θέμα με τη φόρτιση. Το έχω βάλει να φορτίζει, λεει 0% στη μπαταρία και το κόκκινο φωτάκι αναβοσβήνει. Το θεώρησα λογικό, αλλά η στάθμη της μπαταρίας δεν έχει αυξηθεί καθόλου. Πού μπορεί να οφείλεται αυτό?

 

Συνήθως έρχονται με αυτοκόλλητο στην μεταλλική "επαφή" της μπαταρίας, σιγουρέψου οτι το έχεις βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως έρχονται με αυτοκόλλητο στην μεταλλική "επαφή" της μπαταρίας, σιγουρέψου οτι το έχεις βγάλει.

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Πραγματικά έδωσες ξανά ζωή στο φίλο μου, είχε πέσει σε κατάθλιψη χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Άμα είχε αυτοκόλλητο πώς άναβε έστω και 0%;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγω τώρα αρκετές ημερες Μi2s 16Gb δεν λεω καλο τηλέφωνο αλλα αυτη η ριμάδα η οθονη του σε φωτεινή ημερα με αρκετό ηλιο δεν βλεπεις τιποτα ουτε πιος καλεί ουτε τι να πατήσεις στο digiter, απαράδεκτη εντελώς σε σύγκριση με ενα Iphone 4s που βλέπεις βεβαια τα πάντα...

Μειονέκτημα σημαντικότατο!

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Άμα είχε αυτοκόλλητο πώς άναβε έστω και 0%;;

 

Φαινόταν σαν να φόρτιζε, αλλά ότι έμενε συνέχεια στο 0% κ αναβόσβηνε το κόκκινο φωτάκι. Δεν άναβε το κινητό. Επίσης, ακόμα και χωρίς μπαταρία, το κινητό έδειχνε σαν να φορτίζει αν υπήρχε ο φορτιστής πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Α, οκ τότε...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγω τώρα αρκετές ημερες Μi2s 16Gb δεν λεω καλο τηλέφωνο αλλα αυτη η ριμάδα η οθονη του σε φωτεινή ημερα με αρκετό ηλιο δεν βλεπεις τιποτα ουτε πιος καλεί ουτε τι να πατήσεις στο digiter, απαράδεκτη εντελώς σε σύγκριση με ενα Iphone 4s που βλέπεις βεβαια τα πάντα...

Μειονέκτημα σημαντικότατο!

 

Δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα. Βλέπω κανονικά με γυαλιά ηλίου στην σκιά. Παίξε με την φωτεινότητα

Link to comment
Share on other sites

Για το 0% φόρτισης της μπαταρίας ευθύνεται το λογισμικό που για λόγους ασφαλείας δεν αφήνει το κινητό να ανοίξει. Δωστου λίγο χρόνο και θα ανοίξει μόνο του. Τώρα σχετικά με την φωτεινότητα δεν είχα κανένα θέμα τέρμα μειωμένη σε αυτόματη λειτουργία με γυαλιά και έβλεπα κανονικά. Παίξε και με το φόντο. Ένα ανοιχτόχρωμο θα βοηθούσε
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Για το 0% φόρτισης της μπαταρίας ευθύνεται το λογισμικό που για λόγους ασφαλείας δεν αφήνει το κινητό να ανοίξει. Δωστου λίγο χρόνο και θα ανοίξει μόνο του.

 

Έπρεπε απλώς να αφαιρέσω το αυτοκόλλητο της μπαταρίας, σε ευχαριστώ παρ' όλ' αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σχετικα με την φωτεινότητα την εχω στο 100% φοντο εχω το μαμισιο θα δοκιμάσω και κατι αλλο αλλα απογοητεύτηκα κριμα το τηλέφωνο.
Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω πρόβλημα με την φωτεινότητα κάτω από ήλιο χωρίς γυαλιά ηλίου. Το έχω χωρίς film αλλά και με μεμβράνη όταν είχα πεντακάθαρα έβλεπα.

Είσαι σίγουρος πως δεν φταίει η μεμβράνη (αν του φοράς φυσικά);

 

Το πρόβλημα το έχω με polarized γυαλιά ηλίου που δεν βλέπω τίποτα είτε στον ήλιο είτε στο σπίτι. Υπάρχει λύση σε αυτό ή είναι γενικό το πρόβλημα με τα polarized γυαλιά ηλίου;

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα τωρα κατάλαβα τι γινετε και εγω polarized γυαλιά ηλίου εχω γι αυτο δεν βλεπω λοιπον τίποτα, αλλα μου κάνει εντύπωση πως με τα αλλα τηλέφωνα δεν εχω πρόβλημα
Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Με μία μεμβράνη συγκεκριμένη πάντως δεν είχα πρόβλημα και με τα polarized, αλλά δυστυχώς δεν είμαι σίγουρος πια από όλες ήταν.

 

edit: Το έψαξα λίγο το θέμα και γενικά τα polarized έχουν θέμα με τις LCD και κάποιες OLED αλλά ανάλογα το τηλέφωνο το πρόβλημα εμφανίζεται σε διαφορετικές γωνίες θέασης.

http://www.pocket-lint.com/news/128954-help-the-sun-is-shining-why-can-t-i-see-my-smartphone-screen

 

Βασικά τώρα το δοκίμαζα και μόλις το γύρισα σε landscape τα έβλεπα όλα πεντακάθαρα!!!!

Δοκίμασε το να μου πεις αν ισχύει.

Edited by pRomptER
Link to comment
Share on other sites

Βασικά τώρα το δοκίμαζα και μόλις το γύρισα σε landscape τα έβλεπα όλα πεντακάθαρα!!!!

Δοκίμασε το να μου πεις αν ισχύει.

 

Μακαρι να βρεθει λυση, τι εννοείς οτι το γύρισες σε landscape στα Ελληνικά που ειναι? γιατι έχω την πλήρη έκδοση ελληνικών της ROM απο τα παιδιά (xiaomi-miui.gr)

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να βρεθει λυση, τι εννοείς οτι το γύρισες σε landscape στα Ελληνικά που ειναι? γιατι έχω την πλήρη έκδοση ελληνικών της ROM απο τα παιδιά (xiaomi-miui.gr)

 

χαχαχαχα σορυ αλλά δεν το διευκρινισα... δεν έκανα κάτι από το μενου, στο χέρι μου το γύρισα από οριζόντια, κάθετα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο μήνυμα που στέλνει με λίγους χαρακτήρες και μετά το κάνει διπλό αλλάζει κάπως? να στέλνει με 160 χαρακτήρες θέλω.
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παιδια.

με ποια εκδοση του mobileuncle μπορω να ανεβασω την ενταση στα pistons

εγω εχω το red rice και μου βγαζει την επιλογη engineer Mode mtk και μπορω να το ρυθμισω

στο mi2s του φιλου μου του ενεργοποιει μονο την engineer mode android

κανενας τροπος για να βγει η επιλογη?

 

κανεις για τροπο να ανεβασουμε την ενταση στα pistons?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μια βοηθεια παιδια.

με ποια εκδοση του mobileuncle μπορω να ανεβασω την ενταση στα pistons

εγω εχω το red rice και μου βγαζει την επιλογη engineer Mode mtk και μπορω να το ρυθμισω

στο mi2s του φιλου μου του ενεργοποιει μονο την engineer mode android

κανενας τροπος για να βγει η επιλογη?

 

Το mobileuncle tools είναι για MTK συσκευές. Η συσκευή σου δεν έχει MTK επεξεργαστή αλλά snapdragon με ότι αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...